14° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< April >
PztSalÇar PerCumCts Paz
12345
6789
 • KEŞANLI ALİ DESTANI

  MÜZİKLİ OYUN , 2 perde ,

  Saat: 20:00

 • HURREM SULTAN

  BALE 2 PERDE 

 • Sihirli Dünya Adlı Tiyatro Oyunu Yeniden Sahneleniyor

  Sihirli Dünya adlı tiyatro oyunu 9 Nisan 2018 Pazartesi günü Saat 13:00 da ve 10 Nisan 2018 Salı günü Saat 10:30 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda tiyatroseverler ile buluşacak.

  Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır.

  Amacımız Çocuklarımıza çok sesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık. Oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.

  Bilet fiyatı 5 TL olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


 • Sihirli Dünya Samsun AKM de sahnelendi

  Çocuklara opera ve bale sanatını tanıtan Sihirli Dünya Çocuk müzikali 9 -10 Nisan günlerinde Samsun AKM de sahnelendi…

  Samsun Devlet Opera ve Balesi nin 2017-2018 sanat sezonu içerisinde gerçekleştirdiği üçüncü çocuk eseri olan Sihirli Dünya müzikali 9 Nisan ve 10 Nisan 2018 günlerinde Aydın Gün Sahnesi nde sahnelendi. Minikler için eğitim etkinliği özelliği taşıyan eserin Rejisörlüğünü Haldun Özörten yaptı. Bir çocuğun rüyaya dalması ile başlayan eser, miniklere klasik müzik sanatını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dünyadaki sihrin aslında müziğin içinde olduğunu vurgulayan eserde, opera sanatçıları tarafından sevilen aryalar Türkçe seslendirirken, bale sanatçıları bale sanatın dans eşliğinde tanıtıyor. Orkestra sanatçıları da eserde sahne üstüne çıkarak enstrümanlarını miniklere tanıtıyorlar. 50 dakika süren eserin sonunda minikler eğlenerek opera, bale ve klasik müzik sanatları ile tanışarak salondan ayrılıyor.

  Müzik düzenlemeleri Ahmet Kahyaoğlu na, kostüm ve dekor tasarımı Kaan Güreşçi ye, dekor ve kostüm realizesi Hakkı Kandır a, koreografisi Hülya Şeren Nüfusçu ya, ışık tasarımı da Oiuz Murat Yılmaz a ait olan Sihirli Dünya adlı çocuk müzikalini 8 okuldan toplam 1000 öğrenci izledi. Sihirli Dünya adlı çocuk müzikalinde rol alan sanatçılar...


 • Ankara Devlet Tiyatrosu Oyun Odası Adlı Oyun Samsun da

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından, Mustafa Kılıkcı nın yazdığı, Kuvvet Yurdakul un yönettiği Oyun Odası adlı tiyatro oyunu 9 Nisan Salı günü ve 10 Nisan Çarşamba günü saat 20.00 de Samsun Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonunda sahneleniyor.

 • Nevra Serezli Tekrar Tiyatroda Ağaçlar Ayakta Ölür

  Özlenen Nevra Serezli Tekrar Tiyatroda!

  Ağaçlar Ayakta Ölür, İspanyol yazar, şair Alejandro Casonanın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedisi. İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan oyun, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Nevra Serezli,  oyunda yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü oynayacak.

  Ağaçlar Ayakta Ölürde diğer başrolü usta sanatçı Nuri Gökaşan oynuyor. Nuri Gökaşan, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan bir büyükbabayı oynayacak.

  Oyunda torun rolünü genç ve başarılı oyuncu Arif Güney, güzel gelin rolünü ise Burcu Kazbek canlandırıyor. Genç oyuncu Oral Özer ise sürprizli ve gizemli bir karaktere hayat veriyor.

  Nedim Sabanın yönettiği ve dilimize kazandırdığı Ağaçlar Ayakta Ölürün dekor tasarımı Cihan Aşar, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç, ışık tasarımı İsmail Sağıra ait.

  Yazan: Alejandro Casona
  Türkçesi: Nedim Saban
  Yöneten: Nedim Saban
  Dekor Tasarım: Cihan Aşar
  Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç
  Işık Tasarım: İsmail Sağır
  Oyuncular: Nevra Serezli, Nuri Gökaşan, Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer, Meltem Özlevent, Mahir Akgündoğdu
  Yapım Sorumlusu: Birnil Sarıkaş
  Yönetmen Yardımcıları: Yusuf Kerem Orak, Erdinç Doğancı

  Etkinlik Kuralları

  • 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.
  • 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

101112
13141516171819
20212223242526
27282930

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

09 April 2020
Nevra Serezli Tekrar Tiyatroda Ağaçlar Ayakta Ölür

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Belma Mamati

1968 doğumlu tecrübeli oyuncu Belma Mamati özellikle son dönemlerde rol aldığı dizilerde anne rolünü üstlenmektedir. 2 kızı ve 1 oğlu olan Belma Mamati Samsun da dünyaya gelmiştir. Bugüne kadar Belma Mamati Leblebi Tozu filminde başrol oynamıştır.Akasya Durağı, Kız Annesi, Arka Sıradakiler, Kurt Kanunu, Acayip Hikayeler, Ötesiz İnsanlar, Kanal-İ-Zasyon, Alın Teri, Hicret, Helal Süt, Çılgın Dershane 3, Leblebi Tozu, Gölgedekiler, Eşkiya Dünyaya Hü
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın