23° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un kamuoyuna açıkladığı Eylem Planını uygulmaya kararlı olduklarını belirterek, Bu kapsamda dere yataklarında bulunan 300e yakın ev kaldırılarcak dedi

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurumu makamında ziyaret ederek Samsunda planlanan Kentsel Dönüşüm ile ilgili istişarelerde bulunan, ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Trabzonda 12 Temmuzda gerçekleştirilen ve Bakan Murat Kurumun Türkiyenin tamamında uygulanacak Eylem Planını açıkladığı toplantıya katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından açıklanan Eylem Planı kapsamında dere yataklarında bulunan 300e yakın ev kaldırılarak uygun yerlere taşınacak dedi. 

Başkan Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Samsun için Kentsel Dönüşüm ve Karadeniz Bölgesi için Eylem Planı ile ilgili bilgi verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Samsuna gelen 10 kişilik teknik ekiple çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Demir, Canik ve İlkadım ilçelerinde Kentsel Dönüşüm çalışmalarına başladıklarını söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN YOL HARİTASI

Her 2 ilçenin bütün mahallelerinde kentsel dönüşüm ihtiyacının söz konusu olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanımız, seçimden önce Samsuna gelmişti. Orada da açıklamalarda bulunmuştu. Biz hemen akabinde teknik kadromuz, İlkadım ve Canik belediyelerimizle istişare halinde bir çalışma yürüttük. Hazırlıklarımızı yaptık. Geçtiğimiz pazartesi günü Bakanımızla bir görüşme gerçekleştirdik. Ardından 10 kişilik bir ekiple perşembe ve cuma günü burada güzel çalışmalar yapıldı. Kentsel dönüşüm olması gereken alanlar da dahil bütün Samsun'u gezdiler. Teknik çalışmaların üzerine bir çalışma yapıldı ve bir yol haritası belirlendi dedi.

VATANDAŞLARA TOKİ ARACILIĞIYLA YENİ YER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından Trabzonda açıklanan Karadeniz Bölgesi İklim Değişikliği Eylem Planı'na da değinen Başkan Mustafa Demir, 6 ili kapsayan çok önemli bir eylem planı sayın Bakanımız tarafından Türkiyeye duyurumdu. Planda, Samsundaki dere yataklarında bulunan 300 e yakın taşınması gereken konut tespit ettik. Bununla ilgili çalışmaya başlıyoruz. TOKİ aracılığıyla bir yer tespiti yapılacak. Vatandaşlarımızın da uygun göreceği muhtemel yerlerde bir proje gerçekleştirilecek. İnsanlarımızı bu projeye dahil edeceğiz. 300 e yakın ev de bu dere yataklarından kaldırılmış olacak diye konuştu.

ÇEVRE BAKANINDAN TAM DESTEK

Başkan Mustafa Demir, sözlerini, Sayın Bakanımız Murat Kurum, Samsun'daki Kentsel Dönüşüm çalışmalarına çok büyük önem veriyor.  Sayın Bakanımız bütün imkanlarıyla bu projeye destek veriyor ve birlikte çalışıyoruz diyerek tamamladı.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.