13° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< Aralık >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1
 • SAMDOB Bizden Size Konseri

  Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından gerçekleşecek olan Bize Size adlı konser, 1 Aralık Cumartesi günü Samsunlu sanatseverlerle buluşuyor

  2 bölümden oluşan 90 dakika süren konserde; Soprano Feryal Türkoğlu, Mezzo Ferda Yeşiler, Piyano Malahat İsmayilova, Kemanlardan Ayşe Özge Erdem, Çise Korkmaz ile Viyola Yeliz Özkaya ve Viyolonsel Aslı Gültekin…

  1 Aralık 2018 Cumartesi akşamı saat 8 de gerçekleşecek olan Bizden Size konser biletleri satışa sunuldu. Biletler SAMDOB gişe ve biletiva.com adresinden temin edilebilir. Bilet fiyatları 20 TL – 40 TL arasında değişmektedir.


2
3
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor İlbank

  Türkiye Voleybol 1. Lig 10.haftada Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor, İlbank ı konuk ediyor…

  3 Aralık Cumartesi günü Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda saat 13.00‘da gerçekleşecek olan karşılaşmaya tüm sporseverler davetlidir.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 03.12.2016 tarihinde  Düzce Belediye Petkim Spor  taraftarlarıyla buluşuyor. 

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 03.12.2016 Cumartesi  Samsun (Mustafa Dağıstanlı)  da saat 14:00  da İlbank taraftarlarıyla buluşuyor.

 • Piazza AVYM de engelleri aşma Vakti

  Her yıl 3 Aralıkta kutlanan Dünya Engelliler Gününde, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVYM), birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak

  Engelli bireyler; 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Piazzada gerçekleşecek etkinliklerde, engellerini nasıl aştıklarını gözler önüne serecekler

  Engelli bireylerin sorunlarına dikkati çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacıyla her yıl 3 Aralık’ta kutlanan Dünya Engelliler Gününde, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVYM), birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Samsun Özel Sporcular ve Engelliler İl Spor Merkezi işbirliğindeki etkinliklerde, bedensel, görme ve işitme gibi çeşitli engeli bulunan bireyler, Piazzada bir araya gelecekler. AVMnin zemin katındaki etkinlikler, saygı duruşu ve işaret diline de çevrilecek İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak. Protokol üyeleri, günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmalarında, engelli bireylere mesajlarını iletecekler.

  Ceddin Deden Neslin Baban sözleriyle başlayan coşku dolu marş eşliğinde AVM içinde, ellerinde şanlı Türk bayraklarıyla kortej yürüyüşü yapacak olan engelli bireyler, kendilerini izleyen ziyaretçileri selamlayacaklar.

  Tekerlekli sandalye zeybek ekibinin gösterileriyle devam edecek etkinliklerde, 19 Mayıs İşitme Engelli Okulu öğrencileri vals ve lirik dans gösterileri yapacak.

  Engelli bireylerin, engellerini nasıl aştıklarını gözler önüne serecekleri etkinlikler, sportif yarışmalarla sona erecek.

  3 Aralık Pazartesi günü saat 13.00 – 15.00 arasında gerçekleşecek olan etkinlik ücretsiz olup tüm Samsun halkı davetlidir.


 • Piazza AVYM de engelleri aşma Vakti

  Her yıl 3 Aralık’ta kutlanan Dünya Engelliler Günü nde, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVYM), birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak

  Engelli bireyler; 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Piazzada gerçekleşecek etkinliklerde, engellerini nasıl aştıklarını gözler önüne serecekler.

  Engelli bireylerin sorunlarına dikkati çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacıyla her yıl 3 Aralık’ta kutlanan Dünya Engelliler Gününde, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVYM), birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

  3 Aralık Pazartesi günü saat 13.00 – 15.00 arasında gerçekleşecek olan etkinlik ücretsiz olup tüm Samsun halkı davetlidir.

4
 • Sanata Dair Resim Sergisi Samsun Piazza AVM de

  Karadeniz in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Piazza, sanatsever ziyaretçilerini 04-10 Aralık tarihleri arasında Atakum ve Fazıl Kadı Gençlik Merkezi Görsel Sanatlar öğretmeni Büşra Külekçi ve öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini görmeye davet ediyor.

  Atakum ve Fazıl Kadı Gençlik Merkezi Görsel Sanatlar öğretmeni Büşra Külekçi ve öğrencileri tarafından açılan resim sergisinde yağlı boya çalışmaları ve kara kalem çalışmaları yer almaktadır.

  Sergide 50 adet eser yer almakta olup, eserler genç yeteneklerin özgün düşüncelerini, hayallerini, doğa gözlemlerini, gerçeklik ve kurguları arasındaki ilişkiyi tuvale yansıttıkları eserlerden oluşmaktadır.

  Daha önce açılan sergiler ise; FeminArt Kadın Sanatçılar Derneği; 19 Mayıs ın Ruhu Renklerimizde resim sergisi, Şehit öğretmen Yusuf Elitaş anısına 15 Temmuz Resim Sergisi, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Düşler Atölyesi Resim Sergisi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Zehra Sengir ve öğrencileri Resim sergisi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Murat Ağçiçek Öğrencileri Yılsonu Sergisi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mezuniyet Sergisi, Renklerin Ahengi Resim Sergisi

  Karadeniz in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, bu özel sergiye tüm sanatseverleri davet ediyor. Sergi, 04-10 Aralık tarihleri arasında Piazza AVM 3. Katında yer alan Sanat Galerisi nde açık kalacak. • Bir Kadın Uyanıyor adlı tek kişilik tiyatro oyunu Samsunda

  Bir kadının evliliği sürecinde, kocası ile yaşadıkları değişimi ve başından geçen tatsız olayları anlatan 75 dakikalık oyun, sanatseverlerce Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde 4 Aralık Salı günü ve 11 Aralık Salı günü saat 20.00’da sahnelenecek.

567
 • Güldestan isimli modern bale gösterisi Samsun AKM de

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Güldestan isimli modern bale gösterisi ile 07-09 Aralık tarihlerinde sanatseverlerle buluşuyor.

  Güldestan da başı ve sonu olan belli bir hikaye işlenmiyor. Güldestan Beyhan Murphy ve Mercan Dede nin son 5 yılda beraber oluşturdukları repertuvarın keşfedilmesi, kendi kendini yenilemesi bir anlamda… Kurgusal olarak modüllerden oluşanprodüksiyonda, her modül kendi içerisinde çeşitli bölümler barındırıyor ve bu bölümlerin her biri  gül  çiçeğinin çeşitli adlarını ve durumlarını yansıtıyor. Bu projede sosyo – kültürel bağlamda geçmişimizle ilgili birçok konu yer alıyor. Göçebe toplumdan gelmekle ilgili olarak  Toprak , kadın ve erkeğin birleşmesi ve beraberinde getirdiği sosyal olgu izdivaç gibi temalar var. Sema ayinlerinden esinlenen mistik bir bölüm bulunuyor ve tabii ki en kıymetli çiçek olan  gül ün , en kıymetli varlık olan insan da yansıması var.

  Daha önce birçok kez seyirciyle buluşan ve seyircinin büyük ilgisi ile karşılaşan Güldestan, dansları, kostümleri, müzikleri ve ışık oyunları ile büyülü bir akşam için tüm Samsunluları Atatürk Kültür Merkezi ne bekliyor.

   Güldestan  isimli modern bale gösterisi 07 Aralık Perşembe ve 09 Aralık Cumartesi günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon’da gösterilecek. Biletler Samsun AKM gişe ve biletiva.com internet üzerinden satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları; 15 TL ila 30 TL arasında değişmektedir.


 • Uçurtmanın Kuyruğu tiyatro oyunu Lovelet Sahnesi nde

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu nun iki perdelik dram konulu Uçurtmanın Kuyruğu tiyatro oyunu 7 Aralık Perşembe saat 19.00 Lovelet Sahnesi nde tiyatroseverler ile buluşuyor.

  Savaş Dinçel in yazdığı, Eser Akal ın yönettiği Uçurtmanın Kuyruğu, çocukluğundan beri disiplinle yetiştirildiği için bunu bir saplantı haline getirmiş adamın intihar etmeye karar vermesini konu ediniyor.

  Biletler, 12 TL den biletiva internet sitesinden ya da oyundan yarım saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.

  Hayal Atölyesi hakkında; Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu 2013 senesinde kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren aktif olarak amatör ruhla çalışmalarını sürdürmektedir. Her sezon Ekim ayında kayıtlar alarak tiyatro atölye ve drama çalışmaları ile sezona başlayan tiyatro, sezon içinde dramatize şiir dinletisi, çocuk ve yetişkin oyunları hazırlamaktadır. Günümüze kadar çeşitli şehirlerde festivallere katılarak turneler yapmış olan Hayal Atölyesi Tiyatrosu, bünyesinde 30 a yakın yetişkin oyuncu bulundurmaktadır. Her yıl sahneye konulan farklı oyunlarla Samsun halkının ilgisini çeken tiyatro 4 sezonda 71 kez perde açmış, 7 festivale katılmış, 15 i farklı yerleşim yerine yapılan 20 turne düzenlemiş ve toplamda 8766 seyirciye ulaşmıştır.

  Samsun Atakum da bulunan tiyatronun 30 kişi kapasiteli kendine ait bir Cep Sahnesi bulunmaktadır. Atölye çalışmaları ve provalar burada yapılırken, oyunlar farklı kurumlara ait büyük sahnelerde sergilenmektedir.

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu nun Genel Sanat Yönetmenliğini aynı zamanda kurucusu olan Eser AKAL yapmaktadır.
 • İnsan Hakları Film Günleri Samsun da

  Samsun’da Film Günleri başlıyor… İnsan Hakları Film Günleri 7-8 ve 11 Aralıkta Samsunda gerçekleşecek

  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi ve Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi işbirliği ile İnsan Hakları Film Günleri etkinliğini gerçekleştiriyor.

  İnsan Hakları dünyanın en barışçıl silahıdır ve bizi korur. Zaman gibidir; zengin ve fakir, yaşlı ve genç, siyah ve beyaz, uzun ve kısa hepimize aynı biçimde davranır. 7-8 ve 11 Aralık 2018 tarihlerinde İğne Deliği Gençlik Merkezinde gerçekleşecek olan film gösterimlerine tüm Samsun halkı davetlidir.

  • 7 Aralık Cuma – 17.00 – Sıradan Zamanlar
  • 8 Aralık Cumartesi – 18.00 – Müzikli Bir hikaye – 19.00 Fındıktan Sonra
  • 11 Aralık Salı – 16.30 – Afgan Kömürü – 17.15 – Deneme Maçı

  Tüm film gösterimleri ücretsizdir.


8
 • Yeşilyurt AVM de Yılın Müzik Aralığı

  Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVM), bu yıl ikincisini yapacağı Yılın Müzik Aralığı etkinliği ile ziyaretçilerine keyif ve müzik dolu anlar yaşatacak.
  Etkinliklerin programı ise şu şekilde: 8 Aralık 2018 Cumartesi saat 17.00 Bora Duran, 15 Aralık 2018 Cumartesi saat 17.00 Tuğçe Kandemir, 22 Aralık 2018 Cumartesi saat 17.00 Kolpa, 29 Aralık 2018 Cumartesi saat 17.00 Oğuzhan Uğur.


 • Çingene Baron Samsun AKM de

  2018 in Son Prömiyeri Çingene Baron opereti 8 Aralık Cumartesi akşamı prömiyer yapıyor. Eser ikinci kez 10 Aralık Pazartesi akşamı sahnelenecek.

  2018-2019 sanat sezonunda her ay bir prömiyer yapan SAMDOB Aralık ayında 2018in son prömiyeri Çingene Baron operetini sahneye koyuyor.

  Johann Strauss IInin ölümsüz eseri Çingene Baron, Gürçil Çeliktaşın rejisiyle Samsun Devlet Opera ve Balesinde sahneleniyor. 8 Aralık Cumartesi günü prömiyerinin yapılacağı operet Samsunda ilk defa sahnelenecek.

  Prömiyeri 8 Aralık Cumartesi günü saat 20.00de Aydın Gün Sahnesinde sahnelenecek olan Çingene Baron operetinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişesi hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00 ye kadar açıktır. Bilet fiyatları 20 TL – 40 TL arasında değişmektedir.

9
10
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 10.12.2016 tarihinde  Eskişehir Basket  taraftarlarıyla buluşuyor. 

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 10.12.2016 Cumartesi  Samsun (Mustafa Dağıstanlı)  da saat 14:00  da Bartın Polisgücü taraftarlarıyla buluşuyor. 

 • Re-Medea adlı tiyatro oyunu Aralık ta Samsun Gazi Sahnesi nde

  Karma Sahne nin sahneye koyduğu Re-Medea adlı oyun Gazi Sahnesi nde yeniden 10 Aralık ta tiyatroseverlerle buluşuyor.

  Karma Sahne 2017 – 2018 yılı tiyatro sezonunun ilk oyunu olan RE-MEDEA yı 10 Aralık Pazar günü Gazi Sahnesi nde gerçekleşiyor.

  Karma Sahne; 2015 yılında yedi kişilik bir ekip tarafından kurulan bağımsız bir tiyatro topluluğudur. Ordu ve Samsun da bulunan grup üyeleri her iki şehirde de oyun çıkarmakta ve şehirlerarası kültür sanat iletişimini de sağlamaktadır. Herhangi bir kurum ile ilişkisi olmadan bağımsız olarak çalışmalarını sürdüren Karma Sahne geçen iki sezonda toplam dört oyun sahneye koymuş ve yaklaşık 5.200 seyirciye ulaşmıştır.

  Temel tiyatro anlayışını diğer gruplardan farklı olarak Performans Tiyatro olarak benimsemiş olan Karma Sahne, projesi olan herkese kapılarını açık tutarak kendisini tiyatral ifade etmeye çalışan tiyatrocularla çalışma yapmayı düşünmektedir. Elinde özgün bir metni bulunan ya da uzun zamandır sahneye koymayı düşündüğü oyunu olan ama gerek ekonomik gerekse de mekan olarak bunu gerçekleştirememiş tiyatroculara yardımcı olmak ve ortak bir eylem gerçekleştirmek Karma Sahnenin kuruluş amaçlarından biridir. Bu sene oynanacak RE-MEDEA isimli oyun ise Karadeniz Bölgesinden bir oyun.

  Antik çağda geçen ve erkek egemen bir toplumda kadının varoluş çığlığının sahneye konulmuş hali RE-MEDEA. Bir kadının aşkı için nelerden vazgeçebileceği, neleri elinin tersiyle itebileceğinin göstergesi…

  Yaşadığı toplum içinde ikinci sınıf vatandaş olarak görülen kadının kendini en sert coğrafyalardan birinde savunma mücadelesi. Antik dönemlerde kadının bakış açısından kendisini anlatması. Kadri Özcan tarafından yazılan oyunun Yunan mitolojisinde de bir karşılığı var. Bizim anlattığımız Gürcü mitolojisinden esinlenerek yeniden kaleme alınmış hali. Bu coğrafyanın ve bizim geçmişimizden izler taşıyor. Altın Post hikâyesiyle tanışıyoruz bu anlatıda. Kökeni Ordu civarında olan bu hikâye sonrası İktidar, Aşk, Aile, Sadakat gibi kavramların sorgulandığı ana hikâyemize giriş yapıyoruz. Kendisine sadece dişi olma vasfı yüklenmiş bir kadının İnsan olma halini sorgulaması ve kendini erkeklere karşı var edişine tanıklık ediyoruz.

  Hakan ALKAN rejisiyle tek perde ve performansa dayalı olarak hazırlanan oyunda Derya KILIÇ ve Serdar IŞIKA rol almaktadır. Oyunun özgün müzikleri Olcay SARAL, kostümü Akın Tezer TUNALI, dekoru ise Ersoy ÇELİKPAZU tarafından hazırlandı.

  Re-Medea oyunu 10 Aralık Pazar günü saat 20.00 da Gazi Sahnesi nde. Biletler Gazi Sahnesi gişesinden temin edilebilir. Bilet fiyatı ise 15 TL dir.


 • Hz. Mevlana nın 744. Vuslat Yıl dönümü anma programı Atakum da

  HzMevlana nın 744. Vuslat Yıl dönümü anma programı etkinlikleri kapsamında Atakum Belediyesi tarafından organize edilen İbrahim Sadri Şiir Gecesi programı Samsun BB Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde gerçekleşiyor.

  Mevlana nın 744. Vuslat Yıl Dönümü anma programı düzenleniyor.

  Atakum Belediyesi, Mevlana Celaleddin Rumi nin Hakk’a vuslatı olan 744 üncü yıl dönümü dolayısıyla büyük bir anma programı düzenleyecek. Anma programı çerçevesinde ünlü şair İbrahim Sadri sahne geceye yakışır şiirleriyle Samsunluların gönlünü fethedecek.

  Şair İbrahim Sadrinin birbirinden güzel şiirleri ve semazen gösterileri eşliğinde gerçekleşecek anma programı; 10 Aralık Pazar günü saat 19.00‘da Samsun Büyükşehir Belediyesi (Samsun BB) Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde gerçekleşiyor. Anma programı ücretsiz olup, tüm Atakum ve Samsun halkı davetlidir. • Türkiye Voleybol 1. Ligi 10 Aralık da

  10 Aralık Pazar  günü  saat 15:00 da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda  Samsun BŞB Anakent Voleybol  ile Bolu Belediyespor   karşılaşması yapılacaktır. Maça giriş ücretsizdir. Tüm spor severler davetlidir.

 • Güldür Güldür Show dan tanınan Doğu Demirkol Samsun da

  Güldür Güldür Show daki stand up gösterisiyle ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol, tek kişilik gösterisiyle Samsun da sahne alıyor.

  10 Aralık Pazartesi günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde gerçekleşen olan Doğu Demirkol, tek kişilik gösteri bilet fiyarları Tam 67.50 TL, Öğrenci 57.50 TL olarak belirlendi. Biletler biletix üzerinden temin edebilirsiniz.

 • Doğu Demirkol

  Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki başarılı performansı ve Güldür Güldür Show daki stand up gösterisiyle ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol 10 Aralık saat 20:00 de  tek kişilik gösterisiyle sahnede yerini alıyor.

  Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performansıyla da adından söz ettirmeyi başarmıştı. Stand up gösterisinde kendi yaşamından ve bu topraklarda güldürü niteliği taşıyan her olaydan beslenen Doğu Demirkol, iddialı ve mütevazı duruşu ile izleyicisinin karşısında olmaya hazırlanıyor.

 • Milli Piyango özel yılbaşı biletiniz Piazza AVM den

  Alışveriş, moda, eğlence ve lezzetin Samsun daki adresi Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yeni yıla girerken heyecan dolu bir kampanyaya daha imza atıyor

  Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez geleneği olan Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişi için geri sayım başlarken, 2019 a milyoner olarak girmek isteyenler, Piazza AVM de yapacakları alışveriş ile bu hayallerini gerçeğe dönüştürme şansını da yakalayacaklar.

  Yeni yıl alışverişi için Piazza yı tercih edenler, avantajlı ve kaliteli alışveriş imkanı bulmanın yanı sıra Milli Piyango yılbaşı çeyrek bileti kazanma hakkına da sahip olacak.

  Ziyaretçiler, 10-21 Aralık tarihleri arasında sadece hafta içi günlerde ve aynı gün içerisinde yapılan toplamda 250 TL ve üzeri fiş ya da faturalarını yapılan alışveriş günü içerisinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında danışma noktasına getirip Piazza Club başvuru formunu doldurduktan sonra hediye biletin sahibi olacaklar. Her katılımcı kampanyadan sadece 1 kez yararlanabilecek. Kampanya Samsun Piazza AVM içindeki mağazalardan yapılan alışverişlerde geçerli olacak.

  BÜYÜK İKRAMİYE

  Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 70 milyon lira olarak belirlendi. 31 Aralık 2018 de yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek.


11
 • Fareler ve İnsanlar Samsun BB Atakum Kültür Merkezi nde

  Yalnızlıklarında kaybolmuş insanların arasında var olmaya çalışan iki dostun sürükleyici hikayesini anlatan Fareler ve İnsanlar tiyatro oyunu 11 Aralık ta Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde izleyicisiyle buluşuyor. Uyarlayan ve Yöneten: Onur Atacan

  Dekor: Nazmi Karabacak
  Kostüm: Güner Eskun
  Müzik: Yücel Arzen
  Ses Işık:Mustafa Algül
  Oyuncular: Merve Sevi Murat Makar Murat Ilgar Cüneyt Vural Soner Enmutlu Ubeyd Ünal Cengiz Gül Umut Yasar ve Poyraz

  Umudunu yitirmiş insanlar… Yarını olmayan mevsimlik işçiler…Yalnızlıklarında kaybolmuş bu insanların arasında var olmaya çalışan iki dost: George ve Lennie…George sert, sabırlı ve zeki bir adamdır; Lennie ise zihinsel engellidir, son derece kuvvetli olmasına rağmen çocuksu bir karaktere sahiptir ve fare saplantısı vardır.

  Uzun zamandır beraber olan bu ikilinin, tüm umutlarını yitirmiş insanların arasında en büyük şansları dostlukları ve hayalleridir. Bu hayaller, çiftlikteki diğer insanları da bir girdap gibi yavaş yavaş içine çeker; kasabadan kurtulmak için hayaller kurulur, planlar yapılır ve sonunda gitmezamanı gelir. Ne var ki, fareler ve insanların en iyi düşünülmüş planları genellikle boşa çıkar.

  Yazan: John Steinbeck

  İki Perde Trajedi Etkinlik Bilgisi Tarih – Saat: 11 Aralık Pazartesi – 20.30 Yer: Samsun BB Atakum Kültür Merkezi Bilet: 1. Kategori – 56.00 TL – 2. Kategori – 45.00 TL (Biletix)


 • Gidiş Dönüş (Retro) Tiyatro oyunu Samsun da

  Alexander Galinin yazdığı, Hale Kuntayın çevirdiği ve Ali Hürolun yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncuların sahnelediği Gidiş Dönüş Retro adlı oyun Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

  2 perdeden oluşan tiyatro oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenecek.

  Yıllarca köyde yaşayıp, köy hayatına alışan kahramanımız Çmutin, Moskovaya gelip kızı ve damadı ile yaşamaya başlayınca mutsuzluğa sürüklenir. Şehrin karmaşası, köydeki sakin ve huzurlu yaşamına özlemini arttırır. Çmutinin evden gitmesini isteyen damadı Leonidin, eve üç tane gelin adayı getirmesiyle olaylar karışık bir hal alır. Bir kuş gibi özgürlüğe uçmak isteyen Çmutin yalnızlığa hazır mıdır?

  11-12 Aralık tarihlerinde sahnelenecek olan Gidiş Dönüş (Retro) tiyatro oyunu biletleri satışa sunuldu. Bilet fiyatları; 3 TL – 7,5 TL arasında değişmektedir. Biletler Samsun AKM Gişeden ve internet üzerinden satış yapan biletivadan temin edebilirsiniz.

  Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının Gidiş Dönüş Retro oyunu, 11 Aralık Salı günü ve 12 Aralık Çarşamba günü saat 20.00da tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.


 • Gidiş Dönüş (Retro) Tiyatro oyunu Samsun da

  Alexander Galinin yazdığı, Hale Kuntayın çevirdiği ve Ali Hürolun yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncuların sahnelediği Gidiş Dönüş Retro adlı oyun Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

  2 perdeden oluşan tiyatro oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenecek.

  Yıllarca köyde yaşayıp, köy hayatına alışan kahramanımız Çmutin, Moskovaya gelip kızı ve damadı ile yaşamaya başlayınca mutsuzluğa sürüklenir. Şehrin karmaşası, köydeki sakin ve huzurlu yaşamına özlemini arttırır. Çmutinin evden gitmesini isteyen damadı Leonidin, eve üç tane gelin adayı getirmesiyle olaylar karışık bir hal alır. Bir kuş gibi özgürlüğe uçmak isteyen Çmutin yalnızlığa hazır mıdır?

  11-12 Aralık tarihlerinde sahnelenecek olan Gidiş Dönüş (Retro) tiyatro oyunu biletleri satışa sunuldu. Bilet fiyatları; 3 TL – 7,5 TL arasında değişmektedir. Biletler Samsun AKM Gişeden ve internet üzerinden satış yapan biletivadan temin edebilirsiniz.

  Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının Gidiş Dönüş Retro oyunu, 11 Aralık Salı günü ve 12 Aralık Çarşamba günü saat 20.00da tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.


12
 • Hurrem Sultan Balesi Samsun da

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, Hurrem Sultan balesini sanatseverlerle buluşturuyor…

  Kanuni Sultan Süleyman ın Hürrem Sultan a duyduğu aşkı ve kendi oğullarını iktidara getirmek isteyen Hürrem in hikâyesini konu alan Hurrem Sultan Deniz Olgay Yamanus ve Oktay Keresteci tarafından sahneye konuyor.

  İlk sahnelendiği zaman – kendi deyişiyle – tarihin tozundan, pasından arıtarak yalın ve duygusal bir anlatımla eseri yaratan koyan Oytun Turfanda, Türkiye de bale sanatının duayen isimlerinden biri olarak kabul ediliyor.

  Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin Devlet Opera ve Balesi sahnelerinden sonra Samsun da seyircisiyle buluşacak olan eserde Hurrem Sultan da Ana Gorgiashvilive Nazmiye Kıratlı Khozashvili, Kanuni Sultan Süleyman da David Khozashvili, Y.Emre Örgüt ve Boğaçhan Bozcaada, Gülbahar da Ilgaz Erdağ, Merve Gürer ve Arzu Kaya, Mustafa daOrçun Ünal, Erkin İnan ve Orkun Baydoğan, Baş Çengi de ise Ilgaz Erdağ ve Arzu Kaya dönüşümlü olarak dans edecekler.

  Hurrem Sultan balesi 12 Aralık Pazartesi günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon da gerçekleşecek. Bilet fiyatları 10 TL – 20 TL arasında değişmektedir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

  *Eserin koreografı Oytun Turfanda nın özel isteği üzerine Hurrem, ü yerine u ile yazılmaktadır.


 • Teoman Samsun Konseri

  Türk rock müziğinin en başarılı şarkıcı-söz yazarlarından Teoman, 12 Aralıkda Sheraton Grand Samsun Hotel Sahnesinde…Sanatçı, müzik kariyerine 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başladı. Grup dağıldıktan sonra ise Mavi Sakal, Indians, Black Rose gibi gruplarla çalıştı, daha sonra da solo çalışmalarına başladı. 1996‘da Roxy Müzik Yarışması‘nda Ne Ekmek Ne de Su şarkısı en iyi beste ödülünü, Yollar şarkısı ise en iyi söz ödülünü aldı. Teomanın ilk albümü de aynı yıl çıktı. 1996 tarihli bu ilk albümün adı Teoman idi. Daha sonra o, 17, Gönülçelen, Teoman 2003, En Güzel Hikayem ve Renkli Rüyalar Oteli ve remiks albümleri geldi. “O” şarkısının video klibi, 1998 de Cumhuriyet Gazetesi tarafından yılın en iyi klibi seçildi. 2000 de ise Altın Kelebek En İyi Pop Sanatçısı ödülünün sahibi oldu.

  -Biletleri Biletix den Alabilirsiniz.


 • Bimarhane adlı tiyatro oyunu Samsunda

  Direklerarası Seyirci ödüllerinde en iyi oyun yazarı ve en iyi erkek oyuncu ödülleri alan Bimarhane adlı tiyatro oyunu 12 Aralıkta Samsun’da sahneleniyor

  Bimarhane ile dört ayrı yaşam hikayesi anlatılıyor… Osmanlı döneminde çok güzel işletilen , sağlık yapılarından birisi olan Üsküdar Toptaşı Bimarhanesinde (Tımarhanesinde) geçen oyun , dört akıl hastasının bakış açısı ile dönemi anlatıyor.

  Oyun; 12 Aralık Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde sahnelenecek.

  Bilet, 25 TL olup biletiva.com internet sitesinden ve Düşevi Sanat Merkezinden temin edebilirsiniz.


13
 • Tek Kişilik Şehir adlı tiyatro oyunu Samsun da

  Türkiye nin çeşitli illerinde sahne alan Tek Kişilik Şehir adlı tiyatro oyunu Samsunlu tiyatroseverlerle buluşacak
  13 Aralık Salı ve 14 Aralık Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde sahneleniyor. Bilet fiyatları 4 TL – 5 TL arasında değişmektedir. Biletler biletiva.com internet üzerinden ve Samsun AKM gişesinde temin edebilirsiniz.

  Behiç Ak tarafından yazılan ve yönetmenliğini Doğu Yaşar Akal ın üstlendiği Tek Kişilik Şehir adlı tiyatro 2 perde ve 1 saat 40 dakikalık oyun Samsunlu seyirciyle buluşacak. İki gün boyunca sahne alacak oyun 13-14 Aralık günleri sahnelenecek.

 • Şehitleri Anma ve Teröre Lanet Konseri

  Daha önce gerçekleşmesi planlanan Güz Konseri yerine ülkemizde yaşanan üzücü olaylar sebebiyle OMÜ Türk Sanat Müziği Topluluğu yarın akşam Şehitleri Anma ve Teröre Lanet konseri düzenliyor.

  13 Aralık Salı günü saat 20.00 OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleşiyor. Konser tüm sanatseverlere ücretsizdir.


 • Milli Savunma Sanayi Zirvesi Samsun da

  Milli Savunma Sanayi Zirvesi Samsun Üniversitesinde gerçekleşiyor

  Gençler Samsunda Buluşuyor Yerli ve Milli Savunma Sanayisini Konuşuyor sloganıyla düzenlenecek olan sempozyum, 13 – 14 Aralık tarihleri arasında Samsun Üniversitesinde gerçekleşiyor.

  Zirve, 13 Aralık Perşembe günü saat 10.00 da başlıyor. Katılım sertifikalıdır. Katılım ve başvuru için http://bit.ly/2r7UZcH adresinden ulaşabilirsiniz.

  Samsun Üniversitesi adresi: Samsun Üniversitesi Rektörlük Binası Ballıca Kampüsü 55420 Ondokuzmayıs / SAMSUN


 • Kurbağa Öyküleri Aralıkta son kez sahneleniyor

  Geçtiğimiz sezon sahneye koyulan Brodway müzikali Kurbağa Öyküleri 13-19-20 Aralık tarihlerinde son kez sahnelenecek

  Bir Brodway Çocuk Müzikali olan Kurbağa Öyküleri, derin bir dostlukla birbirine bağlı iki yakın arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Şahan Gürkanın rejisiyle sahneye koyulan eser 13-19-20 Aralık 2018 saat 13.00de sahnelenecek. Biletler 6 TLden satışa sunuldu. Samsun AKM gişe ve biletiva.comdan temin edebilirsiniz.


 • Kahvede Şenlik Var

  Samsun Lovelet Sahnesi  13 Aralık saat 20:00 da

 • Milli Teknoloji Zirvesi Samsun da

  Teknolojinin kalbinin atacağı Milli Teknoloji Zirvesi 13 – 14 Aralık ta Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank ın katılımıyla Samsun Üniversitesi ev sahipliğinde Samsun da yapılacaktır

  Samsun Üniversitesi nin ev sahipliğinde iki gün boyunca 19 Mayıs Gençlik Kampında yapılacak olan Milli Teknoloji Zirvesi birçok konu ve konularıyla kendinden söz ettirecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Teknoloji Zirvesinin ikinci gününde olacak sertifika törenine katılması bekleniyor. Yapılacak olan Milli Teknoloji Zirvesiyle  ileri teknolojinin ülkemizde geliştirilmesine yönelik çalışmalar için gençlerin teşvik edilmesi ve geleceğin katma değerli ürünlerinin ülkemize kazandırılmasının, milletimize katkılarının bilimsel olarak ortaya konulması hedefleniyor.

  Samsun Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, yaptığı açıklama da böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm teknolojiseverleri ve tüm Samsunluları 13-14 Aralık tarihlerinde Milli Teknoloji Zirvesine davet etti.

  Program içeriği

  1. Gün

  09.30-10.20 Kayıt

  10.30-12.00 Açılış Programı
  12.00- 13.00 Öğle arası
  13.00 – 16.00 Birinci Oturum

  Dr. Murat Aslan – Seta Vakfı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi – Milli ve Yerli Savunma Teknoloji Politikaları

  Ömer Kökçam – T3 Vakfı Genel Müdürü – Türkiyenin Teknoloji Hareketi

  Hakan Aktulga Roketsan Pazar Geliştirme ve Tanıtım Direktörü – Hava ve Savunma Sistemlerinin Gelişimi

  16.00-16.30 Çay arası

  16.30-18.30 İkinci Otırum

  Cahit Utku Aral – Canik Yurt Savunma Sanayi Genel Müdürü – Canik Arsm Üretim Politikası

  Alper Sueri – Tübitak Sage Baş Uzman – Milli Savunma Milli AR-GE

  2. Gün

  10.00-12.00 Birinci Oturum

  Dr. Buğra Çolak – Samsun Teknopark Genel Müdürü – Teknopark Çalışma Yönetimleri

  Adnan Çelik – Türksat Teftiş Kurul Uzman – Türkiye’de Uydu ve Uzay Çalışmaları

  12.00 – 13.00 Öğle arası

  13.00 – 16.00 İkinci Oturum

  Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Sunumu

  Uğur Karaboğa – Mental HR Consultancy Direktörü – Teknoloji Şirketlerinde İnsan Kaynakları

  16.00-16.30 – Çay arası

  17.00 Kapanış

  Milli Teknoloji Zirvesi, Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampında gerçekleşecek olup Erenköy Mahallesi Fatih Caddesi No: 375 Dereköy Beldesi / 19 Mayıs ta yer almaktadır. Program katılım sertifikalıdır.


14
 • Salon Okçuluk Federasyon Kupası

  14.12.2017 Perşembe günü saat 15.00 da, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 14-17 Aralık tarihleri arasında İlkadım Okçuluk Tesisleri nde gerçekleştirilecek olan 2017 Türkiye Salon Okçuluk Federasyon Kupası nın açılış töreni yapılacak.

  Salon Federasyon Kupası na katılan sporcu sayısında rekor yaşıyoruz. Bin 50 sporcu ve 400 antrenör yarışmada yer alacak. 

 • Sinoplu Diogenes Samsun da sahnelenecek

  Tiyatro 1112 Garaj ın Uymazcı Sinoplu Diogenes adlı oyun, Samsunlu tiyatro seyircisiyle Samsun BB Atakum Sanat Merkezinde buluşuyor

  Belki kaçıp gitmek isteyeceksiniz ama köprüden önce son çıkışı geçtik. Sona geldik. Artık ne Diogenesin feneri ne AVMnin ışığı, kendi ışığımızı bulmak, kendimize samimi olmak zorundayız. Obur bir çocuk gibi her şeyi avuçlayarak yaşadık hep. Bu yüzden çocuklarımız da aynısını yaptı. Onların çocukları da… Böylece dünyayı bitime doğru yuvarladık.

  Oysa Diogenesin mezarında şunlar yazılı; Diogenes sonsuza kadar yaşayacak. Çünkü kendine yetecek kadar yaşamayı ondan öğrendik.

  M.Ö. 324 yılında ölen ve Kinik (Köpek gibi yaşayan filozof) felsefenin önderlerinden olan Diogenes (Diyojen), Sinopta doğmuştur.

  O, her şeyi göze alıp para, mal ve mülk duygusunu yenebilmek için tek başına direndi. İnsanoğlunun içinde giderek yükselen egoyu yerle bir etti. Sadece evrenin ve erdemin yasalarına göre yaşadı. İnsanların sık sık değiştirdiği geçici yasalara uymamayı tercih etti. Bu yüzden de Ona Uymazcı dediler. Çoğunluğun düşüncesine uymuyordu ve hep azınlık olarak kaldı. Çok değerliydi, çünkü Ondan çok az vardı. Bize hep vicdanımızı hatırlattı.

  Diogenes, kimsenin yapamadığını yaptı ve pis bir köpeğe yol verdi…

  Biz de dünyayı hiçliğe doğru yuvarlarken, bir an durup soluk alalım ve Diogenesi izleyelim.

  14 Aralık Cuma günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşecek olan Uymazcı Sinoplu Diogenes adlı tiyatro oyunun biletleri biletixte satışa sunuldu. Biletler öğrenci 46 TL, tam 56 TL olarak satılıyor.


 • Ney Resitali Konseri

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ney Resitali Konseri  14.12.2018 cuma günü saat 20:30 da  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde...

 • Uymazcı - Sinoplu Diogenes

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde  14 Aralık saat 20:00 da 15
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 15.12.2016 tarihinde Yalova Group Bld.  taraftarlarıyla buluşuyor.

 • Gölgesinde Çınarın adlı oyun Gazi Sahnesi nde

  Hasan Hüseyin Korkmazgil in Ağlasun Ayşafağı adlı kitabından uyarlanan Gölgesinde Çınarın adlı oyun Gazi Sahnesi nde sergileniyor…

  Hasan Hüseyin Korkmazgil 

  Oyunlaştıran Yöneten  : Erkal Umut
  Oynayan                       : Yaşar Gündem

  Hasan Hüseyin Korkmazgil in Ağlasun Ayşafağı adlı kitabından uyarlanan Gölgesinde Çınarın adlı oyunla çınarın gölgesinden bakıyor. Küçükasya diye adlandırdığı bu coğrafya tarihine Anadolu nun kıyım ve acı günlerinden ses ediyor. Medeniyetler göçünden, Anadolu halklarının yaşamına; gölgesinden gelip geçenlerin acılarını yüklenmiş dallarına… 1970 lere gelinildiğinde bu coğrafyanın insan ve toplum suretlerini, emekten adaletten yana durarak eşit ve özgür bir yaşamı muştulayarak yüreğimizi çınarın serin gölgesine bırakıyor Hasan Hüseyin…

  15 Aralık Perşembe 20.00

  19 Aralık Pazartesi 20.00

  Detaylı bilgi ve bilet satışı için 0362 230 1626 ve 0532583 7413 no dan ulaşabilirsiniz.


 • İlkadım da Asım ın Nesli ve 15 Temmuz Konferansı

  İlkadım Belediyesi tarafından organize edilen Yazarlar Okullarda programının bu ay ki konuğu tarihçi yazar Mustafa Armağan…

  Her ay düzenli olarak İlkadım Belediyesi tarafından tertip edilen Yazarlar Okullarda programının Aralık ayı konuğu Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti Yakın Tarihi araştırmalarıyla bilinen araştırmacı- tarihçi yazar Mustafa Armağan olacak.

  Günde 2 ayrı lise de söyleşi

  İlkadım Kaymakamlığı, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nün destekleriyle Yazarlar Okullarda programı ile yazarları Liseli Gençlerle buluşturan İlkadım Belediyesi, 15 Aralık Perşembe Günü(yarın) öğleden önce Samsun İlkadım Aziz Atik Fen Lisesi ve Samsun Namık Kemal Anadolu Lisesi öğrencileriyle tarihçi yazar Mustafa Armağan ın vereceği Asım ın Nesli ve 15 Temmuz konulu söyleşide buluşturacak.

  Gençlerimizi değerlerimizle yetiştiriyoruz

  Belediye olarak gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkı amacıyla ilçe sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda yazarları okullarda öğrencilerle buluşturmaya devam ettiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gençlerimizin yazarlarımızın düşüncesinden istifade ederek kültürel birikimlerini artırma, düşünce ufuklarını geliştirme açısından düzenli olarak konferans ve söyleşiler düzenliyoruz. Gayemiz, kültürel çalışmalarla sunduğumuz imkanlarla fikir ve gönül dünyamızın üstatlarını, yazarlarını yarınlarımızı inşa edecek olan yeni nesillerle buluşturarak, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, köklerine bağlı, ufka kararlılıkla bakabilen gençlerin yetişmesine katkıda bulunmaktır dedi.


 • Erol Evgin Samsun Konseri 2017

  Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, Samsun da vereceği konserle müzikseverlerle buluşacak

  Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, 15 Aralık ta Samsun Neco sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.

  Altın Düetler albümüyle hayranlarının kalbinde yeniden taht kuran Erol Evgin, Samsun da vereceği konserinde müzikseverler için sürprizler de hazırlıyor.

  Erol Evgin, vereceği konserde ölümsüz eserlerinin yanı sıra pop müziğin sevilen klasiklerini de seslendirecek. Dört neslin birlikte şarkılar söyleyeceği konserde sanatçıya özel orkestrası eşlik edecek.

  Erol Evgin konseri; 15 Aralık Cuma günü saat 20.30 da Salon Neco da.

  Bilet fiyatları;1. Kategori – 112.00 TL, 2. Kategori – 90.00 TL, 3. Kategori – 67.00 TL


 • Demet Akalın Samsun Hayal Kahvesi Sahnesinde!

  Demet Akalın, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi (Piazza AVYM) içerisinde yer alan Hayal Kahvesi Samsun şubesinde sahne alıyor.

  Türkiye turnesi kapsamında birçok şehirde konser verecek olan Türk Pop Müziği nin ünlü ismi Demet Akalın, 15 Aralık Cuma günü 21.00 da sahne alacak.

  Demet Akalın konser bilet fiyatları ise 80 TL den Hayal Kahvesi Samsun dan temin edebilirsiniz.

  1992 yılından beri İstanbul gece hayatına yön veren ve 2017 yıl başında kapılarına kilit vuran mekanlardan biri olan Beyoğlu Hayal Kahvesi’nin Samsun şubesinde yaklaşık iki saat konser verecek sanatçı hayranlarına keyifli anlar yaşatacak!

  Uzun bir aradan sonra yeniden Samsun da sahne alacak olan Demet Akalın Damga Damga ve Altın Kafes şarkıları Spotify da 1 milyon streami geride bıraktı. Böylece Rakipsiz albümü, 5 şarkısı (Hayalet, Nazar, Ah Ulan Sevda, Damga Damga, Altın Kafes) 1 milyondan fazla dinlenerek bir rekora imza attı!

  Konserde sahne alacak ünlü sanatçı Demet Akalın, katılımcılarla birlikte Çalkala  ve Nazar gibi şarkılarını söyleyecek.


 • Anakentspor rakiplerini Samsun da konuk ediyor

  Bayanlar Voleybol Ligi B Grubunda yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor ile Türkiye Basketbol 2.Ligi A Grubunda Anakent Basketbol takımı bu hafta sonu kendi saha ve seyirci önünde sahaya çıkıyor

  ANAKENTLİ SULTANLARDA TEK HEDEF GALİBİYET
  ANAKENT BASKETBOL SERİYE DEVAM ETMEK İSTİYOR

  Bayanlar Voleybol Ligi B Grubunda yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor, 12.hafta müsabakasında Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda İBA Kimya TED Ankara Kolejliler takımını ağırlayacak. Karşılaşma 16 Aralık Pazar günü saat 13.00 te oynanacak. Galibiyet serisini 6 maça çıkarmak isteyen Anakentli Sultanlarda tek hedef galibiyet.

  Geçtiğimiz hafta deplasmanda kazanan kırmızı beyazlı ekip, Türkiye Basketbol 2.Ligi A Grubu nda 7. hafta maçına çıkıyor. 15 Aralık Cumartesi günü saat 16.00 da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda Aydın ekibi EFE Spor u konuk edecek. Kırmızı beyazlı temsilcimiz, zorlu maçı kazanarak zirve yarışında yara almak istemiyor.

  Karşılaşmalar ücretsiz olup, tüm sporseverler davetlidir.


 • Piazza da Dev Mandala Boyama Etkinliği

  Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, hafta sonunda rengarenk bir etkinlinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Minik ziyaretçilere özel Mandala Boyama Etkinliği ne katılacak minik ellerin büyük yetenekleri 2019 Piazza masa takvimini renklendirecek

  Ziyaretçilerine ulusal ve uluslararası seçkin marka karmasıyla bol seçenekli alışveriş imkanı sunmanın yanı sıra düzenlediği etkinliklerle çekim merkezi olan Samsun Piazzada, 15 Aralık Cumartesi ve 16 Aralık Pazar günü düzenlenecek Dev Mandala Boyama etkinliği unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

  Etkinlik, AVMnin ortak kullanım alanında, iki gün boyunca saat 14.00 ile 18.00 arasında, 30ar dakikalık seanslar halinde gerçekleştirilecek. 4-12 yaş grubu ziyaretçilere açık olacak etkinliğe katılım için, Piazza Club üyelik formunu doldurmak yeterli olacak.

  Minik ziyaretçilerin yapacakları rengarenk boyamalar, Piazzanın 2019 masa takviminde isimleriyle birlikte yer alacak. Minik ellerin büyük yetenekleriyle hazırlanacak 2019 masa takvimi,  daha sonra ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtılacak.


16
 • U18 Avrupa Şampiyonası 16 Aralı ta başlıyor

  Gençler Avrupa Şampiyonası nın tarihleri belli oldu. Samsun da düzenlenecek olan U18 Avrupa Şampiyonası, 16-22 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek

  Geçtiğimiz yaz altyapı Avrupa Şampiyonaları na damga vurmuştuk. Gittiğimiz tüm turnuvalardan madalya ile ayrılmayı başarmıştık. Sadece Gençler Avrupa Şampiyonası hariç. O turnuva öncesinde de ülkemizde yaşanan darbe girişimi, organizasyonun ertelenmesine neden oldu. 30 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen turnuva, ileri bir tarihe ertelendi. Yeni tarih ise bugün itibariyle belli oldu. Gençler Avrupa Şampiyonası, yine Samsun un ev sahipliği ile 16-22 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. Ancak organizasyonda bazı değişiklikler var. Turnuva, yaz aylarındaki şampiyonalara benzemeyecek. Dört grupta, dörder ülke yer alacak. Kendi aralarında kozlarını paylaşacak olan ülkelerden, sadece grubu ilk iki sırada bitirenler bir üst tura yükselebilecek. Son 16 turu karşılaşmaları oynanamayacak. Onun yerine direkt olarak çeyrek final karşılaşmalarına geçilecek. Turnuvayı ilk beş sırada tamamlayan ülkeler, gelecek yaz Kahire de düzenlenecek olan U19 Dünya Şampiyonası na katılabilecekler.


 • Teoman yavaş yavaş 2016 Final Konseri Samsun da

  Teoman, Vodafone FreeZone sponsorluğunda, Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen yavaş yavaş  turnesinin final konserinde Samsun da hayranlarıyla buluşuyor!

  Teoman ın hayranları tarafından yoğun ilgiyle karşılanan yavaş yavaş turnesinin final konseri kapsamında 16 Aralık tarihinde Samsun Hayal Kahvesi nde sevenleriyle buluşuyor.

  arça, İstanbul da Sonbahar  gibi geniş kitlelerin bildiği parçaların yanı sıra Bugün, En Güzel Hikayem, Bana Öyle Bakma gibi şarkılarının akustik hallerini, yavaş yavaş 2016 turnesinin konserleriyle hayranlarının beğenisine sunmaya devam ediyor.

  yavaş yavaş 2016 turnesinde Teoman a; piyanoda Ece Dağıstan, kemanda Mahur Tukan, gitarda Tolga Akyıldız, kontrbasta Taylan Aygar eşlik edecek.

  Organizasyonu Atlantis Yapım tarafından yapılan yavaş yavaş 2016 turnesinin biletlerine www.biletix.com dan ulaşabilirsiniz.


 • U18 Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Samsun da

  FIBA U18 Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası 16-22 Aralık 2016 tarihleri arasında Samsun da gerçekleşiyor…

  16 Ülkenin mücadele edeceği U18 Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası nda dört grup bulunuyor. Gruptaki maçlar 16-17-18 Aralık tarihlerinde oynanacak. Turnuvanın 4. gününde takımlar izinli sayılacak. Çeyrek Final müsabakaları turnuvanın 5. gününde oynanacak. Yarı Finaller 6. gün oynanırken turnuvanın finali 22 Aralık tarihinde yapılacak.

  16-22 Aralık tarihleri arasında Samsun da gerçekleşecek olan U18 Genç Erkekler Avrupa Basketbol Turnuvası karşılaşmaları Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu nda gerçekleşecek.

  A Grubu

  • İspanya
  • İtalya
  • İsveç
  • Hırvatistan
  • TÜRKİYE
  • Almanya
  • Finlandiya
  • Yunanistan
  • Letonya
  • Bosna Hersek
  • İsrail
  • Litvanya
  • Fransa
  • Sırbistan
  • Slovenya
  • Rusya

  B Grubu

  C Grubu

  D Grubu

  Milli takımda şu basketbolcular yer alacak.  Onuralp Bitim, Muhaymin Mustafa, Yiğitcan Saybir (Anadolu Efes) Oğuzhan Yarol (Antalyaspor) Ragıp Berke Atar, Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı) Erkin Şenel (Banvit) Leon Harun Apaydın (Darüşşafaka Doğuş) Ahmet Can Duran (Fenerbahçe) Alp Karahan, Görkem Doğan (Pınar Karşıyaka) Bertan Baştan, Berk Kar (Tolkar Genç Karşıyakalılar) Ömer Utku Al (Yeşil Giresun Belediyespor)


 • 10. Uluslararasi Karadeniz Arkeoloji Sempozyumu

  10. Uluslararası Karadeniz Arkeoloji Sempozyumu bu yıl 16-18 Aralık tarihlerinde Samsun da gerçekleşecek

  Her sene başka bir ülkede yapılan Uluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumu nun 10.su bu yıl sahil kenti Samsun da Ondokuz Mayıs Üniversitesi kordinatörlüğünde gerçekleştirilecek. Sempozyumun ana teması ise Karadeniz Arkeolojisi olarak belirlendi.

  Yapılacak olan bu sempozyumun Karadeniz Arkeolojisi temasıyla, sualtı bilimi araştırmaları konusunda farklı alanlarda çalışan akademisyenler arasında etkileşimi, uygulayıcıları ve araştırmacıları teşvik etmeyi amaçlıyor.

  Karadeniz Arkeolojisi Samsun da tartışılacak

  16 – 18 Aralık tarihleri arasında saat 10.00 – 19.00 da Ondokuz Mayıs Üniversitesi kordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan sempozyumun ana teması Karadeniz Arkeolojisi olurken, konu başlıkları ise;

  Arkeolojik Kazı ve Araştırma Projeleri, Sualtı Kültür Mirasını Koruma, Sualtı Arkeoloji ve Araştırma Tarihi, Sualtı ve Denizcilik Arkeolojisi, Gemi İnşaatı ve Gemi İnşaatları, Müzecilik ve Sualtı Mirasının Korunması, İletişim Medya Çalışmaları (Sualtı teknolojisi eğitim ve kariyer, sualtı belgeleri vb.), Fotoğraf (Sualtı araştırmaları fotoğrafçılık ve görüntüleme, görüntü yorumlama vb.), Ekoloji ve Çevre (Mercan resifleri, yapay resifler, deniz kirliliği, vb.), Jeoloji ve Yer Bilimleri (Kıyı bölgesi yönetimi, sualtı harita, navigasyon, vb.), Kültürel ve Doğal Sualtı Miraslarını Uluslararası ve Yerel Hukuk Sistemleriyle Koruma, Tıp ve İlk Yardım (Dalış güvenliği, ilk yardım, dalış fizyolojisi vb.), Yaşam Kaynakları (Sualtı görsel sayım, organizmaların davranışı vb.), Mühendislik (Platform ve deniz sistemlerinin tasarımı, yapımı, montajı vb.), Turizm (Ticari dalış, sualtı oyunları, rekreasyon, ekoturizm, turistik batiskaf, deniz akvaryumları vb.) olarak belirlendi.


 • Teoman yavaş yavaş 2016 Final Konseri Samsun da

  Teoman, Vodafone FreeZone sponsorluğunda, Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen yavaş yavaş turnesinin final konserinde Samsun da hayranlarıyla buluşuyor!

  Teoman ın hayranları tarafından yoğun ilgiyle karşılanan yavaş yavaş  turnesinin final konseri kapsamında 16 Aralık tarihinde Samsun Hayal Kahvesi nde sevenleriyle buluşuyor.

  aramparça,  İstanbul da Sonbahar  gibi geniş kitlelerin bildiği parçaların yanı sıra  Bugün,  En Güzel Hikayem, Bana Öyle Bakma  gibi şarkılarının akustik hallerini,  yavaş yavaş 2016 turnesinin konserleriyle hayranlarının beğenisine sunmaya devam ediyor.

  yavaş yavaş 2016  turnesinde Teoman a; piyanoda Ece Dağıstan, kemanda Mahur Tukan, gitarda Tolga Akyıldız, kontrbasta Taylan Aygar eşlik edecek.

  Organizasyonu Atlantis Yapım tarafından yapılan yavaş yavaş 2016  turnesinin biletlerine www.biletix.com dan ulaşabilirsiniz.


 • Poyraz Karayel Küresel Sermaye Film Galası

  Lovelet Outlet te 16 Aralık Cumartesi günü saat 16.00 da gerçekleşecek olan galaya Celil Nalçakan, Cem Cücenoğlu, Deniz Barut gibi ünlü oyuncular katılım gösterecek.

  Gala filminin biletleri satışa çıktı, biletler biletiva.com üzerinden 9,5 TL den satın alabilirsiniz. (Poyraz Karayel: Küresel Sermaye 16 Aralık C.tesi 16.00 seansı)


 • En Sevilen Çizgi Karakter Pepee ile Sevmek Zamanı Tiyatro Oyunu

  16 Ara 2018 tarihinde En Sevilen Çizgi Karakter Pepee ile Sevmek Zamanı Tiyatro Oyunu

  16 Aralık Pazar 13:00 Samsun Mektebim Okulları 34.0 TL 19.0 TL

  16 Aralık Pazar 14:30 Samsun Mektebim Okulları 34.0 TL 19.0 TL

  16 Aralık Pazar 16:00 Samsun Mektebim Okulları 34.0 TL 19.0 TL


 • Evgeny Grinko, Samsun da

  En son Aralık 2014 te çıktığı Türkiye turnesinde Ankara, Konya, İzmir, Eskişehir ve İstanbul da kapalı gişe konserler veren Evgeny uzun bir zaman sonra tekrardan Türkiye deki hayranlarıyla buluşmak üzere 16 Aralık ta  saat 21:00 Samsun Sheraton Otel sahnesine konuk oluyor.

  Kişi Başı Bilet Fiyatları:

  1. Kategori – 147.00 TL

  2. Kategori – 124.00 TL

  3. Kategori – 102.00 TL

  4. Kategori – 68.00 TL


 • Nefesler tutuldu

  Yılport Samsunsporun şampiyonluk yolunda 16 Aralık Pazar akşamı Sakaryaspor ile oynayacağı ilk yarının kapanış maçı TRT Spordan canlı olarak yayınlanacak.

  MAÇ SAATİ 19.00 OLDU

  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından maç saati daha önce 16 Aralık Pazar günü 13.30 olarak açıklanmıştı. Ev sahibi ekip Sakaryasporun maçı akşam oynamak istemesi üzerine Samsunspordan da olur alınarak maç saati 19.00 olarak değişti. • Samsun BŞB.Anakent - İBA Kimya TED Ankara Karşılaşması

  Sultanlarımız Pazar günü İBA Kimya TED Ankara yı konuk edecek. Voleybol sevenleri takımımızın yanında olmaları için maçımıza davet ediyoruz.

17
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 17.12.2016 Cumartesi  Gümüşhane (Aydın Doğan)  da    saat 13:00  da Gümüşhane Gençlerbirliği taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • Samsunspor – Giresunspor 16. Hafta

  Sezona O sene bu sene sloganıyla başlayan ancak istediği sonuçları elde edemeyerek kötü bir performans sergileyen Samsunspor umuz, TFF 1. Lig in 16. Hafta sında Giresunspor u konuk ediyor.
  Samsunspor yönetimi, pazar günü saat 18.00 deki Akın Çorap Giresunspor maçının bilet fiyatlarını açıkladı.

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu, TFF 1. Lig in 16. haftasında oynanacak olan karşılaşmaları yönetecek hakemleri açıkladı.

  TFF Merkez Hakem Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre Samsunspor ile Akın Çorap Giresunspor arasında oynanacak olan Karadeniz derbisini Edirne Bölgesi Süper Lig Hakemi Özgür Yanaktan yönetecek.

  Özgür Yankaya nın yardımcılıklarını Baki Tuncay Akın ve Mustafa Savranlar yapacak. 17 Aralık Pazar günü saat 18.00 da Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu nda oynanacak olan karşılaşmada Bülent Birincioğlu dördüncü hakem olarak görevlendirildi.

  Samsunspor un büyük umutlarla transfer ettiği ancak geride kalan 15 haftada sadece 1 gol atabilen Jonathan Ayite Giresunspor maçında forma giyemeyecek.

  Transferin son günü Samsunspor a gelen golcü oyuncu kırmızı – beyazlı forma ile bir tanesi kupa olmak üzere 9 maçta forma giydi.

  Kuzey ve güney kale arkası alt tribünü 10 TL, misafir takım tribünü 10 TL, doğu alt tribünü (maraton) 20 TL, batı alt tribünü (aile tribünü) 30 TL, batı üst tribünü (Vip B) 40 TL, batı üst tribünü (Vip A) 100 TL.


 • Arşın Mal Alan opereti son temsilini gerçekleştiriyor

  Arşın Mal Alan opereti 17 Aralık 2018 Pazartesi akşamı saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi nde gerçekleştirilecek. Eserin biletleri www.biletiva.com adresinde ve SAMDOB gişesinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında, temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır. Bilet fiyatları 20 TL – 40 TL arasında değişmektedir.

 • Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Konseri

  Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konseri 17 Aralık Pazartesi (bugün) saat 19.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor

  Konser ücretsiz olup tüm Samsun halkı davetlidir. 


 • Arşın Mal Alan opereti son temsilini gerçekleştiriyor

  Kasım ayında prömiyeri yapılan Arşın Mal Alan opereti 2018 in son temsilini 17 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirecek

  Sanat sezonu boyunca bir çok farklı eser sahneye koymayı planlayan SAMDOB, Azerbaycan operasının önemli değerlerinden Üzeyir Hacıbeyov’un eseri Arşın Mal Alan operetini, 2018de son kez sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İki perdeden oluşan Arşın Mal Alan opereti 17 Aralık 2018 Pazartesi günü Aydın Gün Sahnesinde sahnelenecek.


18
 • Anadolu Nefesli Beşlisi Samsun da

  Anadolu Nefesli Beşlisi, L Orient Express projesi kapsamında J.Ibert, F. Danzi, G. Ligeti, F. Farkas, P. Koncovic, Iwanow ve F. Tüzün eserlerinden oluşan bir program sunuyor.

  Anadolu Nefesli Beşlisi – L Orient Express Müzikal Yolculuk projesi kapsamında Samsun da müzikseverlerle buluşuyor. Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk ve Hüseyin Uçar dan oluşan Anadolu Nefesli Beşlisi, 18 Aralık Pazartesi günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Zehra Yıldız Salonu nda sizlerle…

  Bilet fiyatları 10 TL den Samsun AKM gişeleri ve internet üzerinden biletiva.com dan temin edebilirsiniz.


 • Güz Konseri

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Sanat Müziği Topluluğu nun Türk Sanat Müziği özel konseri Güz Konseri 18 Aralık P.tesi günü saat 19.00 da OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleşiyor.

  Katılım ücretsiz olup tüm müzikseverler davetlidir.


 • Bir Garip Orhan Veli Aralık ta Lovelet Sahnesi nde

  Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan Bir Garip Orhan Veli tek perde dram tiyatro oyunu Aralık ayında Lovelet Outlet Sahnesi nde

  Murathan Mungan tarafından yazılan Bir Garip Orhan Veli, Eser Akal tarafından yönetilip oynanıyor. Dram türündeki tek perdelik oyunda, Orhan Veli’nin bir döneme tanıklık eden şiirlerini hüzün ve sevinci harmanlayacak şekilde izleyiciye sunuyor.

  Bir Garip Orhan Veli adlı tek perdelik oyun 18 Aralık Pazartesi saat 19.00 da Lovelet Sahnesi nde gerçekleşiyor. 12 TLden satışa sunulan biletler oyundan yarım saat önce gişeden ve internet üzerinden (biletiva.com) satın alabilirisiniz.


 • Anadolu Nefesli Beşlisi

  Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) tarafından düzenlenen konserde nefesli çalgılar topluluğu Anadolu Nefesli Beşlisi, sahne alacak.

  Paris, Münih, Viyana, Budapeşte, Belgrad ve Sofya gibi Avrupa nın kültürel ve tarihi öneme sahip şehirlerinden sonra son durak olarak İstanbul a uğrayan tren hattı L'Orient Express ten yola çıkılarak hazırlanan konserde, treninin uğradığı büyük kentleri temsil eden sanatçıların eserleri seslendirilecek.

  Altı eser seslendirecek Anadolu Nefesli Beşlisi nde, Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarından Ufuk Soygürbüz obua, Kıvanç Fındıklı klarnet, Hüseyin Uçar korno ile yer alırken Uludağ Üniversitesinde görevli Doçent Cem Önertürk yan flüt ve Bilkent Senfoni Orkestrası sanatçısı Ozan Evruk fagot ile konuk sanatçı olarak sahne alacak.

  Nefesli çalgılar topluluğu Anadolu Nefesli Beşlisi, konserde Fransız besteci Jacques Ibert, Alman besteci Franz Danzi, Macar asıllı György Ligeti, Ferenc Farkas ve Bulgar besteci Iwan Iwanow’un eserlerini icra edecek.

  SAMDOB Zehra Yıldız Salonu nda 5 farklı üflemeli enstrümanla düzenlenecek konser, yarın saat 20.00 de sanatseverlerle buluşacak.


 • Fatih Erkoç Samsun Konseri

  Türk müzik dünyasının önemli isimlerinden olan Fatih Erkoç, Samsun da müzikseverlerle buluşuyor

  19 Aralık Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşecek olan konserin biletleri 67 TL den satışa sunuldu. Biletler biletix üzerinden satın alabilirsiniz.


 • Dünyaca ünlü piyanist Samsun u büyüledi

  Dünyaca ünlü Rus Piyanist Evgeny Grinko Samsun da müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
  En son Aralık 2014 te çıktığı Türkiye turnesinde Ankara, Konya, İzmir, Eskişehir ve İstanbul da kapalı gişe konserler veren Evgeny Grinko uzun bir aradan sonra tekrardan Türkiyedeki hayranlarıyla buluşmak üzere Samsuna geldi. Dün Samsun Sheraton Otel de müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Grinko birbirinden güzel eserlerini ekibiyle birlikte seslendirdi. Kulakların pasını silen ünlü piyanist aynı zamanda gitar ve batari de çaldı. Ruha dokunan sanatçıya Samsun halkının ilgisi oldukça yoğundu.

1920
 • Ayrılık Tiyatro oyunu Samsun AKM de

  Erzurum Devlet Tiyatrosu Ayrılık adlı oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde sahneleyecek…

  Ayrılık adlı oyun Samsun Devlet Tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon sahnesi nde 20-21 Aralık 2016 günü saat 20.00’da tiyatro severler ile buluşuyor.

  Behiç Ak ın yazdığı bir perdelik Ayrılık isimli oyunu Sabri Özmener yönetiyor.

  Ferdi Dalkılıç ve Esra Erdemir in rol aldığı Ayrılık isimli iki kişilik ironi dolu bir güldürü oyununun konusu ise şöyle;

  Evliliklerine son vermiş olan bir çift, bir araya geldikleri bir gün, eski yaşamlarını tartışırlar. Bu tartışma, birlikte oldukları günlerdeki davranışlarının bütün çelişkilerini, gülünçlüklerini ortaya koyar.

  İki gün boyunca (20 Aralık Salı – 21 Aralık Çarşamba ) sahnelenecek olan biletler Samsun AKM gişelerinden ve biletiva.com internet üzerinden satın alabilirisiniz. Bilet fiyatları balon 4 TL salon 5 TL den satılacak.


 • Ziraat Bankası – SCM Craiova CEV Cup Samsun da

  Ziraat Bankası Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kupası 16 lı final turundaki rövanş maçı Samsun da…
  Samsun da oynanacak Ziraat Bankası – SCM Craiova müsabakası 20 Aralık Çarşamba günü saat 19.00 da İlkadım Mustafa Dağıştanlı Spor Salonu nda gerçekleşecek. Bilet ücretsiz olup tüm sporseverler davetlidir.

  Ülkemizi 2017-2018 sezonunda CEV Cup ta temsil edecek olan Ziraat Bankası Spor Kulübü geçen sezon olduğu gibi Avrupa iç saha maçlarını Türkiye nin farklı şehirlerde oynarken bu kez üst tur maçları için Samsun da oynayacak.

  Ziraat Bankası Spor Kulübü Avrupa maçlarını farklı şehirlerde oynayarak Türkiye nin dört bir yanındaki Ziraat Bankası taraftarının maçları izlemelerine olanak sağlıyor. Gittiği şehirlerde büyük bir ilgi ile karşılanan Ziraat Bankası Spor Kulübü, CEV Cup ta Romanya temsilcisi Craiova takımı ile oynayacağı iç saha maçını Samsun da oynama kararı aldı.

  Rövanş maçı 20 Aralık Çarşamba günü Samsun da ev sahipliği yapacak olan Ziraat Bankası, üst turlarda iç saha maçlarını yine farklı şehirlerimizde oynamaya devam edecek.


 • Baş Belaları

  Kerem ve Meltem in hayatındaki değişiklikler büyük bir karmaşaya dönüşüyor. Baş Belaları sizler için sahnede! 20 Aralık saat 20:00 da

  Aynı evde yaşamaya başlayan bir çiftin hayatları ne kadar değişebilir ve nasıl mahvolabilir? Kerem le mutlu bir birlikteli olduğunu zanneden Meltem aslında kendisinden nefret edildiğini ve evden kovulmak istendiğini bilmiyorsa? Kerem sevgilisini evden yollayabilmek için en yakın arkadaşı Taner'den yardım için evlerinde kalmasını ve Meltem i göndermesine yardım etmesini isterse ortaya büyük bir karmaşa ve komedi çıkar mı? Tüm bu soruların cevabı 2 saat boyunca düşmeyen temposuyla bir birlerinin başına bela olan baş belalarında...

  Tür: Komedi
  Yazan: Clement Michel
  Uyarlayan ve Yöneten: İrfan Kangı
  Oyuncular: Yosi Mizrahi , İpek Tanrıyar ve Dost Elver
  Oyun Süresi: 120 dk.

21
 • AB Destekli Kariyer Rehberliği Toplantısı Samsun da

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Samsun daki gençlerin istihdamına destek olmak için AB desteğiyle kariyer rehberliği toplantısı düzenliyor…

  21-22 Aralık 2016 tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde yapılacak toplantının programı sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki gün toplam dört kez tekrarlanacak.

  Program kapsamında öğrencilerle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türkiye Ulusal Ajansı ve KOSGEB iş fırsatları, işe başvururken dikkat edilmesi gerekenler, Europass formatında öz geçmiş hazırlama, Avrupa Birliği nden iş ve eğitim fırsatları ve nasıl girişimci olunabileceğine dair pratik bilgiler paylaşılacak. Etkinlik Samsun daki bütün gençlere açık.

  Sabah programları saat 10:00 da, öğleden sonra programları saat 14:00 de başlayacak. Program yaklaşık 75 dakika sürecek. Toplantıya Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er de katılacak. Öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için KYK yurtlarından servis kaldırılacak.

  DEZÖDES Projesi üniversiteler ve istihdam politikaları ile ilgili çalışan diğer kurumlar arasındaki işbirliğini güçlendirerek dezavantajlı yüksek öğrenim öğrencilerine daha iyi hizmetler sunmayı ve dezavantajlı öğrencilerin işgücü piyasasına erişimini kolaylaştırarak Kurumun bu konudaki hizmet sunma kapasitesini artırmayı amaçlıyor.

  Ankara merkezli yürütülen Projede ayrıca Adana, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Malatya ve Samsun da da yerel faaliyetler gerçekleştirilecek. Proje faaliyetleri arasında öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantıları, konferanslar, çalıştaylar, ilgili konularda ihtiyaç analizleri, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu çalışanlarına yönelik kapasite geliştirme çalışmaları, internet tabanlı Öğrenci Bilgi Sisteminin güçlendirilmesine yönelik bölgesel toplantılar, hizmet kalitesi standardı ve kontrol listesi oluşturulması, AB ülkelerindeki çalışmalara yönelik karşılaştırmalar, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki sosyal çalışmacılar, psikologlar ve İŞKUR meslek danışmanları için eğitimlerin yanı sıra AB finansmanlı bursların etki değerlendirmesi gibi araştırmalar da bulunuyor.

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile yürütülen ve kısa adı DEZÖDES (Dezavantajlı Öğrencileri Destekleme Projesi) olan Proje; Ocak 2016 da başladı. Toplam bütçesi 1.950.000 Avro olan Proje; Temmuz 2017 de tamamlanacak ve 18 ay sürecek. Daha fazla bilgi için: www.dezodes.org internet sitesi ziyaret edilebilir.

  Servis Saatleri ve Güzergahları

  10:20 – Ali Fuat Yurt Müdürlüğü – Atakum Yurt Müdürlüğü

  10:35 – Gül Cemal Yurt Müdürlüğü – İlk Adım Yurt Müdürlüğü

  12:00 – Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi – Yurtlar (Dönüş)

  13:20 – Ali Fuat Yurt Müdürlüğü – Atakum Yurt Müdürlüğü

  13:35 – Gül Cemal Yurt Müdürlüğü – İlk Adım Yurt Müdürlüğü

  16:00 – Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi – Yurtlar (Dönüş)

  Toplantı Yeri: Samsun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

  Tarihler: 21-22 Aralık 2016

  Saat: 10:00 ve 14:00 (Program günde iki kez tekrarlanacak)

  Program:

  • Açılış (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu)
  • İş Fırsatları ve Pratik Bilgiler (Türkiye İş Kurumu-İŞKUR)
  • Avrupa Beceriler Pasaportu ve Europass Belgeleri
  • Avrupa Birliği Fırsatları (Türkiye Ulusal Ajansı)
  • Girişimciliğe İlk Adım (KOSGEB)

  (Mesleki Yeterlilik Kurumu)


 • Kadın Aklı Erkek Aklı tiyatro oyunu Samsun da

  Ünlü sunucu Saba Tümer in de rol aldığı Kadın Aklı Erkek Aklı isimli tiyatro oyunu, Samsun da sahnelenecek…

  Eğlenirken, düşünmenize gerek yok, zaten bu hepimizin hikayesi;
  Aynı gezegende yaşamamıza rağmen neden bu kadar farklıyız? Bütün suç kromozomlarda mı? Kadın ve erkek konuşurken neden frekanslar farklı titreşiyor, iletişim sistemi çöküp aradığımız kişiye şu anda ulaşılamıyor cevabı alıyoruz? Kadın konuşuyor, erkek anlamıyor. Erkek konuşuyor, kadın anlamıyor. Yoksa biz aynı dili mi konuşmuyoruz?

  Her şeye rağmen Tiyatro Ak’la Kara erkekler ve kadınlar hakkında konuşmaya, konuşurken güldürmeye devam ediyor…

  Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar, Pelin Turancı ve Savaş Özdural sahnede bir araya geliyor, bu karmaşayı yaşıyor, size de eğlenmek kalıyor. Ama kahkalarınızı çok uzatmayın, bir sonraki espriden mahrum kalmayın.

  21 Aralık Perşembe günü, saat 20.30 da Kadın Aklı, Erkek Aklı tiyatro oyunu; Usta oyuncuların ve ünlü isimlerin yer aldığı yetişkin komedi oyunu Kadın Aklı, Erkek Aklı  Samsun BB Atakum Sanat Merkezi nde sanatseverlerle buluşuyor. Kadınlar ve erkekler aynı dili mi konuşuyor? Eğlenirken, düşünmenize gerek yok, zaten bu hepimizin hikayesi; Aynı gezegende yaşamamıza rağmen neden bu kadar farklıyız? Bütün suç kromozomlarda mı? Kadın ve erkek konuşurken neden frekanslar farklı titreşiyor, iletişim sistemi çöküp aradığımız kişiye şu anda ulaşılamıyor cevabı alıyoruz? Kadın konuşuyor, erkek anlamıyor. Erkek konuşuyor, kadın anlamıyor. Yoksa biz aynı dili mi konuşmuyoruz?

  Oyuncular: Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar, Pelin Turancı, Savaş Özdural.

  Kadın Aklı, Erkek Aklı, 21 Aralık Perşembe günü saat 20.30 da Samsun BB Atakum Sanat Merkezi nde izlenebilir. Biletler; tam 67,50 TL ve öğrenci 47,50 TL olarak biletix.com internet üzerinden temin edebilirsiniz.

  Yazan-Yöneten: Savaş ÖzduralYön. Yrd.: İlker Güler
  – 8 yaş ve üzeri bilete tabidir. 8 yaş altı etkinliğe katılamaz.- Pdf bilet uygulaması vardır. Biletinizi yazdırmayı unutmayınız.- Etkinlik belirtilen saatte başlayacaktır.- Salona profesyonel kayıt cihazları alınmayacaktır.- Organizasyon firması bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


 • 4 Bale Dansın 4 Rengi Samsun AKM de

  Daha evvel Dansın Ritmi ile sunulan eser, yeni bir eserin daha eklenmesiyle bu kez Dansın 4 Rengi Paso a Paso, Rondo Ala Turka, Danzón ile İç-in adıyla Samsun AKM de sahneleniyor.
  21 Aralık Perşembe günü ve 23 Aralık Cumartesi günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda gerçekleşecek olan bale gösterisi biletleri Samsun AKM gişelerinden ve biletiva internet sitesinden temin edebilirsiniz.


 • Samsunlu Sanatçılar dan Muhteşem Konser

  Samsunlu Sanatçılar Derneği(SASAD) Korosu, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde muhteşem bir konser gecesine imza attı.

  SASAD Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Ömer Umutlu yönetiminde muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Atakum daki Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi ndeki 2 bölüm halinde sunulan konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
 • Töre adlı oyun Atakum Sanat Merkezinde

  Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu Töre adlı tek perdelik tiyatro oyunu 21 Aralık Cuma günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi sahnesinde

  Oyunun Konusu: 1900 lerde, Erzurum’da, iki aile arasında yıllardır süren kan davasını ve gelişen olayları anlatan oyun, aşamadığımız ve toplumsal barışı engelleyen, insanların bedelini yaşamlarıyla ödediği kuralları sorguluyor. Kadını yücelten, kan davasını aşağılayan bir dille

  Atakum DSİ karşısında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi gösteri salonunda 21 Aralık Cuma günü saat 20.00 da sahnelenecek olan Töre adlı tiyatro oyunu biletleri öğrenci 15 TL, tam 20 TL’den satışa sunuldu. Biletler biletiva internet sitesinden ve oyun günü gişeden temin edebilirsiniz.


2223
24
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 24.12.2016 tarihinde  Pertevniyal  taraftarlarıyla buluşuyor. 

 • İlkadım da Şeb-Arus Töreni Yapılacak

  İlkadım Belediyesi Hz. Mevlana nın ahirete intikalinin 743 üncü vuslat yıl dönümü dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu işbirliği düzenleyeceği Şeb-i Arus töreni ile Samsunlulara manevi bir atmosfer yaşatacak

  İlkadım Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu işbirliği ile 24 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00 de Atatürk Kültür Merkezi nde Türk Tasavvuf Musikisi ve Sema Töreni programı gerçekleştirecek.


 • Oğuzhan Koç Samsun Piazza Konseri

  Sevilen sanatçı Oğuzhan Koç, mini konser etkinliği ile hayranlarıyla Samsun Piazza AVM de buluşacak.

  Pop müziğin sevilen isimlerinden Oğuzhan Koç, hafta sonu Samsun Piazza da gerçekleşecek olan konser etkinliğinde Samsunlu hayranlarıyla buluşacak.

  Karadeniz in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Samsun Piazza, Oğuzhan Koç konseri ile ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatacak. 24 Aralık ta gerçekleşecek olan Oğuzhan Koç mini konser ücretsizdir.

  Çıkardığı albümlerle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Oğuzhan Koç, mini konseri ile 24 Aralık Pazar günü saat 17.30 da Samsun Piazza da… • Türkiye Voleybol 1. Ligi 24 Aralık da

   24 Aralık Pazar  günü  saat 13:00 da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda Samsun BŞB Anakent Voleybol  ile Bursaspor   karşılaşması yapılacaktır. Maça giriş ücretsizdir. Tüm spor severler davetlidir.

 • Sihirli Dünya

  Merhaba ! Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır. Amacımız: Çocuklarımıza çoksesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık; oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.24 Aralık saat 13:00 da

  • Süre: 60 dk
  • Yaş Sınırı: 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
  • Dekor: KAAN GÜREŞÇİ
  • Işık: SEDAT ÖZEN
  • Koreografi: ŞEBNEM ŞENEL
  • Kostüm: KAAN GÜREŞÇİ
  • Müzik: A.KENAN KAHYAOĞLU
  • Sahneye Koyan: HALDUN ÖZÖRTEN
  • Yazan: HALDUN ÖZÖRTEN
  • Perde: 1 Perde
  • Web Sitesi: https://secure.dobgm.gov.tr/opera2013/weser2013.aspx?EserKodu=102
  • 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.

252627282930
31

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

31 Ocak 2019
Samsun 3. Ev leniyoruz Fuarı
10 Nisan 2019
Uluslararası Robot Yarışması Samsun da
24 Aralık 2018
Sihirli Dünya
20 Aralık 2018
Baş Belaları
21 Aralık 2018
Töre adlı oyun Atakum Sanat Merkezinde

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Hakan Bilgin

Hakan Bilgin Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu çalışmalarının ardından 1990 senesinde Ortaoyuncular ile profesyonel oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Hakan Bilgin Samsun doğumludur, aslen Artvin Arhavilidir. Son dönemde Trt 1 ekranlarında yayınlanan Zeyrek İle Çeyrek adlı dizide Amir karakterini canlandırmaktadır.
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın