24° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu ülkenin, Allahın izniyle sonsuza kadar özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun dedi

Samsun İlyasköy Mübadele Derneğinin geleneksel Etli Pilav Günü Şenliğine katıla Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza değin var olacağını belirterek, Bunun için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, devletimize feda olsun dedi.

MÜBADİL DEMEK, GÜZELLİK, HOŞGÖRÜ DEMEK

İlyasköy Mahallesindeki etkinlikte mübadillerin her yıl geleneksel hale getirdikleri büyük buluşmalarına ve coşkularına ortak olan Başkan Mustafa Demir, yaptığı konuşmada birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi. Başkan Demir, Mübadil demek, tam Türkmen kültürüdür. Türkiyede mübadil nüfusunun en fazla olduğu 2nci veya 3üncü ili Samsundur. Hemen hemen bütün mübadil kardeşlerimizi ve büyüklerimizi yakından tanıyorum. Nerede bir mübadil varsa orada bir güzellik, hoşgörü, disiplin var demektir. Nesiller arasında da çok güzel saygı, sevgi ve karşılıklı birlik ve beraberlik duygusu hakim. Vatana, millete bayrağa saygı ve hürmet var. Sizleri seviyoruz diye konuştu.

ÜLKEMİZ BİR, DEVLETİMİZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR!..

Türkiye nin kültürel zenginliğinin Samsunda da hayat bulduğuna dikkat çeken Başkan Demir, Şehrimizde hemen hemen her bölgeden, her yöreden, insanımız var. Benim siyaset yaptığım zaman boyunca hiç bir ayrım ve tasnif beynimden ve duygu dünyamdan geçmedi.  Şunu bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki, kardeşiz, biriz, beraberiz. Geleceğimiz bir, şehrimiz bir, ülkemiz bir, devletimiz bir, bayrağımız bir. Allahın izniyle sonsuza kadar bu ülkenin özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrümüz ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun ifadelerini kullandı. 

Dernek Başkanı Faruk Aydına da teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, ardından yöresel dansları izleyerek çocuklar ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.