21° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

BÜYÜKŞEHİR DE HEDEF, LİDERLİK! Samsun Büyükşehir Belediyesinin Belediye-Vatandaş koordinasyonunu hızlandıracak yeni bir sisteme geçeceğini açıklayan Başkan Mustafa Demir, Türkiye de bu sistemi en iyi uygulayan il olmayı hedefliyoruz dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mahalle Buluşmaları kapsamında Atakum İlçesinde Balaç sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle halkının sorunların dinleyen Başkan Demir, Belediye-Vatandaş koordinasyonunu hızlandıracak yeni bir sistemle en başarılı şehir olmayı hedefliyoruz dedi.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoyun eşlik ettiği Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Balaç Mahallesinde vatandaşlarla hasret gidererek sorunlarını dinledi. Yatsı namazı sonrası Mahalle Muhtarı Hasan Limanın ev sahipliğinde Köy Konağında gerçekleştirilen buluşmada Başkan Demir, ilçenin ve kente değer katacak projelerle ilgili halkı bilgilendirdi.  

BELEDİYE HİZMETLERİNDE ARTAN KALİTE

Seçim sonrası geçen 8 aylık dönemde belediye hizmetlerini çok iyi noktalara taşıyacak planlama ve düzenlemeleri yaptıklarını söyleyen Başkan Mustafa Demir, şehrin ana sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarına ilişkin proje hazırlıklarında önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Başkan Demir, İlçelerimizde aciliyeti olan  hizmetlere ilişkin birçok faaliyet yaptık. Ekiplerimiz sahada başarılı çalışmalara imza atıyor. Kalan 4.5 yılda çok güzel hizmetlere vesile olacağız. Seçim öncesinde gerçekleştirdiğimiz proje lansman toplantısında açıkladığımız tüm projelerle ilgili ciddi mesafe aldık. Allahın izniyle daha da iyi olacağız dedi.

20 YILDIR KONUŞULAN KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentleşme yönünden Samsunu daha refah ve konforu yüksek bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip şehrimizde 20 yıldır konuşulan ama bir türlü hayata geçirilemeyen bir konu vardı. Kentsel dönüşüm... Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan başta olmak üzere milletvekillerimizle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile görüşerek bu işi bitirdik. Allaha şükürler olsun, şehrimizde Kentsel Dönüşüme başladık. Gülsan Sanayi Sitesi başta olmak üzere bir çok noktada Kentsel Dönüşüme tüm Samsunlular şahit olacak. Sayın Bakanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum dedi.

VATANDAŞ ODAKLI YENİ SİSTEM

Belediye-Vatandaş koordinasyonunu sağlayacak ve iş birliğini güçlendirecek yeni bir sistemi hizmete geçireceklerini duyuran Başkan Demir, açıklamalarını şöyle tamamladı:

Muhtarlarımızla sık sık görüşüyoruz ancak vatandaşlarımız belediyeye hızlı şekilde ulaşabilsin diye yeni bir sistem getireceğiz. Gerekli çalışmaları başlattık. Siz belediyeye, belediye de size ulaşabilecek. Elektronik anlamda her türlü istek ve talebinizi belediyeye iletebileceksiniz. Tam bir koordinasyon ve iş birliğiyle yürüteceğiz çalışmalarımızı. Türkiye'de bunu en iyi başaran il olmayı hedefliyoruz. Gece gündüz koşturuyoruz. Daha az maliyetli, vatandaşlarımıza yük getirmeden hizmet yapabilmek için büyük emek harcıyoruz. Alt yapı yatırımlarına ilişkin bu bölgede de hazırlıklarımız var. İnşallah 2020 de vatandaşlarımızın yolla ilgili acil bir ihtiyacı kalmayacak.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.