Samsunda, İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Ladikli muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Türkiyenin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Kuzeyin merkezi. Potansiyeli yüksek. Her ilçesi ayrı bir marka dedi

İlçelerde başlattığı Muhtarlarla İstişare Toplantılarına Ladikte devam eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ortak çalışmalarının meyvesini almaya başladıklarını belirterek, Kuzeyin merkezi olan Samsunun yüksek potansiyelini mutlaka değerlendireceğiz. Samsun'un her ilçesi adeta bir marka dedi.

ŞUNU YAPALIM, DEMEKLE OLMUYOR!..

Ladik Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Mustafa Demir, Bu toplantıda önümüzdeki 5 yıl yapacak olduğumuz projelerin teknik çalışmasını yapacağız. Ladik, bu toplantıları yaptığımız 15inci ilçemiz. İşi iş yapmaz. Şunu yapalım bunu yapalım demekle çalışma olmuyor. Ne zamanki çıkıp adım atarsan çalışma orada başlar. 5 yılın sonunda ne yapabileceğimizi göreceğiz. Kendimizi nasıl gördüğümüz değil vatandaşın bizi nasıl gördüğü önemli. Samsun'da biz bu 5 yılı yerel yönetimlerde teşkilatlarla birlikte en iyi geçiren il olmayı hedefliyoruz dedi.

CHPLİ VE İYİ PARTİLİ BELEDİYELER

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin ortak çalışacaklarını hatırlatan Başkan Demir, Atakumda CHPden, İlkadımda İyi Parti'den olan belediye başkanlarımızla da konuştu. Atakum ve İlkadımda da bu toplantıları gerçekleştireceğiz. Tüm Türkiyeye örnek olacak bir çalışmamızı böylelikle tamamlayacağız. 31 Mart seçimleri öncesi bu toplantıların sözünü vermiştik ve tutuyoruz. Mahallelerdeki alt yapı ihtiyaçlarını planlayacağız. Fen İşleri ve SASKİ ekiplerimiz bu planlamaları gerçekleştirecek. İlçe belediye başkanımızın ve bizim Büyükşehir olarak seçim kampanyasında ifade ettiğimiz projeleri müştereken yürüteceğiz diye konuştu.

GELECEĞİ YEREL YÖNETİMLER BELİRLEYECEK

Samsunun Türkiyenin en önemli şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Demir, Kuzeyin merkezi Samsun, her yönüyle potansiyeli yüksek bir il. Ayrıca her ilçesi de bir marka. Bugün Ladikteyiz. Tarihi ve kökleri bakımından, Anadolunun en eski yerleşim yerlerinden birisi. Samsunun bütün ilçeleri Türkiyenin her köşesinden insanımız bilir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden sonra yerel yönetimlerin önemi fazlaca arttı. Artık şehirlerin geleceğini yerel yönetimler belirleyecek. Onun için yerel yönetimlerin yetki alanlarındaki kapasiteyi, vizyonu, gayreti, enerjiyi doğru noktaya odaklamak çok önemli hale gelecek. Bir kısım ilçelerde çalışmalara başladık ve verimini almaya başladık. İlçe ve büyükşehirin güç birliği yapmasının bereketi, faydası görünmeye başladı. Maliyetlerdeki ciddi düşüşler de bunun göstergesi dedi.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.