32° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun un en büyük probleminin istihdam sorunu olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, istihdam konusunda önemli adımlar atacaklarını söyledi.
BU YAZ OTELLERDE YER KALMADI

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısında 45 gündem maddesi oylanarak komisyonlara havale edildi. Meclis toplantısı, Cumhuriyet Meydanı nda bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda, Meclis Başkanı Zihni Şahin başkanlığında yapıldı. Eylül ayı 16. birleşiminin 1. oturumuna ait toplantıda, gündem maddelerinin komisyonlara havale edilmesine karar verildi. 45 gündem maddesine ilave 3 gündem dışı maddenin de gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündem maddelerinin komisyonlara havale edilmesinin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Samsun u hedeflerine taşımak için belediyeler olarak önemli çalışmalarının olduğunu belirten Başkan Şahin, Samsunumuzu 19 Mayıs 1919 un 100. yılına Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılına hazırlamak için önemli projelerimiz var. Samsun u tanıtma adına büyük çalışmalarımız var. Samsunumuzun turizm potansiyeli çok fazla. Geçmiş dönemlerde Samsun da bir çok otel yapıldığında basında Samsun oteller mezarlığı olacak  diye yazdılar. Sektörle ilgilenen arkadaşlarla otellerin doluluk oranını görüştük. Bu yaz otellerde yer kalmadı. Otel mezarlığı olacak' gibi bakılan oteller dolduysa bunun arkası gelecektir. Tanıtımlarımız arttıkça insanlar Samsun u gezmeye gelecektir dedi.

TRAFİKLE SORUNUYLA İLGİLİ ÖNEMLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

İstihdamlar ilgili sorunların bulunduğunu belirten Başkan Şahin, Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesiyle ilgili bir çalışmamız var. Alternatif rezerv alanlarla ilgili çalışmalarımız var. Bana göre Samsun un en önemli problemi istihdam. Bu konuda herkesin desteği ile istihdam noktasında Samsun u yatırımların arttığı bir yer haline getireceğiz. Belediye olarak biz bu yatırımların önünü açacağız ama yatırımcıları da buraya davet etmek bizim boynumuzun borcu. Bu noktada önemli adımlar atıldı. Bundan sonra da atacağımız adımları sizlerle paylaşacağız. Çinli ve Türkiye deki büyük bir firma ile dijitalleşme adına çalışmalarımız var. Özellikle şehrimizdeki trafik problemlerini azaltma noktasında çalışmalarımız var. Bu konudaki gelişmeleri meclisimizle paylaşacağız diye konuştu.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.