21° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatyayı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı.

Elazığ ve Malatyada yaşanan depremin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediyenin sosyal medya hesaplarından vatandaşlara yardım çağrısında bulunuldu. Kuru gıda ve ihtiyaç malzemeleri noktasında vatandaşları belediyenin çözüm merkezine davet eden Başkan Demir, Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü dedi.

BİZİ DERİNDEN YARALADI

AFAD, Kızılay, Belediyeler Birliği, bakanlıklar ve diğer kamu kurumlarıyla dün geceden beri irtibat halinde olduğunu ifade eden Başkan Demir, Dün gece Elazığda meydana gelen, başta Malatya olmak üzere şehrimizde de hissedilen ve birçok ili etkileyen deprem tüm Türkiyeyi derinden üzdü. AFAD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde afet bölgesindeki kardeşlerimizin özellikle su ve kuru gıda ihtiyacı olduğu bilgisini aldık. Afet bölgesinde yaşanan mağduriyetleri giderebilmek için tüm Samsunlu hemşehrilerimizi yardım kampanyasına davet ediyorum. Bu kapsamda yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın paketi açılmamış su, pirinç, bulgur vb. bakliyat ürünlerini belediyemizin Çözüm Merkezine ulaştırmaları yeterli olacaktır. Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü. Samsun olarak afet bölgesindeki kardeşlerimize el uzatma günü. Haydi Samsunlu hemşehrilerim hep birlikte Elazığ ve Malatyaya yardım edelim dedi.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Başkan Demir Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, Haydi Samsun!
Elazığ ve Malatyaya destek için kenetleniyoruz... AFAD ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Kuru Gıda ve ihtiyaç maddeleri (su, pirinç, bakliyat vb) desteği sağlayacağız. Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ambalajları açılmamış ürünleri belediyemizin Çözüm Merkezine ulaştırmalarını bekliyoruzPaylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.