24° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Bafra ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerde Kapıkaya ve Asarda tarih ve doğa turizmini canlandıracak adımlar atacağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bafra İlçesi Kapıkaya Mahallesinde bulunan yamaç paraşütü alanı ile Asar Mahallesinde bulunan Kale ve Kaya Mezarlarında incelemelerde bulundu. Başkan Demir, bölgede bulunan tarihi değerlerin gün yüzüne çıkarılması, tanıtılarak turizme katkı sağlanması adına yapılması gereken çalışmaların başlatılacağını duyurdu. 

HEDEFİMİZ KALICI ETKİLER BIRAKMAK 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve teknik personeller ile istişarelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 
Son yıllarda gerçekleştirilen festivallerle yamaç paraşütçülerinin ve doğa severlerin gözdesi haline gelen Kapıkayaya gelecek misafirlerin daha rahat ve konforlu bir şekilde ziyaretlerini tamamlaması için projeler üzerinde çalışıyoruz. Şehrimizde turizmi canlandırmak, bölgeye gelecek olan yerli ve yabancı turistlerimiz üzerinde kalıcı etkiler bırakmak için ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Doğa turizmini bölgemizde 12 aya yaymak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedi. 

TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK 

Daha sonra Asar Kale ve Kaya Mezarlarında incelemelerde bulunan Başkan Demir, Tarihi Helenistik döneme kadar uzanan kale ve mezarlıkların bölgenin doğal güzellikleriyle birleşmesi bölgeyi cezbedici bir konuma getiriyor.  Doğa turizminin yanında tarihi değerlerimizi de gün yüzüne çıkarmak ve adından söz ettirmek için çalışmalarımız var. Samsun güzel bir şehir. Her anlamda marka haline getirmek için ekiplerimiz gece gündüz üretmeye ve çalışmaya devam ediyor diye konuştu 

Başkan Demir, incelemelerin ardından Altınkaya Hidroelektrik Santralini ziyaret ederek tesis yetkililerinden bilgi aldı.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.