24° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunda otopark problemini kökünden çözeceğiz. İstiklal Caddesi(Çiftlik) için ise referanduma gideceğiz açıklamasında bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım İlçesinde Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. İl merkezinde otopark sorununu çözeceklerini belirten Demir, Çiftlik olarak bilinen İstiklal Caddesiye ilgili de, Trafiğe açılması için oradaki mülk sahipleri ve işletmecilerle referandum yapacağız. Sandık kurup işletme sahiplerine oy kullanma hakkı tanıyacağız dedi.

Başkan Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısı kapsamında İlkadım İlçesindeki muhtarlarla bir araya geldi. İlkadım Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş, Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarının da yer aldığı toplantıda tüm muhtarlara tek tek söz verilerek talep ve önerileri dinlendi. Toplantıda Başkan Mustafa Demir, otopark sorunundan Çiftlik Caddesinin durumuna kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

BAŞKAN DEMİRTAŞTAN BAŞKAN DEMİRE TEŞEKKÜR

Toplantının açılışında söz alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilçemizde düzenlediği bu toplantıya hepiniz hoşgeldiniz. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız ilçemizle ilgili düşüncelerini bizimle paylaşacak. Soru cevap şeklinde verimli bir toplantı olacağını düşünüyorum. Başkanımız sayın Mustafa Demire teşekkür ediyoruz dedi.

HER TÜRLÜ TALEP VE GÖRÜŞLER DİNLENİYOR

Daha önce 15 ilçede Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları düzenlediklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Mustafa Demir ise, Bugün 16ıncı ilçemiz İlkadımdayız. Yarın da inşallah bu toplantımızı Atakumda yapacağız. Muhtarlarımızın her türlü talepleriyle ilgili ifadelerini, hizmetlerimizle ilgili görüşlerini, sözlerini kesmeden dinleyeceğiz. Bizler de teknik heyetimizle birlikte notlarımızı alacağız. Önümüzdeki  4.5 yılın programını yine birlikte yapacağız diye konuştu.

İKTİDAR YA DA MUHALEFET, FARK ETMEZ!..

İlçelere hizmet götürme yarışında olacaklarını, bunu yaparken de asla ayrımcılık içerisinde olmayacaklarını ifade eden Başkan Demir, Seçilen belediye başkanımızın iktidar veya muhalefet partisinden olmasının bizim için hizmet anlamında bir farkı yok. Başkanımız halkımızın takdiri doğrultusunda seçilmiş ve bu sorumluluğu almıştır. Biz şimdi komple hizmete yöneliceğiz, bu konuda ayrım yapmayacağız. Önümüzdeki 4.5 yılı milletimiz adına nasıl faydalı geçiririz, onu planlayacağız dedi.

ÇİFTLİKTE DÜKKAN SAHİPLERİNE SORULACAK

Samsundaki otopark problemini çözmek için çalışmaların devam ettiğini de belirten Başkan Mustafa Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

Çiftlik Caddesinin trafiğe açılması için oradaki mülk sahipleri ve işletmecilerle referandum yapacağız. Çiftlik Caddesinin problemi otopark. Oraya bir proje hazırlayacağız. Bu projeyi referanduma sunacağız. Çiflikteki dükkan sahiplerinin isim listesini çıkartacağız. Oraya sandık kurup işletme sahiplerine oy kullanma hakkı tanıyacağız. Oradan mülkü olmayan, oradan geçmeyecek yayalara sorarsanız tabi ki trafiğe açılmasın der. Referandumu bu şekilde yaparız. Sonucunda yüzde 85-90 trafiğe açılsın talebi çıkar. Bir sıra park yapacağız, bir de trafik geçecek oradan. Böylece yüzde 20 oranında ticaret hareketlendirir. Gazi Caddesi, Çiftlik ve Bulvarın otopark problemiyle ilgili komple çalışma yapıyoruz.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.