Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< February >
PztSalÇar PerCumCts Paz
123
4567
 • Hıdrellez Tiyatro oyunu Samsun da

  Van Devlet Tiyatrosu, Firuze Engin in yazdığı ve Şirin Ergüven Hamşioğlu nun yönettiği  Hıdrellez adlı tiyatro oyunu ile Samsunlu seyirciyle buluşuyor

  KONU

  Edirne nin Kargakapı mahallesinde çingeneler için yaşam yoksulluğun ve çaresizliğin zorluklarıyla doludur. Tinke halanın torunu Seyyal; evlerine saklanmak için gelen Ender ile umutsuz bir aşka yelken açmıştır. Polisten kaçmak için mahalleye sığınan Ender ise bu mahallede İstanbul’dan farklı bir sosyal doku ile karşılaşır. Seyyal, kentin varoşunda özlemleri ve duyguları ile yaşadığı gerçekliğin arasına sıkışmıştır. 1970’li yılların sonlarına doğru bir Hıdrellez sabahı Ender gizlice yurtdışına kaçar. Seyyal ise aşkını yüreğine gömüp bu mahalledeki kaderi ile baş başa kalır…

  07 – 08 Şubat tarihlerinde sahnelenecek olan oyun saat 20.00’da Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon’da… Biletler Samsun AKM gişesinden ve internetten temin edebilirsiniz. Bilet fiyatları ise şöyle; Salon 5 TL, Öğrenci 3 TL, – Balkon 4 TL, Öğrenci 2 TL

  HIDRELLEZ (VAN DEVLET TİYATROSU)

  Yazan : FİRUZE ENGİN | | Yöneten : ŞİRİN ERGÜVEN HAMŞİOĞLU


 • 2 Türkiye Şampiyonası Samsun da

  2 Türkiye Şampiyonası Samsun da
  100. yıl etkinlikleri kapsamında Şubat ayında iki Türkiye şampiyonası Samsun da gerçekleşiyor

  7-10 Şubat Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası ve 9-10 Şubat tarihleri arasında Türkiye 14 Yaş Altı Açık Eskrim Şampiyonası da bu kapsamda Samsunda yapılacak.

  Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Atatürkün Samsuna çıkarak Kurtuluş Savaşını başlattığı 19 Mayıs 1919 yılı etkinliklerinin 4 yıl boyunca devam edeceğini söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Şubat ayı içerisinde Samsunda gerçekleştirilecek olan Eskrim U10-U12-U14 Kılıç Açık Turnuvası, 2019 Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası, 2019 Salon Okçuluk Avrupa Şampiyonası ve 19 Mayıs 1919un 100. yılı anlam ve önemi kapsamında 2019 yılı içerisinde düzenlenecek ulusal ve uluslararası müsabakalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, Samsunlu vatandaşları spor yapmaya teşvik edeceklerini de ifade ederek, 100. yıl etkinliklerinin 1 yılla sınırlı kalmayacağını ve 4 yıla yayılacağını ifade etti.

  Turnuvalar 2 Farklı Salonda Gerçekleşecek

  Türkiye U-10,U-12,U-14 Yaş Açık Eskrim Turnuvası, 9-10 Şubat tarihleri arasında saat 10.00’da Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleşecek.

  Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası 7-10 Şubat tarihleri arasında saat 09.00’da İlkadım Okçuluk Salonuda düzenleyeceği bildirildi.

  Girişler ücretsiz olup, tüm sporseverler davetlidir.


8910
11
 • OMÜSEM 2017 Eğitim programları açıklandı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) 2017 yılında birçok yeni eğitim programı düzenliyor

  OMÜSEM bu eğitim programları aracılığıyla çalışan insanlara yeni bilgi ve beceriler kazandırmayı, onların var olan bilgilerini güncelleyerek kişisel gelişimlerini artırmayı ve hobi kurslarıyla da boş zamanlarını verimli kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

  GENİŞ EĞİTİM YELPAZESİ

  Katılımcılar için geniş bir eğitim yelpazesi hazırlayan OMÜSEM in eğitimleri Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak. Şubat ayı içerisinde, Doç. Dr. Ayşenur Büyükgöze Kavas;  Kişilerarası İlişkiler ve Etkili İletişim ve Günlük Hayatta Stres ve Stres Yönetimi, Yrd. Doç. Dr. Evrim Erdoğan; Satış Teknikleri Eğitimi, Yrd. Doç. Dr. Recep Yılmaz; Reklam Yazarlığı, Doç. Dr. Selahattin Kaynak; Ekonomik Kriz Sürecinde İşletmelerin Rekabet Stratejileri, Öğr. Gör. Mustafa Türkmen; Seramik Kursu ve Yrd. Doç. Dr. Buğra Genç; Diksiyon Artikülasyon ve Fonetik Bilgisi eğitimi verecek.

  KATILIM BELGESİ VERİLECEK

  OMÜ nün Kurupelit Kampüsü nde yer alan OMÜSEM Eğitim Salonları nda gerçekleşecek eğitimlerin ilki, 11 Şubat ta  Kişilerarası İlişkiler ve Etkili İletişim ile başlayacak. Eğitimler sonunda devam koşullarını sağlayan katılımcılara OMÜSEM Katılım Belgesi de verilecek.

  Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

  • Reklam Yazarlığı
  • Ekonomik Kriz Süreçlerinde
  • Seramik Kursu
  • Günlük  Hayatta Stres ve Stres Yönetimi
  • Diksiyon, Artikülasyon ve Fonetik Bilgisi
  • Seramik Workshop
  • Kriz Yönetimi
  • Dijital Reklamcılık
  • Marka Yönetimi
  • Sosyal Medyada Kampanya Yönetimi
  • Üretim Yönetimi ve Güncel Konular
  • Etkili Sunuş Teknikleri Eğitimi
  • Kurum İçi İletişim ve Liderlik
  • Beden Dili
  • Yaratıcı Yazarlık Halkla İlişkiler Uygulamaları
  • Stratejik Razarlama ve Sektör-Rekabet Analizi
  • Elektronik Ticaret

  Mart Ayı Etkinlik Takvimi

  Nisan Ayı Etkinlik Takvimi

  Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi


 • Güldestan Yeniden Sahnede…

  2009 – 2010 sanat sezonunda Samsun da sahnelenen ve seyirciden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle uzun süre kapalı gişe oynayan Güldestan balesi, 11 Şubat 2017 Cumartesi akşamı saat 20.00 da yapılacaktır

  Beyhan Murphy nin 2004 te Mercan Dede ile beraber yarattığı ve o günden bu güne pek çok sahnede hayat bulan Güldestan Hollanda, Çin, Almanya, Makedonya, Fransa, Kıbrıs gibi ülkelerde de sahnelenmiş ve yoğun ilgi görmüştü.

  Türk Dans Repertuvarı nın özgün Türk eserlerinin başında gelen ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü projesi olarak hayata geçirilen Güldestan, türünün ilki olma özelliğini taşıyan bir prodüksiyon.

  Reji ve koreografisi Beyhan Murphy e ait olan eserin müzikleri Mercan Dede ye ait. Dekor tasarımı Işın Mumcu, kostüm tasarımı İsmail Dede tarafından yapılan eseri Arkın Zirek sahneye koyuyor. Işık tasarımı Michael Odam a ait olan eserin ışık adaptasyonunu ise Beyhan Murphy ve O. Murat Yılmaz gerçekleştirdi.

  Güldestan da sosyo-kültürel bağlamda geçmişimizle ilgili birçok konu yer alıyor. Bölümler arasında, göçebe toplumdan gelmekle ilgili olarak toprak, kadın ve erkek olgularının hem geçmişte hem de günümüzde hicivsel bir anlatımla işlenmesi ve geleneksel Sema ayininden esinlenen mistik bir bölüm bulunuyor ve tabii ki en kıymetli çiçek olan gül ün, en kıymetli varlık olan insan da yansıması var.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi 11 Şubat 2017 Cumartesi saat:20.00 da Güldestan yeniden seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

  Cumartesi akşamı gerçekleşecek temsilimizin biletler biletiva internet sitesinden ve gişeden alınabilir.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.


 • Fazıl Say Samsun da

  Etkileyici ve güçlü piyanosuyla Fazıl Say, Çanakkalede gerçekleştirilen Truva Sonatı ile Samsunlu izleyicinin karşısı çıkacak 

  11 Şubat Pazartesi günü gerçekleşecek konserde, sanatçının yeni eserleri Truva Sonatı ve İzmir Süiti seslendirilecek.

  Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say; Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleşecek muhteşem bir konserle Samsunlu sanatseverle ile buluşacak. Çanakkale Belediyesinin Truva Yılı kapsamında sipariş ettiği ve dünyadaki ilk seslendirilişi Ağustos ayında Çanakkalede gerçekleştirilen Truva Sonatı; 40 dakikalık ve 10 bölümlük bir piyano sonatı…

  Troya Sonatı bölüm başlıkları şöyle; Ozan Anlatıyor, Homeros , Ege Rüzgarları,Troya Kahramanları, Sparta, Helen, Aşk , Troya, Aşil, Savaş, Truva Atı ve  Sonsöz İzmir Büyükşehir Belediyesinin siparişi olan İzmir Süiti ise; Körfez Dalgaları, Brahms İzmirde, Kordonda Sessiz Sabah , Chopin İzmir’de, Urla Şiiri, Rachmaninov İzmirde  ve Final Caz-Zeybek bölümlerinden oluşuyor.

  Fazıl Sayın etkileyici ve güçlü piyanosuyla izleyicinin karşısında olacağı gecede sanatçı Truva Sonatı ve İzmir Süitinin yanı sıra ; ünlü bestecilerin eserlerini de yorumlayacak.

  11 Şubat Pazartesi günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşecek olan konserin biletleri 90 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

  Not. Biletler tükendi (23/12/2018 – 21.30)


 • Arda Boylarının Acıklı Hikayesi SAMDOB Sahnesinde

  Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahnelediği yöresel bir ziyafet olan Arda Boyları adlı bale eseri 11 Şubat Pazartesi günü saat 20.00 da Aydın Gün Sahnesinde sahnelenmeye hazırlanıyor. Sahneye koyulduğu günden beri kapalı gişe oynanan eser 2019 yılında sadece bir kez seyircisiyle buluşucak.

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boylarının hikâyesinin ve müziğinin modern dansla harmanlandığı eser, birbirlerine âşık olan iki genç; Halime ve Recepin hikayesini anlatıyor.

  11 Şubat 2019 Pazartesi saat 20:00de sahnelenecek olan Arda Boyları adlı bale eserinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinde ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. Biletler 20 TL – 40 TL arasında değişmektedir. SAMDOB gişe hafta içi 10:00 – 18:00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

12
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 12 Şubat 2017 Pazar  Elazığ (Yakup Kılıç) da  saat 13:00  da  Elazığ DSİ taraftarlarıyla buluşuyor. 

 • Tebessümler Diyarı operası Samsunda

  Birbirini seven iki aşığın, farklı kültürlerde yetişmelerinden doğan sorunların konu edinildiği  Tebessümler Diyarı  adlı romantik operet eseri Samsun Devlet Opera ve Balesinde ilk kez sahneleniyor

  Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından Türkçe seslendirilecek olan eserin prömiyeri, 10 Şubat 2018 Cumartesi akşamı saat 20.00 da Aydın Gün Sahnesinde gerçekleşecek.

  Tebessümler Diyarı adlı operet eserinin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00 – 18.00 saatleri arasında ve temsil günleri oyun başlama saatine kadar açıktır. Bilet fiyatları ise şöyle; I PARTER: 30 TL, II PARTER: 20 TL, BALKON: 15 TL.

  Eser aynı zamanda 12 ve 24 Şubat tarihlerinde de saat 20.00da Samsun Atatürk Kültür Kültür Merkezi Aydın Gün Salonunda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


 • Sihirli Dünya Son Kez Sahneleniyor

  Çocuklara opera ve bale sanatını tanıtan Sihirli Dünya Çocuk müzikali, 12 Şubat Salı günü miniklerle buluşturuyor.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi nin 2017-2018 sanat sezonu içerisinde sahneye koyduğu Sihirli Dünya müzikali 12 Şubat 2019 tarihinde Aydın Gün Sahnesinde gerçekleşecek. Minikler için eğitim etkinliği özelliği taşıyan eserin metin yazarı Haldun Özörten.

  2018-2019 sanat sezonunda son kez sahnelenecek olan çocuk müzikali 12 Şubat 2019 Salı günü saat 13:00 de miniklerle buluşacak.

  Sihirli Dünya çocuk müzikalinin biletleri için irtibat numarası 0549 572 63 62


13
 • BENİM HAYALLERİM VAR

  Bulvar AVM ve Pera Sanat işbirliği ile düzenlenecek olan Benim Hayallerim Var Temalı Resim Yarışması ile çocuklar hem eğlenecek hem de birbirinden değerli hediyeler kazanma fırsatı elde edecek

  Bulvar AVM resim yarışmasının teması Benim Hayallerim Var.  Yarışma; ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. Sınıflar , ve ortaöğretim  5. 6. 7. ve 8. Sınıflar olacak şekilde iki kategoride gerçekleşecek. Yarışmaya bir resimle katılabilecek ve teknik olarak kuru boya, pastel boya, sulu boya, guaj boya, akrilik boya, ve kolaj yırtma-yapıştırma tekniklerini kullanabilecek. Çocuklar resim çalışmalarını en geç 7 Şubat Pazar gününe kadar Bulvar AVM 2. Katta bulunan Pera Sanat Akademi ye teslim edip, yarışma formunu doldurarak yarışmaya katılabilecekler. Yarışmaya katılan tüm çalışmalar Bulvar AVM Facebook sayfasında yayınlanacak.

  Yarışmanın kazananları Pera Sanat Akademi eğitmenlerinden oluşan jüri tarafından belirlenecek.

  Yarışmanın kategori birincilerine Reeder Tablet Bilgisayar, kategori ikincilerine Tunca Bisiklet, kategori üçüncülerine ise Pera Sanat Akademiden 1 aylık ücretsiz resim kursu verilecek. Ayrıca Bulvar AVM Facebook sayfasında en çok beğeni alan resim çalışması ise Bulvar AVM özel ödülüne sahip olacak.

  Yarışmanın sonucu,  Bulvar AVM facebook sayfasından ve bulvarsamsun.com.tr adresinden takip edilebilecek.  Ödül töreni ise 13 Şubat 2016 saat 14.00 da Bulvar AVM Kültür Salonunda gerçekleşecek. Tören, yarışmaya katılan resimlerden oluşan sergi açılışı ile başlayacak.

  Sergi, 20 Şubat 2016 tarihine kadar görülebilecek.


 • Bu da Geçer Yahu Tiyatro Oyunu Samsunda

  Adana Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan Bu da Geçer Yahuadlı tiyatro oyunu, Samsunda sahnelenecek.

  Oyun, Samsun Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salonda 13 Şubat Salı ve 14 Şubat Çarşamba günü saat 20.00da Samsunlu tiyatroseverler için sahnelenecek. Biletler; Samsun AKM Gişe ve biletiva internet sitesinden temin edebilirsiniz. Bilet fiyatları 6 TL ve 7,5 TL arasında değişmektedir.

 • Yeşilçam Komedi Oyunu Ilk Kez Sahneleniyor

  Hayal Atölyesi Tiyatrosunun çalgılı, çengili yeni komedi oyunu Yeşilçam Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

  Uğur Saatçi nin yazdığı, Eser Akal ın yönettiği 90 dakikalık tek perde en yeni komedi oyunu Yeşilçam ilk kez tiyatroseverin karşısına çıkıyor.

  Konusu: Aşık olduğu film aktrisine ulaşabilmek için kendi filmini çekmeye karar veren Arif, bu yolda gereken tecrübe ve paraya sahip değildir. Ancak şansı yaver gider ve çekimlere başlar. Planda olmayan aksiliklerle birlikte film yine de çekilir, ama nasıl?

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi Büyük Salonda 13 Şubat Çarşamba günü saat 20.00 da gerçekleşecek olan Yeşilçam adlı tiyatro oyun biletleri satışa sunuldu. Biletler öğrenci 15 TL, yetişkinler için 20 TL olarak belirlendi. İnternet üzerinden biletiva.com adresinden veya oyun günü gişeden temin edebilirsiniz.

  Bilet rezervasyonu için iletişim: 0534 427 10 70

  13 Şubat 2019 – Çarşamba – 20.00 – SBB Sanat Merkezi Büyük Salon
  Biletler: www.biletiva.com adresinde veya Gişede -Öğrenci: 15 TL -Tam: 20 TL


 • Yeşilçam Komedi Oyunu Ilk Kez Sahneleniyor


  Hayal Atölyesi Tiyatrosunun çalgılı, çengili yeni komedi oyunu Yeşilçam Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

  Uğur Saatçi nin yazdığı, Eser Akalın yönettiği 90 dakikalık tek perde en yeni komedi oyunu Yeşilçam ilk kez tiyatroseverin karşısına çıkıyor.
  Biletler: www.biletiva.com adresinde veya Gişede -Öğrenci: 15 TL -Tam: 20 TL

  Konusu: Aşık olduğu film aktrisine ulaşabilmek için kendi filmini çekmeye karar veren Arif, bu yolda gereken tecrübe ve paraya sahip değildir. Ancak şansı yaver gider ve çekimlere başlar. Planda olmayan aksiliklerle birlikte film yine de çekilir, ama nasıl?

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi Büyük Salonda 13 Şubat Çarşamba günü saat 20.00 da gerçekleşecek olan Yeşilçam adlı tiyatro oyun biletleri satışa sunuldu. Biletler öğrenci 15 TL, yetişkinler için 20 TL olarak belirlendi. İnternet üzerinden biletiva.com adresinden veya oyun günü gişeden temin edebilirsiniz.

  Bilet rezervasyonu için iletişim: 0534 427 10 70

  13 Şubat 2019 – Çarşamba – 20.00 – SBB Sanat Merkezi Büyük Salon


 • Yeşilyurt AVM de unutulmaz etkinlik

  Yeşilyurt AVM ziyaretçileri, 13-14 Şubat tarihlerinde Sevgililer Günü ne özel gerçekleştirilecek El Heykeli etkinliği ile bu anlamlı günü unutulmaz kılıyor.
  Samsunun çekim merkezi Yeşilyurt AVM, Sevgililer Günü için hem eğlenceli hem de romantik bir sürpriz hazırladı. Yeşilyurt AVM misafirleri, 1. katta kurulacak aktivite alanında, 13-14 Şubat tarihlerinde misafirlerin beğenisine sunulan Taş Heykel Standında birbirinden özel hediye seçeneklerini Sevgililer Gününde sevdikleri için yaptırabilecek. Sevdiklerine ait, el, ayak heykelleri parmak izlerine kadar görebilecek şekilde üretilen taş heykellerin sahibi olmak için Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezinde bulunan mağazalardan toplamda ya da tek seferde 500 TL ve üzeri alışveriş yapmak yeterli. Yeşilyurt AVM ziyaretçileri El Heykeli ile eğlenirken, romantik anlarını ölümsüzleştirecek heykellerinde da sahibi olacak.  Alışveriş ve eğlencenin Atakumdaki adresi Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, birbirinden eğlenceli etkinlikleri, bir gün değil her gün kazandıran Lucky Cardı ve birbirinden avantajlı hediye kampanyaları ile ziyaretçilerinin alışveriş deneyimlerini eğlence ve avantaja dönüştürmeye devam ediyor. 

14
 • Keşanlı Ali Destanı

  Yer: Samsun Atatürk Kültür Merkezi
  Tel:03624315000
  Saat: 20:00 

 • 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ BULVAR AVM

  Canlı Yayında Aşkını İtiraf Et 14.00-16.00 saatleri arasında Bulvar AVM Meydan Alanında, en güzel aşk şarkıları ile Sahne Senin performansları ise Gazi Caddesi üzerinde 17.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Tüm Samsunlular davetlidir.

 • Bu Aşkın Kahramanı Sensin 14 Şubat ta gerçekleşiyor

  Atakum Belediyesi tarafından başlatılan  Bu Aşkın Kahramanı Sensin projesi kapsamında 155 bin Samsunspor forması satılarak kulübe 8 milyon 500 bin TL gelir sağlanması hedefleniyor

  Samsunspor a destek için Atakum Belediyesi tarafından başlatılan  projesinin basın toplantısı yapıldı. Samsunspor Nuri Asan Tesisleri nde gerçekleşen basın toplantısına Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda proje hakkında konuşan Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, Şehrin her biriminin Samsunspor a destek konusunda ne kadar çaba sarf ettiğini görüyoruz ve bununla mutlu oluyoruz. Bu birlik ve beraberlik devam ettikçe Samsunspor istenilen başarıyı elde edecek ve tüm şehri mutlu edecektir. Biz yöneticilere ve bu takımı sevenlere düşen görev, kulübe destek vererek başarıyı yakalamamıza katkı sağlamak olmalıdır. Atakum Belediyesi tarafından başlatılan proje bizim çok değer verdiğimiz bir projedir. Bu nedenle İshak Taşçı Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sloganda da olduğu gibi 155 bin Samsunspor sevdalısının desteğiyle kulübün büyük sorunlarına katkı sağlanacağına inanıyorum. Bu proje Samsunspor a katkı sağlamanın yanı sıra 155 bin Samsunspor sevdalısını da bir araya getirecek dedi.

  14 Şubat’ta aşıklar buluşacak
  Projenin Samsunspor a büyük bir katkısı olacağını dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bizim Samsunspor a olan sevdamızı tetikleyen en büyük faktör Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu nun sergilediği tutumdur. Atakum Belediyesi olarak başlattığımız projenin asıl sahibi Samsunspor taraftarlarıdır. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve Samsun Valimiz İbrahim Şahin den aldığımız destek sayesinde bu projeyi oluşturduk. 14 Şubat akşamı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda gerçekleşecek olan projemize Samsun halkının sahip çıkacağına inanıyorum. Bu şehrin kahramanı Samsunspordur. Samsunspor un kahramanı da taraftarlarıdır. İnşallah aşk ile sahibi 14 Şubat akşamı buluştuğunda, Samsunspor a ciddi anlamda destek gelecektir diye konuştu.
  Samsunspor un evinde ve deplasmanda olmak üzere toplam 8 karşılaşmaya çıkacağını hatırlatan İshak Taşçı, Bu heyecan Samsun da devam ettiği sürece bu maçlarda Samsunspor un galip geleceğine inanıyorum  ifadelerini kullandı.

  Samsunspor gecesi 14 Şubat Salı günü saat 18.30 da İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda gerçekleşecek


 • Çağatay Akman Samsun da Samsunspor Gecesi nde

  14 Şubat ta gerçekleştirilecek olan Bu Aşkın Kahramanı Sensin  kampanyası tanıtım gecesinde sürprizlerden birisi de genç şarkıcı Çağatay Akman. Gece gölgenin rahatına bak adlı şarkısıyla ortalığı kasıp kavuran Çağatay Akman, o gece Samsunlularla ve Samsunsporlular ile buluşuyor…

  14 Şubat Salı günü saat 18.30 da gerçekleşecek olan Büyük Samsunspor Gecesi ne birçok ünlü ismim katılacağı belirtildi. 14 Şubat Sevgililer Günü nde Samsunporlu taraftarlar sevdasıyla buluşucak.

  14 Şubat 2017 Salı günü saat 18.30 da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonunda yapılacak gecede 155.000 adet forma 55 TL den satışa çıkarılacak… Forma satışları Mayıs ayına kadar devam edeceği belirtildi.

  14 Şubat akşamı, Bu Aşkın Kahramanı Sensin kampanyasının tanıtım gecesini, Türk spor tarihinin önemli isimlerinden futbol adamı Tansu Polatkan sunacak.

  Efsane spor adamı, Samsunspor için gerçekleştirilecek olan bu büyük kampanyada görev almayı ONUR sayacağını ifade ederek Samsunsporlular ile buluşacak.

  14 Şubat 2017 Salı günü saat 18.30 da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonunda yapılacak Büyük Samsunspor Gala gecesi etkinliği ücretsizdir.

  Samsunspor Kulübü ile Atakum Belediyesinin ortak projesi olan Bu aşkın kahramanı sensin projesinin tanıtımı, Nuri Asan Tesisleri nde gerçekleştirildi.

  Kulüp başkanı Erkurt Tutu, burada yaptığı konuşmada, Samsunspor a şehrin tüm kesimlerinden destek geldiğini, bunun mutluluk verici olduğunu söyledi.

  Desteklerin artmasıyla Samsunspor’un başarıyı yakalayacağına işaret eden Tutu, Samsunspor un bir nebze olsun sıkıntılarının aşılması noktasında bu projeyi çok önemsiyorum. 155 bin forma satılarak kulübün sorunlarına büyük katkı sağlanacağını düşünüyorum. Herkese örnek teşkil edecek müthiş bir proje. Sadece ekonomik olarak değil, 155 bin kişinin üzerinde Samsunspor formasının olması ayrı bir mutluluk. Kalpleri Samsunspor için atan binlerce kişi bu kampanya ile bir araya gelecek. ifadelerini kullandı.

  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da projeyi kendilerinin hazırladığını, Samsunspor ile birlikte yürüteceklerini anlattı.

  Samsunspor un zor durumunda sessiz kalmalarının mümkün olmadığını vurgulayan Taşçı, Şehrin markasının daha ileriye götürülmesi için çalışmaya başladık. Projeyi oluşturduktan sonra reklam kampanyasına başladık. Taraftar projeyi sahiplendi. Artık bu proje bizim değil, şehrin projesidir. 14 Şubat ta projenin startını vereceğiz. Hedefimiz mayıs ayına kadar 155 bin formayı satmak. Formaları Samsun un plakası 55 den yola çıkarak 55 lira yaptık. diye konuştu.

  Taşçı, kendilerinin de Samsunspor un kuruluş tarihi olan 1965 i baz alarak bin 965 forma satın aldıklarını sözlerine ekledi.


 • Atakum da annelere ücretsiz İngilizce kursu

  Atakum Belediyesi, Karadeniz turizminin vazgeçilmez adreslerinden olan ilçede yabancı dil seferberliği başlattı. Atakumluların ilçeye gelen turistlerle daha iyi iletişim kurmalarını önemsediklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, American Life Dil okullarıyla İngilizce eğitim protokolü imzaladı

  Özellikle yaz aylarında ilçeye gelen yabancı turistlerle iyi iletişim kurulması için Atakum da Dil Seferberliği kapsamında Atakum Belediyesi ile American Life dil okulları arasında İngilizce eğitim protokolü imzalandı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile Dil Okulu Kurucu Ortağı Sedat Uygun arasında imzalanan protokolle Atakum Belediyesi Personeli ve ilçede yaşayan annelere ücretsiz İngilizce kursu verilmesinin yanı sıra, yapılacak olan seviye tespit sınavında başarılı olan öğrencilere de yurt dışı eğitimleri ve dil okulu bünyesinde burs verilecek.


 • Sevgililer Günü Konseri Senfonik Konseri Samsun AKM de

  Sevgililer Günü nde, SAMDOB, aşıklara özel senfonik konser ile sanatseverlerle buluşuyor. Birbirine kavuşamayan Romeo ve Juliet ile Tristan ve Isolde nin acıklı hikayelerinin notaya döküldüğü eserlerin bölümlerinin yer alacağı konser 14 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00 de Aydın Gün Sahnesi nde gerçekleştirilecek.

  14 Şubat 2019 Perşembe günü saat 20.00 de gerçekleştirilecek Sevgililer Günü Konseri biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

15
 • Ondokuz Mayıs Söyleşileri – Edebiyat

  Ondokuz Mayıs Söyleşileri başlıyor. OMÜ Ondokuz Mayıs Söyleşileri İlk konusu ve konuğu edebiyat alanından Zekeriya Çavuşoğlu…

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) söyleşileri 15 Şubatta başlıyor. Ondokuz Mayıs Söyleşileri adı altında gerçekleşecek olan söyleşilerin ilk konusu ise Edebiyat olacak. İki ayda bir yapılacak Ondokuz Mayıs Söyleşilerinin ilkinde şair, yazar ve TV program yönetmeni Zekeriya Çavuşoğlu Ulusal Kimliğimizin Oluşumunda Sözlü Kültür konulu söyleşi ile OMÜ lülerle bir araya gelecek.

  Yapılan açıklamada; Etkinliğe tüm öğrenci, akademisyen, idari personel ve edebiyat alanına ilgi duyan herkes davetlidir. Ondokuz Mayıs Söyleşilerinin bir sonraki konusu ise Medya olacak. Medyanın tanınan bir ismi konuk olarak katılacak

  Ondokuz Mayıs Söyleşileri 15 Şubat Perşembe günü saat 15.00 da UZEM Konferans Salonu nda gerçekleşecek. Etkinlik ücretsizdir.

  UZEM Konferans Salonu: Ondokuzmayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü Uzaktan Eğitim Merkezinde (Kampüs içi) yer almaktadır.


 • Teknoloji Buluşmaları Fuarı Samsun da

  Atatürk ün Kurtuluş Mücadelesi ni başlattığı 19 Mayıs 1919 un 100. yılı, Samsun da çeşitli etkinlikler ve organizasyonlarla kutlanacak. Bu kapsamda Samsun da Teknoloji Buluşmaları Fuarı 15-16 Şubat tarihlerinde yapılacak
  Samsun Teknopark ın ev sahipliği yapacağı etkinliklerden ilki olan Teknoloji Buluşmaları Fuarı 15-16 Şubat 2019 tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonda ulusal davetlilerin ziyaretine açık olacak.

16
 • Keşanlı Ali Destanı

  Yer: Samsun Atatürk Kültür Merkezi 
  Tel:03624315000
  saat: 20:00

 • Franz Schubert Kış Yolculuğu (Die Winterreise) konseri

  Ünlü besteci Franz Schubert in liedlerinin seslendirileceği konser 16 Şubat Cuma akşamı Samsun’da seyirciyle buluşacak

  Samsun Devlet Opera ve Balesi korosu tarafından piyano eşliğinde ünlü besteci Franz Schubert in liedlerinin seslendirileceği Franz Schubert Kış Yolculuğu (Die Winterreise) konseri, 16 Şubat 2018 Cuma akşamı Zehra Yıldız Salonu nda saat 20.00 da gerçekleşecektir.

  Konserde mezzosoprano Ceren Küçük Mirza, bariton Murat Göçken yer alırken sanatçılara piyanist Melek Goceyeva eşlik edecek. Franz Schubert e ait 24 lied, Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından gecede seslendirilecek.

  16 Şubat 2018 akşamı gerçekleştirilecek konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi saat 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatin kadar açıktır.

  Gecede seslendirilecek olan liedler

  Gute Nacht
  Die Wetterfahne
  Gefrorne Traenen
  Erstarrung
  Der Lindenbaum
  Wasserflut
  Auf dem Flusse
  Rückblick
  Irrlicht
  Rast
  Frühlingstraum
  Einsamkeit
  Die Post
  Der greise Kopf
  Die Kraehe
  Letzte Hoffnung
  Im Dorfe
  Der stürmische Morgen
  Tauschung
  Der Wegweiser
  Das Wirtshaus
  Mut!
  Die Nebensonnen
  Der Leiermann

  Dipnot: Whatsapp Etkinlik Yayınına Hemen Ücretsiz Abone Olun! 0555 050 55 55 numarasını rehberinize ekleyin Whatsapp tan samsunetkinlik yazıp gönderin, Whatsapp etkinlik yayınına ücretsiz abone olun! Samsun daki tüm etkinliklerden haberiniz olsun.


 • Franz Schubert Kış Yolculuğu (Die Winterreise) konseri

  Ünlü besteci Franz Schubert in liedlerinin seslendirileceği konser 16 Şubat Cuma akşamı Samsun da seyirciyle buluşacak

  Samsun Devlet Opera ve Balesi korosu tarafından piyano eşliğinde ünlü besteci Franz Schubert in liedlerinin seslendirileceği Franz Schubert Kış Yolculuğu (Die Winterreise) konseri, 16 Şubat 2018 Cuma akşamı Zehra Yıldız Salonu nda saat 20.00 da gerçekleşecektir.

  Konserde mezzosoprano Ceren Küçük Mirza, bariton Murat Göçken yer alırken sanatçılara piyanist Melek Goceyeva eşlik edecek. Franz Schubert e ait 24 lied, Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından gecede seslendirilecek.

  16 Şubat 2018 akşamı gerçekleştirilecek konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi saat 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatin kadar açıktır.

  Gecede seslendirilecek olan liedler

  Gute Nacht
  Die Wetterfahne
  Gefrorne Traenen
  Erstarrung
  Der Lindenbaum
  Wasserflut
  Auf dem Flusse
  Rückblick
  Irrlicht
  Rast
  Frühlingstraum
  Einsamkeit
  Die Post
  Der greise Kopf
  Die Kraehe
  Letzte Hoffnung
  Im Dorfe
  Der stürmische Morgen
  Tauschung
  Der Wegweiser
  Das Wirtshaus
  Mut!
  Die Nebensonnen
  Der Leiermann


 • Serenay Oğuz ile Hareket Atölyesi

  Serenay Oğuz ile Hareket Atölyesi, Beden ve Diğer Şeyler 16-17 Şubat tarihleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor. Atölyede beden ve ilişkide olduğu diğer şeyler irdelenerek hareket araştırması yapılacak

 • Sabahattin Ali Belgesel Gösterimi Samsun da

  Yönetmenliğini ve yapımcılığını Metin Avdaç ın üstlendiği 2012 yapımlı Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali adlı belgesel, Samsunlu edebiyat ve sinemaseverlerle buluşacak

  Belgeselde Sabahattin Ali nin aşk hayatı, düşünceleri ve edebiyatçı yönü anlatılıyor. Yakın arkadaşlarının yazarın öldürülmesine giden süreci de anlattığı belgeselde, faili meçhul cinayetlere de yer veriliyor.

  Yönetmen Metin Avdaç ın katılımı ile Sabahattin Ali Belgesel Gösterimi
  16 Şubat Cumartesi günü saat 20.00 da Canik Kültür Merkezinde izleyiciyle buluşacak. Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali adlı belgeselin biletleri Düşevi Sanat Merkezinde… Biletler, 15 TL den satışa sunuldu.


 • Serenay Oğuz Ile Hareket Atölyesi

  Serenay Oğuz ile Hareket Atölyesi, Beden ve Diğer Şeyler 16-17 Şubat tarihleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor. Atölyede beden ve ilişkide olduğu diğer şeyler irdelenerek hareket araştırması yapılacak

  Yapacağı Gösteri İçeriği
  Video Tasarımı: Filiz İzem Yaşın
  Süre: 30′
  İki Gün 8 saat Atölye,
  1 Solo Performans Gösteri
  Ücret : 100 TL, Kontenjan Sınırlı.

  Fill in the Blanks / Boşlukları Doldur (Solo) 2017

  Performans bedenin içinde bulunduğu mekanla şekillenir, boşlukları yeniden anlamlandırır. Bedenin mekandaki varlığı ve yokluğu arasındaki ilişkileri, izleri araştırır. Boşluğun izleri, izlerin boşluğu, boşlukta asılı kalmak, boşlukla şekillenmek, boşluğu şekillendirmek… Ya da sadece basit bir dans performansı. İçimizdeki boşluğa, içinde olduğumuz boşluğa…

  Konsept, Koreografi, Performans: Serenay Oğuz

  Özellikle Bedensel Tiyatro İle İlgilenenler İçin

  İletişim ve Bilgi: 0532 694 94 84


 • Karadeniz 5. Kitap Fuarı Hazırlanıyor

  Karadeniz Kitap Fuarı, 5inci yaşında 9 gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak. Kitap fuarı, 16-24 Şubat tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek

  TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı, 16-24 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

  Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkıları olan Karadeniz Kitap Fuarı, beşinci yaşında dokuz gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak. Fuara 220 yayın evi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği düzenlenecektir. Etkinlikler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacaktır.

  Fuar Ziyaret Saatleri

  Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı, 16-23 Şubat 2019 tarihleri arasında 10.00-19.30, fuarın son günü olan 24 Şubat 2019 Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında açık olacaktır.17
18192021222324
2526
 • TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ SAMSUN DA


  Samsun 19 Mayıs Kamp Eğitim Merkezinde gençlere yönelik olarak temel fotoğrafçılık eğitimi verilecek. Başvurular 01-15 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan temel fotoğrafçılık eğitimi; 26 Şubat – 5 Mart 2016 tarihleri arasında, Samsun 19 Mayıs Kamp Eğitim Merkezinde yapılacak. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Fotoğraf Sanatı Kurumu Derneğinin profesyonel fotoğraf sanatçısı eğitmenleri tarafından verilecek eğitim 7 gün sürecek. Eğitimin iki günlük kısmı doğada uygulamalı fotoğraf çekimi şeklinde gerçekleştirilecek. 40 saatlik eğitim alacak olan 18-29 yaş aralığında 80 erkek katılımcıya, eğitimin sonunda Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Katılım Belgesi verilecek. Başvurular 01 – 15 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular değerlendirilirken Temel Fotoğrafçılık Eğitimi internet sitesine üye olup, bu site bünyesinde çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde yer alanlara öncelik verilecek. Eğitime katılacak kişilere 19 Şubat 2016’da sistem üzerinden bilgilendirme maili gönderilecek.

  Eğitime profesyonel veya yarı profesyonel makineleri Katılacak olan kursiyerlerin ulaşım ücretleri Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim aracılığı ile gençlerin fotoğrafçılık konusunda yeni bilgi ve deneyimler kazanmaları, özgüvenlerini artırmaları, edindikleri kişisel ve sosyal beceriler dahilinde gönüllülük faaliyetlerine katılmalarının teşvik edilmesi amaçlanıyor.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi  Bartın (Amasra) takımı 26 Şubat 2017 Pazar  Samsun (Mustafa Dağıstanlı)  da  saat 14:00  da Bartın Polisgücü taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • Bimarhane Atakum Kültür Sanat Merkezi nde…

  Bir Türk, bir Ermeni, bir Rum, bir Balkan göçmeni dört meczup ve dört hikaye nin konusu anlatılan Bimarhane adlı oyun, Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor.

  Düşevi Oyuncularının geçen sezondan beri oynadığı Bimarhane oyunu 1919 yılının Nisan ayında İstanbul da Toptaşı Bimarhanesinde (Tımarhanesinde) geçmektedir. Türk, Ermeni, Rum ve Balkan Göçmeni dört delinin bakış açısı ile yaşamı ve İstanbul’un İngilizler tarafından işgalini anlatan oyun sürpriz bir finalle biter.

  Bimarhane adlı tiyatro oyunu, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 20.00 da Samsun BB Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde gerçekleşiyor. Bilet ve rezervasyon bilgisi için 0362 233 33 26 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.


 • Genç Koreograflar & Gala Gecesi

  Genç Koreograflar & Gala Gecesi bale gösterisi, 26 Şubat Pazartesi günü ilk kez perdelerini açacak. Samsun, Antalya ve İzmir Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıları tarafından sahnelenecek olan bale eseri 2 perdeden oluşmakta.

  Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı 8 koreografi ve ünlü 8 eserden sahneler Samsunlu sanatseverler için sergilenecek.

  İnsan doğasına yönelik farklı konuların anlatıldığı çağdaş ve klasik eserlerin koreografilerinin sahneleneceği Genç Koreograflar & Gala Gecesi adlı bale eseri, 26 Şubat Pazartesi günü saat 20.00 da Aydın Gün Sahnesi nde ilk kez sahnelenecek. Samsun, Antalya ve İzmir Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıları tarafından sahnelenecek olan bale eseri 2 perdeden oluşmakta.

  8 koreografiden oluşan çağdaş eserlerin yer aldığı Genç koreograflar bölümünde, Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Zeynep Bengier Sanrı, Cansu Bekaroğulları ve Emre Örgüt Kontrast, Çağılhan Öztornacı Emotions, Sıla Aşık ve H. Gökhan Yüksel Bir Erkek Bir Kadın, Kuzey Kıyıcan Benim Adım Ani, Arzu Kaya Nokta, Özlem Özdemir Hiç ve His bölümlerinin koreograflığını üstleniyor. Gecenin Gala bölümünde ise Antalya Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıların sahneleyeceği Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel ve Diana & Acteon eserlerinden sahneler, İzmir Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıların sahneleyeceği Dansın Rengi ve Romeo & Juliet eserlerinden sahneler ile Samsun Devlet Opera ve Balesi bale sanatçılarının sahnelediği Gapak, Pas de Desclave ve Don Kişot eserlerinden sahneler yer almakta.

  26 Şubat 2018 Cuma günü saat 20.00 da prömiyeri gerçekleşecek olan eserin biletleri 20 TL olup, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günü temsil başlama saatine kadar açıktır.


 • Boş Odalar Adlı Tiyatro Oyunu Samsun da

  Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan Boş Odalar adlı tiyatro oyunu, Samsun Atatürk Kültür Merkezinde tiyatroseverlerle buluşuyor
  Stanislav Straiev in yazdığı Ahmet Açıkgöz ün yönettiği Boş Odalar adlı tiyatro oyunu Samsun da sahneleniyor. 26-27 Şubat tarihlerinde sahnelenecek olan oyunun biletleri 13 Şubat ta saat 10.10 da satışa çıkacak.


27
 • BİR GECE İKİ KONSER

  Rock müzik grupları Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Son Feci Bisiklet, 27 Şubatta Samsun Canik Kültür Merkezinde sahne alıyor.

  Türkiye turnesi kapsamından Samsun a gelecek olan sevilen rock müzik grupları Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Son Feci Bisiklet 27 Şubat Cumartesi günü Canik Kültür Merkezi içindeki Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonunda sahne alıyor. Biletler biletix de 39 TL olarak belirlendi. Ayrıca Proff Cafe 56 lar ve Atakent, Violet Cafe 56 lar ve Atakum ve Gramofon Cafeden de temin edebilirsiniz.


 • Sertab Erener Samsun da

  1992 yılından bu yana çıkardığı tüm albümlerle ve dünya çapındaki başarılarıyla müzikseverlerden büyük ilgi gören Türkiyenin en önemli kadın vokallerinden Sertab Erener, 27 Şubat Çarşamba akşamı Sheraton Grand Samsun Otelde sahne alıyor. Sertab Erener, Samsunda yaklaşık 5000 kişiye büyük bir konser vereceğe aktarıldı. Erener, sevilen şarkılarıyla Samsunlu müzikseverleri coşturacak.

  Bilet fiyatı sabit olup 89 TLden biletix.comdan üzerinden satışa çıktı. Konsere gelecekler için uyarılarda bulunan organizasyon yetkilileri 6 yaş altı etkinlik alanına giremiyor ve 6 yaş üstü her birey için bilet alınmasını gerekliliği belirtiyorlar. Öte yandan organizasyon şirketi uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına elinde bulundururken, şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapılabileceği aktarıldı.

  Sertab Erener, 27 Şubat Çarşamba günü saat 22.00da Sheraton Grand Samsun Otel de sahneye çıkacak.


28

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

10 April 2019
Uluslararası Robot Yarışması Samsun da
13 April 2019
Cengiz Özkan, Tolga Sağ Ve Muharrem Temiz Samsun da
15 March 2019
Istanbul Arabesque Project Yeniden Samsun da
15 March 2019
Mabel Matiz Mart Ayında Samsun da
26 February 2019
Boş Odalar Adlı Tiyatro Oyunu Samsun da

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Ali Fuat BAŞGİL

1899  Çarşamba doğumludur.İlkokulu Çarşamba da, Ortaokulu İstanbul da bitirdi. Birinci Dünya Savaşı nın başlaması sebebiyle lise tahsilini yarıda bırakarak yedek subay teğmen rütbesiyle askerlik görevine başladı. 4 yıl Kafkas Cephesi nde savaştı. 1918 de Fransa ya giderek Lise tahsilini tamamladı. 1921 yılında Paris te Hukuk Fakültesi nde üniversite tahsiline başladı. Boğazlar Meselesi konulu tezi ile Doktor unvanını kazandı. Ayrıca Par
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın