21° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğanın 19 Mayıs Pazar günü Samsunda olacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunlular olarak bu büyük coşkuyu Cumhurbaşkanımızla birlikte yaşayalım çağrısında bulundu

Samsunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bakanların katılımıyla gerçekleşecek Milli Kurtuluş Mücadelesinin 100'üncü Yıl Dönümü kutlamaları için geri sayım başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu büyük coşkuyu Samsunlular olarak Cumhurbaşkanımız ile birlikte yaşayacağız dedi.

19 Mayıs 1919un 100 üncü Yılı Kutlama Etkinlikleri, Valisi Osman Kaymakın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi. Valilik binasındaki 100üncü Yıl Koordinasyon Merkezinde yapılan toplantıya ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, ilçe belediye başkanları, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden yetkililer ve kamu kuruluşları temsilcileri katıldı.

SAMSUNUN TANITIMINA BÜYÜK KATKI

Toplantıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Bir önemli amacı da bağımsızlık ruhunun gelecek nesillere kazandırılması olan 100üncü Yıl kutlama etkinlik takvimini gözden geçirdiğimiz çok faydalı bir toplantı oldu dedi. Başta Samsun olmak üzere Türkiye genelinde yapılacak kutlamaların uluslararası önem taşıdığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şöyle devam etti:

Samsun, dağılmış bir imparatorluğun küllerinden yeniden doğduğu, vatanımızı parçalayıp Türk Milletini boyunduruk altına almak isteyen düşmana karşı 19 Mayıs 1919daki dirilişin adıdır. 100üncü Yıl kutlamaları bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Yapılacak tüm etkinlikler, tüm kutlamalar, Samsunun tanıtımına büyük katkı sağlayacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GELİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 19 Mayıs Pazar günü Samsuna gelerek gün boyu sürecek kutlamalara katılacağını açıklayan Mustafa Demir, 19 Mayıs 2019 günü Samsundan tüm dünyaya Türk Milletinin bağımsızlığına ve ülkesinin bölünmez bütünlüğüne ne kadar önem verdiğini bir kez daha haykıracağız. Tüm vatandaşlarımızı, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya en güçlü şekilde göstermek için  kutlamalara katılmaya davet ediyorum dedi.

SAMSUNUN BAŞKANI OLMANIN GURURU
Başkan Mustafa Demir son olarak, tarihe adını altın harflerle yazdıran bir şehrin büyükşehir belediye başkanı olmanın gururunu taşıdığını da belirtti ve, Bu büyük coşkuyu Samsunlular olarak Cumhurbaşkanımız ile birlikte yaşayacak olmamız ise bizim için ayrı bir mutluluk vesilesi ve gururdur ifadelerini kullandı.Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.