22° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Türkiyede belediyeler bünyesinde İlk faaliyete geçen olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında Kurs ön kayıt heyecanı yaşanıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için de konservatuar bölümlerine ilgi her geçen gün artıyor

Samsunda, 1979 yılından bu yana kültür ve sanatsal faaliyetler içerisinde bulunan ve bir çok sanatçının yetişmesine ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 34 kişilik profesyonel öğretici kadrosuyla yeni sezona hazırlanıyor. Konservatuvarın deneyimli öğretici kadrosu sanat camiasına müzisyen, oyuncu ve dansçı kazandırmaya devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında 19 Ağustosta başlayan Ücretsiz Kurs kayıtları ise tüm hızıyla sürüyor.  Tüm bölümler için açılan kurslarda en çok talebin müzik, resim ve Türk Halk Oyunları bölümlerine olduğu görülüyor. Türk Halk Oyunları Topluluğu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Karakalem ve Yağlı Boya Resim, Tiyatro, Çok Sesli Polifonik Batı Müziği Korosu ve Enstrüman kurslarına katılmak isteyenler başvurularını Anakent İş Merkezindeki Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü Proje Ofisine yapabiliyor. 

KURSLAR, SANAT MERKEZİ VE ANAKENTTE

Proje Ofisi yetkilileri, 3 adet vesikalık fotoğraf ve 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisiyle yapılan ön kayıt işlemlerinin 30 Eylülde sona ereceğini açıkladı. Yeni eğitim öğretim döneminin başarılı geçmesi için adayların, kurslar öncesi yeteneklerini her biri kendi branşında uzman öğreticilere göstereceklerini belirten yetkililer, Piyano ve keman kursları Atakum İlçesindeki Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde, bağlama, halk oyunları ve diğer kurslar ise Anakent İş Merkezinde verilecek. Kontenjanların aşılması halinde kursa alınamayacak adayların mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, referans olarak müracaat sahiplerini Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezlerine yönlendirecek bilgisini verdi.

KONSERVATUVAR, GELECEK YIL YENİ YERİNDE

Öte yandan, Samsunu kültür ve sanatta hak ettiği yere taşımak, çocuk ve gençleri sanat dallarına yönlendirmek ve sahne sanatlarına olan ilgiyi artırmak amacıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Türkiyenin öncü konservatuvarlarından biri olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarını daha çağdaş ve modern bir yere taşımak için çalışma başlattı. Gelecek yıl yeri yerine taşınması öngörülen konservatuvar, sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetlerdeki başarılarını artırarak, kent tanıtımına büyük katkı verecek.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.