19° AR RU EN TR
Arama Sonuçları


Samsun’u sahil kenti yapan ilçelerinin deniz turizmi açısından en gelişmiş ilçelerindendir. 20 kilometre boyunca uzanan sahili, incecik kumu ve tertemiz deniziyle tam bir yaz turizmi cennetidir. İlkadım ve 19 Mayıs ilçeleri arasında yer alan Atakum’un kuzeyi Karadeniz ile çevrilidir. 

Önceleri daha çok sayfiye evlerinin bulunduğu bir yerdi. Son yıllarda otelcilik , yeme içme ve eğlence yerleri gibi iç ve dış turizme yönelik hizmetlerin hızla çoğalması, yat limanının yapılması Atakum’u yaz turizmi konusunda aranan bir yer haline getirmiştir.

Atakum Sahili

Atakum Halk İskelesi: 

 

Her sene Hıdırellez şenlikleri düzenlenmektedir. Samsun halkı bu iskeleden balık tutmaktadır.

 

Saklı Cennet Çakırlar Korusu

Türkiye'nin sayılı su basar ormanlarından biri olan Çakırlar Korusu eşsiz güzelliğiyle 2012 yılında yenilenmiş bir doğa harikasıdır.

 

Kadırga Şenlikleri; 

 

Atakum ilçesine bağlı Elmaçukuru köyü, Gökçepınar Yaylasında yapılmakta olan geleneksel Kadırga şenlikleri 22 yıldır düzenli olarak yapılmakta olup, yöreye özgü horon ve halk danslarının yanı sıra, yerel sanatçıların katıldığı yöresel yemeklerin sunulduğu şenlikler Samsun bölgesinde yoğun ilgi görmekte olup Temmuz ayının ikinci haftasında yapılmaktadır.

 

Plajlar

 

Orta ve Doğu Karadeniz bölgesindeki en uzun sahil plaj alanına sahip olan ilçede kıyı boyunca gezi ve eğlence alanları ve mekanları ile sahil bölgelerimizin vazgeçilmezi yazlık konutlar yer alır. Belediyelerin düzenlediği plaj voleybolu ve plaj futbolu turnuvaları ile Uluslararası Halk Dansları Festivali ile  konserler her yıl tekrarlanan etkinlikler arasında sayılabilir.

Paylaş :


Ulaşım

Samsun merkezden Atakum ilçesine gidebilmek için otobüs, tramvay ve dolmuş kullanılabilir. Şehrin çeşitli yerlerindeki otobüs duraklarından otobüse binilerek gidilebilir. Tramvay kullanmak istenirse Gar durağından Ondokuz Mayıs Üniversitesine kadar tramvay kullanılabilir. Şehir merkezinden dolmuşun kalkış noktası Devlet Opera ve Balesi binasının yan tarafındandır. 

Bağlantılar

http://www.samsun.bel.tr/otobus-hareket-saat-liste.asp?SayfaAltCatId=11

http://www.samulas.com.tr/guzergah.asp


Fotoğraflar


ÇEVRESİNDEKİLER

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.