22° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Japonya nın Ise şehrinden Samsun a turist olarak gelen Shinji Nakamura, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir i ziyaret etti. Ziyarette Nakamura, yaşadığı şehir ile Samsun u kardeş yapmak istediğini belirterek yardım ve destek istedi.

Japonya nın 123 bin nüfuslu tarihi kıyı şehri Ise de mimarlık yapan Shinji Nakamura, ismini duyup araştırdığı Samsuna gelebilmek için 10 bin kilometre yol kat etti. 

SAMSUN A HAYRAN OLDU

Haftalar önce kendi imkanlarıyla çıktığı karayolu yolculuğu sonucu ilk kez Türkiye'ye adım atan Japon turist Shinji Nakamura, Trabzonun ardından Samsuna geldi. Şehri gezen mimar turist, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri makamında ziyaret etti. Denizini, doğal güzellikleri ve Türk mutfağını çok beğendiğini ifade eden Nakamura, Başkan Mustafa Demire  yaşadığı Ise şehrindeki Türklerden bahsederek, onları çok sevdiklerini söyledi. Şehrinin tarih ve kültür açısından önemini fotoğraflarla anlatan Shinji Nakamura, ülkesinin en kutsal  Şinto tapınağı olan Ise Büyük Tapınağına ev sahipliği yaptıklarını, yerel mutfağı ile de ünlü olduklarını ve her yıl 20 milyona yakın turisti ağırladıklarını kaydetti. 

KARDEŞ ŞEHİR OLMAK İSTERİZ

Samsun ile Ise şehrini kardeş şehir yapabilmek için temaslarda bulunmak üzere geldiğini dile getiren mimar Nakamura,  Ise Belediye Başkanı Kenichi Suzukinin de selamını getirerek  kardeş şehir konusunda Başkan Demirden yardım ve destek istedi. Genç turisti dinleyerek yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir ülkedir. Çabanız takdir etmek gerekir. Japonyanın bir şehri ile kardeş olmayı biz de isteriz. Bunun için gerekli müracaatlarımızı yaparız ifadelerini kullandı.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.