23° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş insanlarına, Samsunda Mobilya Kümelenme Merkezi kurulması için hazırız. Yer tespit edin, alt yapısını hazırlayalım çağrısında bulundu

Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneğinin(MOBİD) her ay düzenlediği Sektör Buluşması Toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mevcut organize sanayi bölgelerinde(OSB) yetersiz koşullarda imalat yapan firmaları sevindirecek açıklamalarda bulundu. Başkan Demir, Mobilya Kümelenme Merkezi kurulması için hazırız dedi.

SEKTÖRÜN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI

MOBİDin bu ay ki Sektör Buluşması, Büyükşehir Belediyesi Bayraktepe Tabiat Parkı Restoranda gerçekleştirildi. Kahvaltının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Başkan Vekili Nihat Soğuk, MOBİD Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Eker ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Mobilya sektörünün geleceğinin ele alındığı toplantıda iş insanlarına hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İnegöldeki sektörel kümelenmeyi Samsunda da başaracaklarını kaydetti.  

SAMSUNDA BİR ZAMANLAR MOBİLYACILIK

Sektöre, gelecek vizyonu kazandırarak büyümesinin sağlanması için MOBİD ile ortak çalışma başlatmaya hazır oldukları dile getiren Başkan Demir, Samsun mobilya sektörü geçmişte Türkiyenin önemli imalat noktalarından birisiydi. Şehrimiz ciddi imalat potansiyeli ve pazar payına sahipti. Zaman içinde İnegöl gibi imalat kümelenmesi noktasında atılım yapamadığı için durağanlık yaşadık. Önümüzdeki 4.5 yılda, sizlerle ortak hareket edip istişarede bulunarak sektörle ilgili neler yapabileceğimizi ortaya koymak istiyoruz dedi.

YER TESPİTİ, TAHSİS VE ALT YAPI ÇALIŞMASI

Üretim, pazarlama ve ihracat noktasında Samsun mobilya sektörünün çağı yeniden yakalaması için iş birliği yapacaklarını vurgulayan Başkan Mustafa Demir, Teknoloji, bilimsel gelişmeler, AR-GE ve inovasyon gibi konularda emek veren iş insanlarımız var.  Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Sizinle müşterek hareket ederek yarının vizyoner bakış açısıyla modern mobilya sanayisinin yer aldığı bir alan oluşturalım. Yeri tespit  edip tahsis veya satın alınmasından sonra bize görev düşecek. Ulaşım arterleriniz birlikte alanı planlayalım.  Yolunu, alt yapısını hazırlayalım. Gerekli ruhsatlarınızı da verelim. Özetle, biz hazırız ve emrinizdeyiz diye konuştu. 

İş insanlarından kümelenme merkezi için talep edecekleri alan büyüklüklerini belirlemelerini de isteyen Mustafa Demir, Samsunun yakın gelecekte üretim ve pazarlamada önemli yerlere geleceğini de sözlerine ekledi.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.