31° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Başkan Şahin: Spora ve Sporcuya Her Zaman Destekçiyiz
Buz Pateni Milli Takımını makamında ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Şanlı Türk bayrağımızı dünyanın çeşitli ülkelerinde dalgalandıran milli sporcularımıza teşekkür ederim dedi.Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Davut Numanoğlu, Short Track yani Sürat Pateni devamı..


Başkan Şahin: Toprağa Alın Teri Döken Karşılığını Almalı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, tarım ve üretim olmazsa olmazımız. Üreticimiz alın terinin karşılığını almalı. Eğer üreticimiz zenginleşirse hem kentimiz hem de ülkemiz kazanır dedi.ÜRETENİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZÇarşamba temaslarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  devamı..


Başkan Şahin: Hizmet Seferberliği Artarak Devam Edecek
Samsun un Çarşamba ilçesinde dolu dolu bir programa imza atan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, hizmet seferberliğinin artarak devam edeceğini söyledi.VATANDAŞIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUNSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sabah erken saatlerde Çarşamba ilçesini ziyaret ederek he devamı..


Başkan Şahin: Esnaflar Kentin En Önemli Değerleridir
Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin iş birliği ve istişare ile çözülmeyecek sorun olmadığını vurguladı.Şehir ekonomilerinin gelişmesinde esnafların yerinin büyük önem taşıdığını ifade eden devamı..


Başkan Şahin Tarihi Anlara Şahitlik Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın davetlisi olarak yemin törenine ve Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ki programlara katılarak tarihi ana şahitlik etti.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: Biz paylaş devamı..


Bilgi ve Kültür Evleri nden Yılsonu Sergisi
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin kentin dezavantajlı mahallelerinde hayata geçirdiği Bilgi ve Kültür Evleri Projesine katılan anne ve çocuklar yılsonu sergisi açtı. Büyükşehir Belediyesi Sanat Galeri sinde açılan sergi, büyük ilgi görüyor.Çocuklara bilişsel, sosyal, fiziksel, kas ve dil gelişimi kaz devamı..


Başkan Şahin: Felsefemiz 7/25 Çalışmak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, En güzel ve doğru hizmetleri yapmak için tam kadro 7/24 değil, tabiri caizse 7/25 çalışacağız. Dedi.Başkan Şahin yaptığı açıklamada AK Partinin yerel yönetimlerde temel anlayışının millete hizmet etmekten geçtiğini ifade ederek; Cumhurbaşkanımız ve Gen devamı..


Başkan Şahin : Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın yemin etme ve göreve başlama törenine katıldı.Başkan Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü: Milletimiz, 24 Haziran tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde 26 milyon 330 bin 823 geçerli oy ve yüzde 52,56 oy oranıy devamı..


Hollandalı İtfaiyeciler Samsun da
Hollanda da yaşayan Samsunlu belediyeci İzzet Asar, memleketinin tanıtımına katkı vermek amacıyla gönüllü turizm elçiliği yapıyor. Gurbetçi Türk öncülüğünde kente gelen Hollandalı itfaiyeciler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel i ziyaret etti.Çalışmaları neticesinde Samsun a çok kez devamı..


Başkan Şahin: Spor Gençliğimiz İçin Çok Önemli
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Terme Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Açık Su Yarışması programına katıldı.Başkan Şahin buradaki organizasyonun ardından Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Sakarlı Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Çay o devamı..


Başkan Şahin: Samsun a Yapılan Her Yatırımın Destekçisiyiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun da topyekûn bir birlik ve beraberlik anlayışına sahip olmak gerektiğini söyledi.ŞEHRİMİZ İÇİN ÜLKEMİZ İÇİN BİRLİKTELİK ÖNEMLİBaşkan Şahin, Samsunlu sanayici ve iş adamları ile birlikte Amisos Restoran da kahvaltıda bir araya geldi. Daha fazla ya devamı..


Başkan Şahin Çiftlik Caddesi Esnafı İle Bir Araya Geldi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği üyeleriyle bir araya geldiği kahvaltıda cadde esnaflarını dinledi.Çiftlik Caddesi üzerinde dükkânı bulunan vatandaşların sorunlarını dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yapılması ger devamı..


Bu Tesis Türkiye de Tek
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından engelliler için hayata geçirilen Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezinde engelliler para ödemeden 5 yıldızlı otel ve tatil hizmeti alıyor.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından denizin doldurulması sonucu oluşan alanda yapılan Ma devamı..


Başkan Şahin: Çok Güzel Bir Çalışma
Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından her yıl Türkiye genelindeki değişik illerde düzenlenen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı nın bu yıl ikincisi Samsun da açıldı.Fuarda açılış konuşması yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu tarz ç devamı..


Kızılırmak Deltası Bahreyn de Tanıtıldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Bahreyn in başkenti Manama da düzenlenen 42. Dünya Miras Komitesi toplantısına katılım sağlayarak Kızılırmak Deltası nın tanıtımını yaptı.Dünya doğal mirası geçici listesinde yer alan Kızılırmak Delt devamı..


Büyükşehir Belediyesi Estonya da Türkiye Bahçesi Kurdu
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Estonya 10. Uluslararası Çiçek Festivali nde Antalya ve Konya ile birlikte Türkiye bahçesi oluşturdu.HEYET OLUŞTURULDUEstonya nın Tallin kentinde Tower Square Park ta düzenlenen 10. Uluslararası Çiçek Festivali başladı. Dünyanın birçok ülkesinin katıldığı festivalde kül devamı..


Başkan Şahin: Onlar Şehrimizi Güzelleştiriyorlar
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Makine İkmal ve Onarım Daire Başkanlığı nı ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi.Başkan Şahin ziyareti sırasında atölyelerde devam eden çalışmaları da yakından inceleyerek alçıdan yapılan kabartma bir çiçeğin boyasını yaptı ve ahşap bir masanın v devamı..


Başkan Şahin den İşçilere Sürpriz Ziyaret
Başkanlık görevine seçildiği günden itibaren çalışmalarını aralıksız sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sabahın erken saatlerinde Fen İşleri Daire Başkanlığı şantiyesinde göreve çıkacak işçilerle bir araya gelerek kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.KALICI ESERLER BIR devamı..


Başkan Şahin: Bu Tesis Samsun Tarihine Geçecek
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Avrupa Birliği Delegasyonu Lojistik Merkezden Sorumlu üyeleri ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerini Samsun Lojistik Merkezinde ağırladı.Türkiye nin en büyük lojistik merkezlerinden birisinin Samsun a kazandırılmasının Samsun la birlikte devamı..


Başkan Şahin Oyunu Torunuyla Beraber Kullandı
Samsun un Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin oylarını Fatih İlkokulu nda 1224 nolu sandıkta kullandılar.Oy kullanmadan önce seçim sandıklarını torunu Ömer Zihni Şahin ile gezen Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, oy kullanan tüm seçmenlere hayırlı olsun dilekle devamı..


Başkan Şahin: ABD nin DE Batının Da Oyunları Bitmez
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu ülkede ABD nin ve Batının oynadığı oyunlar bitmez. Bunların insanlık için yaptığı hiçbir şey yok. Dedi.Başkan Şahin yaptığı konuşmada 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı referandumu ile Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmeye karar verdiklerini hatırlatarak;  devamı..


Başkan Şahin: Yangının Sebebi Araştırılıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Amisos Tepesi nde çıkan yangının sebebinin araştırıldığını söyledi.Yaklaşık 4 dönüm alanı etkileyen yangında herhangi bir can kaybının olmadığını ve ağaçların zarar görmediğini öğrenince rahat bir nefes alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şah devamı..


Başkan Şahin: Büyük Türkiye İçin Destek Olun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; Dün PKK vardı, Bugün FETÖ var, yarın ne olacağı belli değil. Büyük ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti ye destek olmamız lazım. dedi.Başkan Şahin buradaki sohbet sırasında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın ne kadar güçlü olursa Türki devamı..


Başkan Şahin Kavak İlçesini Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu nu ziyaret etti.Öğlen namazını ilçede kılan Başkan Şahin, vatandaşlar ve esnafla da bir araya geldikten sonra ilçeden ayrıldı.Başkan Şahin ilçelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Kavak ilçesinde temaslarda bu devamı..


Başkan Şahin : Kulübümüzün Arkasında Olacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık ı ziyaret etti.Kulüp tesislerinde samimi bir havada gerçekleşen ziyaret sırasında Kulüp Başkanı Uyanık, Başkan Şahin e yönetim olarak yaptıkları çalışmalar ve hazırlıklar konusunda bilgi verdi. Başkan Şahin ise Sam devamı..


Onlarda Can Taşıyor
Samsun da 2017 yılında bin 200, 2018 yılı ilk 5,5 ayında 640 kedi ve köpek Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi ne getirilerek tedavi ve rehabilite edildi. Son olarak sırtında yanık yarası bulunan ve kulakları kesilmiş bir köpek ile trafik kazası sonucu sırtında d devamı..


Başkan Şahin : Hep Beraber Ortak Akılla Bu İşi Çözeceğiz
Gülsan Sanayi esnafı ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Hep beraber ortak akılla bu işi çözeceğiz. Dedi.Bu konudaki gelişmeleri bildiğini ve yakından takip ettiğini dile getiren Başkan Şahin; Size rağmen burada bir şey yapmak mümkün değil. Ne olursa olsun yer problem devamı..


Kuş Yuvaları Yıkımı Durdurdu
Kızılırmak Deltası nda kaçak konteyner yapıları yıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri yıkımına başladıkları yapının içindeki kuş yuvalarını fark edince yıkımı durdurdu.Dünyada ve Türkiye de çok sayıda kuş çeşidinin yuvası ve üreme yeri olan Kızılırmak Deltasında yaşam çeşitliliği hayran bırakı devamı..


Savaş Gemisi Müze Oluyor
Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı nın Samsun a tahsis ettiği eski gemi Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından müze gemiye dönüştürülecek.BU YIL HİZMETE AÇMAYI PLANLIYORUZSahil Güvenlik Bölge Komutanlığı tarafından bakım onarımı yapılan gemi Mert Plajı na alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından iç devamı..


Medikal Cerrahi Aletler Müzesi nde Sona Yaklaşılıyor
Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Türkiye de bir ilk olarak Medikal Cerrahi Aletler Müzesi yapılacak binada restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı.Restorasyon çalışmalarının ardından binanın Medikal Cerrahi Aletler Müzesi olarak hizmete açılması bekleniyor.Türkiye devamı..


Başkan Şahin: 24 Haziran da İkinci Bayramı Yaşayacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yakakent sahilinde vatandaşlarla ve esnaflarla bayramlaşarak, 24 Haziran da ikinci bayramı yaşayacaklarını ifade etti.Seçimlerin Türkiye Başkan Şahin, Bayramlar birlik ve beraberliğin en güzel sembolüdür. Hepimizin mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum. devamı..


Başkan Şahin : Biz Bu Oyunları Bozarız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu ülkenin başında güçlü bir hükümet ve güçlü bir Meclis oldukça biz bu oyunları her zaman bozarız dedi.Burada bir konuşma yapan Başkan Şahin memleket üzerinde emelleri olanların bu emellerinin hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade ederek  O bakımdan b devamı..


Başkan Şahin: Güçlü Türkiye İçin İstikrar Lazım
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ilçe belediye başkanı olarak önemli başarılara imza attığı Bafra İlçesi ni ziyaret ederek hemşerilerinden 24 Haziran seçimleri için destek istedi.GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN İSTİKRAR LAZIMBaşkan Şahin Bafra daki temasları kapsamında Çarşı Camiinde öğlen namazını devamı..


KUŞ CENNETİ, UNESCO NUN PARİS’DEKİ MERKEZİNDE TANITILDI
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti fotoğraf sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesinin katkıları ve Türkiye nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer in ev sahipliğinde UNESCO nun merkezi Paris te açıldı.Halen ulusal ve uluslararası öneme sahip UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici devamı..


Başkan Şahin: Memleket Şehitlerimiz Sayesinde Ayakta Duruyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin 1997 yılında Kuzey Irak ta şehit düşen Jandarma Komando Er Erdal Artut un ailesini ziyaret etti.Şehidimizin babası Şerif Artut ve annesi Cemile Artut u Kadıköy mahallesindeki evlerinde ziyaret eden Başkan Şahin, Şehit anası ve babası olmak zor olduğu ka devamı..


Başkan Şahin: 25 Haziran da Daha Güçlü Bir Türkiye ye Uyanalım
İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; 25 Haziran sabahı daha güçlü, yarınlara daha umutlu bakan bir Türkiye ye uyanalım dedi.İşyerlerini tek tek gezen, sokaklarda vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Şahin, Ramazan ın bereketi işlerinize de yansır inşall devamı..


Başkan Şahin: Bu Ülke Kolay Kazanılmadı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Dedi.Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada, özellikle şehit ve gazi aileleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifa devamı..


Liseli Öğrencilerden Anlamlı Proje
İstanbul Kabataş erkek lisesi CIP kulübü öğrencileri hayal elçileri adı altında düzenledikleri şehir dışı sosyal sorumluluk projesiyle Samsun da anlamlı etkinliklere imza attılar.ALBAYRAK: BU ÖĞRENCİLER ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZLiseli gençler Samsunda köy okulu, rehabilitasyon merkezi gibi birçok kurumu ziya devamı..


Başkan Şahin den Samsun Basınına İftar
Başkan Şahin: Samsun un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına elimizden gelen her şeyi yapacağız dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, basın mensuplarına yönelik iftar programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına, Samsun da görev yapa devamı..


Başkan Şahin: Yollarla Gönülleri Birbirine Bağlıyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Asarcık ilçesine bağlı mahallelerde yapımı süren ve tamamlanan alt yapı çalışmalarını inceledi.Asarcık AK Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş, belediye meclis üyeleri ile muhtarların da katıldığı gezide yol, su ve restorasyon yatırımlarını değerlendiren Ba devamı..


Başkan Şahin : Esnafımızın Daima Yanında Olacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında gezdiği İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret ederek sohbet etti.Çarşı esnafından büyük bir ilgi ve yakınlık gören Başkan Şahin; Her zaman halkımızın yanında ve içinde olmaya dikkat ediyorum. Yaptığımız hizmet görevini ve sor devamı..


Ayrıştırma Konteynırı Makam Katına Konuldu
Samsun Büyük Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nın geliştirip ülke geneline yaydıkları Sıfır Atık Projesi nde uygulanma sahasında pilot kurum seçildi. İlk somut adımı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin in attığı projede özel kalem katına konulan mini atık devamı..


Çocuklar Suçtan Uzaklaşıyor, Anneler Para Kazanıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından suç oranı yüksek kenar mahallelerde hayata geçirilen Bilgi ve Kültür Evleri projesi ile 3-5 yaş arası çocuklara eğitim verilirken, anneler de el işleri yaparak aile ekonomisine katkı sağlıyor.Proje ile Samsun da sosyoekonomik olarak geri kalmış mahallerde otur devamı..


Başkan Şahin: O Güzel Denize Artık Kanalizasyon Akmayacak
Başbakan Binali Yıldırım ın tele konferansla canlı bağlandığı Samsun daki Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi nin açılışı gerçekleştirildi.Açılışa katılan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yaptığı konuşmada, çevreyi yalnızca korumak için değil aynı zamanda yaşatmak adına çok önemli proje devamı..


Başkan Şahin : Gurbetteki Hemşerilerimiz Bizin İçin Güç Kaynağı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin bir dizi temasta bulunmak için gittiği İstanbulda Samsunlu hemşerileri ile buluştu, iftar ve sahur programlarına iştirak etti.Başkan Şahin yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, Biz Samsunlular ülkenin ya da dünyanın neresinde olursak o devamı..


Başkan Şahin: Allah Güvenlik Güçlerimize Kuvvet Versin
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mardin in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Selçuk Karabakla nın eşi Ayşegül Karabakla ve ailesini Mevlana mahallesindeki evinde ziyaret etti.Ziyarete Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı d devamı..


Başkan Şahin Öğrencilerimiz Artık Gecikmeyecek
Samsun hafif raylı sistem hattı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kampüs hattının tamamlanması ile 36,2 km ye çıkacak. Yaklaşık 130 milyon TL lik yatırımın yüzde 87 lik kısmı tamamlandı.ÖĞRENCİLERİN SINAVLARA VE DERSLERE GEÇ KALMA SORUNU ORTADAN KALKACAKSamsun hafif raylı sistemle 2010 yılında tanış devamı..


Başkan Şahin: Muhtarlar En Yakın Mesai Arkadaşlarım
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin toplumun çeşitli kesimlerinden gelen ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.Başkan Şahin, muhtarların ardından İlkadım sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Kuru ve Sanayi sitesi esnaflarını kabul etti. Esnafların daima yanlarında olduğunu belirt devamı..


Çöpten Gelen Ekonomi Fark Yaratıyor
Evlerde israfın önlenmesi ve atık oluşumunun minimize edilmesi amacıyla ülke genelinde yürütülen Sıfır Atık Projesi devam ediyor. Sosyal sorumluluk projesine büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, Mekanik Geri Dönüşüm Ön Ayrıştırma Tesisi nde yılda 13 bin 680 ton katı atığı ekonomiye geri ka devamı..


Başkan Şahin den Kıbrıs Gazisine Sürpriz Ziyaret
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kendisini görmeyi arzu eden Kıbrıs gazisi Şaban Yıldırım ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Toplantı Salonu nda düzenlenen Şehit ve Gazi aileleri iftar programına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahi devamı..


Başkan Şahin Halk Pazarında
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım ilçesinde açılan Doğumevi Halk Pazarını ziyaret ederek pazar esnafı ile bir araya geldi.İlkadım ilçesinde kurulan Doğumevi Halk Pazarı na sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Şahin, Pazar esnafının büyük ilgisi ve sevgisiyle karşılandı. Es devamı..


Başkan Şahin: Havza Göç Veren Değil Göç Alan İlçe Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yapılan yatırımlarla Havza ilçesinin göç veren değil göç alan bir ilçe haline geleceğine inandığını söyledi.Başkan Şahin yaptığı konuşmada tüm Havza ve Samsun halkının 25 Mayıs Atatürk ün Havza ya geliş yıldönümünü kutlayarak; Bu programın hazırlanması devamı..


Kızılırmak Deltası Su Ayakizi Raporu Değerlendirme Çalıştayı
Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi kapsamında Su Ayakizi Raporu hazırlandı.Geçen yılın eylül ayında başlayan Kızılırmak Deltası Su ayakizi çalışması tamamlandı. Jeolog, hidrobiyolog, ornitolog, botanik uzmanı, ziraat mühendisi, devamı..


3 Kırsal Mahallenin İçme Suyu Hasreti Sona Eriyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Terme ilçesinin kırsal kesimindeki 3 mahallenin içme suyu hasretinin sona ereceğini söyledi.Terme ilçesi Akçagün, Dereyol ve Oğuzlu Mahalleleri içme suyu inşaatının 2 milyon liraya mal olacağını belirten devamı..


Başkan Şahin: Samsun a Hizmet Etmek Bizim İçin Onurdur
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun hepimiz için çok özel bir yer. Hep birlikte bu kente hizmet ediyor olmaktan onur duyuyoruz dedi.HİZMET ATAĞINDA HIZ KESMEK YOKBaşkan Şahin, Salıpazarı ilçesinden gelen 20 mahalle muhtarını makamında ağırladı. Hem hayırlı olsun dileklerini ileten devamı..


GOLF TURNUVASI SONA ERDİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü nde düzenlenen Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası nda kazanan sporcular kupalarını Federasyon Başkanı Ahmet Ağaoğlu ndan aldı.AĞAOĞLU: SAMSUN GOLF SAHASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİBu yıl 7. si düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiy devamı..


Samsun da Çocuklar Denizle Buluştu
Samsun Büyükşehir Belediyesi TURMEPA ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü deniz görmemiş minikler için bir araya geldi.Etkinlikte çocuklar TURMEPA eğitimleriyle deniz ile ilgili konularda bilgilendirildi. Hafıza kartı, yüz boyama ve tanışma oyunlarıyla eğlencenin tadını çıkardı. Etkinlik hakkında bil devamı..


Büyükşehirden Hayvanlara Mama Üretim Fabrikası
Sokak hayvanlarının doğal yaşam alanlarında bakılmaları amacıyla Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi ni hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Belediye, hayvanların proteinli besin ihtiyacının düzenli karşılanması için mama üretim fabrikası kuruyor.Ameliyathan devamı..


Karadeniz de İlk Kuşkonmaz Üretimi Samsun da
Samsun Büyükşehir Belediyesi nce başlatılan çalışma kapsamında, Karadeniz Bölgesi nde ilk defa kuşkonmaz üretimi yapılmaya başlandı. Çiftçilere ücretsiz verilen 33 bin kuşkonmaz fidesi, 18 dekarlık alanda toprakla buluşturuldu.Bafra da 13 dekarlık alanda 5, 19 Mayıs ta 2 dekarlık alanda 1 ve Te devamı..


Başkan Şahin: Bu Tesis Hiç Bir Belediyede Yok
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, belediyeye ait Doğal Taş Elemanları Üretim tesisini gezerek çalışanlara kolaylıklar diledi.Başkan Şahin e ziyareti sırasında Genel Sekreter Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, ilgili daire başkanları ve fabrika yetkilileri eşlik e devamı..


Büyükşehir Belediyesinde Yangın Tatbikatı
Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangın ve tedbirleri konusunda personelini bilinçlendirmek ve toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı düzenledi.Belediye personeli, yangın tüpü kullanarak temsili ateşi başarıyla söndürdü.Belediye binası önün devamı..


Büyükşehir den Doğal Vitamin Deposu
Samsun Adnan Kahveci Parkı içerisindeki atıl durumda olan alan Vitamin Kafe olarak Samsun halkının hizmetine sunuluyor.AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz ve Büyükşehir Belediye bürokratları ile birlikte Samsun a kazandırılan Vitamin Kafe yi gezen Samsun Büyükşehir Belediye Başka devamı..


Bafra Ovası nda Çeltik Tohumları Suyla Buluştu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 4. Çeltik Ekimi Festivali ne katılarak tohum ekti.Balıklar Mahallesi nde düzenlenen etkinlikte Vali Osman Kaymak, AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin çeltik ekimi yaptı. Öğrencilerin folklor gösterileriyle baş devamı..


Başkan Şahin: Şehidimizin Adı Ebediyen Yaşayacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu toprakları şehadetleriyle vatan yapan tüm kahramanlarımızdan Allah Razı Olsun dedi.Batman da teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) askeri konvoyun geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşen askerlerden Bafralı Uzman devamı..


Başkan Şahin ve Eşi Engelli Aileleri İle Buluştu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin, Samsun da AK Parti İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen piknikte engelli anneler ve çocukları ile bir araya geldiler.Bakan Demircan ve Başkan Şahin daha sonra piknikteki anneler ile fotoğraf çektirdi. Piknik, yemek sonrası düzenl devamı..


Samsun da Dragon Bot Yarışları Heyecanı
Samsun da, 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Samsun Dragon Bot Yarışları başladı.Organizasyon öncesinde tüm takım kaptanları sahneye çıkarak birbirlerine başarılar diledi. Yarışlarda, 23 takım yer aldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıp devamı..


Başkan Şahin: Samsun a Hizmette Beraber Çalışacağız
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.SAMSUN A HİZMETTE BERABER ÇALIŞACAĞIZBafra Belediyesi nde gerçekleştirilen devir teslim törenin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi nde buluşan Mil devamı..


Başkan Şahin: Bol Bereketli Günler Bizi Bekliyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Bafra ilçesinde gerçekleştirilen şenlikte yakılan ateşin üzerine atladıktan sonra Terme ilçesinde düzenlenen Rahvan At Yarışlarını izledi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin davetleri geri çevirmeyerek tüm programlara katılmaya çalışıyor. Baf devamı..


Başkan Şahin den Anneler Günü Mesajı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Kadına şiddete hayır dediBaşkan Şahin Anneler Günü için yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi, Her gün aldığımız kadına şiddet haberlerine Dur demek için elimizden geleni yapacağız. Kadına şiddetin olmad devamı..


Büyükşehirden Anneler Günü Etkinliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü sebebiyle kutlama programı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin in eşi Şükriye Şahin in öncülük ettiği Anne Olmak temalı etkinlikte anneliğin yeri ve önemi vurgulandı.Etkinliğe davet edilen anneleri güllerle karşılayan Samsun Büyükşehir Beledi devamı..


Başkan Şahin den Sağlıklı Beslenme Uyarısı
4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festival inin açılış programına iştirak eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzensiz beslenmeye dikkat çekerek sağlıklı yiyeceklerin tüketilmesi uyarısında bulundu.ARLI:  75 YENİLEBİLİR OT ÇEŞİDİ TOPLANDIBu yıl dördüncüsü düzenlenen festivalin açı devamı..


Yavru Tilki Emin Ellerde
Ordu nun Ünye ilçesinde ormanlık alanda bulunan tilki yavrusunun bakımı, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ndeki Samsun Büyükşehir Belediyesi veteriner kliniğinde görevli veteriner hekim Paria Tabatabaei tarafından özenle yapılıyor.Ordu nun Ünye ilçesinde 3 hafta önce doğada tek başına gezinen 15 günlü devamı..


Deltada Bisiklet Gezisi
Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi devam ediyor. Projenin farkındalık faaliyetleri çerçe devamı..


Başkan Şahin: Samsun a Kazanç Sağlayacaksa Kimse Hayır Demez
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilk kez Samsun Büyükşehir Belediye Meclisine başkanlık etti.Bütün gücüyle Samsun a hizmet edeceğini ifade eden Başkan Zihni Şahin, Bizde bir tabir vardır, kanımızın son damlasına kadar mücadele edilir derler. Ben de tüm gücümle ve varlığımla Samsun a h devamı..


Başkan Şahin: Engeller Hayatın Akışını Yakalamaya Engel Değildir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Birleşmiş Milletlere bağlı 156 devlet tarafından kabul edilen ve 10-16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli programlarla farkındalık yaratmayı amaçlayan Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.Başkan Şahin mesajında Engeller hayatın akışını ya devamı..


Başkan Şahin: Samsun Deyince Akan Sular Durur
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin e hayırlı olun ziyaretleri sürüyor.SAMSUN DEYİNCE AKAN SULAR DURURSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladığı andan itibaren yoğun bir tempo ile çalışan ve fırsat buldukça hayırlı olsun ziyaretlerini kabul eden Samsun Büyükşehir Belediye devamı..


Başkan Şahin Birlikten Kuvvet Doğar
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ilçe ziyaretlerine Kavak, Lâdik, Havza ve Vezirköprü ilçeleri ile devam etti.BERABER OLURSAK HER GÜÇLÜĞÜN ALTINDAN KALKARIZDaha önce başlayan, devam eden ve bitirilen hizmetleri yerinde görmek, ilçe teşkilatları ve Büyükşehir belediyesi yetkililerinden devamı..


Başkan Şahin: Hizmet Atağına Kaldığı Yerden Devam Ediyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ilçelerin sorunlarını istişare etmek ve devam eden çalışmaları incelemek üzere gerçekleştirilen toplantılara doğu bölgesinde devam ediyor.SASKİ Salıpazarı Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıda ilçede yapılan ve yapılması planlanan hizmetler masay devamı..


Başkan Şahin : Çiftçimizin Her Zaman Yanında Olacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, mantar üretiminin ve tüketiminin arttırılması amacıyla düzenlenen Yemeklik Kültür Mantarı Şenliğinde üreticilerle bir araya geldi.Samsun Valisi Osman Kaymak ile birlikte mantar üreticilerini dinleyen ve bilgi alan Başkan Şahin,  Üreteni her zaman devamı..


Başkan Şahin: İlişkilerimizi Geliştirmeliyiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kuveytli turizm acentesi temsilcileriyle tanıtım toplantısında bir araya geldi. Acente sahipleri, Samsun-Kuveyt direk uçuş seferleri öncesinde turizm ve sanayi yatırımları konusunda Başkan Şahin den bilgi aldı.Kent ekonomisine ve Müslüman iki ülke aras devamı..


Başkan Şahin 626. Geyikkoşan Güreşleri ne Katıldı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Alaçam ilçesinde Hıdrellez şenlikleri kapsamında gerçekleşen 626. Geyikkoşan Güreşleri ne iştirak etti.600 yılı aşkın geçmişi olan Geyikkoşan Yağlı Güreşleri nde Türkiye nin çeşitli bölgelerinden gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti. Miniklerin karş devamı..


Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler
Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınca uygulanmakta olan Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi kapsamında 20 ortaokul öğrencisine 30 Nisan- devamı..


Büyükşehir den 4 Muhteşem Program
Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı hazırladığı 4 muhteşem program ile Samsunlularla buluşacak.Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü Yıl Sonu gösterisi ile sahne alacak.HALK OYUNLARI TOPLULUĞU NDAN MUHTEŞEM GÖSTERİSanat Yönetmeni İzzet Kol yönetiminde hazırlanan m devamı..


Başkan YILMAZ: Her Şeyi Birlikte Başardık
Milletvekili aday adayı olmak üzere dün görevinden istifa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ne bağlı birimleri gezerek personeline son kez seslendi.Belediyeye bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı, AKOM, SASKİ, SAMULAŞ A.Ş., Taş Eelemanları Fabrikası, İtfai devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Kentin Karşılık Beklemeyen Hizmetkârıyız
Türkiye nin birçok ilinde görev yapan ve Düzce nin kurucu valisi olan emekli vali Fikret Güven Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.BAŞKANIMIZ SAMSUN U SAMSUN YAPTIBir şehrin kalkınması için yerel yönetimlerin oldukça önemli bir görev ifa ettiğini belirten Vali Fikret devamı..


Başkan YILMAZ: Uzak Yakın Yok Her Yere Hizmet Var
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesinde bulunan Devalan Mahallesinde ulaşım ve altyapı sorunlarını yerinde inceledi.Yol taleplerinin kesinlikle bitmeyeceğini de belirten Başkan Yılmaz, Bundan 50 yıl sonra da, 100 yıl sonra da bu tür sorunlar olacak. Biz olmayacağız devamı..


Kahramanmaraş Heyeti Projelere Hayran Kaldı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çalışmalarını incelemek için kente geldi. Düzenlenen teknik gezide heyet, çevre alanındaki yatırımlara ve sosyal sorumluluk projelerine hayran kaldı.Ziyarette Dönüşüm Müzesi ni gezen heyet, devamı..


Samsun Güzelleşiyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, yıkılan ruhsatsız bina ve iş yerlerinden kazanılan alanları rekreasyon düzenlemesi ile çevreye kazandırıyor. Kent estetiği kazandırılmasına yönelik yürütülen çalışmada söz konusu alanlar, yeniden düzenlenerek çiçeklendirilip ağaçlandırıyor.Kadın ve erkek personellerin k devamı..


Başkan YILMAZ: Çiftçimizin ve Üreten İnsanımızın Yanındayız
MEB ve Bafra Ziraat Odası işbirliğiyle Bafra da açılan süt sığırı yetiştiriciliği kurslarında başarılı olan 142 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.ÇİFTÇİMİZİN VE ÜRETEN İNSANIMIZIN YANINDAYIZBafra Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan sertifika törenine katılarak kursiyerlere sesle devamı..


Bayan Üretici İstedi Başkan YILMAZ Yerine Getirdi
Yaptığı yatırım ve desteklerle kırsal bölgelerde ekonomiyi geliştirmek isteyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisinden kuluçka makinesi talep eden kadın girişimciyi geri çevirmedi. Girişimci Hatice Demirbilek e kuluçka makinesi aldıran Başkan Yılmaz, mavi yumurta üretiminde devamı..


Açılmadan Ödül Alan Samsun Müzesi Gurur Verecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi nin inşaatı sona yaklaşırken Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi yaptırılan müze 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programında proje dalında ödüle layık görüldü.Samsun Müzesi devamı..


Başkan YILMAZ: Hedeflerinizi Yüksek Tutun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitime yapılan her yatırımın Türkiye nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyledi.HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUNSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Özel Samsun TAKEV (Türk Alman Kültür Eğitim Vakfı) Anadolu Lisesi yönet devamı..


Başkan YILMAZ: Yılsonuna Hizmete Açıyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kente yeni yapılacak müzenin bitiş tarihi ve adını açıkladı. Yüzde 25 i Büyükşehir Belediyesi ve yüzde 75 i Kültür ve Turizm Bakanlığı nca karşılanan müzenin adı Samsun Müzesi olacak.Başkan Yılmaz, yüzde 25 i Büyükşehir Belediyesi ve yüzde 75 i K devamı..


Samsun da 13 Mahalle İçme Suyuna Kavuşuyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Havza ve Lâdik ilçesinin kırsal kesimdeki 13 mahallenin içme suyu sorununu çözdüklerini söyledi.Havza ve Lâdik ilçelerinin muhtelif mahalle ve caddelerinde içme suyu inşaatının geçici kabulünün geçen günl devamı..


Taşı Sanat Eserine Çeviriyorlar
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tonlarca ağırlıktaki kayaların birer sanat eserine dönüştürüldüğü Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisi ni ziyaret etti.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisini devamı..


Büyükşehirden Sertifikalı Mısır Yetiştiriciliği Projesi
Samsun da Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma yatırımları kapsamında sertifikalı mısır yetiştiriciliğini yaygınlaştırma projesi başlattı.KTAE toplantısı salonundaki sunuma Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür devamı..


Başkan YILMAZ Sözünü Tuttu, Çiftçinin Yüzü Güldü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ilçesi muhtarlarına verdiği sertifikalı ceviz fidanı desteği sözünü yerine getirdi. İlçeye ulaşan bin adet fidan, 25 üreticiye düzenlenen törenle dağıtıldı.Başkan Yılmaz ın talimatı üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizme devamı..


OMÜ Haziran Ayında Tramvay a Kavuşuyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nce yürütülen Hafif Raylı Sistem in 3 üncü etabı haziran ayında tamamlanıyor. OMÜ ye çıkacak olan raylı sistem 6,4 kilometre uzunluğunda 10 duraklı olacak. Ayrıca belediye bu etap için 11 yeni tramvay daha alacak.Meclis Başkan Vekili Turan Çakır ın başkanlığında gerçekle devamı..


Bafra İkinci Köprüsüne Kavuşuyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra ilçesinin iki yakasını birbirine bağlayacak olan Fener Köprüsü nde incelemeler yaptı.Bafra Kızılırmak nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan 2. Köprü olacak olan Fener köprüsü açılış için gün sayıyor. Köprü inşaatında inceleme yapan Samsun devamı..


Başkan YILMAZ Hız Kesmiyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıkaya Festivali nin yapıldığı Yun Dağına çıkan yolu çile olmaktan çıkaracağız dedi.Gün boyunca Bafra ilçesinde yer alan mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıka devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun Türkiye Ortalamasının Üzerinde Bir Şehir
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Dostluk Turnuvası sona erdi.SAHAMIZ PARMAKLA GÖSTERİLECEKTurnuvanın kapanış törenine katılarak misafirlere hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, turnuvaya katılan sporcular ve yakınlarını Samsun da ağırlamaktan duyduğu mem devamı..


Bakan Demircan Tesislere Hayran Kaldı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sağlık Bakanı Demircan, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Kılıç ve Samsun Valisi Kaymak a Büyükşehir Belediyesi Atlı Binicilik Tesislerini gezdirdi.Konuklarına tesisi gezdiren ve bilgi veren Başkan Yılmaz, burada gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili b devamı..


Dünyanın Denize Dolgu İlk Golf Sahası Artık 18 Çukur
Samsun Golf Kulübü Başkanı Kadir Koçak, dünyada ilk ve tek olan deniz doldurularak yapılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası nın 18 çukura çıkarma işleminde sona gelindiğini, 18 çukurlu ilk turnuvanın 23 Haziran da yapılacağını söyledi.Bugün yapılan ulusal golf turnuvası hakkında bilgiler ver devamı..


Başkan YILMAZ Türkiye nin Gündeminde
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiyenin marka ve en başarılı belediye başkanları arasında gösterildi.Türkiye nin en önemli araştırma şirketi temsilcilerinin katıldığı programda yerel seçimlerde kimler aday olur, kimler başarılı, uzun süre görevde olanlar değişecek mi ? gibi devamı..


Kuş Cenneti nde Büyükşehir-YEDAŞ İşbirliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile YEDAŞ Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde yaşanan ve özellikle leyleklerin hayatını tehdit eden elektrik çarpmalarını önlemek için harekete geçti.Samsun Büyükşehir Belediyesince deltada 2016 yılı itibari ile başlatılan çalışmalar doğal hayatın korunmasına yönelik fark devamı..


Başkan YILMAZ: Liseyi Bitirene Kadar İngilizceyi Öğrenin
Model Birleşmiş Milletler Konferansı için Türkiye nin dört bir yanından Samsun a gelen öğrenciler dünyanın gündemindeki sorunlara çözüm önerileri sunacak.5 bölge 9 il 22 farklı liseden gelen 140 öğrenci ve 20 öğretmen; Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi nin düzenlediği MUN konferansına katılıyor. Tafl devamı..


Büyükşehir den Otizm Farkındalık Günü ne Destek
Samsun Büyükşehir Belediyesi Otizm Farkındalık Günü ne destek olmak için Belediye binası ve şehrin belirli yerlerini mavi ışık ile aydınlattı.Kampanya kapsamında Büyükşehir Belediyesi binası, Tütün İskelesi ve İlkadım Anıtı akşam saatlerinde mavi ışık ile aydınlatıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi, B devamı..


Başkan YILMAZ: Üreticilerimizin Yanındayız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığın canlandırılması ve gelişiminin sağlanması konusunda üreticilerin yanında olduklarını söyledi.Aynı zamanda mahalle muhtarı olan çiftlik sahibi İdris Gökhan Şen den çiftlik hakkında bilgi alan Başkan Yılma devamı..


Samsun-Krasnodar Uçak Seferleri Başladı
Geçen yıl Samsun-Çarşamba Havaalanının bakım onarıma alınması dolayısıyla ertelenen Samsun-Krasnodar arası uçak seferleri bugün yeniden başladı.Uçuşlar haftada iki gün (salı ve cumartesi) tarifeli olarak gerçekleştirilecek. Karşılıklı düzenlenen seferlerle; Türkiye ve Samsun için büyük bir pazar kon devamı..


Başkan YILMAZ: Dostluklarımız Büyük Bir Boyuta Ulaşacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnodar ile dostluklarımız büyük bir boyuta ulaşacak dedi.Toplantıda konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İnşallah Krasnodar ile olan ikili ilişkilerimiz en iyi şekilde devam edecektir. Burada sizleri misafir etme devamı..


Başkan YILMAZ: Allah Nasip Ederse Susuz Köy Bırakmayacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İçinde bulunduğumuz zamanda bunu konuşuyor olmamız bile doğru değil ama Allah nasip ederse susuz köy bırakmayacağız dedi.Başkan Yılmaz ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği Alaçamlı muhtarlara seslenerek; Köylerimizde su sorunu bırakmamak için b devamı..


Büyükşehir in Kırsal Kalkınmaya Destekleri Devam Ediyor
Milli tarım politikası kapsamında ilçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü ilçesinde çiftçilere sertifikalı nohut ve fasulye tohumu dağıttı.Eğitimin ardından çiftçilere, Vezirköprü Kültür Merkezi nde 4 ton nohut ve 2 ton fasulye tohumu dağıtıldı.Kır devamı..


Şehit Pilot ve Tüm Şehitler İçin Dualar Okundu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Nevşehir de eğitim uçuşu sırasında düşen uçakta şehit olan Samsunlu Pilot Üsteğmen Yasin Boy için okutulan Mevlid-i Şerif e katıldı.Nevşehir de eğitim uçuşu sırasında düşen uçakta şehit olan Samsunlu Pilot Üsteğmen Yasin Boy un baba ocağında Mevl devamı..


Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Başkan YILMAZ a Teşekkür
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun 6. olağan il kongresinde yaptığı konuşmada ; Ben Samsun da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı bir yere geldi. Çok daha farklı bir konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma ge devamı..


Başkan YILMAZ: Tek Derdim Samsun ve Samsun Halkına Hizmet
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kurtuluş Mücadelesinin sembol isimlerinden Sefer Bey in Sıralı Mahallesi nde bulunan tarihi evini yakınlarıyla birlikte ziyaret ederek incelemelerde bulundu.ESKİ YAPILAR RESTORE EDİLDİMustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Milli Mücadeleyi baş devamı..


Büyükşehir in Acı Günü
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin sevilen simalarından Çözüm Merkezi personeli Hüseyin Sancar geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.Saygılı kişiliğiyle tanınan ve her personelin kalbinde yer edinen Hüseyin Sancar ın naaşı Dikbıyık Camii nde kılınan öğle namazı ve cenaze namazının ardından San devamı..


70 YIL SONRA SUYA KAVUŞTULAR
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü ilçesinde 70 yıldır içme suyuna hasret olan 6 mahalleye içme suyu bağladı.BAŞKAN YILMAZ: SU YOKSA HİÇBİR İŞ YOKTURVezirköprünün Sinopa yakın Çorakdere, Conukderesi, Değirmenyanı, Kuzuderesi, Kuz ve Karaağaç Mahalleleri 70 yıldır içme suyuna hasret yaşıyordu. devamı..


Kuş Cennetinde Salep Mekanı Delta Kafe
Samsun Büyükşehir Belediyesinin  tamamen doğayla uyumlu olarak inşa ettiği Delta Kafe Kuş Cennetine gelen doğa severlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekandır. Delta Kafe karavan park alanına 20 mt mesafede olup doğal salep, yöresel kahvaltı, devamı..


Başkan YILMAZ: Tıbbi Cihaz Üretiminde Söz Sahibi Olacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun da tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan Mediclust A.Ş. ortaklarından MEDİKÜM Yönetimini ağırladı.TIBBİ CİHAZDA YERLİ VE MİLLİ Ü devamı..


Başkan YILMAZ: Soframızın Bereketi Çiftçilerimizin Alın Teridir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir diyerek çıktığımız yolda desteklerimizle daima üreticilerimizin yanındayız dedi.ALIN TERİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRİMYakakent Belediyesi tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü vesilesiyle dü devamı..


Nevruz Renkli Görüntülerle Başladı
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ilçesine bağlı 1100 rakımlı Umutlu Mahallesi nde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarına katıldı. Kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu.Nevruz Bayramı kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmas devamı..


31 Yıllık Ulaşım Çilesi Son Buluyor
Samsun un Vezirköprü ilçesi ile karşı yakadaki mahallelerde yaşayan vatandaşların araç taşıma ve ulaşım sorunu çözülüyor. Yoğun talep üzerine teknik çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, araç taşımacılığı yapacak feribotun dizayn ve mühendislik aşamalarını tamamladı. Vezirköprü feribotunun a devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun u Kimse Tutamaz
Samsun 4. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi nde açıldı.Fuarın Samsun a ve bölgeye büyük bir potansiyel oluşturduğunu belirten Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Burada yapıla devamı..


Protokol Şehit ve Gazi Aileleri ile Bir Arada
Samsun da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Ömer Halisdemir Salonu nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehit yakınları ve gazilere yönelik yemek düzenlendi.Yemekte, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Dr. Demircan, Afrin i devamı..


Samsun da Şehitlere Saygı Yürüyüşü
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından Çanakkale Deniz Zaferi nin 103 üncü yıl dönümünde Şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi.18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi nin 103 üncü yıl dönümünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından Çanakkale Deniz Zaferi nin 103 üncü yıl dönümünde Şehitlere s devamı..


Yeni Müze İnşaatı Hızla Yükseliyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.İçerisinde sergi alanı, hediyelik eşya satış reyonları, yeme-içme alanları, toplantı ve eğitim salonları gibi ortak kullanım mekânlarının bulunacağı devamı..


Samsun da Yaşlılar Unutulmadı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla yaşlılar için bir dizi etkinlik düzenledi.YAŞLILARIMIZI İHMAL ETMEYELİMBir hafta boyunca yaşlılar için etkinlikler düzenleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, yaşlıların yüzünü güldürüyor devamı..


Başkan YILMAZ: Bizi Onurlandıranları Selamlıyorum
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi tarafından hazırlanan bir tır dolusu yardım malzemesi Afrin e gönderildi.Afrin merkezinin terör unsurlarından arındırılmasıyla birlikte bölge halkının rahat bir nefes aldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin i ter devamı..


Başkan YILMAZ, Malkoç a Golf Sahasını Tanıttı
Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Samsun Golf Kulübünde Samsun büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın misafiri oldu.HAZİRAN DA 18 ÇUKUR OLARAK HİZMET VERECEKOndokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Adalet, Hukuk ve Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) konulu bir seminer vermek iç devamı..


Başkan YILMAZ: Yatırımcıya Destek Olmak Görevimiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Biz Samsun a bir çivi dahi çakacak tüm yatırımcılara yardımcı olmayı amaçlıyoruz dedi.YATIRIMCIYA DESTEK OLMAK GÖREVİMİZSamsunlu iş adamı Ahmet Özyazıcı nın Samsun a kazandıracağı vakıf üniversitesi için yer arayışı sürüyor. Samsun a yapılması pl devamı..


Başkan YILMAZ: Her Yatırımın Destekçisiyiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun umuzu Türkiye nin göz bebeği haline getirmemiz için ihracatımızı yükseltmemiz gerekiyor dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, POELSAN Plastik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelenin ev sahipliğinde sanayici iş a devamı..


Başkan YILMAZ: Tüm Polis ve Askerlerimize Selam Olsun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Afrin de Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal ın ailesini ziyaret etti.Afrin de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekâtında bir destan yazıldığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizlere b devamı..


Kurtuluş Yolu nu Gezdiler
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu gerçekleştirdiği güzergâhı yeniden canlandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Yolu Projesi kapsamında tanıtım gezisi düzenledi.Proje çalışmalarının büyük kısmı tamamlanan güzergâha ilişkin Büyükşehir Bel devamı..


Başkan YILMAZ : Arkalarında 81 Milyonluk Ülke Var
Kavak Belediyesi tarafından düzenlenen tirit programına katılan Başkan Yılmaz, Afrin de devam eden harekâta değinerek, Onun arkasında koskoca 81 milyonluk ülke var. Dedi.ARKALARINDA 81 MİLYONLUK ÜLKE VARSaygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devamı..


Kızılırmak Kuş Cenneti ni Dünya ya Tanıtacaklar
Türkiye nin koruma altındaki en büyük doğal miras sulak alanlarından biri olan Samsun Kızılırmak Kuş Cenneti ni, Dünya ya tanıtacak kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ile gezgin Berk Armağan, Samsun da hayranlarıyla buluştu.Kuş cennetini dünyaya tanıtacak kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ile gezgin Be devamı..


Amazon Çarşısı na Büyük İlgi
Samsun Valiliği il İstihdam Kurulu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun da Amazon Çarşısı kuruldu.Program hakkında konuşan Başkan Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili söylenmesi gereken birçok şey var. İçtenlikle söylemem gerekirse, kadınlarımızı devamı..


Başkan YILMAZ Kadınları Deltada Ağırladı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaklaşık 300 kadını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde ağırladı.Kahvaltıdan sonra kadınların gününü kutlayan Başkan Yılmaz, Hayatımda ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde çok ilginç anlar yaşad devamı..


SÖYLEŞİ "UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde Yer Alan Samsun Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti"
Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde 12 Mart Pazartesi saat 19:00 da Seyyahart Berk ARMAĞAN ve Birddetective Emin YOĞURTCUOĞLU nun katılımıyla söyleşi düzenlenecektir. devamı..


Başkan YILMAZ: Kırsal Kalkınma Katlanarak Artacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizin derdinizle dertleniyor, sevincinizle mutlu oluyorum dedi.SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZ, ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCUSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesine bağlı 12 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek sorunlar devamı..


Başkan YILMAZ dan Samsunspor a 100 Bin Lira Pirim Sözü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunsporlu futbolculara 100 bin TL pirim müjdesi verdi.Son zamanlarda ekonomik anlamda zor zamanlar geçiren Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor da futbolculara, Elazığspor maçı öncesi pirim müjdesi verildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başka devamı..


Halk Oyunları Şampiyonası na Büyükşehir Damgası
Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, 6 kategoride kupa kazandı.Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde gösterilerini sunan ekipler, otantik, düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında jüri üyeleri devamı..


Öğrencilerinden Mimarlık Günleri Etkinliği
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından geçen yıl Samsun da kurulan Mimarlık Öğrencileri Derneği (MÖD), 1. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Mimarlık Günleri Etkinliği düzenledi.Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde başlayan 3 günlük etkinlikte, mimarlık devamı..


Rüya Şehir Samsun Standına Büyük İlgi
JTTX8 Cidde Uluslararası Tanıtım ve Seyahat Fuarı na katılan Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendine özgü özel kurgu ve projelerle şehrini Ortadoğu ya tanıtıyor. Fuarda  Rüya Şehir Samsun standı ise büyük ilgi görüyor.4 yıl önce Samsun a gezi düzenleyen Suudi basın mensuplarının Böyle bir şehir a devamı..


Başkan YILMAZ, Kültürleri Samsun da Birleştirmek İstiyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karadeniz 4.Kitap Fuarı na katıldı. Başkan Yılmaz, kitap fuarında stantları gezdi. Samsun u önemli bir bölge olarak niteleyerek Tüm kültürleri Samsun da birleştirmek için çaba harcadıklarını söyledi.TÜRKİYE, DÜNYA YAYINCILIK SIRASINDA 11. SIRADAK devamı..


Başkan YILMAZ dan Kırsal Kalkınma İçin İşbirliği Çağrısı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Biz işin zorluğuna, yolun uzaklığına değil, vatandaşımızın memnuniyetine bakıyoruz dedi.BİZ İŞİN ZORLUĞUNA DEĞİL VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİNE BAKIYORUZSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Tekkeköy Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Hasan devamı..


Başkan YILMAZ: Hizmetin En İyisini Hak Ediyorsunuz
Ayvacık ta Sahilköy Mahallesi nde vatandaşlarla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bir tek kişinin bile ben Büyükşehir den hizmet alamadım dememesi için gece gündüz çalışıyoruz dediBURADA DOSTLUK VAR GÖNÜL BAĞI VARBaşkan Yılmaz, Ayvacık ilçesi Sahilköy Mahallesi Muhtarı Er devamı..


Kırsal Kalkınma Destekleri Meyvelerini Verdi
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırsal Kalkınma Programı kapsamında geçtiğimiz yıl Vezirköprü de dağıtılan saanen keçilerinden alan üretici Muharrem Karaca nın keçileri yavruladı.Geçtiğimiz yıl içerisinde Vezirköprü Boğazkoru Mahallesi nde 10 çiftçiye toplamda 220 saanen keçi dağıtımı gerçek devamı..


Başkan YILMAZ: Mağdur Etmeden Daha Güzel Bir Yere Taşıyacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, amaçlarının Gülsan Sanayi Sitesi esnafını mağdur etmeden daha güzel bir yere taşımak olduğunu söyledi.SANAYİ NİN YERİNİ BU ŞEHRE ARMAĞAN EDECEĞİZBaşkan Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi esnafının taşınacağı yerleri meclis üyeleri ve AK Part devamı..


Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi
Çocuk Gelinlere Hayır 13. Karma Resim Sergisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu nda açıldı.BAŞKA ÇOCUKLAR BENİM GİBİ ÇOCUK GELİN OLMASIN İSTİYORUMTürkiye nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nden de sanatçıları devamı..


Şehit Acısı Samsun a Düştü
Suriye nin Afrin bölgesinde terör örgütleri mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın ın Samsun daki baba ocağına acı haber ulaştı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ailenin acısını paylaştı.Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye nin Afrin bölgesindek devamı..


Başkan YILMAZ Plaketleri Takdim Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin 25. kuruluş gala yemeği ve devir teslim törenine katıldı.Samsun Yelken Kulüp te (SAMSİAD) Samsun Sanayici ve İş İnsanları Derneği nin 25. kuruluş gala yemeği ve devir teslim töreni düzenlendi. Bu özel ge devamı..


Toplu Taşıma Ücretlerinde Düzenleme Yapıldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezinin (UKOME) 2018 yılı 1. olağan toplantısı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan başkanlığında gerçekleşen 2018 yılının 1. UKOME toplantısına İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahra Sıhhiye Oku devamı..


Samsun da Kuşkonmaz Üreticiliği İçin Kollar Sıvandı
Türkiye nin en büyük Kuşkonmaz üreticisi olan Nomad Tarım yetkilisi Murat Şenbuz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret ederek Türkiye deki Kuşkonmaz üretimi hakkında bilgi verdi. Bu görüşmeyle birlikte Kuşkonmaz üretiminin Samsun da yapılması için kollar sıvandı.S devamı..


Samulaş tan Hastane Odaklı Hizmet
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, 2017 yılı sonu itibariyle hizmete aldıkları ekspres ve ring hatları ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi odaklı hizmet verdiklerini açıkladı.Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren SAMULAŞ Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci, Samsunluların güvenli, konforlu şekilde devamı..


Başkan YILMAZ Çiftçileri Tarım Bakanı ile Görüştürdü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Lâdik te ziyaret ettiği Deliahmetoğlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Göksun un evinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yı arayarak çiftçiler ile görüştürdü.Lâdik ilçesi yatırım inceleme programları kapsamında muhtarları ziyaret eder devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun Engelli Dostu Bir Şehir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ulviye Demirci ve beraberindekileri kabul etti.Başkan Yılmaz kendisini ziyarete gelenler arasında yer alan down sendromlu Ahmet ile yakından ilgilendi.Türkiye de engelli olman devamı..


Delta da Somut Olmayan Kültürel Miras Çalışması
Türkiye de doğal miras alanında gerçekleştirilen ilk somut olmayan kültürel miras çalışması Kızılırmak Deltası nda gerçekleştirildi.Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi nin işbirliği, Somut Olmayan Kültürel Miras Enstitüsü Derneği nin katk devamı..


Başkan YILMAZ a Hizmet Duası
Samsun un Yakakent ilçesine bağlı Yeşilköy Mahalle sakinleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.OSMAN DEDEDEN HAYIR DUASIYakakent e bağlı Yeşilköy Mahalle sakinlerinin yıllardır çektiği yol ve su çilesi Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı çalışma ile s devamı..


Doğayla Uyumlu Cafe
Sıradanlıktan sıkıldıysanız farklı bir mekan tasarımı ve yolculuk hikayelerini seviyorsanız Samsun Büyükşehir Belediyesi Delta Cafe tam da aradığınız yer demek.KUŞ FOTOĞRAFÇILARI BU CAFE Yİ ÇOK SEVECEKKaradeniz kıyısındaki tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi devamı..


Başkan YILMAZ: Üretene Her Zaman Destek Olduk
Atakum Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Geçmişten Günümüze Katı (Kağıt Oyma) Sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Merkezi nde ziyarete açıldı.Atakum Halk Eğitim Merkezi nde usta öğretici olarak görev yapan Neşe Geven in hazırladığı Geçmişten Günümüze Mirasımız Katı Sergisi sanatseve devamı..


BAŞKAN YILMAZ: YERLİ OTOMOBİL SAMSUN DA ÜRETİLSİN
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz SAMPA Otomotiv in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında Samsun ekonomisini ayakta tutan sanayiciler ile bir araya geldi.Toplumun her kesimi ile bir araya gelerek sorunlara çözüm üreten ve önerileri değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediy devamı..


Başkan YILMAZ: Yüreğimizi Ortaya Koyduk
Sosyal Politikalarda Gönül Adımları; Samsun u Dinliyoruz programı Samsun da Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık ve Çiğdem Karaaslan ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYARAK BU İŞİ YAPTIKPrograma katılarak Samsun Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği sosyal belediyecilik pro devamı..


Başkan YILMAZ: Mavi Işıklar Dünyada İlk ve Tek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Samsun da sosyal belediyeciliği inşa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibini tebrik ediyorum dedi.MAVİ IŞIKLAR DÜNYADA İLK VE TEKSamsun Büyükşehir Belediyesi ne ait Ömer Halisdemir Salonunda gerç devamı..


Başkan YILMAZ: Bizi Ayakta Tutan Aldığımız Dualardır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun da cumhuriyet tarihi boyunca çözülemeyen sorunlara neşter vurmaya devam ediyoruz dedi.SU SAĞLIKTIR, SU HAYATTIRSamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun un tüm ilçelerinde yapılan çalışmalar gönüllere dokunuyor. Cumhuriyet tarihinden devamı..


Başkan YILMAZ: Kızılırmak Deltası na Mücevher Gibi Bakacağız
Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınca uygulanmakta olan Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi nin temel faaliyetlerinden olan Ulusal Sulak devamı..


Yörükler Ziyaretçi Merkezi Misafirlerini Bekliyor
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti girişindeki Samsun Büyükşehir Belediyesi Yörükler Ziyaretçi Merkezi tüm güzelliği ile misafirlerini bekliyor.KORUYARAK VE YAŞATARAK GELECEKYörükler Ziyaretçi Merkezi ni gezerek incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehi devamı..


2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü
Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından 2 Şubat  Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında 2 Şubat 2018 cuma günü saat 10:00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi/Atakum da program düzenlenecektir.http://www.samkus.com/bg.jpg devamı..


Deltadaki 400 Yaban Hayvanı Tedavi Edildi
Samsun da bulunan ve dünyanın önemli sulak alanlarından olan Kızılırmak Deltası ndaki Yaban Hayvanları İlk Yardım Ünitesi nde, faaliyete alındığı 2015 yılından bu yana 400 yaban hayvanına müdahale edildi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Yaban Hayvanları İlk Ya devamı..


65 Milyonluk Müze Samsun un Gururu Olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yaptığı Samsun Müzesi nin proje tutarı 65 milyon TL.İnşaatına başlanan ve 2019 yılında bitirilmesi hedeflenen Samsun Müzesi 13 bin metrekare alana yapılıyor. Samsun Müzesi hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel devamı..


Büyükşehirden Kırsal Kalkınmaya 9 Milyonluk Destek
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2015-2017 yılları arasında ilçelerdeki kırsal kalkınmaya toplamda 9 milyon 39 bin 218 TL lik destek sağladı.DESTEK HER YIL ARTIYORBüyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı devamı..


Başkan YILMAZ: Köylere Dönüş İçin Destek Veriyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Samsun Lojistik Merkezi nde muhtarların sorunlarını dinleyerek istişarede bulundu.Samsun da görev yapan tüm mahalle muhtarları ile sık sık bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yıl devamı..


Büyükşehir Kar Mücadelesine Hazır
Ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi olası soğuk hava ve kar yağışı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı. İl genelinde karla mücadele çalışmalarına bu yıl 217 iş makinesi ile 320 personel katılacak.17 ilçede 4 bin 522 devamı..


Başkan YILMAZ: Samsunspor Sıkıntıları Aşacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor un yaşadığı sıkıntıların geçmişten gelen sıkıntılar olduğunu belirterek, İnşallah kampanya sürecinde bu sıkıntılar bitecektir dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı ilk toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan devamı..


Başkan YILMAZ Açıkladı: Lojistik Köy Mart Ayında Hazır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2017 yılında yapılan en iyi iş Lojistik Köyün kurulması oldu dedi.Meclis toplantısında konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 2017 yılını değerlendirdi. 2017 yılında birçok güzel işler yapıldığını dile getiren Yılmaz, Şüphesiz ki yapılan en iyi iş Loj devamı..


Kaçak Binaların Moloz Yığınından Kuş Cennetine 4 Tepe
SAMSUN da, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ndeki yaklaşık 319 kaçak yapının yıkımıyla ortaya çıkan moloz yığını, doğal tepeler haline dönüştürüldü. Molozlardan 4 tepe oluşturulup, üzerleri de toprakla kaplandı. Tepelerin kuş gözlem amaçlı da kullanılabileceği belirtildi. DOĞAYI BOZACAK NİTELİKTE devamı..


Gülsan ı Daha İyi Bir Yere Taşıyacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi yi daha iyi bir yere taşımak için elimizden geleni yapacağız dedi.İRAN I KARIŞTIRANLAR ZİL TAKIP OYNUYORSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen istişare ve değerlendir devamı..


Başkan YILMAZ : Kaliteden Ödün Vermeyelim
Çalışma Bakanlığı tarafından AB hibe destekli projeler arasında en başarılı proje olarak birinci seçilen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor(MEMGE) kursunun ikinci dönem mezunlarını verdi.Başkan Yılmaz, 30 yıl önce sadece bir lokantası bulunan Samsunun hizmet sektöründe bugün çok ileri bir noktaya ge devamı..


Başkan YILMAZ: Güzel İzler Bırakmak İçin Çalışıyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesinde cumhuriyet tarihinden bu yana tam anlamıyla çözülemeyen Karkucak ve Kuşçular Mahallesi grup yolunun yapımı için düğmeye bastı.SAMSUN DA GÜZEL İZLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZVatandaşın sorunlarını yerinde incelemek ve sorunları devamı..


Samsun Büyükşehir'den Tarım İçin Bir Büyük Adım Daha
Tarımsal üretimde ülkelerinde önemli kabul edilen şehirlerin uluslararası bir dayanışma içine girerek daha verimli çalışmaların ortaya çıkarılabilmesi amacıyla kurulan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği ne Samsun Büyükşehir Belediyesi de katıldı.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ TARIM İÇİN EL ELE VERDİSamsu devamı..


Yeşilırmak a Dev Gerdanlık
Samsun un Çarşamba ilçesinde yapımı tamamlanan ve yılbaşı öncesinde resmi olarak açılışı yapılacak Hürriyet-Kumtepe Köprüsü nden ilk geçişi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler yaptı.Samsun un Çarşamba ilçesinde 310 metre uzunluğu ile ilçenin en uzun köprüsü olaca devamı..


Büyükşehirden Çiftçilere Ceviz Desteği
İlçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile eğitim verdiği çiftçilere sertifikalı ceviz fidesi dağıttı.İlkadım Kaymakamlığı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile Karadeniz T devamı..


Başkan YILMAZ: Seneye Daha Büyüğünü Yapmayı Umuyoruz
Samsun da düzenlenen Alışveriş Şenliği nde milyon dolarlık mücevherlerin de bulunduğu birçok ürün sergilendi.BİKAP kurucuları, yaptıkları şenlikle kadınların ekonomiye olan etkisini göstermeyi amaçladıklarını ifade ederek, BİKAP olarak amacımız bir sürü girişimci kadınlara fırsat oluşturarak, yaptık devamı..


Başkan YILMAZ: Makine Parkı Değil Üretim Merkezi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Makine ikmal deyince akla araçların tamir edildiği yerler gelirdi. Biz Makine ikmali üretim merkezine çevirdik dedi.MAKİNE PARKI DEĞİL ÜRETİM MERKEZİSamsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı kent için gerekli olan birçok malzemey devamı..


Kesme Çiçek Üretimine Büyükşehir Desteği
Tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik kırsal kalkınma çalışmalarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, üretimini artırmak isteyen çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ekonomik imkânsızlık sebebiyle kesme çiçek üretimini artıramayan 2 aileye fide desteğinde bul devamı..


Mediclust ın Kuruluşu Onaylandı
Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun da sektöre yönelik kamunun ihtiyacı olan tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan MEDİCLUST A.Ş. firmasının kuruluşuna Bakanlar Kurulu nun olurundan sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından da devamı..


Kurtuluşa Giden Yol
Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru yla Samsun a gelişinin ardından Amasya ya gidişinde kullandığı 98 kilometrelik Kurtuluş Yolu, 98 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile tekrar ortaya çıkarıldı.YOL GÖSTERİCİ ÇANLAR TARİH devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Proje Samsun Tarihine Geçeçek
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden ve yılbaşından sonra açılması planlanan Samsun Lojistik Merkezi için Türkiye genelinde birçok firma talip oldu.80 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 700 bin metre kare alana yerleşen Türkiye nin en büyük lojistik merkezler devamı..


Buzağı Can Sütü Projesi Hayata Geçiyor
Kırsal kalkınma çalışmalarıyla tarımda büyük ilerleme kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın artırılması için de önemli bir yatırıma hazırlanıyor. Son yıllarda yaşanan buzağı kayıplarının azaltılması ve ekonomik kaybın önlenmesine yönelik Buzağı Can Sütü Projesi hayata geçiriliyor. Pro devamı..


100. Yıl Bulvarı na Ekspres Hizmeti Geliyor
Samsun da, E3 Ekspres hattı 11 Aralık Pazartesi gününden itibaren Belediyeevleri-100. Yıl Bulvarı-Baruthane-Kalkancı güzergâhında toplu taşım hizmeti vermeye başlayacak.BELEDİYEEVLERİ - 100.YIL BULVARI- BARUTHANE-KALKANCIGeçen günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş tarafından işletilen yeni e devamı..


Türkiye nin İlk İntermodal Lojistik Merkezi
Türkiye nin ilk ve tek intermodal lojistik merkezi Lojistik Köy ün tanıtımı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Lojistik Köy de yapılan tanıtım toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Lojistik Köyün çok doğru bir ile yapıldığını belirterek, Bundan sonraki iş, burayı planlandığ devamı..


Samsun Valiliği Golf Kupası
1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda iki gün boyunca kıyasıya yarışan sporculara kupaları takdim edildi.Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak a golf sporuna katkılarından ötürü plaket takdim etti.Samsun Valiliği tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi devamı..


Başkan YILMAZ Yerli Otomobile Talibiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı.HEP BERABER KUDÜS E GİDELİMSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı nda düzenlenen AK Parti Grup Toplan devamı..


Başkan YILMAZ: Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu.Çarşamba ve Bafra da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü ve devamı..


Başkan YILMAZ, Öğrencilerle Birlikte
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin OMÜ Ziraat Fakültesi nde doğal dokuyu bozmadan yaptığı peyzaj uygulaması, alanı gören herkesi hayran bıraktı. Fakülteyi ziyaret eden Başkan Yılmaz, Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz dedi.DOĞAL DOKU BOZULMADAN FERA devamı..


SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ
Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübünü ziyaret etti. Sahaya hayran kalan Aleksander,İlk kez böyle bir saha ile karşılaştım. Sizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.Golf atış denemesi de yapan Aleksander, Burası Samsun a büyük prestij kazandıran bir devamı..


Büyükşehir den 2 Bin Ceviz Fidanı
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra ilçesinde çiftçilere 2 bin adet sertifikalı ceviz fidanı dağıtıldı.Bafra Öğretmenevinde gerçekleştirilen fidanı dağıtımında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tarımsal üretime dönük bir çabanın içindeyiz. İçinde bulunduğumuz coğrafyad devamı..


Büyükşehir Bafra da 2. Köprüyü Hizmete Açıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Bafra mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız. dedi.Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Başkan Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Y devamı..


Samsun Büyükşehir Belediyesi ne Bir Ödül Daha
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından iki yıldır sürdürülen İklim Değişikliği Konusunda Farkındalık Geliştirme Projesi, sona erdi. Projenin kapanış töreninde verilen iklim ödüllerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi devamı..


Samsun Hatırası
Samsun da şehrin birçok yerine konulan Samsun yazıları, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekânlar haline geldi.Yazıların büyük beğeni topladığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Samsun da son zamanlarda estetik görünüm konu devamı..


Büyükşehirden Çiftçilere 4 Bin Kuşburnu Fidanı
Samsun Büyükşehir Belediyesince Alaçam ilçesinde çiftçilere 4 bin adet kuşburnu fidanı dağıtıldı.Hazırlanan proje ile Alaçam ın yüksek rakımlı bölgelerinde doğal hayatta bulunan ve bölge insanının doğadan toplayıp ilçe merkezinde meyve ya da marmeladı yapılıp satılan kuşburnu için önemli bir gelir k devamı..Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.