24° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunda 10-17 Mayıs tarihlerinde OMÜnün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek KOÇ SPOR FESTin tanıtım toplantısında konuştu

19 Mayıs 1919un 100üncı yılı etkinlikleri kapsamında 10-17 Mayıs tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde(OMÜ) gerçekleştirilecek olan 16ncı Koç Spor Fest Üniversite Oyunları(KOÇ SPOR FEST) basın toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, KOÇ SPOR FESTin Samsunda yapılıyor olması şehrimiz için büyük bir şans dedi.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK GENÇLİK FESTİVALİ
Koç Holdingin üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan ve Türkiyenin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali olan KOÇ SPOR FEST için OMÜ Atatürk Kongre Merkezinde, Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. 
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, organizasyonun önemine değinerek, Türkiyenin en büyük gençlik festivali olan ve 26 bini aşkın sporcunun mücadele ettiği KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunları, ortaya koyduğu rekabet, bir araya getirdiği dostluk gibi kavramlarla da çok önemli olmayı başarmıştır. İşte böylesine önemli bir gençlik şölenine ülkemizin müstesna kenti Samsun, 10-17 Mayıs tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna çıkışının 100 üncü yılında, geleceğimizin yegane emanetçisi olan gençlerimizi Samsunda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz diye konuştu.

SPORCULARA BAŞARI, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Sporun şehir ve ülkeler için en güçlü tanıtım unsuru olduğunu ifade eden Başkan Demir, Bundan dolayıdır ki, ülkeler spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmak için aday olurlar ve büyük gayret sarf ederler. Bu açıdan bakıldığında da KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunlarının Samsun da yapılıyor olması şehrimiz için büyük şanstır. Bu vesile ile bu büyük spor organizasyonunun Samsun’da yapılmasına karar veren Üniversite Sporları Federasyonu'na, sponsor olmak sureti ile organizasyonun büyüme ve markalaşmasına büyük katkı sunan Koç Holding yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerin ışığında, 120 üniversiteden 4 bin 500 sporcumuzu Samsun’da ağırlayacak olmanın heyecanını şimdiden sizlerle paylaşıyor, 8 gün boyunca tatlı bir rekabet yaşatacak olan tüm gençlerimize şahsım ve Samsun halkı adına başarılar diliyor, bu önemli organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olanlara tekrar teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

OMÜde gerçekleştirilecek olan KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunlarının toplantısına ayrıca OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Koç Holding Kurumsal Marka Koordinatörü Okyar Tuncel ve sporcular katıldı.

 

TANITIM GÜNLERİNDE ÇÖMLEK MERAKI
Basın toplantısı sonrası Vali Osman Kaymak, Başkan Mustafa Demir ve beraberindekiler, 14üncü OMÜ  Tanıtım Günü Etkinliğine katılarak buradaki stadları gezdi. Gezi sırasında öğrencilerin yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılaşan Başkan Demir, selfi isteklerini de geri çevirmedi. Ardından çömlek yapılan masadaki makinenin başına geçen Başkan Demir, çamura şekil vererek, çömlek yapmayı denedi.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.