21° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Termeden Vezirköprüye tüm ilçelerde uygulayacakları Yatay Kalkınma modeliyle Türkiyede örnek olacaklarını söyledi ve, 5 yılın sonunda su ve yol gibi problemler artık konuşulmayacak dedi

Çarşambalı muhtarlarla bir araya gelen Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunun yatay kalkınmayı en iyi başaran kent olmasını planlıyoruz. Termeden Vezirköprüye, Yakakentten Asarcıka kadar tüm ilçelerimize, kent merkezindeki standartları kazandıracak şekilde çalışmalarımızı yürüteyeceğiz dedi. 

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıların hız kesmeden sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, son olarak Çarşamba İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Demir, muhtarların talep ve önerilerini tek tek dinleyerek notlar aldı ve sorunların çözümüyle ilgili olarak gerekli talimatları verdi. 

YATAY KALKINMA VE YENİ STANDARTLAR

Şehirler, içerisindeki insanlarla kalkınır, ülke topyekün halkıyla beraber kalkınır diyerek sözlerine başlayan Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti:

Samsunun Yatay Kalkınmayı en iyi başaran kent olmasını planlıyoruz. Terme'den Vezirköprüye, Yakakentten Asarcıka kadar tüm ilçelerimizi, Samsun kent merkezindeki standartlara kavuşturacak şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnternetinden tutun da alt yapısına, eğitiminden, kentle ilgili planlamalarına kadar bunu başarmak istiyoruz. Gelecekte Ayvacık'a da, Asarcıka da, Salıpazarına da doğal gazın gittiğini, oradaki insanlara ulaştığını göreceğiz.

KANALİZASYON VE ARITMA MÜJDESİ

Çarşambaya inşa edilecek Atık Su Tesisinin önemine vurgu yapan Başkan Demir, Geçtiğimiz günlerde meclisimiz, Çarşamba Atıksu Projesi için olağanüstü toplandı. Maliyeti 16 milyon 670 bin 590 lira avro olan proje, 14 milyon 375 bin 960 avroluk hibe desteği ile gerçekleştirilecek. Biz de Büyükşehir olarak hemen bu arıtmanın arka planındaki kanalizasyon ve yağmur suyu ile ilgili şebekeyi projelendirmeye başladık. Eş zamanlı başlayacak bu yatırımlarla önümüzdeki dönem bitmeden Çarşambanın kanalizasyon, yağmur suyu ve arıtması tamamlanmış olacak. Bu çalışma Çarşambaya 4-5 merdivenlik basamak atlatacak diye konuştu. 


5 YIL SONRA YOL VE SU KONUŞULMAYACAK

Tüm alt yapı hizmetlerini 5 yılda birlikte tamamlamayı planladıklarını ifade eden Başkan Demir, 5 yıl sonunda benim yolumda şu problem vardı, suyumda sıkıntı vardı gibi sorunları gündemimizden çıkarmak istiyoruz. Seçim bitti artık sorumluluğu aldık. Eksiğimiz olursa lütfen iletin. Siz de seçildiniz, insanlara vaatler verdiniz. Biz sizin yanınızdayız. Unutmayın bu şehir, Türkiyenin en kilit noktasındaki en önemli şehirlerinden biri dedi.

BAŞKAN DEMİR'E VE SASKİYE TEŞEKKÜR

2019-2024 yılları arasında yürütecekleri hizmet yarışında yol haritasını bu toplantıyla belirleyeceklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise, İnşallah ağız tadıyla güzel bir 5 yılı birlikte geçiririz. Çarşambanın arıtma tesisini Avrupa Birliği hibe kredisi ve yine Büyükşehirin yapacağı katkıyla gerçekleştirmiş olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, SASKİ Genel Müdürümüze, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmet seferberliği artarak devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Bakanlığı döneminde Çarşambaya ve Samsun'a kazandırdıkları ortada. Bu 5 yıllık süreçte inşallah Samsunu, özelinde de Çarşambayı Türkiye'nin parlayan yıldız şehirleri olarak göstermiş oluruz diye konuştu.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.