23° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< July >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1234567
891011121314
15
 • Vali Kaymak tan 15 Temmuz çağrısı

  Samsun Valisi Osman Kaymak tan 15 Temmuz çağrısı: Meydanlarda olalım. Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1 inci yıldönümünde Samsun halkını Cumhuriyet Meydanında toplanmaya davet etti

  Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Samsun da yapılacak olan etkinliklerle ilgili açıklamada bulundu. Vali Osman Kaymak, 15 Temmuz u 16 Temmuz a bağlayan gece Samsun Cumhuriyet Meydanında olacaklarını belirterek Samsun halkını da buraya davet etti.

  SAMSUN MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLADIĞI ŞEHİRDİR

  Samsun un milli mücadelenin başladığı şehir olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak, Samsun vatan ve millet duygusu yüksek olan bir şehir. 15 Temmuz u yaşatma anlamında da Samsun halkının bizleri yalnız bırakmayacağını ümit ediyorum. O heyecanın tekrar yaşanmasını istiyoruz. Arkadaşlar 15 Temmuz un anlamı şudur; Biz darbeye karşıyız. Devletimizi seviyoruz. Hainlere bu ülkede yer yok, geçit yok mesajıdır. Bu gecede düzenlenecek etkinlikler bir parti programı değildir. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Her görüşteki insanlarımızın ortak buluşma noktasıdır. Ben tekrar tüm Samsun halkını 15 Temmuz 2017 gecesi Cumhuriyet Meydanına davet ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. dedi.

  EĞLENCE OLMAYACAK…

  Samsun Valisi Osman Kaymak, yaptığı açıklamada ayrıca 15 Temmuz un yıl dönümünde eğlence etkinliği olmayacağına da dikkati çekerek, kamu kurum ve kuruluşlarına da o gece için müstakil programlar yapmaması çağrısında bulundu. Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Samsun da yapılacak olan etkinliklerle ilgili şunları dile getirdi.

  ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLECEK…

  Biliyorsunuz 15 Temmuz un yıl dönümündeyiz. Türkiye de sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir dizi programlar yapılacak. Dün ise Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ ın başkanlığında 15 Temmuzu anma programlarıyla ilgili bir toplantı yaptık. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterler ve genelge doğrultusunda bir program hazırlıyoruz. Buradan kamu kurumlarımıza duyurmak isteriz. Bu programlar ilk defa yapıldığı için karmaşa istenmiyor. Programlar kesinlikle eğlence programı olmayacaktır. O gece yaşananları tekrar yaşatmak ve unutturmamak için bir planlama yapılıyor. İlk olarak 11 Temmuz günü şehitlik mezarlığı ziyaret edilecek. Öğlen ise Büyük Cami de şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutulacak. 15 Temmuz u 16 Temmuz a bağlayan gece Cumhuriyet Meydanı na kuracağımız geniş ekranlarla bütün halkımız meydana toplanacak. Akşam saat 23.00-24.00 gibi Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü nden canlı yayın ile tüm halkımıza hitap edeceklerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızı Samsun halkının Cumhuriyet Meydanında dinlemesini istiyoruz. Daha sonra saat 02.30 da Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya gelerek TBMM nin önünde tekrar halkımıza hitap edeceklerdir. Lütfen kamu kurumlarımız müstakil program yapmasınlar. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa düzenleyeceği bir programımız olacak. Hep birlikte bu programda buluşmak istiyoruz


 • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu

  15 Temmuz da yapılan hain kalkışmanın unutulmaması, unutturulmaması ve gelecek nesillerce mahiyetinin daha iyi benimsenmesi adına Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün müşterek olarak tertip edeceği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu düzenlenecek

  Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin 15 Temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

  Bu destansı gecenin unutulmaması, unutturulmaması ve gelecek nesillerce mahiyetinin daha iyi benimsenmesi adına Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün müşterek olarak tertip edeceği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu 15 Temmuz 2017 günü saat 18:00 de Atakum Çobanlı iskelesinden start alıp Atakum Gençlik Merkezi önünde son bulacaktır.

  Etkinliğe katılımak isteyen vatandaşlarımızın kayıt formunu doldurarak taf.kayit6@hotmail.com adresine 14.07.2017 saat 17.00 a kadar göndermeleri gerekmektedir.

  GENEL KONULAR

  • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu tüm katılımcılara açık olarak organize edilecektir.
  • Kaydını yaptıran her katılımcıya İl Müdürlükleri tarafından hazırlanan göğüs numarası verilecektir.
  • Halk koşusu tek yaş kategorisinde; bayanlar ve erkekler olarak tasnif edilecektir.
  • Halk koşusuna lisanlı veya sağlık raporu ile katılım olabilecektir. Sağlık raporu ile katılacakların asgari lisans çıkartma yaşı olan 9 yaşını doldurmuş olmaları zorunludur. 9 yaşın altındaki katılımcılar halk koşusuna katılamazlar
  • Halk koşusuna; kulüp ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. Ancak lisansı olmayan katılımcılarda, halk koşusuna sağlık raporları ile katılabileceklerdir. Lisansı olmayan 18 yaşından küçük katılımcılar ise sağlık raporu ile birlikte veli izin belgesini kayıt sırasında ibra etmek zorundadırlar.
  • Halk koşusunda bayanlarda ve erkelerde dereceye giren ilk üç katılımcıya Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından t-shirt ve madalya verilecektir.

 • 15 Temmuz Paneli

  Tarihi, dini-sosyal ve hukuki boyutlarıyla 15 Temmuz paneli, 12 Temmuz Cuma günü saat 10.00 da Çarşmaba da Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gercekleşecek.

  Panel ücretsiz olup tüm Samsunlular davetlidir.

161718192021
222324
 • Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali

  24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Samsunun Bafra ilçesinde gerçekleşiyor.

  Karadenizin önemli illerinden Samsun Bafra Kapıkayada 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında 3.sü düzenlenecek olan Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali nde adrenalini yüksek doğa sporlarının ve Karadenize özgü kültürel faaliyetlerin Türkiye gündemine taşınacak.

  KAPIKAYAFEST NE ZAMAN?

  24 Temmuz 2019 Çarşamba günü kamp sakinleri ve sporcular akşam 19.00a kadar çadırlarına yerleşmiş olmaları gerekiyor. Açılış programı ise 25 Temmuz 2019 saat 10.00da yapılacak.

  KAPKAYAFESTE NASIL GİDERİM?

  Samsun merkez ya da Bafra merkezde olmanız dahilinde belirli saatlerde kalkacak olan ringlere binecek festival alanına ulaşabilirsiniz.

  Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için 0541 453 90 55 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

25262728
293031

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

24 July 2019
Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Halil İbrahim Pekşen

1993 yılında dünyaya gelen futbolcu Halil İbrahim Pekşen 2006 yılında Havza Belediyespor alt yapısı ile futbol yaşantısına adım atmıştır. Ardından Kadıköyspor, Samsunspor, Eyüpspor, Turgutluspor, Büyükçekmece Tepecikspor, Samsunspor, Atiker Konyaspor formalarını giymiştir. Günümüzde Samsunspor forması ile futbol kariyerini sürdüren Halil İbrahim Pekşen aslen Samsun Havza lıdır ve Havza doğumludur. Özge Pekşen ile evlidir.
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın