26° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< Mayıs >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1
 • Yüzbinler 19 Mayıs Etkinliklerinde Buluşacak

  Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun a çıkışının 98 inci yılında 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Samsun da düzenlenecek olan birçok etkinlik ile kutlanacak

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli Mücadele ye giden yolda ilk adımın atıldığı şehrimizde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 01 Mayıs 2017 tarihinde başlamış olup, 26 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek birçok etkinlikle gerçekleşecektir. Zengin bayram kutlama programı çerçevesinde içinde bulunduğumuz haftada; 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 19.30 da Uğur Mumcu Parkı ndan başlayacak olan Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı nda sona erecektir. 19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 08.30 da Atatürk Anıtı na  Çelenk Koyma Töreni  ile başlayacak olan bayram kutlamamız, saat 09.45 te Tütün İskelesi nde  Bayrağın Karaya Çıkarılış Töreni  ve valilik binası bahçesinde yapılacak olan etkinliklerle devam edecektir. Aynı gün Doğu Park mevkisinde saat 16.00 da Solo Türk ve Türk Yıldızları nın muhteşem gösterisine tanık olacağız.

  Daha sonra saat 18.30 da Atakum sahilinde düzenlenen 1919 metre şanlı Türk Bayrağımızla  Bayrak Yürüyüşü gerçekleşecektir. 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılı kapsamında spordan sanata, kültürden tarihe uzanan etkinliklere tüm halkımızın davetli olduğunu belirtir, büyük bir coşku ile kutlayacağımız bayramımızı şimdiden kutlarım dedi.


 • Sokak Müzisyenleri, Atakum sahiline renk katıyor

  Ramazan ayının manevi iklimi gönülleri sararken, Samsun Büyükşehir Belediyesi iftar sonrası yürüyüşe çıkan vatandaşlara müzik sürprizi yaptı. İzleyenleri coşturan sokak müzisyenleri, seslendirdikleri şarkılarla geceye ayrı bir renk katıyor

  Samsun’un eşsiz kumsal ve sahillerinin düzeninden sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Anonim Şirketi, Atakum ilçesi Adnan Menderes sahilinde sokak müzisyenleri ile vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor. Tulumgitar ve saz çalan sokak sanatçıları, ses sistemi kullanmadan verdikleri mini konserlerle hem eğleniyor hem de eğlendiriyor.

  Sokak sanatçılarının şarkıları ve konserleriyle Atakum sahili, İstanbul, İzmir ve Antalya sahillerini aratmazken, ilgi ise her geçen gün artıyor. Zaman zaman müzisyenlere eşlik edip halay çeken vatandaşlar, bu güzel hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ve şirket yönetimine teşekkür ediyor.

 • Samsun ve Futbol Çalıştayı Mayıs ayında gerçekleşiyor

  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı öncülüğünde gerçekleşecek olan Samsun ve Futbol Çalıştayı Mayıs ayında gerçekleşiyor.

  Samsunsporumuzun yeniden şahlanışının yol haritasını belirlemek üzere arma sevdalılarını buluşturuyoruz…

  • Profesyonel Yönetim Yapısı
  • Altyapı
  • Tesisleşme
  • Kurumsallaşma
  • Lisanslı Ürün Planlaması
  • Online Marketing
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Kulüp Üyeleri tarafından denetlenebilir Mali yapı
  • Amatör Külüpler ile ilişkiler ve Amatör kulüplerin desteklenmesi
  • Scouting ( Yetenek Avcılığı ) ve Transfer Planlaması
  • Taraftarın sahiplenilmesi ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi
  • Kulüp Manifestosunun belirlenmesi

  Ana başlıklarının irdelenmesi ve geliştirilmesi ve yol haritamızın belirlenmesi için; Yurtiçi ve yurtdışından alanlarında uzman isimlerin, şehrimizin kurumsal yöneticileri, STK temsilcileri ve gönüllü katılımcıları ile 3 gün sürecek olan Samsun ve Futbol Çalıştayını Mayıs ayı içerisinde gerçekleştireceğiz.


2
 • 3.Çarşamba Kitap Fuarı Açılışı Zakkum Konseri

  3. Çarşamba Kitap Fuarı, 2 Mayıs ile 10 Mayıs tarihleri arasında Çarşamba Vefa Yaşam ve Alışveriş Merkezinde gerçekleşiyor. 2 Mayıs ta açılacak olan fuar da Zakkum grubu konser veriyor.

  2 Mayıs 2015 Cumartesi 20.00

  Detaylar geldikte sayfamızdan paylaşacağız.


 • Samsun Manda Festivali

  Kızılırmak Deltası’nda 2 Mayıs’ta Mandanın Deltaya Salınışı Festivali yapılacak. Manda Festivali içerisinde balak ve manda yarışmaların yapılması, mandaların çoban atları ile yarışmaları, yöresel ürünlerin satılması ve tanıtılması, Bafra yöresel halk oyunlarının oynanması, okullar arası şiir, kompozisyon ve resim yarışması yapılması, manda yoğurdu, sütü ve kaymağı yarışması düzenlemesi’ konusunda kararlar alındı.

 • KUCUK BİR MUCCİZE

  MUZIKLI COCUK OYUNU 
  SAAT 10:30

 • KONSER

  konser saat 20:00

 • Tedavi gösteren hastaların ilk gösterileri

  Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Pelitköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastalara Halk Eğitim Merkezlerinde görevli olan hocalar tarafından resim, el işi, müzik, drama ve zeka oyunları etkinlikleri düzenlenecektir.

  Tedavi gören hastalar uzun süredir hazırlandıkları tiyatro, halk oyunları ve müzik kurslarının gösterilerini Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde sahnelenecektir.


3
 • İlkadım Sanat Günleri 2018 başladı

  İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen İlkadım Sanat Günleri 2018 programı sanatseverlerle buluşmaya başladı

  1 Mayıs ta başlayıp 7 Mayıs a kadar devam edecek olan İlkadım Sanat Günleri 2018 programı İlkadım Belediyesi, Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğündeki kurslarda eğitim gören kursiyerlerin tiyatro gösterimi ile sanatseverlerle buluştu. Tiyatro gösterimi, TSM Çocuk Korosu Konseri, Halk Oyunları Gösterimi, Enstrumental Müzik Dinletisi, THM Çocuk Korosu Konseri, TSM Korosu Konseri, THM Gençlik Korosu Konseri ve Usta öğreticilerin el emeği ürünlerinin sergilenmesi gibi birçok etkinliğin düzenleneceği İlkadım Sanat Günleri 2018 programı 1 Mayıs da Yönetmenliğini Esra Dedeoğlu nun yaptığı Kayıp Kral  Tiyatro Gösterimi ile sanatseverlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

  3 Mayıs Perşembe günü Halk Dansları Gösterisi, 4 Mayıs Cuma günü Enstrümantal Müzik Dinletisi, 5 Mayıs Cumartesi günü THM Çocuk Korosu Konseri, 6 Mayıs Pazar günü TSM Korosu Konseri ve 7 Mayıs Pazartesi günü THM Gençlik Korosu Konseri düzenleniyor. Etkinlikler saat 20.00 da Yıldıray Çınar Kültür Merkezi Cemal Safi Konferans Salonunda gerçekleşecek.

  Etkinlikler ücretsiz olup tüm Samsunlular davetlidir.4
 • Çarşamba Kitap Fuarı başlıyor

  Çarşamba Belediyesi tarafından bu yıl 6. düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı, 4 Mayıs ta kapılarını açıyor.
  Çarşamba Belediyesi Ali Fuad Başgil Etkinlikleri kapsamında bu yıl 6. sı düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı 4-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Abdullahpaşa Meydanı nda kurulan bin 800 metrekare kapalı alanda gerçekleştirilecek fuara yerel ve ulusal onlarca yayınevi ve yazar katılıyor. Fuar, 4 Mayıs Cuma günü saat 14.00 da ziyaretçilerini bekliyor olacak.


 • Samsun müziğe ve dansa doyacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı hazırladığı 4 muhteşem program ile Samsunlularla buluşacak. Türk Halk Oyunları Bölümü Yıl Sonu gösterisi, Çocuk ve Gençlik Korosu TSM Dönem Sonu Konseri, Elbrus un Sesi ve elahattin Pınar ve Eserleri ile Samsun müziğe ve dansa doyacak 

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü Yıl Sonu gösterisi ile sahne alacak. Sanat Yönetmeni İzzet Kol yönetiminde hazırlanan muhteşem gösteri 4 Mayıs Cuma günü saat 20.00 da Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde sahneye çıkacak.

  Çocuk ve Gençlik Korosundan dönem sonu konseri

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü Çocuk ve Gençlik Korosu TSM Dönem Sonu Konseri ile seyircisinin karşısına çıkacak. Şef Filiz Kaynar yönetiminde Beraber ve Solo Şarkılar repertuarı ile sahne alacak olan konser programı 5 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00 da Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde seyirciyle buluşacak.

  Elbrus un sesi (Oshamafe) Samsun dan duyulacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Bölümü nün Sanat Yönetmeni Fatih Baştuğ yönetiminde hazırladığı dans gösterisi Elbrus un Sesi (Oshamafe) Samsunlularla buluşacak. Görsel güzelliğin üst düzeyde yer aldığı renkli gösteri 6 Mayıs Pazar Günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde seyirci karşısına çıkacak.

  Selahattin Pınar eserleri büyüleyecek

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü Selahattin Pınar ve Eserleri isimli konserle sanatseverlere büyülü bir gece yaşatacak. Şef Cavit Ersoy yönetiminde Türk sanat müziği sevenleri ağılayacak olan konser 7 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00 da Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde seyircisiyle buluşacak.

  Etkinlikler ücretsiz olup, tüm Samsun halkı davetlidir.


5
 • ATAKUM BELEDİYESİ SPOR VE KÜLTÜR EVLERİ ÜRÜN SERGİSİ

  (Dilek Livaneli ve Kırsalın Melekleri katılımıyla)

  TARİH: 5 MAYIS SALI - 6 MAYIS ÇARŞAMBA - 7 MAYIS  PERŞEMBE 

  SAAT: 13:00

  YER: SALON 55 - YALI CAFE RESTAURANT İÇİ  (ATAKUM HALK İSKELESİ KARŞISI)


 • OMU Turk Sanat Muzigi Konseri

  Türk Sanat Müziği Topluluğu Bahar Konseri 

  bu akşam saat 20.00'da OMÜ

  Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde..
 • Nevbahar

  Düşevi Oyuncuları 20. yıl oyunu olan Nevbahar ı son kez 5 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00 da Lovelet Sahnesinde oynayacak.

  Oyun, Yeşilkent Anadolu Lisesi yararına gerçekleştirilecek.

  Biletleri oyun günü gişeden temin edebilirsiniz. Bilet fiyatı ise 20 TL

6
 • Maskeli Balo Operası Samsun’da

  Uzun bir aradan sonra Türkiye’de yeniden sahneleye konacak olan Giuseppe Verdi’nin ’Maskeli Balo’ operası Samsun’da sanatseverlerle buluşacak.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2014-2015 sanat sezonunun son prömiyerini; ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin Maskeli Balooperası ile 6 Mayıs’ta yapacak. Maskeli Balo’nun Rejisörlüğünü yapan Yiğit Günsoy yaptığı açıklamada, Maskeli Balo Verdi’nin olgunluk dönemi eserlerinden biridir. Çok güzel ve renkli bir operadır. Konusunu gerçek bir hikayeden alır. Bu sezon iki temsil yapılacak 6 Mayıs ve 28 Mayıs’ta önümüzdeki yıl da sahnelenmeye devam edecek. Sahne önü ve arkasında yaklaşık 150 kişi bu operada görev yapacak. Oldukça geniş bir kadro var. Bazı eserler operaları bir tık yükseltir. Bu eser de Samsun operasını bir tık yükseltecek dedi.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın korosu ve balesinin yer aldığı Maskeli Balo operası, 6 Mayıs Çarşamba saat 20.00’da sahneleniyor.


 • 5 inci Ufka Yolculuk Yarışması Ödül Töreni 6 Mayıs ta…

  Dünya genelinde yarım milyon yarışmacısı olan 5 inci Ufka Yolculuk Yarışması kazananları, 6 Mayıs ta İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak
  Türkiye ve dünya genelinde 588 bin 400 kişinin, Samsun da ise 10 bin 715 kişinin katılımı ile gerçekleşen Ufka Yolculuk 5 inci Bilgi ve Kültür Yarışmasında Samsun da dereceye girenlere 6 Mayıs Cumartesi günü İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle ödülleri verilecek.
  İlkadım Belediyesinin destekleriyle, Server Gençlik ve Spor Kulübü ve Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Kur an-ı Kerim Meali konusunda 5 incisi düzenlenen yarışmada sona gelindi. 8 kategoriden oluşan yarışmada Samsun da; A kategorisinde birinciye 750 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye 250 TL, dört ve beşinciye çeyrek altın, altı ve onuncu arasındakilere gram altın, B, C, D, E, kategorilerinde birinciyi 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, dört ve beşinciye çeyrek altın, altı ve onuncu arasındakilere gram altın verilecek.

  YARIM MİLYON YARIŞMACI MÜCADELE ETTİ

  KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMADA SONA GELİNDİ


 • İlber Ortaylı İle Kişisel Gelişim Zirvesi Samsun da

  Türkiye nin önde gelen isimleri, eğlenceli, gerçekçi ve kışkırtıcı içerikleri, dolu dolu programı, oturumları ve sürprizleri 6 Mayıs da Samsun Kişisel Gelişim Zirvesi nde!

  Bilet fiyatı 67,25 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletix.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

  Program & Oturumlar

  – Prof.Dr. İlber Ortaylı
  Bilginin Gücü
  İlber Ortaylı ile İdame-i Hayat

  – Ahmet Naç (Öğretmen/Yazar)
  Motivasyon Ve Yönetim Teknikleri
  Zincirlerinizden Kurtularak Potansiyeli Açığa Çıkarma

  – Ozanser Uğurlu (Yar. Doç. Dr./Psikolog/Yazar/Eğitmen)
  Stres Yönetimi
  İş’te ve Sosyal Hayatta Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

  Duygu Yönetimi
  Duygusal Farkındalık ve Duyguların Yönetimi

  Programda Neler Var?

  – 4 Seminer Oturumu ve tabiki çıkışta almayı unutmayacağın 4 sertifika
  – Enerjinizi yükseltecek sunumlar ile tam motivasyon
  – Sosyal Sorumluluk ve Sürpriz Oturumlar ile Eğitmenlerle Tanışma Fırsatı

  Amaç?

  Motivasyon, Farkındalık. Yüksek bilgi akışı ile eğlenirken öğrenmek

  Sonuç?

  Toplam 4 Saat programın sonunda alacağın 4 Sertifika ile CV ni güncelle, Farkındalık kazan, İş Hayatında Rakiplerinin Bir Adım Önüne Geç!

  Sertifika Detayları

  * Konuşmacı imzalıdır
  * İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
  * İsme özel Yaşamartı sertifikasıdır
  * Kişiye özel seri numaralıdır
  * Yaşamartı Eğitim Danışmanlık Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
  * Kayıp veya Yıpranma halinde sertifikalarınız ücretsiz yenilenir.

  Detaylar

  – Etkinlik Saatleri: 15:00 – 19:00
  – Giriş kayıtları için etkinlikten 1 saat önce kapılar açılmaktadır
  – Kontenjan Sınırlıdır


 • Kızılırmak Deltasında Bisiklet Gezisi

  Samsun’un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi, Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmaktadır.

  Projemizin iklim değişikliği ile bireysel mücadele yöntemleri hakkında yürütülecek faaliyetlerden biri olan Samsun ve Delta arasında bisiklet turu düzenlenecektir. 

  İklim değişikliğinin ana nedenleri arasında sanayileşme yer alıyor. Küresel ısınmaya neden olan sera gazlarının kabaca 1/3 ü sanayiden, 1/3 enerji üretiminden 1/3’ü ise ulaşımdan kaynaklanıyor. Sanayileşmenin motoru ise enerji kullanımının artması. Enerji ihtiyacını karşılamak için yapılan işlemlerin birçoğu ise CO2 salınımını artırıyor. Sanayileşme öncesinde 280  ppm (milyonda parçacık sayısı) olan CO2 günümüzde 387 ppm e ulaştı. Bir diğer faktör ise ulaşım. Her kontağı çevirdiğimizde küreyi ısıtmaya devam ediyoruz. Oysa bunun hem sağlıklı hem de çevre dostu alternatifi olan bisiklet kullanımı hem ülkemizde hem de ilimizde sınırlı düzeydedir. İklim değişikliği ile mücadelede bireysel mücadele yöntemleri arasında da yer alan toplu taşımanın yaygınlaştırılması, ilimizde de var olan tren taşımacılığının artırılması, bunların yakıtlarının da fosil yakıt yerine yenilenebilir enerjilerden üretilmesi, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması gibi çalışmalar da büyük öneme sahiptir. Bir bisiklet ile ulaşımı sağladığınızda 0 emisyon üretiyorsunuz oysa arabada bu değer 180 gr/km dır. Bisikletle yolculuk yaptığınızda km de 35 kalori enerji harcıyorsunuz oysa araba da kullandığınız petrol ile 1800 kalori yakıyorsunuz. Yani bisiklet kullandığımızda kendimiz enerji harcıyoruz. Oysa arabada aynı yolu almak için dünyanın milyonlarca yılda oluşturduğu enerjiyi tüketiyoruz.

  Projemizin ana temasını destekleyecek ve bu vesile ile de ilimizde bisiklet kullanımı hakkında farkındalık oluşturacak bir etkinlik olarak Kızılırmak Deltası Sulak Alanı ve Kuş Cennetinde bir bisiklet turu düzenlenecektir.

  Etkinlik 6 Mayıs 2018 Pazar günü, Saat 13.00 te Kızılırmak Deltası Yörükler Girişi Ziyaretçi Merkezinden başlayacaktır. 

  Etkinlikliğe katılmak isteyenler kendi bisikletleriyle katılım sağlayabileceklerdir. 100 kadar sınırlı sayıdaki bisiklet bisikletsiz gelen ve aşağıdaki linkten başvuru yapacak ilk 100 kişiye bisiklet turu süresince kullanmak üzere kimlik karşılığı verilecektir. 18 yaş altı katılımcıların velilerinden izin almaları gerekmektedir.


 • Elbrus un Sesi Kafkas Halk Dansları Topluluğu Samsun da

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu yılın büyük organizasyonunda nefes kesen gösterileri ile Samsunlularla buluşuyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu 6 Mayıs ta Müthiş Bir Gösteriye hazırlanıyor.

  2001 yılında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatıyla kurulmuş olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu; her yaş ve kategoriden 60 a yakın dansçı ile çalışmalarına devam etmektedir.
  Birçok festival ve etkinliklere imza atmış gösterileri beğeniyle izlenmiş olan Kafkas Halk Dansları Topluluğu; Engin bir sanat anlayışıyla, Çerkeslerin zengin kültürünü günümüze unutulmaz danslarıyla sahneye koymaktadır.

  Tarihi gecede, Kafkas Halk Dansları ve müziklerinden kesintiler sunacak olan topluluk; estetik çeviklik ve zarafeti dansları ile bütünleştiriyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu gösterisi 6 Mayıs Pazar günü saat 19.00 da Samsun BB Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor. Etkinlik ücretsiz olup tüm Samsun halkı davetlidir.


78
 • Murat Ağçiçek Resim Sergisi Bulvar AVM’de

  Günümüz figür resminin önemli temsilcilerinden birisi olan Ressam Murat Ağçiçek in 15. Kişisel Resim Sergisi 18 Mayıs tarihine kadar, Bulvar AVM Pera Sergi Salonunda sergilenecek • OMÜMED Dayanışma Gecesi ve Marsis Konseri

  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mezunları Derneği tarafından üniversitenin kuruluşunun 40. Yılında düzenlenen Dayanışma Gecesi tüm OMÜ mezunlarına kapılarını açıyor. 8 Mayıs Cuma günü saat 20:00’da Villa aile düğün salonunda başlayacak olan gecede davetliler Marsisve Grup Ezgidem ile müziğe ve eğlenceye doyacak.

 • Küçük Bir Mucize Mayıs ayında Sahneleniyor

  Küçük Bir Mucize adlı çocuk müzikali Mayıs ayında Samsun Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon nda yeniden sahneleniyor …

  Ulviye Karaca nın yazdığı bestesi Can Atilla ya ait olan Küçük Bir Mucize adlı çocuk müzikalinde cemrelerin düşmesiyle birlikte, doğadaki canlılar ilkbahara uyanır. Küçük bir mucize ile başlayan hayat ve bu hayatın içindeki küçük canlıların birbirlerine ve doğaya karşı verdikleri yaşam mücadelesi kukla ve mask tiyatrosuyla sahneleniyor.

  Küçük canlıların gizli dünyasını işleyen çocuk oyunu Küçük Bir Mucize, 8 Mayıs Pazartesi saat 13.00 da ve 12 Mayıs Cuma günü saat 10.30 da izleyiciyle buluşacak. Biletler 5 TL olup, Samsun AKM gişesinden temin edebilirsiniz.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon
  Telefon: 0 362 431 50 00 ( Santral ) – 431 50 02 ( Sekreterlik )

  Adres: Kale Mahallesi Atatürk Caddesi Atatürk Kültür Merkezi İlkadım/Samsun


 • Bimarhane Adlı Tiyatro Oyunu Yeniden Sahneleniyor

  Bimarhane adlı tiyatro oyunu 8 Mayıs 2018 Salı günü saat 20.00 da Lovelet Sahnesi nde sahnelenecek.

  Biletler 20 TL den satışa sunulmuştur. Biletinizi Biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

  Oyunun Konusu; Temelde günümüze gönderme yaparak aynı topraklar üzerinde, aynı tebadan insanların birbirine kenetlenmesini, din, dil, ırk farkını bir kenara bırakarak farklılıkları ile birbirlerini kabullenmelerini ve birlikte yaşamalarının anlatıldığı trajikomik hikayesi ile seyirciyi diri tutma iddiasında olan bir oyun.

  Yazan: Murat Can KİBİROĞLU

  Yöneten: Cem KAYNAR

  Yönetmen Yardımcısı: Kübra AKÇA

  Dekor Tasarım – Uygulama: Ersoy ÇELİKPAZU

  Seslendirme: Ali Volkan ÇETİNKAYA

  Efekt Uygulama: Mecit KÜRTDUR

  Efekt Tasarım: Uygar KARATAŞ

  Afiş Broşür Tasarım: Mustafa CAN

  Fotoğraflar ve Fragman: Serdar AYYILDIZ

  Kondüvit : Ferit KARADUMAN – Alihan YÖRÜSÜN

  Oyuncular : Cem KAYNAR – Olgun AYDIN – Vedat Kurtuluş DEPE – Eray ÖZDAL – Ferda KAYNAR – Mübeccel YALÇIN


9
 • PROFESYONEL EĞiTiM & 6 PROFESYONEL SERTiFiKA

  Yer : AKM Küçük Salon

  İletişim : Temel Bolver 0544 894 40 62 & Abdullah Yarar 0543 683 83 72

  Fiyat : 120 TL

  Eğitim Programı

  1.Gün

  11:00-15:00 ISO 9001:2008 TEMEL EĞİTİMİ

  15:00-17:00 İÇ TETKİK EĞİTİMİ

  17:00-18:30 RİSK ANALİZİ EĞİTİM

  2.Gün

  11:00-13:00 OHSAS-İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

  13:00-15:00 ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİMİ EĞİTİMİ

  17:00-18:30 İSO 22000 GIDA GÜVENLİGİ EĞİTİMİ

  1 ► ISO 9001:2008 – KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ –

  ISO Kalite Yönetim Standardı; bir ürünün üretiminden ya da hizmetin sunumundan, müşteriye ulaştığı

  yere kadar her süreçte müşterisinin beklenti ve gereksinimlerini karşılayarak kalite güvencesi altına

  alan standarttır.

  Bu belgenin alınması  Kalite’nizin güvence altında olduğunu gösterir.

  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  2 ► ISO 14001:2004 – ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ –

  ISO 14001 Standardı sanayi kuruluşları faaliyetleri nedeniyle çevreye verdiği zararı en aza indiren,

  hammadde ve enerji tüketimini azaltarak finansal açıdan yarar sağlamalarına destek olan bir

  standarttır.

  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  3 ► OHSAS 18001:2007 – İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

  OHSAS 18001 Standardı iş kazaları ve meslek hatalarını en aza indirmek, işçi sağlığı ve güvenliği ile

  ilgili yasal yükümlülükleri yerine getirmek isteyen işyeri için karşılanması gereken şartları içerir.

  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  4 ► ISO 19011 – İÇ TETKİK EĞİTİMİ

  Kalite Yönetim Sistemini uygulayan veya uygulayacak kuruluşlarda iç denetimi gerçekleştirebilecek

  personelin yetiştirilmesi. Katılımcıların bir denetimi planlayacak, uygunsuzlukları raporlayacak,

  düzeltici

  faaliyetleri kontrol edecek, takip denetimlerini gerçekleştirebilecek seviyeye getirilmeleri ve

  sistematik

  denetim prensiplerini kavrayabilmeleri

  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  5 ► ISO 22000- GIDA GÜVENLİĞİ

  ISO 22000 Standart gerekliliklerini incelemek mevcut HACCP Planları ve dokümanların standart

  gerekliliklerine göre revizyon çalışmalarını başlatabilmek ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO

  22000

  Standardını entegre edebilmek HACCP Planlarını oluşturmak ve uygulamaya almak konularında

  gerekli

  bakış açısının katılımcılara kazandırılması.

  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  6 ► RİSK ANALİZİ EĞİTİM

  RİSK ANALİZİ EĞİTİMİ

  Eğitim İçeriği:

  1.Risk ve Tehlikelerin Tanımı

  2.Risk ve Tehlike Yönetimi

  3.Risk Değerlendirme Teknikleri

  4.Risk Değerlendirme Adımları

  5.İşletmenizde Var Olan ve Olabilecek Risklerin Analizi

  6.Risk Değerlendirme Matrisi

  7.Risk Değerlendirme Ekibinin Oluşturulması

  8.Belirlenen Risklere Karşı Gerekli Tedbirlerin Ele Alınması

  9.Yapılan Uygulamalardan Sonra Risklerin Gözden Geçirilmesi

  10.Risklerin Yönetimi İçin Etkin Kontrol ve Denetim Mekanizmasının Oluşturulması


 • KUCUK BİR MUCİZE

  muzıklı cocuk oyunu 
  pazartesi saat 13:00

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi 4. Geleneksel Ödüllü Dragon Bot Yarışları

  Samsun Büyükşehir Belediyesi 4. Geleneksel Ödüllü Dragon  Bot Yarışları  29 Mayıs 2016 Pazar günü saat :10:00 da Yat Limanı nında  (Kurupelit)  yapılacaktır.Katılım ücretsizdir.

 • Dördüncü Ay Tiyatro oyunu Samsun AKM de

  Konya Devlet Tiyatrosu nun Dördüncü Ay isimli tiyatro oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde (Samsun AKM) sahneleniyor

  Konya Devlet Tiyatrosu nun Dördüncü Ay isimli tiyatro oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde (Samsun AKM) sahneleniyor
  Pişman oldun mu hiç?
  Pişman olacak bir şey yok…
  Erkek mi?
  Evet…
  Babaaa!
  Aşık olmuştum…
  Ailemizin şerefi!
  Namus… Leke, leke…
  Bugün seni gördüm!
  Kadın…
  Erkeğim ben erkek!
  Selam…
  Neden geri geldin…?
  Konya Devlet Tiyatrosu nun Dördüncü Ay adlı oyun, 9 Mayıs Salı günü ve 10 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi, Samsun Devlet Tiyatrosu AKM sahnesinde izleyiciyle buluşacak.

  Björn Boström ün yazdığı, Alpay Aksum un yönettiği oyunun dekor ve kostüm tasarımı Gözde Yavuz, ışığı Hakan Özdemir, müziği ise Gürkan Çakıcı ya ait.

  Gerçek bir hikayenin anlatıldığı oyunda, kadına yönelik şiddetin en yaygın tezahürlerinden olan ve dil, din, ırk farkı gözetmeksizin işlenen namus cinayeti konusu işleniyor.

  Bilet fiyatları 2 TL ve 5 TL arasında değişmektedir. Biletler Samsun AKM gişesinden temin edebilirsiniz.


 • Dördüncü Ay Tiyatro oyunu Samsun AKM de

  Konya Devlet Tiyatrosu nun Dördüncü Ay isimli tiyatro oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde (Samsun AKM) sahneleniyor

  Björn Boström ün yazdığı, Alpay Aksum un yönettiği oyunun dekor ve kostüm tasarımı Gözde Yavuz, ışığı Hakan Özdemir, müziği ise Gürkan Çakıcı ya ait.

  Gerçek bir hikayenin anlatıldığı oyunda, kadına yönelik şiddetin en yaygın tezahürlerinden olan ve dil, din, ırk farkı gözetmeksizin işlenen namus cinayeti konusu işleniyor.

  Pişman oldun mu hiç?

  Pişman olacak bir şey yok…
  Erkek mi?
  Evet…
  Babaaa!
  Aşık olmuştum…
  Ailemizin şerefi!
  Namus… Leke, leke…
  Bugün seni gördüm!
  Kadın…
  Erkeğim ben erkek!
  Selam…
  Neden geri geldin…?

  Konya Devlet Tiyatrosu nun Dördüncü Ay adlı oyun, 9 Mayıs Salı günü ve 10 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi, Samsun Devlet Tiyatrosu AKM sahnesinde izleyiciyle buluşacak.

  Bilet fiyatları 2 TL ve 5 TL arasında değişmektedir. Biletler Samsun AKM gişesinden temin edebilirsiniz.


 • OMÜ Olga Hasanoğlu Piyano Resitali

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Olga Hasanoğlu Piyano Resitali 9 Mayıs Salı günü saat 16.30 da OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu nda gerçekleşiyor

  OMÜ Devlet Konservatuvarı, OMÜ Güzel Sanatlar Kampüsü nde…


 • 4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali

  Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında İçinde Yaşadığın Güzelliklerin Farkına Var temasıyla Samsun da gerçekleştiriliyor

  Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Samsun Turizmciler Derneği nin birlikte düzenlediği festivalde, bölgede yetişen otları tanıyıp bilenlerle, tanımak isteyenlerin buluşması ve tüm Karadeniz de bu kültürün yaşatılması amaçlanmaktadır. Böylelikle doğanın mucizeleri gelecek kuşaklara aktarılabilecektir.

  4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali

  9 Mayıs 2018 Çarşamba (Sürmeli Köyü)

  09.00 Onur Anıtı önünden otobüslerle hareket
  10.30 Doğal Ürünler Pazarı’nda otları tanıma etkinliği ve çevre gezisi
  11.00 Doğada resim etkinliği
  11.30- 16.30 En çok çeşit yenilebilir ot toplama yarışması

  10 Mayıs 2018 Perşembe (Alaçam-Gökçeboğaz)
  08.00 Onur Anıtı önünden otobüslerle hareket
  09.30 Doğal Ürünler Pazarı nda otları tanıma etkinliği ve çevre gezisi
  10.30 Çocuklarla Tarihe Dokun resim etkinliği
  11.30- 16.30 En çok çeşit yenilebilir ot toplama yarışması

  11 Mayıs 2018 Cuma (Atakum-Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Bahçesi)

  09.00 Standların kurulması
  11.00 Anne-çocuk mutfak etkinliği Oklavanı Al, Gel
  14.00 Festival açılış töreni
  14.30 Bereket Tenceresi (55 çeşit ot kavurması)
  15.00 Mutfak Atölyesi Ünlü Şeflerle Ot Yemekleri
  16.00 Söyleşi ve İmza Günü: Murat Aslan Bir Aşçının Dünlüğü
  09.00-19.00 Fotoğraf ve resim sergisi
  20.00 Festival Kampının kurulması ve Kamp ateşinin yakılması

  12 Mayıs 2018 Cumartesi (Atakum-Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Bahçesi)

  09.00 Standların kurulması
  10.00 Atakum Sağlıklı Yaşam Bisiklet Turu etkinliği
  11.00 Yöresel Ot Yemekleri Yarışması
  15.30 Söyleşi : Dilan Dalgıç Yaşam Boyu Sağlıklı Beslenme
  16.30 Festival ödül töreni
  17.30 Söyleşi: Fergan Karaer Karadeniz in yenilebilir otları
  09.00-19.00 Fotoğraf ve resim sergisi Geleneksel oyunlar, etkinlikler

  13 Mayıs 2018 Pazar (Atakum-Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Bahçesi)

  09.00-19.00 Standlar

  Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında İçinde Yaşadığın Güzelliklerin Farkına Var temasıyla Samsun’da gerçekleştiriliyor.

  Festivalde Yöresel Ot Yemekleri Yarışması için hazırlanacak olan yemeklerde kullanılacak otlar; mendek, yazı pancarı, diken ucu (mevlicen), sakarca, kaldirik, pelpit, yağlıca, ebegümeci, yaprak çeşitleri,höngül (turp otu), lahana, pazı, ısırgan, kırçan, kuzu kulağı, tere, kaz ayağı, su teresi gibi yöresel otlardır. Yarışmaya bu otlarla yapılan yöresel ev yemekleri, salatalar, börekler, pilavlar, dolmalar ve hamur işleri çeşitleri ile katılınabiliyor.


 • Yazar Faruk Yıldız, Samsun a geliyor

  Genç Yazar Faruk Yıldız, Samsun a gelerek Çarşamba Kitap Fuarı nda okurlarıyla buluşuyor.

  9 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00 da düzenlenecek olan söyleşide genç yazar ödüllü romanı Evvel Zaman İhtilali isimli kitabını imzalayacak.


 • Lovelet Outlet te Canım Annem Kampanyası

  Lovelet Outlet AVM, fedakarlık, sevgi ve güzelliğin tarifi olan Anneler in yüzünü güldürecek bir Anneler Günü kampanyası düzenliyor

  Anneler Gününe özel 09-13 Mayıs tarihleri arasında Lovelet Outlet e gelip 200 TL ve üzeri alışveriş yapan her anneye Karaca Summer Joy 4 lü Saklama Kutusu Seti hediye ediyor.

  Lovelet danışma bankosuna alışveriş fişiyle gelen herkesin Karaca Summer Joy 4 lü Saklama Kutusu Seti kazandığı kampanyada, her anne yararlanabilsin diye bir kişi aynı gün içinde sadece bir kez yararlanabilir.

  Karadeniz in en büyük indirim merkezi olan Lovelet Alışveriş Merkezi (Lovelet Outlet) sadece alışveriş yapmak isteyenlerin değil, güzel anılar biriktirmek isteyenlerin de tercih ettiği bir yaşam merkezidir.


10
 • ATAKUM BELEDİYESİ ANNELER GÜNÜ ÖZEL PROGRAMI

  TARİH: 10.05.2015 PAZAR

  SAAT:  13:00

  YER:  ATAKUM BELEDİYESİ EĞİTİM EĞLENCE MERKEZİ (KÜÇÜK SALON)

  SANATÇI: Ümit KURŞUN

  ÖZGECAN KADIN KOORDİNASYON VE SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ'NİN KATKILARIYLA

  (ÜCRETSİZDİR)


 • KUCUK BİR MUCİZE

  MUZIKLI COCUK OYUNU 
  SAAT 10:30

 • Orfeo Ed Euridice Adlı Opera Samsun da Sahneleniyor

  Orfeo Ed Euridice adlı Opera 10 – 12 – 31 Mayıs 2018 tarihlerinde saat 20:00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda izleyenler ile buluşacak.

  Eser, konusunu bir Antik Yunan efsanesi olan Orfeo efsanesinden alır. Orfeo nun çok sevdiği karısı Eurydice, yılan sokması sonucu ölmüştür. Orfeo, karısı ölüp yeraltına gidince ona tekrar kavuşmak ister. Tanrılardan yardım görme umuduyla, lir çalarak muhteşem müzikler yaratır. Bu çabaların sonunda tanrılardan yanıt gelir; Orfeo Eurydice e kavuşacaktır fakat bir koşulla. Karısı yeraltı âleminin karanlıklarından ışığa çıkana kadar onun yüzüne bakmaması gerekmektedir. Orfeo bunu kabul eder ancak karısı ile tam ışığa çıkacaklarken onun ısrarlarına dayanamaz ve dönüp karısının yüzüne bakar. Bu büyük hatasından ötürü karısının ruhu sonsuzluğa karışırken onu bir daha kaybeden Orfeo kahrolur.

  Operanın finali mitolojik öyküden farklı bir finalle bitirilmiştir. Mitolojik öyküde Orfeo karısının yeniden ölmesine neden olarak onu bir kez daha ve sonsuza kadar kaybederken operanın finalinde Orfeo ve Eurydice, Orfeo nun hatasına rağmen tanrılar tarafından affedilirler ve opera mutlu sonla biter.


 • 60 Yaş Üstü Bowling Şenliği

  60 Yaş Üstü Bowling Şenliği 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Saat 10:00 da İlkadım Bowling Salonu nda gerçekleşiyor.

  Türkiye nin en büyük Avrupa’nın ise 3. büyük bowling salonunda gerçekleşecek şenliğe katılım ücretsizdir.

  Detaylı bilgi ve iletişim için 0546  469 48 28 nolu telefonu arayarak İl Temsilcisi Ramazan Çoban dan bilgi alabilirsiniz.


 • Bizim Yunus adlı tiyatro oyunu Gazi Sahnesinde

  Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek olan Bizim Yunus adlı tiyatro oyunu 10 Mayıs Perşembe günü saat 19.30 da Gazi Sahnesinde gerçekleşiyor.

  Ondokuz Mayıs Anadolu Lisesi öğretmenlerinin desteği sahnelenecek olan oyunda halk ozanı Yunus Emre nin hayatı ve kendini arayış hikayesi anlatılıyor. Yunus Emre nin şiirlerine başka açılardan bakılmasını sağlayacak olan oyunda aynı zamanda dönemin sosyal hayatının zorlukları da konu edilecek.

  2 perdelik Bizim Yunus adlı müzikli oyunun bileti 10 TL olup, 10 Mayıs Perşembe günü saat 19.30 da Gazi Sahnesinde gerçekleşiyor. Oyunun yanında resim sergisi ve nar fanzini de olacaktır.

  Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0505 237 6996 – 05348548324 telefon numarasından irtibata geçebilirsiniz.


 • Aşkı Meşk Adlı Tiyatro Oyunu Gazi Sahnesi nde

  Erhan Başoğlu nun yazdığı Aşkı Meşk adlı 2 perdelik geleneksel komedi oyunu 19 – 20 – 27 Mayıs 2018 tarihlerinde Saat 19:00 da Gazi Sahnesi nde tiyatroseverler ile bir araya geliyor.

  Oyuncular

  • Adil Türkoğlu
  • Elif Mutlu
  • Enes Turan
  • Ekrem Sarıoğlu
  • Fuat Ekusta
  • İsmail Yıldız
  • Oğuzhan Ünal
  • Oktay Genç
  • Onur Erdoğan
  • Özgür Başoğlu
  • Sait Albayrak
  • Serdar Aksoy
  • Tuba Kartal

  Detaylı bilgi için 0362 230 1620 – 0506 911 0888 nolu telefon numaralarını arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


11
 • Hekimoğlu operası son kez sahneleniyor

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, Hekimoğlu operası ile Samsunlu izleyicilerle son kez buluşturacak

  Karadeniz’in halk kahramanı Hekimoğlu’na, Bertan Rona ile hayat veren Tolga Taviş’in Hekimoğlu operası, seyirci karşısına çıkacak. Hekimoğlu’nun hayatını anlatan ve 2 perde olarak sahnelenecek opera, 11 Mayıs Pazartesi saat 20.00‘da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da sahnelenecek.


 • Demet Akalın Samsun a geliyor

  Demet Akalın, Lösemili çocuklar yararına düzenlenecek yemekte Samsunlular ile buluşacak.

  Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Lösemili çocuklar için düzenlenecek yemekte Samsunlularla buluşacak. Yapılan açıklamada, Yemeğin geliri, 19 Mayıs Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji servisinde tedavi gören çocuklar için kullanılacaktır ifadelerine yer verildi. 

  SHERATON OTEL DE DÜZENLENECEK

   11 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek yemek, Sheraton Otel de olacak. Bilet fiyatları ise kişi başı 275 TL olarak açıklandı.


12
 • ATAKUM BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU BAHAR KONSERİ

  TARİH: 12.05.2015 SALI

  SAAT:  19:30

  YER:  SAMSUN BŞB ATAKUM SANAT MERKEZİ (YEŞİLYURT AVM YANI)

   (ÜCRETSİZDİR)


 • ASK IKSIRI

  OPERA 2 PERDE  SAAT 20:00

 • Türkiye Büyükler ve Gençler Kick Boks Şampiyonası Samsun da

  Türkiye Büyükler ve Gençler Ferdi (Bay-Bayan) Kick Boks Şampiyonası 12 – 22 Mayıs tarihleri arasında Samsun da düzenleniyor…

  Müsabakalar K1 Rules(Büyükler), Low Kick(Büyükler ve Gençler) ve Full Contact (Büyükler ve Gençler) branşlarında yapılacaktır. Müsabakalar Mustafa Dağıstanlı Spor Salonun da yapılacak olup açılış 12 Mayıs Perşembe günü saat 10.00 da başlayacaktır.


 • Samsun da 19 Mayıs Etkinlikleri

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Samsun da 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kentin birçok noktasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor…

  Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Valiliği nce hazırlanan etkinlik programı açıklandı. 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlik programı şöyle;

  – Dragon Bot Yarışları 17 Mayıs Salı 10.00

  Yer: Sevgi Kafe Mevki

  – Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü 17 Mayıs Salı 20.00

  Yer: Uğur Mumcu Parkı (Bağlangıç) Tütün İskelesi (Bitiş)

  – Vosvos Araçları Sergisi ve Şehir Turu 18 Mayıs Çarşamba 17.00

  Yer: Bulvar AVM Meydan

  – Gençlik Festivali Galası 18 Mayıs Çarşamba 20.00

  Yer: Samsun Valilik Binası Yanı

  – Çelenk Sunma Töreni 19 Mayıs Perşembe 08.30

  Yer: Atatürk Anıtı

  – Uluslararası 19 Mayıs Yarı Maratonu 19 Mayıs Perşembe 09.20

  Yer: Kurtuluş Yolu

  – Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Gösterileri 19 Mayıs Perşembe 09.35

  Yer: Kurtuluş Yolu

  – Bayrak Çıkış Töreni 19 Mayıs Perşembe 09.45

  Yer: Tütün İskelesi

  – Bayrak Devir Teslim Töreni 19 Mayıs Perşembe 09.55

  Yer: Kurtuluş Yolu

  – 19 Mayıs Yarı Maratonu Ödül Töreni 19 Mayıs Perşembe 09.55

  Yer: Kurtuluş Yolu

  – Dragon Bot Yarışları Finaller 19 Mayıs Perşembe 14.00

  Yer: Sevgi Kafe Mevki

  – Solo Türk ve Türk Yıldızları Gösterileri 19 Mayıs Perşembe 16.00

  Yer: Doğu Park Mevki

  – Gençlik Bayrak Yürüyüşü 19 Mayıs Perşembe 18.00

  Yer: Cumhuriyet Meydanı

  – Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sahne Gösterisi 19 Mayıs Perşembe 20.00

  Yer: Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu

  Öte yandan diğer etkinlikler ise şöyle;

  Voleybol/Yıldız Erkekler Grup Birinciliği müsabakaları 12-15 Mayıs tarihlerinde Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu nda yapılacaktır.

  Kick Boks Türkiye Şampiyonası 12-22 İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu

  Görme Engelliler Goalball Turnuvası 14 Mayıs Cumartesi 15.30 Mete Adanır Spor Salonu

  Dağcılık Türkiye Şampiyonası 14-15  10.00 Canik Atatürk Spor Salonu

  Klasik Otomobil Rallisi 14-15 13.00 Tütün İskelesi

  3X3 Sokak Basketbolu 14-15 tarihleri arasında saat 16.00 da 19 Mayıs Lisesi Basketbol Sahası nda

  19 Mayıs Tenis Cup 16-19 10.00 Tenis İhtisas Kulübü

  Plaj Voleybolu/ Liseler İl Birinciliği 16-22 SUKAY Tesisleri

  Bayrak Yürüyüşü 20 Mayıs Cuma günü saat 19.00 da Atakum Sahili nde ((Başlangıç Çobanlı sapağı, Deniz kızı parkı, Bitiş Atakum Gençlik Merkezi)

  Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Gençlik Konseri 20 Mayıs Cuma günü 20.00 da Samsun AKM de

  Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Oyunları Lirik Dans Gösterisi 20 Mayıs Cuma günü saat 20.30 da Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde

  Sağlıklı Yaşam ve Spor Panayırı 21 Mayıs Cumartesi saat 11.00 da Cumhuriyet Meydanı nda

  Samsun Devlet Opera Balesi Gençlik Haftası Konseri 21 Mayıs Cumartesi saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde…

  5. Trap Atışları müsabaları 22 Mayıs Pazar günü saat 10.00 da Miliç Mevki Çamlık Terme de

  Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 7. Anma Yürüyüşü 23-25 Mayıs tarihleri arası saat 09.00 da Tütün İskelesi nde (BAŞLANGIÇ) – HAVZA İLÇESİ (BİTİŞ)

  Çocuk Oyunları Şenliği İl Birinciliği 24-25 Mayıs Canik 19 Mayıs Suni Çim Saha

  Briç Karadeniz Şampiyonası 28-29 Mayıs Canik Atatürk Spor Salonu


 • Mutluluğun Kanatları Anneler Günü yemeği

  Geliri ihtiyaç sahibi zihinsel ve bedensel engelli çocukların ailelerine bağışlanacak olan Mutluluğun Kanatları Anneler Günü Yemeği 12 Mayıs ta gerçekleşiyor…


  • Zeytinyağlı
  • Biber Dolması
  • Akdeniz yeşilliği üzerinde İtalyan Salata
  • Mercimek köftesi
  • Mini İmambayıldı
  • Kısır
  • Enginar
  • Cherry Domates
  • Salatalık, Yeşil Salata
  • Peynir soslu Ispanaklı Krep
  • Mücver yatağında kara erik soslu dana madalyon
  • Mevsim sebzeleri buketi ile tatlı
  • Limitsiz meşrubatlar

  Samsun da 4 kadının sosyal medya üzerinden bir araya gelerek kurduğu Samsun Mutluluğun Kanatları Derneği (SAMUKAD) tarafından 12 Mayıs Cuma günü saat 19.00 da Serra Otel de Mutluluğun Kanatları Anneler Günü yemeği düzenleniyor.

  Görkem in sahne alacağı sınırsız eğlence zengin menüsüyle Mutluluğun Kanatları Derneği nin düzenlediği Anneler Günü yemeği bilet fiyatı ise 80 TL olarak belirlendi. Yemeğin tüm geliri ihtiyaç sahibi zihinsel ve bedensel engelli çocukların ailelerine bağışlanacak olan Anneler Günü yemeği’ne davetlisiniz.

  Menüde neler var?


 • Mutluluğun Kanatları Anneler Günü yemeği

  Geliri ihtiyaç sahibi zihinsel ve bedensel engelli çocukların ailelerine bağışlanacak olan Mutluluğun Kanatları Anneler Günü Yemeği 12 Mayıs ta gerçekleşiyor…


  • Zeytinyağlı
  • Biber Dolması
  • Akdeniz yeşilliği üzerinde İtalyan Salata
  • Mercimek köftesi
  • Mini İmambayıldı
  • Kısır
  • Enginar
  • Cherry Domates
  • Salatalık, Yeşil Salata
  • Peynir soslu Ispanaklı Krep
  • Mücver yatağında kara erik soslu dana madalyon
  • Mevsim sebzeleri buketi ile tatlı
  • Limitsiz meşrubatlar

  Samsun da 4 kadının sosyal medya üzerinden bir araya gelerek kurduğu Samsun Mutluluğun Kanatları Derneği (SAMUKAD) tarafından 12 Mayıs Cuma günü saat 19.00‘da Serra Otel de Mutluluğun Kanatları Anneler Günü yemeği düzenleniyor.

  Görkem in sahne alacağı sınırsız eğlence zengin menüsüyle Mutluluğun Kanatları Derneği nin düzenlediği Anneler Günü yemeği bilet fiyatı ise 80 TL olarak belirlendi. Yemeğin tüm geliri ihtiyaç sahibi zihinsel ve bedensel engelli çocukların ailelerine bağışlanacak olan Anneler Günü yemeği ne davetlisiniz.

  Menüde neler var?

  Bilgi ve Rezervasyon: Burcu Keskin 0530 119 93 55


 • Rafadan Tayfa Türkiye dir Burası yarışma kuralları

  Bu görseli beğen, paylaş! 21 Mayıs Pazar saat 13.00 da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu nda gerçekleştirelecek olan Rafadan Tayfa  Türkiye dir Burası  Çocuk Müzikali bilet kazan  yarışması içindir
  Bu katılım koşulları https://www.facebook.com/samsunetkinlikcom adresli Facebook sayfası üzerinden Samsun Etkinlik tarafından yürütülen  Beğen-Paylaş  içindir.

  KURALLAR

  Facebook üzerinden Görseli beğenen ve paylaşan takipçilerimiz için, yarışma; 12/05/2017 10.00 da başlayacak ve 15/05/2017 10.00 da sona erecektir.

  Sonuçlar yine https://www.facebook.com/samsunetkinlikcom adresinde açıklanacaktır.

  Katılımcılar yarışmaya yalnızca bir defa katılabilir ve bir defa ödül kazanabilirler.

  Facebook da sayfamızı beğenip yayınlamış olduğumuz kampanya fotoğrafımızı kendi hesabınızda  HERKESE AÇIK olarak paylaşmanız ve bu paylaşımın kalıcı olması gerekmektedir.

  Katılım için hiçbir ticari koşul aranmamaktadır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

  Kampanya kapsamında toplamda 3 kişiye (çift kişilik) Rafadan Tayfa Türkiye dir Burası çocuk müzikali bileti verilecektir.

  Facebook da doğru şekilde beğenen ve paylaşanlar arasında çekiliş ile belirlenecektir.

  Katılımcıların paylaşımlarının gerçek kişiler tarafından yapılıp yapılmadığı Sosyal Medya Ajansı Social Mocial ekibi tarafından kontrol edilecektir.

  Samsun Etkinlik bu kampanya katılım esnasında, yarışmacıların kişisel bilgisayarları, internet erişimleri ve her türlü teknik aksaklıklardan (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kesilmesi vb…) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

  20/05/2017 12.00 a kadar iletişim bilgilerini, (Ad, Soyad, Telefon) ve e-posta adresini Facebook tan mesaj olarak göndermeyen kullanıcılar hakkını kaybedecektir.

  Katılımcıların ve kullanıcıların iletişim bilgilerini yanlış ve eksik vermelerinden kaynaklanan gecikmelerden, yaşanacak aksaklıklardan Samsun Etkinlik sorumlu tutulamaz.

  Etkinlik bileti kazananlar kimlik bilgilerini bileti teslim alacağı gün, görevli olan kişilere göstermekle hükümlüdür.

  https://www.facebook.com/samsunetkinlikcom kayıtlarında bulunması için kişisel bilgilerini (adı, soyadı, cinsiyeti, telefon numarası ve e-posta adresini) eksiksiz vermelidir.

  Bu bilgilerin, yarışma esnasında güncel, doğru ve tam olması gerekmektedir. Ödül kazanabilmek için katılımcının iletişim bilgilerini facebook mesaj yolu ile göndermesi zorunludur. Katılımcı bilgileri eksik bulunan katılımcı, yarışmada ödül kazansa dahi, ödül için hak talep edemeyecektir.

  Kazanılan ödül değiştirilemez, başkasına devredilemez ve/veya ödülün nakit karşılığı talep edilemez.

  Samsun Etkinlik, hile yapan katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Bu tip durumların tespiti halinde ödüller, sıralamada yer alan bir sonraki kullanıcıya geçer.

  Bu promosyon hiçbir şekilde Facebook’un sponsorluğunda yapılmamaktadır. Facebook tarafından desteklenmemekte ya da düzenlenmemektedir. Facebook ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.


 • Aysel Yakupoğlu, Big Yellow Taxi Benzin Sahnesi nde

  Gönül Yarası albümüyle profesyonel müzik platformlarında yerini alan Aysel Yakupoğlu Samsun da Atakum Big Yellow Taxi Benzin Sahnesi nde…

  Genç sanatçı Aysel Yakupoğlu, 12 Mayıs Cumartesi 21.00 da Big Yellow Taxi sahnesinde sevenleriyle buluşuyor. Bilet 34 TL den satışa sunuldu.

  Konserde 18 yaş sınırı vardır. Etkinlik düzeni ayaktadır. Belirtilen saat kapı açılış saatidir. Organizasyon firması etkinlik için uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.


 • Aysel Yakupoğlu Konseri Samsun da

  Aysel Yakupoğlu konseri 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Saat 21:00 da Big Yellow Taxi sahnesinde sevenleriyle buluşuyor. Biletler 34 TL den satışa sunulmuştur.

  Bilet Satış Noktaları;

  Violet Kafe (Atakum)
  Düşevi Sanat Merkezi
  Benzin Kafe
  Gramafon Kafe

  Aysel Yakupoğlu Kimdir?

  1982 yılında Ankara Bala da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Demetevler İlköğretim Okulunda, Liseyi Yenimahalle Yunus Emre Kız Meslek Lisesinde okudu. 1999 yılında Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosuna girmeye hak kazandı. Bakanlık bünyesinde solist olarak yurt içi ve yurt dışı turnelerine katıldı.

  2002 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümüne girdi, 2006 yılında iyi bir dereceyle mezun oldu. Adapazarı ve Ankara da geçici olarak müzik öğretmenliği yaptı. Aynı süre içinde sahne hayatına devam etti. Bir çok sanatçının albümlerinde vokal ve düet yaptı.

  Halen Ankara Yenimahalle Belediyesinde Koro Şefi ve solist olarak devam etmekte. Sizlere sunduğu Gönül yarası albümüyle profosyonel müzik platformlarında yerini almıştır.


 • Kanlı Nigar Mayıs ayında Samsun da

  Samsun Devlet Opera ve Balesinin 2017-2018 sanat sezonunun son prömiyer eseri Kanlı Nigar  Mayıs ayında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor

  Samsun Devlet Opera ve Balesi nden sezonun son prömiyeri bizden hikayelerin yer aldığı Kanlı Nigar müzikali, 12 Mayıs 2018 Perşembe günü Samsunlu sanat severler için sahnelenecek. Cem İdiz in bestelediği, Haldun Özörten in rejisörlüğünü üstlendiği müzikal İzmir ve Ankara operalarından sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi nde sahneye koyuluyor. Karagöz Hacivat gölge oyunu olan Kanlı Nigar, Özlem Belkıs ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Hikaye 1900 lerin İstanbul unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.

  Kanlı Nigar müzikalinin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva da satışa çıkmış olup, SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00 a kadar açıktır.


 • SAMDOB Mayıs ve Haziran Etkinlik Programı Açıklandı

  Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) 2017-2018 sanat sezonu, mayıs ve haziran ayları içerisinde yer alan opera, bale, müzikal, çocuk oyunları, eğitim etkinliği ve konser programlarını açıkladı

  Mayıs ve haziran ayında gerçekleşecek olan etkinlikler şöyle;

  Müzikaller

  Kanlı Nigar

  • 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 20:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 14 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 20:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 26 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 15:00 Aydın Gün Sahnesi
  Sihirli Dünya
  • 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  • 23 Mayıs 2018 günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  Kurbağa Öyküleri
  • 04 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 29 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 01 Haziran 2018 Cuma günü saat 10:30-13:00 Aydın Gün Sahnesi
  Çocuk Korosu ve Çocuk Balesi Yıl Sonu Gösterisi
  • Çocuk Korosu 27 Mayıs 2018 Pazar günü saat 14:00 Aydın Gün Sahnesi
  • Çocuk Balesi 03 Haziran 2018 Pazar günü saat 14:00 Aydın Gün Sahnesi
  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konseri
  • 18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 21:30 Aydın Gün Sahnesi
  Tematik Konserler
  W. A. Mozart Klasikleri (Operalarından Seçkiler)
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 21:00 Zehra Yıldız Sahnesi
  Bir Puccini Akşamı
  • 01 Haziran 2018 Cuma günü saat 21:00 Zehra Yıldız Sahnesi
  Eğitim Etkinlikleri
  • 02.05.2018 Çarşamba günü saat 11:00
  • 14.05.2018 Pazartesi günü saat 11:00
  • 15.05.2018 Salı günü saat 11:00
  • 21.05.2018 Pazartesi günü saat 11:00
  • 24.05.2018 Perşembe günü saat 11:00
  • 28.05.2018 Pazartesi günü saat 11:00
  • 04.06.2018 Pazartesi günü saat 11:00

  Sezonun son prömiyer eseri Kanlı Nigar 12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı ilk kez Samsunlu sanat severlerle buluşuyor. Hikaye 1900 lerin İstanbul unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır. Bu sezon üç temsil yapacak olan Kanlı Nigar müzikalinin bestesi Cem İdiz e, rejisörlüğü Haldun Özörten e ait.

  Gösterim Tarihleri: (Prömiyer)

  Çocuk Oyunları

  Bir çocuğun rüyaya dalması ile başlayan eser, miniklere klasik müzik sanatını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dünyadaki sihrin aslında müziğin içinde olduğunu vurgulayan eserde, opera sanatçıları tarafından sevilen aryalar Türkçe seslendirirken, bale sanatçıları bale sanatını dans eşliğinde tanıtıyor. Orkestra sanatçıları da eserde sahne üstüne çıkarak enstrümanlarını miniklere tanıtıyorlar.

  Gösterim Tarihleri:

  Kurbağa Öyküleri, Amerikalı yazar ve illüstratör Arnord Lobel in, ünlü Frog and Toad Stories adlı resimli çocuk kitaplarından uyarlanan bir çocuk müzikalidir. Orijinal adı A Year With Frog and Toad olan müzikal, Robert ve Willie Reale kardeşlerin sahneye uyarladığı; dünyanın en prestijli tiyatro ödüllerinden Tony Ödülleri ne 3 kez aday olmuştur. Müzikalde biri kara, biri su kurbağası iki arkadaşın başlarından geçen maceralar anlatılır. Derin bir dostlukla birbirine bağlı olan kurbağalar, bir sene içerisinde yaşadıkları yalnızlık, kıskançlık, iradesizlik, korku, sabırsızlık gibi sıkıntıları birbirleriyle paylaşarak aşmaya çalışırlar.

  Gösterim Tarihleri:

  Her yıl eylül ayında koro ve bale sanatçılarından oluşturulan komisyon ile koro eğitimi için 7-12 yaşları arası, bale eğitimi için 3. ve 4. sınıflarından seçilen çocuklar, sezon boyunca gördükleri eğitimi, yılsonu gösterisi ile sergileyecek.

  Gösterim Tarihleri:

  Konserler

  Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla valilik tarafından ücretsiz olarak düzenlenen konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Koro ve Orkestra sanatçıları yer alacak. Konserde Muammer Sun, Ali Aykaç, Felix Körling ve Bujor Hoinic in eserleri seslendirilecek. 16 parçanın seslendirileceği konserde Kurtuluş ve Cumhuriyet filmi müzikleri ile Gençlik Marşı, 10. Yıl Marşı ve Atam İzindeyiz eserleri sanatçılar tarafından seslendirilecek.

  Gösterim Tarihi:

  Samsun Devlet Opera ve Balesi nin 2017-2018 sanat sezonu içerisinde gerçekleştirmeye başladığı tematik konserler cuma akşamları, Zehra Yıldız Sahnesi nde gerçekleştiriliyor.

  W. A. Mozart ın operalarından seçilen aryalardan oluşturulan repertuvar ile 25 Mayıs 2018 Cuma günü gerçekleşecek. Konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Koro Sanatçıları Esra Arslantürk (Soprano), Polen Yağmur Arslan (Alto), Gamze Barhan (Soprano), Berkcan Beniç (Bariton), Volkan Binerbay (Tenor), Murat Göçken (Bariton) ve Gürkan Sezgin (Tenor) yer alırken sanatçılara piyanist Anna Tarakanova eşlik edecek. Konserde Ayşe Ceylan atlatıcı olarak yer alacak.

  Gösterim Tarihi:

  Yılın son tematik konseri Samsun Devlet Opera ve Balesi koro sanatçıları Eda Bingöl Gürkan (Soprano) ve Özer Öndeş (Tenor) ve piyanist Onur Altıparmak tarafından gerçekleştirilecek. Konserde G. Puccini’nin bestelediği operalardan aryalar sanatçılar tarafından seslendirilecek.

  Gösterim Tarihi:

  Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle imzalanan Opera Atölyesi eğitim etkinliği protokolü kapsamında, SAMDOB sanatçıları, Samsun ili sınırları içerinde bulunan okullara giderek farklı ses renklerine sahip solistler ile bir piyanist eşliğinde ses tanıtımı yaparken, yaylı ve üflemeli sazlardan oluşan orkestra sanatçıları ise enstrüman tanıtımı yapmaktadır.

  Gidilecek Tarihler:

  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden temin edilebilir.


 • Anneler Günü Terrarium Atölyesi Samsun da

  Canlı bitkiler ve minyatür objeleri bir arada kullanarak küçük cam kavanozlarda annelerinize kendi tasarladığınız minyatür bahçeyi hediye etmeye ne dersiniz?

  Anneler günü terrarium atölyemiz 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Saat 14:00 – 16:00 arası Lovelet Avm Soffa Peyzaj da gerçekleşiyor.

  Terrariumlarınız sizde kalmakla birlikte atölye bedeli 180 TL dir.


 • Kanlı Nigar Adlı Müzikal Samsun da

  Kanlı Nigar Adlı Müzikal 12 – 14 Mayıs 2018 tarihlerinde Saat 20:00 da ve 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü Saat 15:00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda izleyenler ile buluşacak.

  Geleneksel Türk tiyatromuzun en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar ın acıklı, komik, müzikli, danslı serüveni anlatılıyor. Sadık Şendil in yazdığı 2 perdelik seyirlik bir oyun olan Kanlı Nigar, Geleneksel Türk Tiyatrosunun pek çok unsurunu içerisinde barındırıp, Tiyatromuzun eski ustalarına bir selam gönderiyor.Fakir bir ailenin kızı olan Nigar zengin şımarık bir ailenin yanına hizmetçi olarak verilmiştir. Evin beyinden kedisine kadar herkes ile birçok sorun yaşayan, birçok badirelere maruz kalan Nigar, neden Kanlı Nigar olmuştur? İşin özü bu aslında…

  Her ne kadar her şeyi yaşamışsa da bir şekilde buna dur demenin yolunu hep arıyor ve sonunda da kendi sistemini yazıyor Nigar.Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyunda, Nigar, hayatın her yükünü en ağır şekilde taşımış olan bir kadın. Ama sonunda hayat ona taşımayı da öğretiyor. Aksaray da ki yangında evi yanan Nigar, Saka Abdi aracılığı ile İstanbul un temiz bir mahallesine şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agâh Efendi, Nigar ın soylu bir aileden gelen namuslu dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o nice canlar yakmış nice ocaklar söndürmüş doğru basmaz çil horozun kızı cihan yandı Kanlı Nigar dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar ın izini bulacaktır.

  Bu arada Nigar ın da Agâh Efendi ile görülecek bir hesabı vardır. Agâh Efendi, Nigar ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun

  zaman bilmez. Ancak Saka Abdi nin kuyruk acısı nedeni ile mahalleliyi ayağa kaldırması sonucunda Nigar ın kimliği tekrar ortaya çıkar. Bu arada Nigar ın öz kızı Bedide, Agâh Efendinin Narçın adlı kalem Efendisi oğluna gönlünü kaptırır ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. Aynı zamanda Nigar ın eski müşterilerinden ve alacaklılarından mahalli tipler eve gelmeye başlarlar, yasam boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, evine gelen adamlara çeşitli tuzaklar kurarak onları zor duruma sokar. Kanlı Nigar, günümüze kadar en yalın haliyle gelen nadide eserlerden biridir.

  Tür: Müzikal Komedi – Orta Oyun

  Reji-Yazan: Sadık Şendil
  Yöneten: Abdullah Yüksekcan
  Oyuncular: Eda Koca, Abdullah Yüksekcan, Yakup Öztürk, Engin Geliroğlu, Burcu Yıldırım, Damla Çağlayan, Gökhan Yasan, Mustafa Demir, Nil Acıdereli, Ömür Yüksekcan, Yasin Ertuğ Gürlek, Cem Yücel, Cem Hüseyin Görmez, İbrahim Selçuk, Ebubekir Akbulut, Ebru Pirol Görmez, Senem Hasret Kocabıyık, Gizem Aydoğdu, Gamze Dedeoğlu, Ahu Zübeyde Demir, Aişe Reva Yeşilay
  Müzik: Cem İdiz
  Yardımcı Yönetmen: Eda Koca
  Dekor Tasarım: Selma Nazlı
  Kostüm Tasarım: Ahmet Yüksekcan
  Işık Tasarım: Efecan Fidan
  Dans Düzeni: Eda Koca
  Sahne Amiri: Cengiz Subaşıgürler
  Kulis Şefleri: Engin Geliroğlu – Burcu Yıldırım
  Dekor Sorumlusu: Ömür Yüksekcan
  Aksesuar Sorumlusu: Cem Hüseyin Görmez
  Kostüm Sorumlusu: Ebru Pirol Görmez


13
 • Project X Party

  Mükemmel konseptiyle uzun süre kendinden bahsettirecek olan Project X Party 13 Mayıs gecesi öğrencilere özel fiyatlarla Harlequin’de

  Tarih : 13 Mayıs

  Kapı Açılış : 21.00

  Yer : Harlequin Club

  Bilet Fiyatı : 20 TL ( Bir içecek dahil )

  Bilgi&Rezervasyon : 0542 634 30 00 Mert YAŞAR

  Bira 10 TL, Bira Tekila 15 TL, Vodka 20 TL


 • Terme Belediyesi nden Hıdrellez Etkinliği

  Baharı coşkuyla karşılamaya hazırlanan Terme Belediyesi, Hıdrellez ateşini Terme-Sakarlı da yakacak. 21. Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında müzik dinletileri, halk oyunları sunumu, güreş ve at yarışları yapılacak
  21. Terme Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cumartesi günü at yarışları etkinliğinin yanında, akşam saat 20.00 da Grup İmera konser verecek. 14 Mayıs Pazar günüde bazı Kırkpınar Başpehlivanı güreşçilerinin katılımı ile yağlı güreşler yapılacak.

  Kışın soğuk ve karanlık havasından çıkıp, baharın sıcaklığına ve aydınlığına kavuşulması anlamına gelen Hıdırellez her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce insanı Terme Sakarlı Mahallesinde buluşturmaya hazırlanıyor. Terme Sakarlı Mahallesi Mera alanında yapılacak şenlikler 13 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00 da başlayacak ve 14 Mayıs Pazar akşamı sona erecek.


 • Lovelet Outlet Müzik Yarışması Güliz Ayla, Bora Duran ve Yasemin Şefik li Muhteşem Final!

  Finale kalan 12 finalist performanslarını Best FM Yasemin Şefik ve Ünlü Sanatçı Güliz Ayla ile Boran Duran karşısında 13 Mayıs Pazar saat 19.00 da canlı performanslarını sergileyecekler.

  Kazanan finalistlere Lovelet Alışveriş Merkezinden birinciye 2,500 TL ikinciye 1,500 TL üçüncüye ise 1,000 TL hediye çeki verilecek olan yarışmada ilk 3 belirlendikten sonra gençlerin büyük ilgi duyduğu Güliz Ayla ve Bora Duran ile eğlence tüm hızıyla devam edecek.


1415
 • Sihirli Dünya Samsun Atatürk Kültür Merkezinde

  Çocuklara opera ve bale sanatını tanıtan Sihirli Dünya Çocuk müzikali mayıs ayı boyunca Samsun Atatürk Kültür Merkezinde sahneleniyor

  Bir çocuğun rüyaya dalması ile başlayan eser, miniklere klasik müzik sanatını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dünyadaki sihrin aslında müziğin içinde olduğunu vurgulayan eserde, opera sanatçıları tarafından sevilen aryalar Türkçe seslendirirken, bale sanatçıları bale sanatını dans eşliğinde tanıtıyor. Orkestra sanatçıları da eserde sahne üstüne çıkarak enstrümanlarını miniklere tanıtıyorlar.

  Gösterim Tarihleri:

  • 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  • 23 Mayıs 2018 günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi

  Bilet temini ve detaylı bilgi için 0362 431 50 02 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.


 • Yedi Toyda Türküm Çalınır müzik festivali başladı

  Samsun da Yedi Toyda Türküm Çalınır sloganlı 1. Ulusal Türk Halk Müziği Korolar Festivali başladı

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 15-21 Mayıs tarihleri arasında icra edilecek olan Gençlik Haftası etkinlikleri ve mayıs ayı boyunca devam edecek olan 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı organizasyonları başladı.

  Türkiye nin yedi bölgesinden, yedi güzel sanatlar lisesinin katılım göstererek, üç gün boyunca 81 ilin türkülerinden oluşan konserler vereceği Yedi Toyda Türküm Çalınır isimli müzik festivalinin açılışı mehteran takımı eşliğinde, İstiklal (Çiftlik) Caddesi nde yapılan kortej yürüyüşü ile gerçekleştirildi. Yedi bölgeden Samsun a gelerek yöresel ezgiler sunacak olan öğrenciler, mehteran takımı eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından, bir alışveriş merkezi önünde festival açılışını gerçekleştirdi.

  Festival, 8-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında, saat 19.00 da Samsun BB Atakum Sanat Merkezinde, üç gün boyunca düzenlenecek konserlerle devam edecek.

  Festivalde yer alan okullar şöyle;

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Güzel Sanatlar Lisesi, Elazığ Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi, Manisa Güzel Sanatlar Lisesi, Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi, Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi, Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi ve Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi.


 • Sihirli Dünya Adlı Çocuk Tiyatrosu Mayıs Ayında Yeniden Sahneleniyor

  Sihirli Dünya adlı tiyatro oyunu Mayıs ayında Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda tiyatroseverler ile buluşacak.

  Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır.

  Amacımız Çocuklarımıza çok sesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık. Oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.

  • 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  • 23 Mayıs 2018 günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi

  Bilet fiyatı 5 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


 • TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı halkın ziyaretine açılacak

  TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı, Karadeniz Keşif/Gözetleme ve Karakol programı kapsamında Samsun Limanını ziyaret edecek ve halka ziyarete açılacak

  Karadeniz Keşif/Gözetleme ve Karakol programı kapsamında TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı 15-21 Mayıs tarihleri arasında Samsun da liman ziyareti gerçekleştirecek.

  TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı 17 Mayıs Perşembe günü 10.00 – 17.00 18 Mayıs Cuma 10.00 – 17.00 ve 19 Mayıs Cumartesi günü 11.00 – 17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacak. Girişlerin Samsunport girişinden yapılacağı bildirildi.


 • Sihirli Dünya Adlı Çocuk Tiyatrosu Mayıs Ayında Yeniden Sahneleniyor

  Sihirli Dünya adlı tiyatro oyunu Mayıs ayında Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda tiyatroseverler ile buluşacak.

  Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır.

  Amacımız Çocuklarımıza çok sesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık. Oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.

  • 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  • 23 Mayıs 2018 günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi

  Bilet fiyatı 5 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


16
 • Samsunspor- Bandırmaspor

  Samsunspor- Bandırmaspor mücadelesi 20 Mayıs ta oynanacak ve saat 18.30 da başlayacak

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekkeköy e yapılan 33 bin 919 kişilik Samsunspor un yeni stadının Bandırmaspor maçına açılması planlanıyordu. Yetkililer çalışmalarını bu doğrultuda sürdürürken, tek bir şart vardı. Bu şart, iki takımın da ligdeki durumlarının maç öncesi kesinleşmesi ve müsabakanın skorunun iki takımın sıralamasına etki etmeyecek olmasıydı. Ancak bu durum gerçekleşmedi ve iki ekip de son haftaya rahat giremeyecek. Her ne kadar Samsunspor un 33. hafta sonunda ligde kalmayı garantileme şansı bulunsa da aynı şey Bandırmaspor için geçerli değil. Bu durumda da yeni stadın açılması önümüzdeki sezona kaldı. Türkiye Futbol Federasyonu da yaptığı açıklamada mücadelenin eski statta oynanacağını belirtti.

  Samsunspor un ligin son haftasında Bandırmaspor ile sahasında oynayacağı karşılaşmanın biletlerine kırmızı – beyazlı taraftar yoğun ilgi gösteriyor.

  Sezonun son maçı olması ve iki takımında düşme hattında olması nedeni ile büyük önem taşıyan karşılaşmada ligde kalmak için Samsunspor a beraberlik yetiyor.

  Karşılaşmanın bilet fiyatları da VIP A 5 TL, VIP B 5 TL ve diğer tribünler 1 TL olarak belirlendi.

  16 Mayıs Salı günü saat 14.00 de satışa çıkan biletlere büyük ilgi gösteren Samsunspor taraftarı VIP Tribünlerini tamamen bitirirken Maraton Tribünü nün de yarıdan fazlasını satın aldı.

  Biletlerin satışa çıkmasının ikinci gününde satılan bilet sayısı yaklaşık 6 bin 500 olduğu öğrenildi. Maç saatine kadar 16 bin 480 kişi kapasiteli 19 Mayıs Stadyumu nda Samsunspor taraftarına ayrılan yaklaşık 15 bin 500 biletin satılacağı tahmin ediliyor.

  Samsunspor un TFF 1. Lig’in 34. haftasında sahasında oynayacağı Bandırmaspor maçını yönetecek hakemler açıklandı

  Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu ndan yapılan açıklamaya göre Samsunspor – Bandırmaspor karşılaşmasını İstanbul Bölgesi Süper Lig Hakemlerinden Halis Özkahya yönetecek. Halis Özkahya nın yardımcılıklarını Ceyhun Sesigüzel ve Hakan Yemişken yapacak. Samsun 19 Mayıs Stadyumu nda 20 Mayıs Cumartesi günü saat 18.30 da başlayacak olan karşılaşmada Emre Malok dördüncü hakem olarak görevlendirildi.

  Samsunspor 35 puan ile 14. sırada yer alırken Bandırmaspor 34 puan ile 15. durumda bulunuyor. Lig de kalmak için Samsunspor a beraberlik yeterken konuk ekip Bandırmaspor a galibiyet gerekiyor. • Ünlü isimler Atakum Ramazan Sokağında…

  Ramazan Ayı boyunca birbirinden güzel etkinliklerle Samsunluları buluşturmaya hazırlanan Atakum Belediyesi, İkbal Gürpınar, Serdar Tuncer, Volkan Arslan ve Yavuz Bahadır gibi ünlü isimleri Ramazan Sokağına getiriyor

  Atakum Ramazan Sokağına, tüm Atakumluları ve Samsunluları davet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan Ayı, birlik ve beraberlik ayıdır. Bunun en güzel örneklerini, bu Ramazan Ayında, Atakum Ramazan Sokağında ortaya koyacağız dedi

  Atakum ilçesinde, Ramazan ayının en güzel şekliyle yaşanacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan Ayında, hem mahallelerimizde kuracağımız iftar sofraları hem de Ramazan Sokağı etkinliklerimizle, hemşerilerimizle buluşacağız şeklinde konuştu.

  İLK PROGRAM SERDAR TUNCER

  Ramazan Ayı boyunca birbirinden güzel etkinliklerle Samsunluları buluşturmaya hazırlanan Atakum Belediyesi, İkbal Gürpınar, Serdar Tuncer, Volkan Arslan ve Yavuz Bahadır gibi ünlü isimleri Ramazan Sokağına getiriyor. Atakum Belediyesi Ramazan Ayı programı, sahne etkinlikleri, tiyatro ve animasyon, yöresel ürünler fuarı, meddah gösterileri, Kuran-ı Kerim tilavetleri eşliğinde, iftar ve sahur vakitleri arasında Ramazan Sokağına gerçekleşecek. Atakum İlçesinde, Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu yanındaki dev alana kurulan Ramazan Sokağı nda ilk programda ünlü sunucu Serdar Tuncer sahne alarak, Bir şiirdir Ramazan’ adlı programıyla, Atakumlularla buluşacak.

  HEMŞERİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan Ayının maneviyatına uygun, her yaştan ve her kesimden vatandaşın keyif içerisinde vakit geçirebileceği bir Ramazan Sokağı oluşturduklarını söyledi. Başkan Taşçı, tüm Atakumluları ve Samsunluları, iftar vaktinden sonra Ramazan Sokağına beklediklerini kaydederek, Ramazan Ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Biz de hem mahallelerimizde kuracağımız dev iftar sofraları hem de Ramazan Sokağımız ile bu birlik ve beraberliklerin daha da güçlenmesini hedefliyoruz. Tüm hemşerilerimizi, Ramazan Sokağımıza ve her akşam bir mahallemizde kuracağımı iftar sofralarımıza bekliyoruz dedi.


17
 • Halk Oyunları Festivali nin Finali Samsun Piazza AVM de

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Samsun Gençlik Merkezi tarafından koordine edilen Halk Oyunları Festivali nin büyük finali 17 Mayıs tarihinde Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi nde gerçekleşecek

  Bu sene üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Halk Oyunları Festivali; Ankara, Kırşehir, Kıbrıs, Sivas, İzmir, Samsun, Adıyaman ve Gürcistan ekiplerinin katılımıyla görsel bir şölene dönüşecek. Tüm ekiplerin bir arada sadece Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi nde gösteri yapacağı festival, 17 Mayıs Salı günü, saat 17.00 da Piazza AVM buz pistinde gerçekleşecek.

  Kırşehir i temsil eden Neşet Ertaş ın yeğeni Özgür Taşkın ve ekibinin yanı sıra birbirinden değerli ekiplerin final gösterilerini sergileyeceği etkinlik, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi ndeki ziyaretçilere farklı kültürleri tanıma fırsatı sunacak.


 • DOĞAL BOYADAN FIRÇA DARBELERİNE RESİM SERGİSİ

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kent Müzesi ve Meksika Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği işbirliğiyle hazırlanan Doğal Boyadan Fırça Darbelerine adlı serginin açılışı 17 Mayıs 2016 günü saat 14:00 da Samsun Kent Müzesi nde yapılacak.

  DOĞAL BOYADAN FIRÇA DARBELERİNE RESİM SERGİSİ

  Meksika ile dostluk ilişkilerini pekiştirmek amacıyla adımlar atan Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Meksika Büyükelçiliğiyle birlikte düzenlediği sergide doğal boyalar kullanılarak yapılan çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

  Meksikalı tekstil tasarımcısı olan Madalena Forcella yaptığı çalışmalarda doğal boyaları kullanmasıyla tanınıyor. Meksika ve Türkiye nin tekstil, renk kullanımı ve modern sanat eserleri üretiminde başvurulan geleneksel teknik kullanma anlayışındaki benzerliklerinin örneği olacak serginin gösterimine çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.


 • 3. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali 2017

  Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali nin hazırlıkları İçinde yaşadığın güzelliklerin farkına var sloganı ile baharı özlemle beklediğimiz şu günlerde hızla devam ediyor

  Bu yıl En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması Sürmeli köyünde 17 Mayıs 2017, perşembe günü, Yörükler köyünde ise 18 Mayıs 2017, cuma günü gerçekleştirilecektir.

  Yarışmaya katılmak, stand açmak veya gezilere katılmak isteyenler ilgilendikleri kısımla ilgili başvuru formalarını doldurabilir ya da Samsun Turizmciler Derneği Başvuru Noktasına şahsen başvurularını yapabilirler.

  17 Mayıs 2017 Çarşamba (Sürmeli Köyü)
  09:00    Onur Anıtı önünden otobüslerle hareket
  10:30    Otları tanıma etkinliği
  11:00    Fotoğraf Makinanı Al Gel Etkinliği / Doğada Fotoğraf Çekme Teknikleri
  11:30 –16:30    En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama
  Yarışması

  18 Mayıs 2017 Perşembe (Yörükler Köyü)
  09:00    Onur Anıtı önünden otobüslerle hareket
  10:30    Otları Tanıma Etkinliği
  11:00    Fotoğraf Makinanı Al Gel Etkinliği / Doğada Fotoğraf Çekme Teknikleri
  11:00   Çocuklarla doğada resim, şiir ve kompozisyon etkinliği
  11:30 – 16:30    En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması

  19 Mayıs 2017 Cuma (Sevgi Gölü Yanı)
  10:00    Yöresel Ot Yemekleri Yarışması

  Festival Açılış Töreni
  14:00  BEREKET TENCERESİ / 65 Çeşit Ot Kavurması

  Şeflerle Canlı Mutfak
  14:30 – 15:30   Gurme Şef Haldun TÜZEL ile  / Otlu ve Balıklı Sahan Böreği
  15:30 – 16:00   Danilo ZANNA ile Söyleşi
  16:00 – 16:30   Şef Soner UZUN  ile Üç Otlu Enginar
  16:30 – 17:00    Yarışma Ödül Töreni
  09:00 – 19:00    Sergi
  Fotoğraf, Resim, Şiir ve Kompozisyon

  20 Mayıs 2017 Cumartesi (Sevgi Gölü Yanı)

  Şeflerle Canlı Mutfak
  11:00 – 12:00  Asuman KERKEZ ile Otlu Tabulle Salatası
  12:30 – 13:30  Mehmet AK ile  Isırganlı Bahar Helvası
  14:00 – 15:00  Şef Mustafa YAZICI ile Otlu Tortellini ve Ravioli Makarna Yapımı

  16:00 – 17:30    SÖYLEŞİ  Ot ve Biz
  Konşmacılar:
  Dr. Fergan KARAER / OMÜ
  – Karadeniz’de yetişen yenilebilir otlar ve faydaları.

  Haldun Z. TÜZEL / Gurme, Yazar
  – Günümüzde yöre yemeklerine değer nasıl gösteriliyor?

  Esat ÖZATA  / Şef, Program Yapımcısı
  – Türk mutfağında ve soframızda otların yeri.

  Ömer ESEN / EURO TOQUES Türkiye Başkanı
  – Günümüzde ot ve ot yemeklerinin menülerdeki yeri.

  Öner ÇULFAZ / KARAPAFED (Karadeniz Aşçılar ve
  Pastacılar  Federasyonu) Başkanı
  – Otların faydaları ve neden/nasıl tüketilmeli?

  Mehmet AK / Raw Food Uzmanı
  – Pişmeli mi, pişmemeli mi?

  Asuman KERKEZ / Yemek Yazarı,  Aşçılık Eğitmeni
  – Gelenekten geleceğe Türk mutfağı.

  21 Mayıs 2017 Pazar
  09:00   Onur Anıtından Otobüslerle Hareket.
  Vezirköprü Şahinkayası Gezisi
  Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Gezisi
  Ayvacık Gezisi

  * (Samsun dışından gelen ziyaretçiler için üç farklı güzergahta gezi programı hazırlanmıştır.)

  Bilgi için irtibat numaralarını arayabilirler.

  İrtibat numaraları :0532 585 49 53 (Dilek Genç)


 • Falcon Fest Şahinkaya Kanyonu Festivali

  Tüm dünya 17-19 tarihler arasında Samsun da yapılacak olan Falcon Fest e hazırlanıyor. 19 Mayıs haftasında yapılacak olan etkinliklere Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Beyaz Rusya (Belarus), Birleşik Arap Emirlikleri, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Kuveyt, Litvanya, Macaristan, Portekiz, Rusya Federasyonu ve Yeni Zelanda gibi ülkelerden binlerce sporcu katılacak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) tarafından organize edilen festivalde Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu nda yapılacak. BASE Jump, Tırmanış, Slackline, Kano, Stand Up Paddle (SUP) ve Paramotor spor dalları çeşitli ülkelerden gelen uzman sporcular tarafından yapılacak. Falcon Park (Festival alanı) Şahinkaya kanyo nunda bulunan Tabiat Parkı, yüzlerce sporcuların çadırlarda kalacağı festival alanına dönüştürülecek Festival alanına gitmek isteyen katılımcılar tekneyle 30 dakikada tekneyle yaklaşık 1 saate gidebilir. 

  Ayrıntılı Bilgi İçin  http://falconfest.org/   sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

 • Falcon Fest Samsun Şahinkaya Kanyonu nda

  Samsun un Vezirköprü ilçesi nde doğal güzelliği ile ön plana çıkan Şahinkaya Kanyonu  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında dünyanın en önemli ekstrem sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor

  Samsun un Vezirköprü ilçesi nde doğal güzelliği ile ön plana çıkan Şahinkaya Kanyonu  dünyanın en önemli ekstrem sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor. 19 Mayıs Haftası nda 19 ülkeden 100 maceraperest, Şahinkaya Kanyonu nda bir araya gelerek, Türkiye nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivalinde yeteneklerini sergileyecek.


 • Muhteşem Sezon Sonu Prömiyeri Dansın Ritmi

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2016-2017 sanat sezonunun son prömiyerini 3 farklı eserden oluşan Dansın Ritmi ile yapmaya hazırlanıyor

  Farklı koreografların Paso a Paso, Rondo Ala Turka ile Danzón  adlı eserlerinin Dansın Ritmi adı altında seyirciyle buluşacağı prömiyer temsili 17 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00 de gerçekleşecek.

  90 dakika sürecek olan Dansın Ritmi eserinin biletleri Biletiva internet sitesinden ve gişeden alınabilir.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

  Dansın Ritmi nin sezondaki tüm temsilleri:

  17 Mayıs Çarşamba – 20.00 – Prömiyer

  23 Mayıs Salı – 14.00

  23 Mayıs Salı – 20.00

  25 Mayıs Perşembe – 20.00


 • Fasl-ı Şahane Yeşilyurt AVM de Gerçekleşiyor

  Yeşilyurt AVM Fasl-ı Şahane etkinlikleri geri dönüyor. Yeşilyurt AVM, alışveriş merkezinin açık otopark alanına kurulan Ramazan Sokağı konsepti ile Ramazan boyunca birbirinden keyifli gösterilere imza atacak.

  Eğlencenin ve keyifli alışverişin adresi Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVM) geleneksel ramazanları yaşamak isteyen ziyaretçileri için iftar öncesi ve iftar sonrası dopdolu bir program hazırladı. Yeşilyurt AVM açık otopark alanında 17 Mayıs Perşembe günü başlayacak olan 7. Fasl-ı Şahane Etkinlikleri Ramazan ayı boyunca her akşam eski ramazanların etkinlik ve gösterilerinin yanı sıra birbirinden ünlü sanatçılar ve yerel gruplar ile ziyaretçilerine unutulmaz bir Ramazan yaşatmayı planlıyor.


18
 • KARADENİZ KİTAP FUARI

  Samsun Kitap Fuarı 2015 


 • Askeri Gemi Ziyarete Açılıyor

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi Samsun Liman ında halkın ziyaretine açılacak…

  TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi 18 Mayıs Çarşamba günü 10.00-12.00 ile 14.00- 16.00 ve 19 Mayıs Perşembe günü 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacaktır.


 • Askeri Gemi Ziyarete Açılıyor

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi Samsun Liman ında halkın ziyaretine açılacak…

  TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi 18 Mayıs Çarşamba günü 10.00-12.00 ile 14.00- 16.00 ve 19 Mayıs Perşembe günü 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacaktır.


 • 4. 19 Mayıs Vosvos Şenliği

  Türkiye nin birçok yerinden gelecek olan Vos Vos tutkunları 18-21 Mayıs tarihleri arasında Batı Park ta, 4. Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliği kutlanacak

  Samsun Vosvos Kulübü tarafından düzenlecek etkinlik boyunca çeşitli eğlenceler ile 3 gün süren etkinliğe, Türkiye nin her yerinden gelecek 200 e yakın Vos vos tutkunu, üç gün boyunca çeşitli programalarla Atatürk ün Samsun a çıkışını ve Kurtuluş u kutlayacak.

  KONVOY YAPACAKLAR

  Atatürk ün Samsun dan Havza ya yaptığı yolculuğun güzergahı kullanılarak yapılacak bir  Vefa Seyri de etkinlikler arasında yer aldığı programda, Kurtuluş Yolu güzergahı üzerinde bulunan Kazancı Taşhan Otel e kadar Atatürk posterleri ve Bayraklarla süslenmiş 200 e yakın araçtan oluşan Vos vos konvoyu renkli görüntüler oluşturacak.


 • 19 Mayıs Samsun da Farklı Kutlanır

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  kutlama programı hakkında açıklamalarda bulundu

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli Mücadele ye giden yolda ilk adımın atıldığı şehrimizde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 01 Mayıs 2017 tarihinde başlamış olup, 26 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek birçok etkinlikle gerçekleşecektir. Zengin bayram kutlama programı çerçevesinde içinde bulunduğumuz haftada; 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 19.30 da Uğur Mumcu Parkı ndan başlayacak olan Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı nda sona erecektir. 19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 08.30 da Atatürk Anıtı na Çelenk Koyma Töreni  ile başlayacak olan bayram kutlamamız, saat 09.45 te Tütün İskelesi nde Bayrağın Karaya Çıkarılış Töreni ve valilik binası bahçesinde yapılacak olan etkinliklerle devam edecektir. Aynı gün Doğu Park mevkisinde saat 16.00 da Solo Türk ve Türk Yıldızları nın muhteşem gösterisine tanık olacağız.

  Daha sonra saat 18.30 da Atakum sahilinde düzenlenen 1919 metre şanlı Türk Bayrağımızla  Bayrak Yürüyüşü  gerçekleşecektir. 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılı kapsamında spordan sanata, kültürden tarihe uzanan etkinliklere tüm halkımızın davetli olduğunu belirtir, büyük bir coşku ile kutlayacağımız bayramımızı şimdiden kutlarım dedi.


 • SAMDOB tan 19 Mayıs Özel Konseri

  Samsun Valilik programı kapsamında 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen konser 18 Mayıs 2018 Cuma akşamı ücretsiz olarak SAMDOB Orkestrası ve Koro Sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Koro Sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek olan 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Konseri 18 Mayıs 208 Cuma günü saat 21:30 da Aydın Gün Sahnesi nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

  Konserin solisti Soprano Sezgi Elhüseyni, Koro ve Orkestra Şefi Mikhail Iskrov olurken İdil Öğüt ise Başkemancı olarak yer alacak. 14 parçanın seslendirileceği konserde Muammer Sun a ait Kurtuluş ve Cumhuriyet filmleri müzikleri, marşlar seslendirilecek.

  18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 21.30 da Aydın Gün Sahnesi nde gerçekleştirilecek olan konser ücretsiz olup davetiyeler için Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva dan temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00 a kadar açıktır.


 • Samsun da fener alayı yürüyüşü

  Samsun da, 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü düzenleniyor

  Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce organize edilen etkinlikler kapsamında Samsun da Fener Alayı ve Gençlik Festivali yürüyüşü düzenleniyor.

  Yürüyüş; 56 lar mevkinde bulunan Uğur Mumcu Parkı nda toplanarak, İstiklal Caddesi nden Cumhuriyet Meydanı na, oradan da Kurtuluş Yolu na kadar ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürünecek. Fener Alayı Yürüyüşü; 18 Mayıs Cuma günü saat 21.00 da gerçekleşecek.

  Yürüyüşe Samsun halkınında büyük bir katılım göstermesi beklenirken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ile Mehteran Takımı, Ritm Grupları, Sporcular, Halk Oyunları ekibi yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü sporcularının da atlarıyla katılacağı aktarıldı.

  Fener Alayı Yürüyüşü; 18 Mayıs Cuma günü saat 21.00 da gerçekleşecek

  Diğer tüm 19 Mayıs etkinlikleri için; altta bulunan etkinlik programı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


 • Lovelet Outlet te Ramazan Etkinlikleri

  Lovelet Outlet te Ramazan Etkinlikleri başladı. Lovelet Outlet AVM Ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak

  On bir ayın sultanı olan Ramazan ayını dolu dolu geçirmeyi planlayan Lovelet Outlet, ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak

  Ramazan ayı boyunca iftar sofralarının keyfini alışveriş merkezinde çıkaran müşterilerin memnuniyetini sağlamak ve onlara keyifli bir Ramazan süreci yaşatmak için Ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

  İftar öncesinde Fasıl ile başlayıp Güldüren didişmeleri ile her kesimden insanı eğlendiren Karagöz Hacivat oyunları koreografili müzikli oyun gösterimi olan Aşuk ile Maşuk gibi geleneksel ramazan etkinliklerinin yanı sıra İlizyon, Palyaço, Semazen, Rus akrobasi sirki, Üsküdar aşıkları, Akordiyon, Dev Baloncuklar gibi birçok farklı gösteri düzenlenecek.

  Lovelet Outlet te gerçekleşecek olan etkinlik programı ise şöyle;

  18 Mayıs Cuma

  • İftar öncesi Fasıl
  • Karagöz – Hacivat
  • Aşuk ile Maşuk

  19 Mayıs Cumartesi

  • İftar öncesi Fasıl
  • İlizyon
  • Palyaço – Yüz boyama etkinliği

  20 Mayıs Pazar

  • İftar öncesi Fasıl
  • Üsküdar Aşıkları
  • Sunucu ile Yarışmalar

  25 Mayıs Cuma

  • İftar öncesi Fasıl
  • Karagöz – Hacivat
  • Aşuk ile Maşuk

  26 Mayıs Cumartesi

  • İftar öncesi Fasıl
  • Üsküdar Aşıkları
  • Palyaço ile Yarışmalar
  • Kum ve Yüz Boyama etkinliği

  27 Mayıs Pazar

  • İftar öncesi Fasıl
  • Akordiyon
  • Kovboy, BugsBunny
  • Palyaço ile Yarışmalar

  Haziran ayı etkinlik takvimi eklenecektir.


19
 • Samsun 19 Mayıs Bayramı Etkinlikleri

  Samsun da, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TSK Özel Kareler fotoğraf sergisi, gençlik yürüyüşü, Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Konseri ve çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

  Programlar 17 Mayıs ta Sevgi Kafe yanında düzenlenecek olan Dragon Bot Yarışları ile başlayacak. Aynı gün Uğur Mumcu Parkından Cumhuriyet Meydanı na kadar saat 20.00 da Fener Alayı ve 1919 metre uzunluğunda Türk bayrağı ile Gençlik Festivali Yürüyüşü yapılacak.

  TSK Özel Kareler fotoğraf sergisi ise 18 – 19 Mayıs ta Piazza alışveriş merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 18 Mayıs ta TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde TÜYAP Tüm Fuarcılık ile Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile açılacak Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun, 24 Mayısa kadar yayın evleri, yazarlar ve okuyucuları ağırlayacak.

  Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 18 Mayıs’ta saat 20.00de Canik Kültür Merkezinde konser verecek.

  19 Mayıs günü ise Yaşar Doğu Spor Salonu arkasında, Uluslararası 19 Mayıs Yarı Maratonu saat 9.30 da başlayacak. Dragon Bot yarışlarının finalleri de aynı gün gerçekleştirilecek.

  – Türk Yıldızları 19 Mayısta Samsunlular için havalanacak

  Türk Yıldızları da 19 Mayısta saat 16.00da Doğu Park mevkisinde Samsunlular için gösteri düzenleyecek. Aynı gün vosvoslar ile motosikletler 17.30 da şehir turu düzenleyecek.

  Etkinlikler 23 Mayıs’ta Tütün İskelesinde başlayacak Uluslararası Kurtuluş Mücadelesi 7. Anma Yürüyüşünün 25 Mayısta Havzada tamamlanmasıyla son bulacak.


 • GeNCLİK HAFTASI KONSERİ

  PERSEMBE SAAT 20:00

 • Yeşilyurt AVYM 19 Mayıs Gençlik Şöleni Başlıyor

  Yıl boyunca alışverişi eğlence ile birleştiren ve birbirinden renkli etkinliklere imza atan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 19 Mayıs haftasında misafirlerine unutulmaz bir hafta yaşatmaya hazırlanıyor.

  19-20 Mayıs saat 12:00-19:00 arasında Yeşilyurt AVM karşısındaki sahilde kurulacak olan eğlence parkurunda ATV, Paintball ve Rodeo ile kendinize biraz vakit ayırarak sınırsız eğlencenin tadına varacaksınız. Samsun Advanture Park ile ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikte, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi nden yapacağınız 30 TL ve katları alışverişlerinizi Luck Card danışma bankosuna işletip kazanacağınız kupon ile eğlence alanında isteyen ATV ile gezme fırsatı bulacak, isteyen Paintball ile kurulacak özel hedeflere atış yapabilecek.

  Yine 19 Mayıs günü saat 12:00-18:00 arası sahilde kurulacak alanda Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Samsun Capoeira Derneği tarafından organize edilen etkinlikte, Capoeira gösterileri, Workshop, Eğlenceler ve sürprizlerle dolu bir gün sizleri bekliyor.

  20 Mayıs Cuma günü saat 17:00’da 19 Mayıs kutlama programında yer alan Liseli Gençler Plaj Futbolu finali gerçekleştirilecek. Hemen öncesinde ise üçüncülük maçı ve özel gösteri maçı ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak.

  Plaj Futbolu finalinden sonra saat 18:00 de Türkiye Ragbi liginde şampiyon olan 1919 Samsun Ragbi Spor Kulübü Bay ve Bayan takımları, yaklaşık 1 saat sürecek nefesleri kesen gösteri maçına imza atacak. İzleyenlerin Ragbi Sporunu yakından tanıma fırsatı bulacakları gösteri maçını kaçırmayın.

  Tüm bu eğlenceli etkinliklerin yanı sıra 20 Mayıs akşamı saat 20:00’da sahile kurulacak dev sahnede önce çeşitli illerden gelen gençlik merkezleri halk oyunları ekipleri, İzmirden, Kırşehire, Sivastan, Ankaraya, Kıbrıstan, Trabzona yöresel halk oyunları gösterisi sergileyecek. Hemen ardından Instagram fenomeni Ahmet Yılmaz ın birbirinden hit şarkıları seslendireceği, DJ İnanç Seven inde da eşlik edeceği muhteşem sahne performansını kaçırmayın.

  Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, bu muhteşem coşkuyu paylaşmak için tüm Samsun halkını davet ediyor.


 • Samsun Gençlik Festivali

  Samsun Gençlik Festivali, 19 – 20 – 21 Mayıs 2017 de %100 müzik ve eğlence ile Türk rock müziğinin en güçlü isimlerini ağırlayacak

  Geçtiğimiz yıl, Zeytinli Rock Festivali nde, 70 den fazla sanatçı ve 100.000 den fazla müzikseveri buluşturarak, Türkiye müzik festivali tarihine damga vuran MİLYON YAPIM, 2017 yılında, yepyeni bir festivali daha müzikseverlerle buluşturmayı hedefliyor.

  19 – 20 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Samsun da Sheraton Grand Beach te düzenlenecek olan Samsun Gençlik Festivali, Karadeniz de yaşayan tüm müzikseverleri %100 müzik ve eğlence ile ağırlamaya hazırlanıyor.

  Günde 7 sanatçının sahne alacağı, günlük ve kombine bilet satışının olacağı festivalde, kamp alanı bulunmayacak. Milyon Yapım organizasyonunda ve Umut Kuzey genel koordinatörlüğünde, 19 – 20 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin biletleri satışta…

  Kral Pop Tv medya sponsorluğunda, Red Bull desteğiyle, Türkiye nin yeni gençlik kanalı Milyon Tv ekranlarında da yayınlanacak festivalin sosyal medya paylaşımları #SGF2017 hashtagi ile yapılacak.

  19 Mayıs Cuma

  Athena

  Selda Bağcan & Boom Pam
  Pilli Bebek
  Umut Kuzey
  Flört
  Yüzyüzeyken Konuşuruz
  Yok Öyle Kararlı Şeyler
  Feridun Düzağaç
  Pinhani
  Yeni Türkü
  İskender Paydaş
  Luxus
  What Da Funk
  Teoman
  Manga
  Cem Adrian
  Adamlar
  Jehan Barbur
  Kaan Uzuner

  20 Mayıs Cumartesi

  MFÖ

  21 Mayıs Pazar

  Şebnem Ferah

  19 Mayıs Cuma, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan konser biletleri 40 TL’den satışa sunulurken, 3 günü kapsayacak şekilde girişler kombine bilet ise; 80 TL olarak açıklandı. Biletler biletix üzerinden satışa çıktı.


 • TCG YILDIRAY Denizaltısı Samsun da Ziyarete Açılacak

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, TCG YILDIRAY adlı denizaltı Samsun Liman ziyareti gerçekleştirecektir

  Samsun a gelen TCG YILDIRAY adlı denizaltısı 4 gün halkın ziyaretine açılacak

  Denizaltı, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü 14:00-16:00, 19 Mayıs 2017 Cuma günü 10:00-12:00 ile 14:00-16:00, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü 10:00-12:00 ile 14:00-16:00, 21 Mayıs 2017 Pazar günü 10:00-12:00 ile 14:00-16:00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacaktır.

  NOT: Sevgi Kafe nin oradan Samsunport Liman kapısından giriş yaparak ulaşabilirsiniz.


 • Samsun Opera Orkestrası ndan 19 Mayıs ta Senfonik Konser

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, 6 Mayıs akşamı gerçekleşen ve büyük ilgi gören Opera Yıldızları konserinin ardından, yeni bir konser programıyla tekrar klasik müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor
  Samsun Opera Orkestrası nın şef Artun Hoinic yönetiminde 19 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00 de gerçekleştireceği Senfonik Konser, iki bölüm olarak sunuluyor. 
  Çellist Sinan Dizmen in solist olarak yer alacağı konserin programı şöyle:
  • Gabriel Fauré – Pavane, OP.50
  • Joseph Haydn – Viyolonsel Konçertosu Re Majör
  ARA
  • Georges Bizet – 1. Senfoni
  Başkemancı Ols Cinxo


  Konserin biletleri Biletiva internet sitesinden ve gişeden alınabilir.  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.


 • 19 Mayıs Bayramı kutlamaları ertelendi

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler ertelendi

  Samsun Valiliğince yapılan açıklamaya göre; 19 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek olan tüm etkinlikler hava muhalefeti sebebiyle 20 Mayıs Cumartesi gününe ertelenmiştir

  Yapılan açıklama şöyle; 

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 98. Yıl Dönümü Kutlama Programı kapsamında, 19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 12.00 de 19 Mayıs Yarı Maratonu Ödül töreni Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda, 1919 metrelik şanlı Türk Bayrağımızla yapılacak Bayrak Yürüyüşü bugün saat 18.30’da Atakum Sahilinde gerçekleşecektir.

  Bunların haricindeki tüm etkinlikler olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Mayıs 2017 Cumartesi gününe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

  Atatürk ün Samsun a çıktığı nokta olan Tütün İskelesi nin önündeki Kurtuluş yolundaki tören, Valilik binası önündeki tören alanındaki etkinlikler, Paramotor Gösterileri, Sahil Güvenlik in arama kurtarma gösterisi Türk Yıldızları ve Solo Türk ekibi jet uçakları gösterisi yarına ertelendi.

  Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK ekibi jet uçakları gösterisi 20 Mayıs Cumartesi günü 15.30 SOLOTÜRK 16.30 Türk Yıldızları Doğu Park ta sizlerle…


 • 19 Mayıs tan 15 Temmuz a Şiir Yarışması

  İlkadım Belediyesi, 19 Mayıs’tan 15 Temmuz a adlı şiir yarışması düzenliyor. İlkadım Belediyesi Şiir Yarışması na son katılım tarihi 16 Haziran 2017.

  Ödüller:

  Her Kategori için:

  Birincilik Ödülü : 3.000 TL

  İkincilik Ödülü : 2.000 TL
  Üçüncülük Ödülü : 1.000 TL
  Mansiyonlar (3 Adet) : 500 TL
  Yarışmaya başvuran şiirler, Seçici Kurul tarafından belirlenen aşağıdaki kriterlere göre 100 üzerinden puanlama yolu ile değerlendirilecektir.
  2. Sanatsal değeri
  3. Türk örf, adet ve geleneklerine uygunluk
  4. Türkçe nin kullanımı ve zenginliği
  1. Cemal SAFİ : Şair
  2. Prof. Dr. Şahin KÖKTÜRK : OMÜ Ed.Bl.Başk.
  3. Doç. Dr. Bekir Şakir KONYALI : OMÜ Ed.Fak.Öğr.Gör.
  4. Oktay ÇAKIR : Basın Yayın Kültür ve Sosyal İşler Müd.
  5. Kenan YAVUZARSLAN : Şair
  ● Yarışma konusu İlkadım da 19 Mayıs’tan 15 Temmuz a Kahramanlık, Milli birlik, Kardeşlik ve Vatan (Bayrak) şiirleri.
  ● Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.
  ● Eserler tek kategoride değerlendirmeye alınacaktır. (Hece, Aruz ve Serbest vezin şiirler tek kategoride değerlendirilecek ve her kategoriden iki eser ödüllendirilecektir.
  ● Yarışmaya katılacak şiirler, daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır.
  ● Yarışmacılar en fazla ikişer (2) şiirle katılabilirler. (Sadece bir şiire ödül verilir)
  ● Şiirler, iki A4 sayfa boyutunu geçmeyecek şekilde, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, tek sütuna ve 1,5 satır aralığında bilgisayarda yazılacaktır.
  ● Sadece internet üzerinden başvuru kabul edilecektir.
  ● Şartnamede belirtilmeyen konularda Seçici Kurul tarafından belirlenecek kararlar geçerlidir.
  ● Tüm eserlerin telif hakkı İlkadım Belediyesine ait olup geri iade edilmez. Yarışmacılar ödül alan ve yayınlanmaya uygun bulunan şiirlerinin Belediyemiz tarafından hazırlanacak olan albümde yayınlanmasını yarışmaya katılmakla kabul etmiş sayılacaklardır.
  ● Ödüle hak kazanan ve şehir dışından Samsun a gelecek olan yarışmacıların bir (1) kişilik yol (geliş-dönüş otobüs) ve konaklama masrafları belediyemize aittir.
  Eserlerinizi; yarisma.ilkadim.bel.tr adresine yükleyerek başvurabilirsiniz.
  Son başvuru: 23 Haziran 2017 Cuma
  Sonuçların ilan tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma
  Ödül töreni: 15 Temmuz 2017 Cumartesi
  Yarışma Koordinatörü:Kenan Yavuzarslan
  (0 532) 644 9682
  E-posta:yarisma@ilkadim.bel.tr
  İLKADIM /SAMSUN

  Dereceye giren ve mansiyona değer bulunanlara ayrıca plaket verilecek ve Jüri değerlendirmesi sonucu belirlenen eserlerle birlikte albüm haline getirilerek yayınlanacaktır.

  Değerlendirme Kriterleri:

  1. Özgünlük

  Seçici Kurul:

  ● Yarışmaya 18 yaş ve üzeri herkes katılabilir.

  Eserlerin Teslimi:

  Yarışma Takvimi:

  İletişim ve Teslimat Adresi:

  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü


 • 100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor

  100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor spor organizasyonlarında voleybol, futbol, plaj futbolu, 3×3 sokak basketbolu, bisiklet, masa tenisi, bilek güreşi, dart, tenis olmak üzere 9 branşta gerçekleştirilecek olan spor organizasyonlarında büyük küçük herkesin katılabileceği etkinlikler düzenleniyor.

  Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Bu yıl milletimizin başlattığı, milletimizin kurtuluş ve yeniden varoluş mücadelesinin atıldığı ve ilk meşalenin yakıldı Samsun da 99. yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde 100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor spor organizasyonlarında buluşuyoruz dendi.

  Voleybol, Futbol, Plaj Futbolu, 3×3 Sokak Basketbolu, Bisiklet, Masa Tenisi, Bilek Güreşi, Dart, Tenis olmak üzere 9 branşta gerçekleştirilecek olan spor organizasyonlarında büyük küçük herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecektir.

  Turnuvalar hakkında detaylı bilgilere görsellerden ulaşabilirsiniz.


 • Samsun 19 Mayıs Yarı Maratonu statü ve kayıt linki

  19 Mayıs 2018 Cumartesi güünü Samsun da yapılacak olan 19 Mayıs Yarı Maratonu statü ve kayıt linki ektedir.

  http://www.taf.org.tr/2018/05/08/samsun-19-mayis-yari-maratonu-statu-ve-kayit-linki/


 • Aşkı Meşk Adlı Tiyatro Oyunu Gazi Sahnesi nde

  Erhan Başoğlu nun yazdığı Aşkı Meşk adlı 2 perdelik geleneksel komedi oyunu 19 – 20 – 27 Mayıs 2018 tarihlerinde Saat 19:00 da Gazi Sahnesi nde tiyatroseverler ile bir araya geliyor.

  Oyuncular

  • Adil Türkoğlu
  • Elif Mutlu
  • Enes Turan
  • Ekrem Sarıoğlu
  • Fuat Ekusta
  • İsmail Yıldız
  • Oğuzhan Ünal
  • Oktay Genç
  • Onur Erdoğan
  • Özgür Başoğlu
  • Sait Albayrak
  • Serdar Aksoy
  • Tuba Kartal

  Detaylı bilgi için 0362 230 1620 – 0506 911 0888 nolu telefon numaralarını arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


 • Solo Türk ve Türk Yıldızları Samsun Gösterisi

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü 14.00 da başlayacak kutlamalar kapsamında gösterileri Sevgi Kafe mevkinde ve Samsun sahil boyunca izleyebilirsiniz.

 • Samsun 19 Mayıs Etkinlik programı açıklandı – 2018

  Samsun da 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlik programı açıklandı

  Samsun da her yıl büyük bir coşku ile kutlanan 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

  Samsun Valiliğinden yapılan bilgilendirmede 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerine Anneler Günü de eklendi. Buna göre 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs 2018 tarihinde Sevgi Kafe de Annelerin katılımı ile çeşitli yarışmalar ve spor aktiviteler düzenlenecek.

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Samsun da 14 Mayıs 2018 tarihinde ise Tekkeköy ilçesi Yaşar Doğu Spor salonunda Bir Adım Yeter Çocuk ve Gençlik konseri kapsamında 1919 öğrencinin oluşturduğu koro konser verecek.

  Yine 14 Mayıs 2018 tarihinde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Milli Sporcular Anneler Gününü kutluyor aktivitesi ile Samsunum1 Gemisi ile gezi ve akşam yemeği düzenlenecek.

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 16-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında ise Canik İzci Evinde, Samsun da Kurtuluşa İlkadım İzcilik Kampına 81 ilden 500 izci katılacak.

  16 Mayıs 2018 tarihinde Samsun Valilik binası giriş katında saat 10.00’da 19 Mayıs ve Samsun temalı 3 boyutlu kağıt rölyef sergisi düzenlenecek.

  18 Mayıs 2018 tarihinde saat 21.00 ise 56 lardan- İstiklal Caddesi (Çiftlik) ve Meydan güzergahları arasında Samsun halkının katılımı ile Fener Alayı ve Gençlik Festivali yapılacak.

  19 Mayıs 2018 tarihinde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında saat 14.00 da Atayolu-Batı Park arasında Vosvos araçları şehir turu atacak.

  19 Mayıs 2018 tarihinde yine saat 16.00 da Solo Türk ve Yıldızları uçak gösterisi Doğu Park alanı semalarında gerçekleştirilecek.

  Samsun da 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs 2018 tarihinde saat 19.00 da Atakum sahil yolunda 1919 metre bayrak yürüyüşü yapılacak.

  Tüm etkinlik programı ise şöyle;


  7ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ13
  Mayıs
  2018
  14:00ANNELERİN KATILIMIYLA ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR VE SPOR AKTİVİTELERİ GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.SEVGİ KAFE

  6BİR ADIM YETER ÇOCUK VE GENÇLİK KONSERİ14 Mayıs
  2018
  13:001919 ÖĞRENCİNİN OLUŞTURDUĞU KORO KONSERİ.TEKKEKÖY YAŞARDOĞU SPOR SALONU
  8MİLLİ SPORCULARIMIZ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYOR14
  Mayıs
  2018
  19:00SAMSUNUM 1 GEMİSİ İLE GEZİ VE AKŞAM YEMEĞİSAMSUNUM 1 GEMİSİ LİMAN
  9KURTULUŞA İLKADIM İZCİLİK KAMPI16 – 20 MAYIS
  2018
  08:00ÜLKEMİZİN 81 İLİNDEN KATILACAK OLAN TOPLAM 500 İZCİ İLE İZCİ EVİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.CANİK İZCİ EVİ
  1019 MAYIS VE SAMSUN TEMALI 3 BOYUTLU KAĞIT RÖLYEF SERGİSİ16 MAYIS
  2018
  10:00VALİLİK BİNASI GİRİŞ KAT
  11DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ17 MAYIS
  2018
  20:00ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
  12FENER ALAYI VE GENÇLİK FESTİVALİ YÜRÜYÜŞÜ18
  MAYIS
  2018
  21:00SPORCULARIMIZ, GENÇLİK MERKEZLERİ ÜYELERİMİZ, HALK OYUNLARI FESTİVALİNE KATILACAK TÜM GRUPLAR VE BELEDİYE BANDOSU,MEHTERAN TAKIMI, RİTM GRUPLARI VE SAMSUN HALKIMIZIN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.HAVAİİ FİŞEK GÖSTERİLERİ VE MEHTERAN EKİBİ56 LAR’DAN – ÇİFTLİK MEYDAN
  13FENER ALAYI GENÇLİK FESTİVALİ HALKOYUNLARI GALASI18
  MAYIS
  2018
  22:00VALİLİK ÖNÜ
  14DEVLET OPERA VE BALESİ KONSERİ18
  MAYIS
  2018
  21:00ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
  15ÇELENK SUNMA19
  MAYIS
  2018
  08:30ÇELENK SUNMA MERASİMİATATÜRK ANITI
  1619 MAYIS YARI MARATONU19
  MAYIS
  2018
  09:2020 KM PARKURDA YERLİ VE YABANCI ATLETLERİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.KURTULUŞ YOLU
  17BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ19
  MAYIS
  2018
  09:35BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.TÜTÜN İSKELESİ
  18BAYRAK ÇIKIŞI19
  MAYIS
  2018
  09:45SEMBOLİK BAYRAĞIMIIZIN ÇIKIŞ SERONOMİSİTÜTÜN İSKELESİ
  19SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK IN KONUŞMALARI V BAYRAK DEVİR TESLİM TÖRENİ19
  MAYIS
  2018
  09:50ASKERLİK İLE İZCİLERİMİZİN BAYRAK DEVİR TESLİM TÖRENİTÜTÜN İSKELESİ
  20TÖREN PROGRAMI19
  MAYIS
  2018
  10:10SAYGI DURUŞU, İSTİKLAL MARŞI(DEVLET OPERA VE BALE), ŞİİR (MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ), SAYIN VALİMİZİN KONUŞMASI, 19 MAYIS LİSESİ MEZUNLARI HAVA MERASİM BÖLÜĞÜNÜN GÖSTERİSİ, GHSİM SPORCULARININ GÖSTERİLERİ, DAĞCILARIN GÖSTERİLERİ, 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ, ENGELLİLER DANS GÖSTERİSİ, GENÇLİK MERKEZLERİ RİTİM GRUBU GÖSTERİSİ, HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİKONSER ALANI VALİLİK ÖNÜ
  22VOS-VOS ARAÇLARI SERGİSİ VE ŞEHİR TURU19
  MAYIS
  2018
  14:00FARKLI İLLERDEN GELECEK OLAN VOSVOS KULÜPLERİNİN KATILIMIYLA ARAÇ SERGİSİ VE ŞEHİR TURUATA YOLU- BATI PARK
  23SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI KURTARMA GÖSTERİSİ19
  MAYIS
  2019
  14:30DOĞU PARK
  24TÜRK HAVA KURUMU GÖSTERİLERİ19
  MAYIS
  2020
  15:00DOĞU PARK
  25SOLO TÜRK VE YILDIZLARI UÇAK GÖSTERİSİ19
  MAYIS
  2018
  16:00DOĞU PARK ALANI SEMALARINDA YAPILACAK UÇAK GÖSTERİLERİDOĞU PARK
  26BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ19
  MAYIS
  2018
  19:001919 METRE BAYRAĞIMIZIN YÜRÜTÜLMESİ; ÖĞRENCİLER, SPORCULAR HALKIMIZ VE PROTOLÜN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.ATAKUM SAHİL
  27ARMONİ YILDIZLARI TÜRKAY KONSERİ19
  MAYIS
  2019
  20:00ÇOBANLI İSKELESİ
  28BİSİKLET ŞENLİĞİ20
  MAYIS
  2018
  14:00İLGİLİ SPOR KULÜPLERİ NEZARETİNDE SAMSUN HALKININ VE PROTOKOL ÜYELERİNİN KATILIMI İLE SAHİL YOLUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.ATAKUM SAHİLİ
  29BATIK GEMİ VE DENİZE BAYRAK AÇMA21
  MAYIS
  2018
  14:00SU SPORLARI KULÜPLERİ NEZARETİNDE ATAKENT AÇIKLARINDA BULUNAN BATIK GEMİYE DALIŞ VE DENİZE BAYRAK AÇARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.ATAKENT DENİZ MARİNA AÇIKLARI (HAVA DURUMUNA GÖRE İPTAL EDİLEBİLİR)
  30ULUSAL KURTULUŞ MÜCADELESİ
  10. ANMA YÜRÜYÜŞÜ
  22 – 25 MAYIS
  2018
  10:0081 İLDEN KATILACAK OLAN DAĞCI KULÜPLERİ İLE İZCİLERİMİZİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.GÜZERGAH TÜTÜN İSKELESİ HAVZA İLÇEMİZ ARASINDA OLACAKTIR.KURTULUŞ YOLU-HAVZA İLÇESİ

20
 • Samsun Hayal Kahvesi Yaşar Konseri

  Samsun Hayal Kahvesi Yaşar Konseri

 • Kalben İle Müziğin Ritmi Piazza AVM de

  20 Mayıs Pazar günü saat 16.00 da şarkı yazarı ve yorumcu Kalben Samsun Piazza AVM de mini konser ve imza günü nde samsunlular ile bir araya geliyor.212223
 • Bizim Oralar Resim Sergisi Bulvar AVM de

  Samsun Ladik de doğup büyüyen değerli ressamlarımızdan Zeki Serbest in resim sergisi 23 Mayıs Pazartesi günü sanatseverlerle buluşacak. Sergi, 6 Haziran Pazartesi gününe kadar Bulvar AVM Sergi Salonu nda ziyaret edilebilecek.

  Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü mezunu olan sanatçı B.R.H.D. üyesi olup, 81 kişisel sergi açtı. 137 yarışmalı ve karma sergilere katıldı. 1990 yılında ise Esbank Yunus Emre Resim Yarışması nda ödül aldı. İlk, orta ve  ilköğretmen okulu öğrenimini Ladik te yapan sanatçı, eserlerinde genellikle kırsal kesimdeki yerleşim alanlarını yorumlayan peyzaj resimleriyle tanınıyor. Kış günlerinin soğukluğunu, köy evlerinin sıcak tonlardan oluşan kiremitleriyle yumuşatırken, dostluğun simgesi olan atları, zor şartların ve emeğin simgesi kızakları, oluşturduğu figürleri ile de köy insanını resmediyor.

  Sanatçının yapıtları yurtiçi-yurtdışı özel ve resmi koleksiyonlarda yer almaktadır.

  Sanatseverlerin merakla beklediği sergi, 23 Mayıs Pazartesi saat 17:00 da açılacak ve  6 Haziran Pazartesi gününe kadar Bulvar AVM Sergi Salonu nda görülebilecek.

  Tüm Samsunlular davetlidir.


 • Doktor Mucize Adlı Opera Gösterisi Samsun da

  Doktor Mucize adlı 1 perdelik opera gösterisi 23 – 25 Mayıs 2018 tarihlerinde saat 20:00 da Aydın Gün Salonu nda izleyenler ile buluşacak.

  Oyunun Konusu; Belediye başkanı Podestat, kızı Lauretta yı zengin biriyle evlendirecektir fakat kızın kalbi Silvio dadır. Genç âşıklar Lauretta ve Silvio, bir plan yaparak bu çıkmazdan kurtulmak zorundadırlar. Üstelik bunun için sadece bir günleri kalmıştır.


24252627
 • Samsun Hayal Kahvesi Levent Yüksel Konseri

  Samsun Hayal Kahvesi Levent Yüksel Konseri

 • Meydan Yılsonu Sergisi İle Renklenecek

  Açıldığı günden itibaren birçok sergiye ve sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapan Bulvar AVM, Mayıs ayının son sergisini atölyeler eşliğinde gerçekleştirecek.

  İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 2014-2015 öğretim yılı kurslarının yıl sonu sergisini İlkadım Belediyesi, Bulvar AVM ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Bulvar AVM meydan alanında gerçekleştirecek.

  Sergide tel kari, gümüş ve altın oymacılık, ebruli, şişe cam, resim boyama, aliminyum rölyef ve ahşap boyama gibi çalışmalar, atölyeler eşliğinde canlı sunum programları ile gerçekleşecek. Çok kapsamlı olan sergiye, müzik dinletileri, dans gösterileri, çiftetelli, Samsun, Artvin Kastamonu ve Trabzon yörelerine ait halk oyunları, mao tai, step ve aerobik, güreş, tekvando ve alpago spor gösterileri, Şef Sezer Yalçın yönetiminde Türk Halk Müziği Korosu ve Yılmaz Hak – Emine Çelikbaş Konseri eşlik edecek. Etkinlikler 10.00 itibariyle başlayıp 22.00 ye kadar devam edecek

  Sergi açılışı 27 Mayıs Çarşamba Günü Saat 10.00 da yapılacak ve 29 Mayıs Cuma gününe kadar görülebilecek. Tüm Samsunlular davetlidir.


 • Çocuk Korosu Yıl Sonu Gösterisi

  Çocuk Korosu Yıl Sonu Gösterisi 27 Mayıs 2018 Pazar günü Saat 14:00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda sahnelenecek.

  Bilet fiyatları I. Parter: 30.00 Tl, II. Parter: 20.00 Tl, Balkon: 15.00 Tl den satışa sunulmuştur. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


2829
 • Türkiye’nin Yıldızları Atakum’da Parlıyor

  29-31 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Karadenizde final olarak ilk defa Atakumda yapılacaktır. Atakum Belediyesi Yalı Kafe Restaurant önünde yapılacak olan finaller 29 Mayıs Cuma saat: 18.00 da misafir takımların açılış kortejiyle başlayacak.

 • COCUK KORO ve BALE YIL SONU GÖSTERİSİ

  PAZAR SAAT 14:00

 • Semrin Şahinden Söyleşi ve İmza Günü

  Bafra da görev yapan Türkçe öğretmeni ve aynı zamanda öykü yazarı olan Semrin Şahin Samsun un İlkadım ilçesindeki Endülüs Kitabevinde söyleşi ve imza günü gerçekleştirecek.

  29 Mayıs Pazar günü Endülüs Kitabevinde saat 14.00-16.00 arasında düzenlenecek etkinlik kapsamında Kadın Olsaydınız Anlar Mıydını ve Güvercinler Zamanı öykü kitapları üzerine söyleşecek ve kitaplarını imzalayacaktır.

  Adana Ceyhan doğumlu olan Semrin Şahin in öyküleri, Acemi, F, Galapera Öykü, Güncel Sanat, Hayâl, Hayal Bilgisi, Hece Öykü, Ihlamur, Kalem, Koridor, Kundak, Lacivert, Patika, Semaver, Temrin gibi dergi ve fanzinlerde yayımlandı.

  Yapıtları: Güvercinler Zamanı öykü, Kadın Olsaydınız Anlar Mıydınız öykü

  Tarih: 29 Mayıs 2016 Pazar

  Saat: 14.00-16.00

  Yer: Endülüs Kitabevi 2.kat İlkadım Site Camisi karşısında


 • Piazza AVYM İlkbahar Yaz Modası 2016

  Açıldığı günden yana birbirinden renkli ve farklı etkinliklerle Samsunluların ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olan Samsun Piazza AVYM sizi 29 Mayıs Pazar günü moda ve müzik dolu güne davet ediyor

  Moda camiasının önemli isimlerinin katılacağı etkinlik birçok marka 2016 yılı İlkbahar-Yaz kreaksiyonlarını sergileme fırsatı bulacak. Aynı zamanda Ayşe Hatun Önal, Emre Kaya nın mini konseri ile Samsunlular unutulmaz bir gün yaşayacaklar.

  29 Mayıs Pazar günü ilk defile 15.00 başlayacak ve 18.00’da ikinci defile ile devam edecek bu özel günü kaçırmayın. Pazar günü Piazza AVYM içerisinde yer alan mağazalar  206 yılı İlkbahar-Yaz kreaksiyonlarını podyumda sergileme fırsatı bulacak.

  Moda dünyasının ünlü isimlerinden Çağla Şikel ve Özge Ulusoy, halkla buluşacak. Elektro keman performansı ile son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren Giselle Tavilson da bu unutulmaz günde sahne alacak.


 • Piazza AVM de Moda Haftası Rüzgarı  Podyumların top modelleri Özge Ulusoy ve Çağla Şikel, hit parçaları ve muhteşem şovuyla dinleyicileri büyüleyen Ayşe Hatun Önal ve pop müziğin genç yıldızı Emre Kaya, 29 Mayıs Pazar günü Karadeniz Bölgesinin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza da bir araya gelecek

  Birbirinden ünlü isimlerin katılacağı dev organizasyon ile moda ve müziğin kalbi Samsun da atacak. Renkli defilelerin ve mükemmel sahne şovlarının gerçekleşeceği etkinlikte moda ve müziğin efsane isimleri Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde bir araya gelecek

  Podyumların en ünlü top modelleri Özge Ulusoy ve Çağla Şikel in baş model olarak yer alacağı Piazza AVM içerisindeki dünyaca ünlü markaların 2016 İlkbahar Yaz kreasyonlarını sergileyeceği defile büyük ses getirecek.  Moda dünyasının ünlü isimleri Özge Ulusoy ve Çağla Şikel, Karadenizlileri yeni trendler ile tanıştıracak.

  Saat 15.00 da başlayacak ilk defileden sonra Piazza da Ayşe Hatun Önal fırtınası esecek. Çak Bir Selam ve Güm Güm hitleri ile milyonlara ulaşan Ayşe Hatun Önal, Piazza AVM ziyaretçilerine unutulmaz bir görsel şov ve mini konser sergileyecek.

  Saat 18.00 de başlayacak ikinci defilenin finalinde, Piazza ziyaretçileri Emre Kaya konseri ile müzik coşkusunu doyasıya yaşayacak.  Renkli kişiliği ve hit parçaları ile hayranlarıyla buluşacak olan sanatçı, Piazza ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatacak.

  Modaya yön veren pek çok markanın koleksiyonlarının yer alacağı defilelerde elektronik keman sanatçısı Giselle Tavilson müzik şovuyla ziyaretçilere unutulmaz dakikalar yaşatacak.

  Karadeniz bölgesinin en büyük ve sevilen AVM de Samsun Piazza, 29 Mayıs Pazar günü ücretsiz olarak gerçekleşecek organizasyona tüm Karadenizlileri davet ediyor.


 • Gümüş Kaşıklar Adlı Tiyatro Oyunu Samsun da Sahneleniyor

  Suat Özgültekin in yönettiği Gümüş Kaşıklar adlı tiyatro oyunu 29 – 30 Mayıs 2018 tarihlerinde Saat 20:00 da Gazi Sahnesi nde tiyatroseverler ile bir araya geliyor.

  Oyuncular

  • Aynur Patkavak Turan
  • Cem Turan
  • Sabri Titiz
  • Gülsen Kılınç
  • Şakir Ertuğrul

  Dekor

  • Yusuf Can Çakır
  • Mustafa Mert Çakar
  • Veysel Ayrılmak
  • Cihangir Doğan
  • Şeyda Nur Güvendi
  • Aykut Gül

3031

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

21 Haziran 2018
Samsun Gençlik Festivali 2018
26 Eylül 2018
Samsun 4. Tarım Fuarı 2018
22 Kasım 2018
Samsun Gıda Fuarı 2018 Kasım da gerçekleşiyor
27 Mayıs 2018
Çocuk Korosu Yıl Sonu Gösterisi
29 Mayıs 2018
Gümüş Kaşıklar Adlı Tiyatro Oyunu Samsun da Sahneleniyor

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Ufuk ÖZKAN

Aslen Tekkeköy, Samsun ludur. Samsun un Tekkeköy ilçesinin Hamzalı Köyündendir. Samsun Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden de 2001 yılında mezun olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyuncu olarak çalışmıştır. Tiyatro Kılçık İle 3 yıl Kabare Tiyatrosu yapmıştır. 2003 yılında BKM de Ölümsüz Aşk dizisinde başrol de yer aldı.Asuman Dabak Tiyatr
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın