22° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

İDDİALAR KASITLI VE ASILSIZIDR!' SASKİnin bugüne kadar Logosunun bulunmadığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu nedenle logodan Atatürkün çıkarılması da mümkün değildir dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (SASKİ) logosundan Atatürkün çıkarıldığı yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklamada bulundu.  SASKİnin bugüne kadar Logosunun bulunmadığına dikkati çeken Mustafa Demir, Bu nedenle logodan Atatürkün çıkarılması da mümkün değildir dedi.

LOGO SASKİNİN DEĞİL BÜYÜKŞEHİRİNDİR

Samsunda son gün 2 gündür gerek sosyal medya mecralarında ve gerekse basın yayın organlarında Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ logosundan Atatürkün çıkarıldığı yönünde yansıtılmak istenen konunun tamamen Asılsız olduğunu belirten Başkan Demir,  SASKİnin, kurulduğu 1995 yılından bu yana hiçbir zaman LOGO su olmamıştır. Bahse konu olan logo, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Bu nedenledir ki, LOGO dan ATATÜRKün çıkarılması SÖZ KONUSU DEĞİLDİR ifadelerini kullandı.

SASKİNİN KURUMSAL KİMLİĞİNE KATKI

SASKİnin 25 yıllık geçmişe sahip bir kurum olduğunu hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çeyrek asırlık geçmişi bulunan SASKİnin Kurumsal Kimliğini oluşturmak adına LOGO ihtiyacı doğmuştur. Aralık 2019 tarihinden logo çalışması yapılmış ve belediyemiz logomuzun yanında SASKİ logosu ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır diye konuştu.

KURTULUŞ'UN ŞEHRİNDE KASITLI VE YANLIŞ ALGI

Bilinen bu gelişmelere karşın son günlerde SASKİnin logosundan Atatürk çıkartıldı şeklinde gündeme getirilen iddialara tepki gösteren Başkan Demir, Yanlı, yanlış ve tamamen algı oluşturmaya yönelik çabalar, sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Bilerek ve kasıtlı bir şekilde halkımızı yanlış bilgilendirmeye yönelik çaba içerisine girenler hakkında her türlü yasal işlem yapılacaktır açıklamasında bulundu.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.