22° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yaparak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Resul Çalıka Kuluçka Makinesi hibe etti. Çalık, Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sayesinde üretimimiz arttı dedi.

Samsunun Çarşamba ilçesi Konukluk Mahallesinde kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan 2 çocuk babası Resul Çalık, üretim kapasitesini artırmak için Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığına başvurdu. Talebi değerlendiren görevliler, Çalıkın arazi ve üretim potansiyelini yerinde inceledi. Mast türü kaz yetiştiriciliği yaparak geçimini sağlayan üreticinin uygun görülen talebi üzerine görevliler, kuluçka makinesi hibe etti. Üretimini iki katına çıkaran Resul Çalık, Belediyemizden üretim kapasitemi artırmak için talepte bulundum. Gelip incelediler ve isteğimi olumlu değerlendirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demire, bize ihtiyacımız olan desteği verdiği için çok teşekkür ediyorum diye konuştu. 

BAŞKAN DEMİR : KIRSAL KALKINMAYI ÖNEMSİYORUZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediye olarak hem üreticiye hem de çiftçilere her zaman destek verdiklerini ifade ederek, Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında tarım ve hayvancılığına büyük önem veriyoruz. Bu anlamda üreticilerimizin taleplerini ekiplerimiz değerlendiriyor. Katkı noktasında yapılabilecek ne varsa tarım ve hayvancılığın gelişmesi için üreticimizin ve çiftçimizin her zaman yanındayız ifadelerini kullandı.

ÜRETİCİ TALEP ETTİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİBE ETTİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir ise, Yaptığımız değerlendirmelerde Resul beyin kaz yetiştiriciliğinin bölge için uygun olduğunu tespit ettik. Bunun üzerine kuluçka makinesi hibe ettik. Bu tür desteklerle belediye olarak hem çiftçilerimize hem de üreticimize katkı sağlamaya çalışıyoruz dedi.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.