16° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< March >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

   Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 01.03.2017  tarihinde Final Gençlik  taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması

  1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması | Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında Samsunda bu yıl ilki gerçekleşecek olan Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması 01 – 05 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek

  8 tiyatro gösterisinin yer alacağı tiyatro buluşması festival havasında geçecek. 1 Mart Perşembe günü saat 15.30 da, 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması Lovelet Outlet in içerisinde düzenlenecek açılış korteji ile başlayacak. Tiyatro festivali için Samsun a gelecek tiyatro toplulukları ise; Bolu Bölge Tiyatrosu, Litvanya dan Kultürus Inovacıjos, Alanya Belediye Tiyatrosu, Bitlis Sevgi Seli Tiyatro Topluluğu, Erbaa Tiyatro Gönüllüleri, İngiltere den Signdance Collective International, Eskişehir Sanat Tiyatrosu ve ev sahipliğini üstlenen Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu katılıyor.

  Lovelet Outlet in ana sponsorluğunda 1-5 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek olan 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması nın tüm tiyatro oyun biletleri 5 TL den satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da gösteri günü Lovelet Sahnesi gişesinden temin edebilirsiniz.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Festival Başkanı Eser Akal, Tiyatro topluluğumuz 2013 yılında kurulmuş özel bir tiyatrodur. Bu tiyatronun ipini göğüslediği Samsun umuz, güzel bir festival ile taçlandırıyor. Tiyatro festivaline katılacak olan seyircilerimize güzel bir hafta geçirtmek istiyoruz. Aylardır hem kendi bünyemizde ki oyunları sergiliyor hem de tiyatro festivali için çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Birçok değerli tiyatro topluluğunu Samsun da ağırlayacağız. Buradan bir kez daha ana sponsorumuz Lovelet Outlet yönetimine teşekkürleri sunuyorum, festivalimize destek çıktılar. Tüm tiyatroseverleri Lovelet Sahnesi ne davet ediyoruz diye konuştu.

  1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması 1 Mart Perşembe günü saat 19.30 da Alanya Belediye Tiyatrosu’nun, Orhan Veli yle Git Gidebildiğin Yere ile başlayacak ve 5 Mart Pazartesi günü saat 19.30 da Hayal Atölyesi Tiyatrosu nun Töre adlı tek perdelik oyunu ile son bulacak. Tiyatro takvimi ise şöyle;

  1 Mart Perşembe

  15.30 – Açılış (Kortej)
  19.30 – Alanya Belediye Tiyatrosu – Orhan Veli yle Git Gidebildiğin Yere

  2 Mart Cuma

  15.30 – Signdance Collective International – Carthage
  19.30 – Bolu Bölge Tiyatrosu – Diptekiler

  3 Mart Cumartesi

  15.30 – Bitlis Sevgi Seli Tiyatro Topluluğu – Kaynanatör
  19.30 – Eskişehir Sanat Tiyatrosu – Benerci Kendini Niçin Öldürdü?

  4 Mart Pazar

  15.30 – Kulturus Inovacıjos – Didro
  19.30 – Erbaa Tiyatro Gönüllüleri – Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı

  5 Mart Pazar

  19.30 – Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu – Töre

  Lovelet Outlet in ana sponsorluğunda 1-5 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek olan 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması nın tüm tiyatro oyun biletleri 5 TL den satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da gösteri günü Lovelet Sahnesi gişesinden temin edebilirsiniz.


 • Arda Boyları 1 Mart ta Sahneleniyor

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları nın hikayesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları, 1 Mart Perşembe günü yeniden Samsun AKM de sahneleniyor

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları nın hikayesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları balesinde, birbirlerine aşık iki genç olan Halime ve Recep in hikayesi anlatılıyor. Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç a ait olan Arda Boyları balesinin müziklerinin İsmail Sezen ve Arda Erdem e ait.

  Türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle buluştuğu Arda Boyları balesinde bağlama, darbuka, asma davul gibi yerel sazlar ve halk oyunu motiflerinin de yer alıyor.

  01 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde gerçekleşecek olan Arda Boyları bale gösterisi biletleri satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da Samsun AKM Gişelerinden temin edebilirsiniz. Bilet fiyatları ise şöyle;

  I PARTER : 30.00 (Sahne önü)
  II PARTER : 25.00 (Orta sıralar)
  III PARTER : 20.00 (Arka sıralar)
  BALKON : 15.00

  KONU: Köyün uzağında, bir çınarın altında buluşan iki genç, Halime ve Recep birbirlerine yıllardır aşıktır. Birlikte büyümüş, tarlada, bahçede birlikte çalışmış, gençliğin bu ilk günlerine, gözleri başkasını görmeden gelmişlerdir.


 • Mozart ın Türk Marşıyla Kedilere Yemek Daveti

  Sahipsiz sokak hayvanlarını kurduğu doğal yaşam alanında bakım hizmeti veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Hayvan Bakım Merkezi, ilginç bir uygulama başlattı. Kedileri müzikle eğiten merkezde görevli veteriner hekimler, hayvanları yemeğe Mozart ın Türk Marşı olan Turkish March bestesiyle davet ediyor. Müzik sesini duyan kediler ise yemek verilecek alana akın ediyor

  Sahipsiz ya da bakıma muhtaç hayvanların gözetim altına alınarak doğal yaşam alanında daha rahat yaşamaları amacıyla Güçten Düşmüş Hayvan Bakım Merkezi ni kuran Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2013 yılından beri hizmet veriyor. Aşağı Avdan mahallesindeki 165 dönüm arazi üzerine kurulu merkezdeki kedi kasabası ise görenleri şaşkına çeviriyor.

  Türkiye de benzeri olmayan doğal yaşam alanında kediler için her türlü konfor sağlanıyor. Oyun parkından, tek katlı ahşap barınaklara kadar çok sayıda imkana sahip bakımlı kediler, çok sayıda da ziyaretçi kabul ediyor. Öğrencilerin ve hayvan severlerin sık sık ziyaret ettiği kedi kasabasına yurt dışından da ilgi giderek artıyor. Çin den gelen basın mensupları, bu eşsiz merkez sakinlerini çektikleri belgesellerle ülkelerinde tanıtıyor.

  Kasabada yaşayan 515 kediyi müzikle eğitme konuşanda geçen hafta çalışma başlayan Güçten Düşmüş Hayvan Bakım Merkezi veteriner hekimleri, düzenli çaldıkları müzikle hayvanları gözlüyor. Yemek saati ise müzik tarihinin en büyük bestecilerinden Wolfgand Amadeus Mozart’ın dünya ünlü eseri Turkish March (Türk Marşı) çalınıyor. Müziğin duyup yemek saati geldiğini anlayan kediler, süratle toplanarak görevliyi bekliyor. Yemekleri alan görevliyi takip eden yüzlerce kedi, dağıtım yapılacağı konteynere birlikte gidiyor. Kaplara konulan yemeklerini yiyen kediler, artından oyun alanında vakit geçiyor.


 • Samsun da Tiyatroseverler Festival Gibi Buluşma Yaşayacak

  Samsun 2. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması 6 farklı tiyatro topluğu ile Karadeniz de gerçekleşecek.

  Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Samsun 2. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması, 5 gün sürecek. 6 farklı oyunun sahneleneceği tiyatro buluşması, festival havasında geçecek. 1 Mart Cuma günü saat 17.00 de Lovelet Alışveriş Merkezinde kortej yürüyüşüyle başlayacak.

  Tiyatro festivali için Samsun a gelecek tiyatro toplulukları ise şöyle; Trabzon Şehir Tiyatrosu, Gümüşhane Sanat Tiyatrosu, Yeditepe MiM Atölyesi, Balıkesir Sanat Merkezi BSM Oyuncuları, Diyarbakır Şehir Tiyatrosu ve ev sahipliğini üstlenen Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu.

  Tiyatro takvimi ise şöyle;

  1 Mart Cuma

  • 17.00 – Açılış (Kortej)
  • 20.00 – Hayal Atölyesi Tiyatrosu – Yeşilçam

  2 Mart Cumartesi

  • 20.00  – Trabzon Şehir tiyatrosu  – 444

  3 Mart Pazar

  • 14.00  – Balıkesir Sanat Merkezi BSM Oyuncuları  – Keloğlan Mutluluk Ormanında (Çocuk Oyunu)
  • 20.00 – Yeditepe MİM Atölyesi – Bavul (Pantomim / Fiziksel Tiyatro

  4 Mart Pazartesi

  • 20.00 – Gümüşhane Sanat tiyatrosu – Aşkın Anatomisi

  5 Mart Salı

  • 20.00 – Diyarbakır Şehir Tiyatroları  – Tamara nın Çığlıkları

  Lovelet Outlet in ana sponsorluğunda 1-5 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek olan 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması nın tüm tiyatro oyun biletleri 15 TL den satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da gösteri günü Lovelet Sahnesi gişesinden temin edebilirsiniz. • Samsun 2. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması

  Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Samsun 2. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması, 5 gün sürecek.

  6 farklı oyunun sahneleneceği tiyatro buluşması, festival havasında geçecek. 1 Mart Cuma günü saat 17.00 de Lovelet Alışveriş Merkezinde kortej yürüyüşüyle başlayacak.


2
 • 2019 Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası

  Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen ve Samsun un ev sahipliği yaptığı 2019 Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası, gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.
  İlkadım Okçuluk Salonu nda 2 Mart ta kadar sürecek şampiyonaya 25 ülkeden 184 sporcu katılıyor.
  Samsun Valisi Osman Kaymak, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919 un 100. yılında gerçekleştirilen şampiyonada, sporcuları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

 • Türkiye Voleybol Bayanlar 1. Ligi

  Türkiye Voleybol Bayanlar  1. Ligi  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakentspor - Halkbank müsabakası 02 Mart Cumartesi günü saat 13.00 da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda gerçekleşiyor.
  Girişler ücretsiz olup tüm sporseverler davetlidir.

3
4
 • Atalay Demirci - Ne Alaka

  Atalay Demirci sevenleri ile arasındaki hasreti dindiriyor, yepyeni gösterisi Ne Alaka ile 4 Mart ta Samsun Canik Kültür Merkezi Necip Fazıl Kısakürek sahnesinde…

  Bu Atalay Demirci ters adam. Önce  185 gösteride yaklaşık 250.000 izleyiciye cevabı vererek  Kel Alaka dedirtti, şimdi  ise  soruyu sorarak Ne Alaka dedirtecek…

  Atalay Demirci doğduğumuz andan, ölene kadar soru sormadan yaşadığımız ve bizden başka herkese Ne Alaka dedirten durumları sahnede yine kendi üslübuyla anlatacak, gülmeye hasret kalan yüz kaslarınız yeniden mesaiye başlayacak.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 04.03.2017 tarihinde Sakarya Bşb.  taraftarlarıyla buluşuyor.      

 • Sevilen Doğaçlama Grubu Mahşeri Cümbüş Samsun da

  Türkiye de modern doğaçlama tiyatrosunun öncüsü Mahşeri Cümbüş 4 Mart Pazar günü Samsun a geliyor.

  Kurulduğu günden bu yana, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde oyunlar sergileyen Mahşer-i Cümbüş, 4 Mart Pazar günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde Samsunlular ile buluşuyor. Mahşer-i Cümbüş, doğaçlama tiyatronun gösteri 2 seans ile seyirciyle buluşacak. İlk seans 17.00 ve ikinci seans 20.00 da gerçekleşecek.

  Biletler biletix te satışa sunuldu. Bilet fiyatları ise; 1. Kategori – 67.25 TL, 2. Kategori – 56.00 TL.

  İndirimli Toplu Bilet ve bilgi için 0507 285 92 96 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Bilet Satış Noktaları

  • Özsüt / Piazza AVM (Canik)
  • Özsüt / Atakent Sahil (Atakum)
  • Düşevi Sanat Merkezi&Cafe (Gazi Caddesi)

 • Mahşer-i Cümbüş Samsun da

  Türkiye de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Samsun da tiyatroseverler buluşuyor.

  2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş 4 Mart Pazar günü Samsun da sahne alıyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde gerçekleşecek olan gösteri saat 20.00 da başlayacak. Bilet satışları Biletix te olup 67.50 TL den satın alabilirsiniz. • Çalıkuşu Bale Eseri Samsun da

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun a çıkışının yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çalıkuşu adlı eser Samsun da sahnelenecek.

  Provaları devam eden eserle ilgili açıklamada bulunan Çimenciler, 19 Mayıs 1919 un 100 üncü yılı kutlamaları kapsamında Çalıkuşu eserinin SAMDOB da prömiyerini gerçekleştireceklerini belirtti.

  Çimenciler, Reşat Nuri Güntekin in ölümsüz eserinden aynı adla bale sahnesine uyarlanan Çalıkuşu eserinin çok geniş bir kadro ve Türk sanat müziğiyle icra edildiğini anlattı.

  Çalıkuşu nun Türk sanat müziğiyle icra edilen tek eser olduğunu belirten Çimenciler, baleseverlerin oldukça ilgi gösterdiğini aktardı.

  Oyunun Konusu: Reşat Nuri Güntekin in 1922 yılında, İstanbul Kızı adlı dört perdelik oyunundan roman haline getirilen Çalıkuşu nu, tekrar Necati Cumalı nın uyarlamasıyla tiyatro oyunu olarak sahnelemek istedik. Bütün toplumsal, bireysel olumsuzluklara rağmen, onurundan taviz vermeden hayata tutunabilen Feridenin gözünden, yaşadığı çevreyi anlayabiliyoruz. Feride nin çıktığı yolculuk, yazarımızın yaşamıyla neredeyse birebir örtüşmektedir. Romandaki derinlik duygusu, yayımlandığı ilk günden bu yana romanı okuyan herkesin ilgisini çekmiş ve bugünlere gelmiştir.

  Çalıkuşu adlı eser, 2 Mart Cumartesi, 4 Mart Pazartesi ve 16 Mart Cumartesi günü saat 20.00 de Atatürk Kültür Merkezi nde sanatseverlerle buluşturulacak. Eserin biletleri biletiva.com adresinden ve SAMDOB gişesinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır. Biletler 20 TL – 40 TL arasında değişmektedir.


 • Mahşer-I Cümbüş 4 Mart ta Samsun da

  Kurulduğu günden bu yana, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde oyunlar sergileyen Mahşer-i Cümbüş 4 Mart Pazartesi günü saat 20.30 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde Samsunlular ile buluşuyor.

  Mahşer-i Cümbüş, 4 Mart Pazartesi günü saat 20.30 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde sahne alıyor. Biletler 70 TL den satışa sunuldu.

56
 • Samsun 3. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açıldı

  Samsun 3. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun Mobilya Dekorasyon 3. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, bugün yapılan törenle birlikte ziyarete açıldı.

  Samsun da 15 gün içerisinde ikinci bir fuar düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Bu yıl 3. sünü gerçekleştireceğimiz Mobilya Fuarı ile Samsun markasını yukarılara taşıyarak, hem yurtiçi satışlarda hem de hedef ülkelere ihracatta rakiplerine karşı büyük avantajlar sağlamaktadır. Türkiye nin en eski üretim merkezlerinden biri olan Samsun’un markası artık tescillendi. Samsun mobilya sektöründe Türkiye markası. Bu marka dünyaya açılacaktır” diye konuştu.

  Samsun Valisi Osman Kaymak ise, fuarın Samsuna hayırlı olmasını diledi.

  Girişin ücretsiz olduğu Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, 6-11 Mart 2018 tarihleri arasında 10.00-20.00, 11 Şubat günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. • Bodrum maçının saati değişti

  Yılport Samsunspor un TFF 2. Lig Beyaz Grup'un 25. haftasında oynayacağı Bodrumspor maçının saati değiştirildi.
  Samsunsporlu taraftarların karşılaşmanın gündüz saatinde ve hafta içerisinde olmasından dolayı ilgi gösteremeyeceğini belirtmesi ve Kırmızı Beyazlı yönetime çağrı yapmasının ardından Başkan İsmail Uyanık Bodrumspor ile iletişime geçti. Ege Temsilcisinden gelen olumlu yanıt üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuran Samsunspor un isteği kabul edildi ve maç 14.30 dan 19.00 a alındı. Buna göre karşılaşma 6 Mart günü 19 Mayıs Stadyumu nda saat 19.00 da başlayacak.

 • Önce stand, sonra stad!

  Üni - Sam üyeleri 6 Mart Çarşamba günü oynanacak olan Samsunspor-Bodrumspor maçı öncesi 19 Mayıs Üniversitesi Yaşam Merkezi nde 11.00 ile 17.00 arası stant açacak.

  Büyük bir katılımın yaşanması beklenen organizasyon sonrasında hep beraber akşam saat 19.00 da oynanacak Yılport Samsunspor - Bodrumspor karşılaşmasını izlemek üzere 19 Mayıs Stadına gidilecek. 40 dan fazla il temsilciliği ve 250 den fazla fakültede Samsunspor diye haykıran Üniversiteli Samsunsporlular (ÜNİ - SAM) bu özel gün için renkli görsel şovları da hazırladı.


78
 • Faruk K. ve Aloo Grup Lovelet te

  FARUK K. ve ALOO GRUP Ücretsiz konserleriyle 8 Martta Lovelette

 • Dünya Kadınlar Günü Konseri

  saat:20:00

 • OMÜ de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması kapsamında etkinlikler düzenleniyor

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kampüste 8 Mart Etkinlikleri  adında bu yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde 8 Mart Çarşamba günü saat 09.00 da OMÜ AKM Mavi Salon da panel, söyleşi ve fotoğraf sergisi düzenlenecek.

  Program

  • 09.00 – 09.45 – Fotoğraf Sergisi Açılışı
  • 09.45 – 10.15 – Prokotol Konuşmaları
  • 10.15 – 10.25 – Kampüsümü Seviyorum Projesi Değerlendirme Sunumu
  • 10.20 – 12.00 – Panel: Toplumsal Cinayet Rolleri ve Şiddet
  • 12.00 – 13.00 – Etkinlik Arası
  • 13.00 – 15.00 – Film Gösterimi ve Söyleşi: Toplumsal Cinayet Temalı Kısa Filmler
  • 15.15 – 16.00 – “Hayatın İçinde Kadın” Fotoğraf Sergisi sertifika töreni


 • Lovelet Sahnesi Mart Ayı Tiyatro Programı Açıklandı

  Samsun Lovelet Outlet teki ilk özel tiyatro salonu olan Lovelet Sahnesi nin mart ayı programı açıklandı. Mart ayında Lovelet Sahnesi yine sanatsal oyunlarla dolu dolu geçecek…

  Ocak ve şubat aylarında dolu dolu bir programla tiyatro severlerle buluşan Lovelet Sahnesi, mart ayında da birbirinden güzel oyunlara ev sahipliği yapacak.

  Lovelet Sahnesi nin mart ayı programında 10 farklı oyun bulunuyor. 14 gün boyunca oyunlara ev sahipliği yapacak olan Lovelet Sahnesinde çocuk oyunlarından büyükler için hazırlanan oyunlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor.

  8 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Re-Medea isimli oyunla mart ayı programına başlayacak olan Lovelet Sahnesi nde oyunların tanıtımı ise şu şekilde:

  RE-MEDEA – KARMA SAHNE: Bir kadının aşkı için nelerden vazgeçebileceğini, neleri elinin tersiyle itebileceğinin göstergesi… Yaşadığı toplum içinde ikinci sınıf vatandaş olarak görünen kadının kendini en sert coğrafyalardan birinde savunma mücadelesi konu ediliyor. 8 Mart Perşembe günü 20.00 da sahneleniyor.

  ARKADAŞIM BİLGİSAYAR – TİYATRO KÜÇÜKELLER: Bilgisayar gereğinden fazla kullanan bir çocuğun ailesiyle ve arkadaşlarıyla yaşadığı iletişim sorunu ve yalnızlaşması… Ailesinin bu konuda çözüm arayışları… Sonunda çocuğun yaptığı hatayı fark etmesi… Kimi zaman güldüren, eğlendiren, kimi zaman hüzünlendiren müzikli çocuk oyunudur. 11 – 18 – 25 Mart tarihleri arasında saat 14.00 da.

  BİR GARİP ORHAN VELİ – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Orhan Veli nin aynı zamanda bir döneme tanıklık eden şiirleri, hüznün ve sevincin harmanlandığı, şiirinin aynasında kendimizi bulacağımız bir evren sunuyor bize… Orhan Veli Kanık ın şiirlerinden, Murathan Mungan nın uyarladığı Bir Garip Orhan Veli, bizleri bir şiir yolculuğuna çıkarıyor. 12 Mart Pazartesi günü saat 19.00 da Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.

  TEHLİKELİ SAPLANTI – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Mark ve Sally rutin biçimde sürdürdükleri ve temeli çıkar ilişkisine dayanan evliliklerini sorgulamak zorunda kalırlar. Çifti sorgulamaya iten neden ise dışarıdan gelen, beklenmedik bir konuktur. Kendi geçmişiyle birlikte Sally ve Mark ın da geçmişlerini sorgulamasına neden olan John, geçmişe gömülmek istenen sırların açığa çıkmasına neden olur. 15 Mart Perşembe 19.30 Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.

  KUVAYİ MİLLİYE DESTANI – SAMSUN SANAT TİYATROSU: Kurtuluş savaşının görünmeyen kahramanlarının, halkın yoktan varsa etme mücadelesi… Her okunduğunda insanı farklı şekilde etkileyen bir başyapıttır. Ulusal kurtuluş savaşında kıyıda köşede kalmış, dipnot insanlarının kahramanlığıdır aslında bu destan… İpliği Türkçe olan bir tığ gibi işlemiştir Nazım Hikmet Kuvayi Milliye de Türk dilini 11 – 25 Mart tarihlerinde saat 18.00 da sahneleniyor. Biletler biletix.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  NEYE NİYET KİME KISMET – SASAD: Cumhur Kocaoğlu tarafından yazıp yönetilen 2 perdelik komedi Neye Niyet Neye Kısmet, çapkın işadamı Murat’ın yanlışlıkla sevgilisini eve getirmesi ve ardından eşinin de eve gelmesiyle başlayan yalanlar zincirini eğlenceli bir şekilde konu ediniyor. (27 Mart Salı 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  TÖRE – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: 1900 lerde, Erzurum’da, iki aile arasında yıllardır süren kan davasını anlatan oyun, aşamadığımız ve toplumsal barışı engelleyen, insanların bedelini yaşamlarıyla ödediği kuralları sorguluyor. (19 Mart Pazartesi 19.30)

  CANIGÖNÜL – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz. (22 Mart Perşembe 19.30)

  NEVBAHAR – DÜŞEVİ OYUNCULARI: Murat Can Kibiroğlu nun yazdığı, 1924 yılında Selanik’te Kaymakçalan dağında bir kulübede geçen mübadeleden kaçan insanların yolunun kesiştiği bir oyun. insancıklar hikayeleri üzerinden bize sözünü söylüyor. (20 – 24 Mart 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  İÇERDEKİLER – KARMA SAHNE: Herkesin içinde bir yerlerde uyuyan bir kötülük vardır. Bazen sizi tamamen ele geçiren bazen de başkalarına bulaştıra bulaştıra sizdeki varlığının azaldığına sizi ikna eden bir hastalıktır kötülük… (23 – 31 Mart 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  Kaynak: www.samsunetkinlik.com


 • Cumhuriyet Tarihinden Bugüne 100 Öncü Kadın Sergisi Piazza AVYM de

  19 Mayıs 1919 yılında Atatürk ün Samsun’a çıkışının 100. Yıl etkinleri kapsamında gerçekleşecek olan Cumhuriyet Tarihinden Bugüne 100 Öncü Kadın sergisi, 8 Mart Cuma günü saat 11.30 da Piazza AVYM giriş katında açılışı gerçekleşecek.

  Cumhuriyet Tarihinden Bugüne 100 Öncü Kadın Sergisi 8-9-10 Mart tarihleri arasında sergiyi takip edebilirsiniz.

  Sergi, ücretsiz olup tüm Samsunlu sanatseverlere açıktır.


 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

  8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde 8 Mart saat 14:00 da Malazgirtten Çanakkaleye Kahraman Kadınlarımız proğramına tüm bayanlar davetlidir.

 • İlk Adımın 100. Yılında Çalışma Hayatında Kadın

  Kadın ve Toplum Uygulama Araştırma Merkezi (OKTAM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde konferans gerçekleşiyor.

  OKTAM un düzenlediği etkinlik detayları ve program akışı şu şekilde;

  10.00 – Açılış Konuşmaları

  10.30 – Müzik Dinletisi

  OMÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Topluluğu

  11.00 – Panel İlk Adımın 100. Yılında Çalışma Hayatında Kadın

  Panel Başkanı Doç. Dr. Hatice Kumcağız

  Panelistler Doç. Dr. Mucize Ünlü
  Cumhuriyet Sonrası Dönemde Kadın Hakları

  Dr. Öğr. Üyesi Aslı Çalış Boyacı
  Kadın İstihdamı

  Ayşe Güdükçam
  İş Yaşamında Kadın

  8 Mart Cuma günü saat 10.00-12.00 da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan etkinliğe tüm Samsun halkı davetlidir.


 • Dünya Kadınlar Gününde Hülleci Kadınlara Ücretiz Sahnelenecek

  Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar gününde özel olarak sahnelenecek olan tiyatro oyunu Hülleci, kadınlara bir 8 Mart hediyesi olarak ücretsiz oynanacak. Eski evlilik ilişkilerini konu alan ve izleyenlere kahkahaya boğan oyun kapılarını bu sefer kadınlara özel olarak açacak.

  8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel Samsunlu kadınlara biletler Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu tarafından tüm kadınlarımıza ücretsiz iken erkek misafire ise bilet ücreti 20 TLdir.


 • Malazgirt ten Çanakkale ye Kahraman Kadınlarımız

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesinin Malazgirtten Çanakkaleye Kahraman Kadınlarımız adlı etkinlik düzenleniyor

  Türk Halk müziği sanatçısı Yudumun katılımıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel program, 8 Mart Cuma günü saat 14.00de Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor.

  Etkinlik ücretsiz olup tüm Samsunlular davetlidir.

  Altun Can Hatundan Hayme Ana’ya, Erzurumlu Kara Fatmadan Halime Çavuşa Anadolu topraklarında kahramanlıklarıyla iz bırakmış kadınlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.


9
 • Samsun Opera'da Kadınlar a özel konser!

  Japonya, Tunus, Rusya, Almanya, KKTC, Saray Bosna, Gürcistan da festivallere katılan, 1995 ten bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda konserler veren Nemeth Quartet grubu, 9 Mart 2018 Cuma günü saat 20.00 de  Atakum Kültür ve Sanat Merkezinde sahnede olacak. • Çingene Baron 9 Mart ta Sahneleniyor

  SAMDOB Çingene Baron opereti, 9 Mart Cumartesi günü Samsun Atatürk Kültür Merkezinde sahneleniyor.

  Johann Strauss IInin ölümsüz eseri Çingene Baron, Gürçil Çeliktaşın rejisiyle Samsun Devlet Opera ve Balesinde sahneleniyor. 9 Mart Cumartesi günü Samsunda tekrar sahnelenecek.

  Hikaye; ailesinden kalan toprakları geri almak için topraklarına dönen Barinkayın çingenelerin arasına karışıp baron ilan edilmesi, daha sonra savaşa katılarak üstün başarıları nedeniyle gerçekten baron ünvanı kazanmasını konu ediniyor.

  Falcı Czipra sürgünden dönen Barinkayı tanır ve ona; çok güzel bir kadınla evleneceğini ve ailesinden kalan hazineyi bulacağını söyler. Zamanında Barinkayın arazisine el koyan domuz tüccarı Zsupan, Barinkayın gelişinden hiç memnun olmamıştır; ancak arazileri kaybetmemek adına, bu beklenmedik misafir ile kızını evlendirmenin yollarını aramaya başlamıştır bile. Çingeneler ile yaşamaya başlayan Barinkay, burada gerçek aşkı Saffiyi bulur; fakat talihsizlikler peşlerini bırakmaz, mutlulukları kısa sürer. Yaşanan olaylara üzülen Çingene Baron Barinkay, savaşa gitmeye karar vererek, sevdiği kadından uzaklara gider. Operet, birçok sırrın gün yüzüne çıkmasının getirdiği gelişmelerle sonlanır.


 • Türk Sineması nın Önemli Ismi Menderes Samancılar Samsun da

  İş cinayetlerini konu alan Babamın Kanatları film gösterisi yanı sıra Türk sinemasının önemli ismi Menderes Samancılar Samsunlu sinemaseverler ile buluşuyor. Menderes Samancılar Söyleşisi ve Babamın Kanatları film gösterisi 9 Mart Cumartesi günü saat 14.00 da Samsun Mimarlar Odası Samsun Şubesinde gerçekleşiyor.

10
 • Hürrem Sultan

  Bale 2 perde 
  saat 20:00

 • Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Tiyatro oyunu Samsun da

  Bütün Kadınların Kafası Karışıktır, dikkat çekici oyuncu kadrosuyla yılın en iddialı Bunalım Komedisi ne imza atmaya hazırlanıyor. Ödüllerle dolu oyunculuk kariyerine bu projeyle yazar ve yönetmenliği de ekleyen Selen Uçer yapıyor.

  Ece Temelkuran ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabı, önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, sonra Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komik bir oyuna dönüştürüldü. Kitabın yeni bir yorumu olarak nitelenebilecek Bütün Kadınların Kafası Karışıktır, dikkat çekici oyuncu kadrosuyla yılın en iddialı Bunalım Komedisi ne imza atmaya hazırlanıyor.

  Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun yönetmenliğini ödüllerle dolu oyunculuk kariyerine bu projeyle yazar ve yönetmenliği de ekleyen Selen Uçer yapıyor. Tanınan ve sevilen oyuncular Deniz Çakır, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik in alışkın olunan; ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun, her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki sistemli karışıklığı sorguluyor.

  Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

  Tanınan ve sevilen oyuncular Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik in alışkın olunan; ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun, her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki sistemli karışıklığı sorguluyor.

  Yazan: Selen Uçer, Seray Şahiner
  Yöneten: Selen Uçer
  Dramaturg: Saim Güveloğlu
  Dekor, kostüm: Natali Yeres
  Oyuncular: Deniz Çakır,  Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak, Kadir Çermik

  10 Nisan Pazartesi günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleşecek olan Bütün Kadınların Kafası Karışıktır komedi tiyatrosu bilet fiyatları 67.00 TL, biletler biletix.com üzerinde satışta…


 • University4Society Girişimcilik Yarışma Finali

  Girişimcilik etkiliği olan University4Society Girişimcilik yarışması 10 Mart Pazar günü saat 12.30 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor

  Uzman eğitmenler tarafından eğitim alan ekipler birbirinden değerli iş fikirlerini hayata geçirebilmek için jüri karşısına geçiyor. Eğlenceli etkinlik yanı sıra düzenlenecek çekilişle birlikte 4 öğrenciye burs imkanı, 50 kişiye Farmasi kozmetik içerikli çanta ve buz pateni eğitimi kazanma şansı yakalayacak.

  Hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerin buluşacağı University4Society Girişimcilik finalinde ise çeşitli etkinlikler sizleri bekliyor. Dans gösterileri ,Selfie Box Mirror Teknolojisi, Farmasi Makyaj Uygulaması ile güzel bir gün geçirmek isteyen tüm Samsunlular davetlidir. Etkinlik ücretsizdir.


1112
 • Keşanlı Ali Destanı

  Müzikli Oyun 2 perde
  saat 20:00

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 12 Mart 2017 Pazar  Bolu (Karaçayır) da saat 15:00  da Bolu Bld. taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • Söyleşi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde Yer Alan Samsun Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde 12 Mart Pazartesi saat 19:00 da Seyyahart Berk ARMAĞAN ve Birddetective Emin YOĞURTCUOĞLU nun katılımıyla söyleşi düzenlenecektir.

 • 3. Geleneksel Lovelet Müzik Yarışması Başvuruları Başladı!

  Lovelet Outlet Müzik Yarışmasının 3.sünü organize ediyor. Sesine, müziğine, yeteneğine güvenen herkesin katılabileceği yarışmanın tek koşulu, ister bir müzik grubu olsun ister solo olsun en az bir enstrüman çalmak

  Her yıl büyük heyecana sahne olan eğlence dolu bir müzik yarışması düzenliyor. Başvuruların 12 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında danışma noktasından bizzat yapılacak olup, 13 – 25 Nisan tarihleri arasında stüdyo kayıtları alınıp elemeleri geçen adaylar finalde yarışacaklardır.

  Lovelet Outlet  te gerçekleşecek olan yarışmada Armoni Müzik te genç yeteneklerin stüdyo kayıtları ücretsiz olarak yapılacaktır. Müzik konusunda yetenekli gençleri ortaya çıkarmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada birinciye 2.500 TL ikinciye 1.500 TL üçüncüye ise 1.000 TL Hediye Çeki verilecektir.

  Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi kampanya ve etkinlikleriyle Karadeniz halkının beğenisini kazanmaya devam ediyor. 4 mevsim Outlet olma özelliğiyle Giyimden ayakkabıya, ev tekstilinden, mobilyaya, kadar her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yaşam merkezi olan Lovelet Outlet siz değerli ziyaretçilerini bekliyor.


 • Kuvayi Milleye Destanı Lovelet Sahnesinde

  Kuvayi Milleye Destanı adlı tiyatro oyunu 12-13 Mart tarihlerinde Lovelet Sahnesinde gerçekleşiyor. Biletler 28,50 TL den biletix.com dan satışa sunuldu. Eser, 12 Mart Salı günü saat 20.00 da ve 13 Mart Çarşamba 20.00 da sahnelenecek.

 • Samsun Mobilya Dekorasyon 2019

  Göz Kamaştıran Tasarımlar 12-17 Mart 2019 Tarihinde Samsun 4.Mobilya Dekorasyon Fuarı nda Ziyaretçiyle Buluşacak


 • Sevginin Gücü Müzikli Çocuk Oyunu

  Tiyatro Küçükeller yapımı olan Sevginin Gücü müzikli çocuk oyunu mart ayı boyunca çeşitli sahnelerde minik seyircilerle buluşacak.

  Genel Sanat Yönetmeni Fatoş Fatoş İpekdal Özbenli tarafından sahneye koyulan, müzik ve düzenlemesini Alper Sönmez in yaptığı ve Dekor-Tasarım-Uygulama Müşerref Zeren in ait olan Sevginin Gücü’ adlı müzikli çocuk oyunu Samsunlu minik tiyaroseverler için sahneleniyor.

  Sevgiyle bakanların güzel göreceğini, güzelleşeceğini anlatan müzikli çocuk oyunu 12-13 Mart Atakum Sanat Merkezinde, 14-15-22 Mart tarihlerinde Gazi Sahnesinde ve 20-26-27 Mart tarihleri ise Lovelet Sahnesinde küçükeller ile buluşacak. Seans saatleri: 09.30 – 10.30 – 13.00 – 14.00 – 15.001314
 • Grup Kurtalan Express Rock City’de

  Barış Mançonun ünlü grubu Grup Kurtalan Express Rock Citde dinleyicileri ile buluşacak.

  Vokal:Tolga AKYURT
  Gitar:Cem YALÇINKAYA
  Bass Gitar:Ahmet GÜVENÇ
  Klavye:Bülent GÜVEN
  Davul:Sefa ULAŞTIR

  Yer : Rock City

  Tarih : 14 Mart Cumartesi

  Saat : 21.30

  Bilet Fiyatları : Ön Satış 30 TL Kapıda 35 TL

  Bilet Satış Noktaları : Rock City, Yamaha Gitar Müzik Market, Sahra Kahve Dünyası

  İletişim : 0362 439 10 20 // 0532 477 83 11


 • Emrah İş Private Party Harlequin’de

  Tiesto,David Guetta,Roger Sanchez,Martin Solveig,Bob Sinclar,LMFAO,Pitbull , beraber çalıştığı festivallerle Ve Yaptığı çalışmalarla Dünya listelerine giren Emrah İş 14 Mart Cumartesi Harlequin Club’de dinleyicileriyle buluşuyor.

  Yer : Harlequin Club

  Tarih : 14 Mart Cumartesi

  Kapı Açılış : 22.30

  İletişim & Rezervasyon : 0532 202 69 12 – 0532 132 42 92


 • Küçük Bir Mucize

  Çocuk Müzikali 
  1 perde saat:13:00

 • Türkiye Basketbol 1. Ligi 14 Mart

  14 Mart  Çarşamba  günü  saat 16:00 da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda Samsun BŞB Anakent Basketbol takımı ile Yalova Group Belediye  karşılaşması olacaktır. Maça giriş ücretsizdir. Tüm spor severler davetlidir.

 • Kadınca Öyküler Ve Şarkılar Sahne Alıyor

  Düşevi Sanat Merkezinde yer alan ve yeni kurulan Düşevi Sahnesinde Kadınca Öyküler ve Şarkılar ilk kez gösteriye hazırlanıyor

  Düşevi Sanat Merkezinde yer alan ve yeni kurulan Düşevi Sahnesinde ilk kez gösteriye hazırlanıyor

  Kadınca Öyküler ve Şarkılar, Sergen Kalanbak çalacak muhteşem sesi ve yorumu ile Cansu Çebi söyleyecek. Ferda Kaynar ise Mine Engin Tekayın Sardunya Kokan Kadınlar kitabından öyküler seslendirecek

  Kadınca Öyküler ve Şarkılar, 14 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Düşevi Sanat Merkezinde gerçekleşiyor. Samsuna farklı bir konsept sunacak olan Düşevi Sahnesindeki ilk gösteride yerinizi alın. Kontenjan 40 kişi ile sınırlı.


15
 • Cem Öğretir Sertifika Programı

  Ücret : Sivil: 50 TL Öğrenci: 40 TL

  Etkinlik Ne Zaman ?

  15 Mart 2015 Pazar saat 11:00 – 18:00 arası

  Etkinlik Nerede ?

  GRAND AMİSOS HOTELS (ATAKUM)

  İletişim : Abdullah Yarar 0543 683 8372 & Temel Bolver 0544 894 4062 


 • Samsun Mobilya Fuarı Kapılarını Açıyor

  15-20 Mart tarihinde Samsun da kapalı fuar merkezinde TÜYAP Fuarcılık tarafından açılacak Samsun Mobilya ve Dekorasyon 2016 Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açıyor…

  Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi,  Ticaret ve Sanayi Odası ve Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş TÜYAP işbirliği ile gerçekleştirilen Samsun Mobilya ve Dekorasyon 2016 Fuarı 15-20 Mart 2016 tarihleri arasında ziyaretçilerini kabul edecek.

  2016 yılı mobilya, iç mimari, dekorasyon ve aksesuarlarının en trend örneklerinin görülebileceği fuar Azerbaycan, Gürcistan, İran, Lübnan, Tunus, Ürdün gibi hedef ülkelerden gelecek alım heyetleri ile sektör temsilcilerini de buluşturacak.

  35 bin ziyaretçinin ağırlanmasının beklendiği fuarda 42 Samsunlu firma stant açacak. Samsun dışından da fuara firma kabul edilmedi.

  ALAGÖZ: HEDEF 35 BİN ZİYARETÇİ

  Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz, Samsun ülkemizin en önemli mobilya üretim havzası olma yolunda kararlı bir biçimde yoluna devam etmektedir. TÜYAP olarak Samsun’da geçtiğimiz yıl otomobil, inşaat, kitap ve tarım fuarlarını organize ettik. Bu fuarların tamamında büyük bir başarıya imza attık. Türkiye nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan Samsun da 750 den fazla üretici firmalarımız fuarda en yeni ürünlerini sergileyecekler. Hedefimiz bu fuar vesilesi ile Samsun mobilyasının bilinirliğini yükselterek pazar payını ileri seviyelere taşımaktır. Samsun u ülke mobilya sektöründe önemli ticaret noktasından biri haline getireceğine inandığımız fuarımıza ülkemizin dört bir yanından, yurtdışından gelecek misafirlerimizle 35 binin üzerinde ziyaretçinin fuarımızı ziyaret etmesini hedefliyoruz dedi.

  Samsun da mobilya sektörünün çok eski yıllara dayandığını ifade eden TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Samsun da mobilyacılar olarak 750 nin üzerinde imalatçısı olan bir sektörüz. Bizim imalat konusunda büyük fabrikalarımız oluşmadı. Yeterli sayıda olmadığı için küçük imalatçı kardeşlerimiz var. Yarın açacağımız fuarımıza da 43 firma ile katılıyoruz ve bu firmaların hepsi Samsun dandır. Seneye inşallah bu sayıyı ikiye katlarız. Arkadaşlar uluslararası gibi çalışmalar yaptılar. Sektörü Samsun olarak güzel yere getirmek için çok çalışıyoruz. Şuan Samsun da ihracat rakamlarımız 450 milyon dolar civarında. Mobilya sektörü de yüzde olarak 1 e tekabül ediyor. Yani çok düşük rakamlardayız. Yarın açılacak olan fuardan sonra da biz bu oranı yüzde beşlere çıkarmayı hedefliyoruz diye konuştu.

  MURZİOĞLU: BUNDAN SONRA BASINA İŞ DÜŞÜYOR

  Fuar ve Kongre Merkezi yaparken amaçlarının şehrin ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Biz Fuar ve Kongre Merkezi yaparken şehrin ekonomisine katkı sağlamak için yaptık. Geçen sene ve bu sene yaptığımız fuarlarla da bu amacına ulaştığını her geçen gün elimize aldığımız sayılarla beraber bunu görüyoruz. Bundan sonra da çok daha iyi olacağına inanıyoruz. Fuarı düzenleyen TÜYAP a ve yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Fuarı buraya kadar biz getirdik, bundan sonra basın mensuplarına iş düşüyor. Samsun da olduğu gibi Samsun un hinterlandındaki şehirlerde de bunları basın yoluyla duyurulması Samsun ekonomisine çok daha büyük katkılar sağlayacaktır  şeklinde konuştu.

  15-20 Mart 2016 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde açık olacak olan Samsun Mobilya ve Dekorasyon 2016 fuarında 53 stantta 43 Samsunlu firma yer alacak. Fuar 15-20 Mart tarihleri arasında saat 10.00 ile 20.00 arasında ziyaret edilebilecek.


 • SAMSUN MOBİLYA DEKORASYON 2016

  Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen Samsun Mobilya Fuarı 15-20 Mart 2016 tarihlerinde kapılarını Samsun Fuar alanında ziyaretçilere açıyor…

  Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odasının destek ve işbirliği ile hazırlanan SAMSUN MOBİLYA ve DEKORASYON 2016 Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı Mutfak, Banyo Özel Bölümü Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

  Neden Ziyaret Etmelisiniz?

  Yepyeni ürün hizmetleri ilk siz görün

  Sektördeki yeniliklerden, gelişmelerden, avantajlardan haberdar olun

  Üst düzey katılımcı ve ziyaretçiler ile aynı atmosferde bulunmak

  2001 yılından itibaren sürekli gelişen Türkiye mobilya sektörünün dünyada ilk 25 te bulunması, Avrupa da ise altıncı sırada olması, sektörün büyüme potansiyelinin bir göstergesidir. Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan Bölgede ağaç ürünleri ve mobilya endüstrisi faaliyetleri de ekonomik açıdan önem arz etmektedir. Bölge, gerek ham madde kaynaklarına ve lojistik üslerine yakın olması gerekse uzun yıllardan beri sektörde üretim ve ticaret konusunda tecrübe sahibi işletmelerin varlığı dikkate alındığında ağaç ürünleri ve mobilya endüstrisi açısından potansiyel vaad etmektedir.

  Ziyaret Saatleri

  15-16-17-18-19 Mart 2016 / 10.00-20.00

  20 Mart 2016 /  10.00-19.00

  Katılımcı bilgileri, etkinlikler fırsatlar ve konuyla ilgili tüm gelişmeleri buradan sizlerle paylaşacağız.


 • Istanbul Arabesque Project Yeniden Samsun da

  10. yılında, 5. albümünü yayınlamak üzere olan Istanbul Arabesque Project, Türkiye turnesi kapsamında Samsun da sahne alacak

  Türkiye’nin ilk ve %100 arabesk grubu Istanbul Arabesque Project, 15 Mart Cuma gecesi Benzin Cafe de en özel şarkılarını seslendirecekler. 10. yılında, 5. albümünü yayınlamak üzere olan Istanbul Arabesque Project, gurur ve itina ile %100 arabesk icra etmeye devam ediyor.

  15 Mart Cuma günü saat 22.00 da sahneye çıkacak grubun konser biletleri 45 TL den satışa sunuldu.


 • Mabel Matiz Mart Ayında Samsun da

  Türk müziğine yön veren en önemli müzisyen ve yorumculardan Mabel Matiz de 15 Martta yeni albümünün şarkılarını Samsunlu hayranları için söyleyecek

  Mabel Matizin Sultan Süleyman, Gel, Aşk Yok Olmaktır, Sarmaşık, Ya Bu İşler Ne gibi sevilen şarkılarına eşlik etmek için 15 Martta, Sheraton Grand Samsun Hotelde buluşalım.

  15 Mart Cuma günü saat 21.00 da Sheraton Grand Samsun Hotelde Samsunlularla buluşacak konserin biletleri 66.75 TLden biletix.comda satışa çıktı. Biletler sınırlı sayıda sunuldu.


16
 • Arda Boyları

  Bale 1 perde
  saat 20:00

 • Sıla Samsun a geliyor

  Ünlü sanatçı Sıla, 16 Mart Cumartesi günü Samsun da hayranlarıyla buluşacak.

  Ünlü sanatçı Sıla, Trabzon, Ordu ve Samsun da sahne alacak. İlk olarak 13 Mart tarihinde Trabzon da hayranlarıyla buluşacak olan Sıla, 15 Mart Cuma günü Ordu, 16 Mart Cumartesi günü ise Samsun da sahne alacak.


17
 • Şan Konseri

  saat 20:00
  Atakum Kültür ve Sanat Merkezi 

 • Talha Uğurluel ile Çanakkale Zaferi üzerine Konferans Samsun da

  Talha Uğurluel ile Çanakkale Zaferi üzerine adlı konferans, 17 Mart ta Samsun da…

  Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı kapsamında, zaferin 102. Yıl Dönümünde Talha Uğurluel ile Çanakkale Zaferi üzerine adlı konferans 17 Mart Cuma günü saat 18.30‘da Atakum Yalı Kafe‘de bulunan Salon 55 te gerçekleşiyor.

  Konferans ücretsiz olup, tüm Samsun halkı davetlidir.


 • Kent İçi Güvenli Ulaşım Sosyal Sorumluluk Projesi

  Samsun da öğrencilere, kent içi güvenli ulaşım eğitimi vermek için hazırlanan Kent İçi Güvenli Ulaşım Sosyal Sorumluluk Projesi nin açılışı yapıldı
  Trafik konusunda çok hassas olduğunu belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, Bu ülkede yaşayan bir vatandaş olarak trafik kurallarına uyacağız. Uymayanları uyaracağız. Araç sayılarının ve yol standardının arttığı bir ülkede kurallara uyarsak trafiğin hızlandırılacağını bilmemiz gerekiyor. İstanbul da otomobillerin 1 saatte yol aldıkları mesafe ortalama 30 kilometre. Araçlara yeşil yandığında yayalar kendini yola atarsa, yayalar yeşilde geçerken araçlar yayaların üzerine giderse keşmekeşlik olur. Samsun da da büyüklerin trafik kurallarına uymama gibi kötü bir alışkanlık var. Onun için sizde ricam büyükleri bu konuda uyarın. Trafik kurallarına siz de uyun. Uymayanları da uygun bir dille uyarın ifadelerini kullandı.

  Samsun Valiliği öncülüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi işbirliğiyle; Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan 73 merkez ve köy okullarını kapsayan Kent İçi Güvenli Ulaşım Sosyal Sorumluluk Projesi ne start verildi. Mustafa Kemal İlkokulunda düzenlenen proje açılışına; Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

  Toplantıda ilk olarak konuşan MMO Samsun Şube Başkanı ve Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan, Çevre kirliliğini azaltabilme, enerji verimliliğini doğru kullanabilme ve ulaşım güvenliğini artırabilmenin tek yolu toplu taşıma araçlarını kullanmaktan geçiyor. Toplu taşıma araçlarını doğru kullanabilmenin yolu da sistemi iyi bilmek ve ondan doğru faydalanmaktan geçiyor dedi.

  Dünyada hiçbir şeyin eğitimden ayrı düşünülemeyeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Eğer bir yerde trafik sorunu varsa eğitimin sorunudur. Sokaklarda caddelerde kirlilik varsa o da eğitim sorunudur. Eğitimin dokunamayacağı bir alan yoktur. Bu proje de ilkokuldan başlayarak ulaşımı toplumsal bir bilince çevirmeye yönelik bir proje. Şehirde yaşamanın bir kültürü var. Şehirde yaşamanın kültürünü öğretmek bizim en temel görevlerimizden bir tanesidir diye konuştu.

  Küçüklere toplu taşıma bilincinin verilmesinin toplu taşımada olumlu neticelere yol açacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Bununla birlikte kent içi yaşam standartları daha da artar. Bundan 15-20 yıl önce okula yürüyerek gidiliyordu. Şimdi ise servisler var. Toplu taşıma araçları gelişti. Dolayısıyla araçları bilinçli kullanmak daha da bilinçli olmayı gerektiriyor şeklinde konuştu.


 • Yeşilçam Tiyatroseverlerle Buluşuyor

  Uğur Saatçinin yazdığı, Eser Akalın yönettiği 80 dakikalık tek perde yeni komedi oyunu Yeşilçam tekrar tiyatroseverin karşısına çıkıyor.

  Konusu: Aşık olduğu film aktrisine ulaşabilmek için kendi filmini çekmeye karar veren Arif, bu yolda gereken tecrübe ve paraya sahip değildir. Ancak şansı yaver gider ve çekimlere başlar. Planda olmayan aksiliklerle birlikte film yine de çekilir, ama nasıl?

  Lovelet Sahnesinde 17 Mart Pazar günü saat 20.00de gerçekleşecek olan Yeşilçam adlı tiyatro oyun biletleri satışa sunuldu. Biletler öğrenci 15 TL, yetişkinler için 20 TLdir. biletiva.com adresinden veya oyun günü gişeden temin edebilirsiniz.

  Bilet rezervasyonu için iletişim: 0534 427 10 70


18
 • Kibarlık Budalası 18 Mart ta Samsun da…

  Başrolünü Haldun Dormen in oynadığı Moliere in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası 18 Mart ta Samsun da…

  17. yüzyıl Fransa sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını  da mutlaka bir  soylu  ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer.  Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

  Türk Tiyatrosu nun büyük ustası Haldun Dormen in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı. Hakan Altıner in sahneye koyduğu oyunun Koreografisi Mikel N. Vidhi, Kostüm Tasarımı Türkan Kafadar, Dekor Tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen, Işık Tasarımı  Cengiz Özdemir e ait;  Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Barış Kıralioğlu, Caner Tör, Reyhan Aydınsel ve  Işık Selin Kuyumcu rol alıyorlar.

  Başrolünü Haldun Dormen in oynadığı Moliere in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası 18 Mart Cumartesi günü saat 20.00 da Canik Kültür Merkezi Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu nda… Biletler biletix.com üzerinde satışa çıktı. 1. Kategori 45 TL, 2. Kategori ise 56 TL den satışa sunuldu.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

   Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 18.03.2017  tarihinde Mamak Bld. Ank. DSİ  taraftarlarıyla buluşuyor.    

 • Dur Yolcu Türk Halk Oyunları Lirik Dans Gösterisi

  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi Dur Yolcu adlı program düzenliyor

  1915-1919 arası Anadolu da yaşanan savaş olaylarını konu edinen, Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünün Sanat Yönetmeni İzzet KOL yönetiminde ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle hazırlamış olduğu  Dur Yolcu  isimli Lirik Dans gösterisi 18 Mart Cumartesi günü saat 20.00 da Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleşiyor.

  Türk Halk Oyunları Lirik Dans Gösterisi, etkinliği ücretsizdir. Tüm Samsun halkı davetlidir.


 • Şebnem Ferah Samsun Konseri

  Rock müziğinin sevilen ismi Şebnem Ferah, 18 Mart ta Sheraton Grand Samsun Hotel Sahnesi nde rock rüzgarı estirecek

  Etkileyici sahne performansıyla her konserinde izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan Şebnem Ferah, 18 Mart Cumartesi günü saat 20.00 da Sheraton Grand Samsun Hotel Sahnesi nde…

  Her konseri sonrası sahne performansı ile gündemden düşmeyen Şebnem Ferah, Kadın (1996) albümünden Od (2013) albümüne uzanan geniş ve özel repertuvarıyla dinleyicisine muhteşem bir konser akşamı yaşatmaya hazırlanıyor. 18 Mart Cumartesi günü saat 20.00 da başlayacak olan konserin bilet satışları 67.00 TL den biletix te satışta.


 • Samsunlular Şehitler Için Yürüyecek

  Şehitler Yürüyüşü, 19 Mayıs 1919 un 100. yılı etkinlikleri arasında en dikkat çekenlerden biri olacak.

  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi nin 104. yıl dönümünde Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nde düzenlenecek yürüyüş, saat 15.00 te Samsun şehir merkezinde İstiklal Caddesi nde (Çiftlik) Devlet Su İşleri Samsun Bölge Müdürlüğü önünden başlayacak, Onur Anıtı nda çelenk sunumu ve saygı duruşu ile birlikte sona erecek.

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından geçen yıl ilki düzenlenen ve Çanakkale şehitleri başta olmak üzere vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizin yad edildiği yürüyüşe üniversite öğrencileri ve personelinin yanı sıra onbinlerce Samsunlu da eşlik etmişti. Bu yıl katılımın geçen yılı da geçmesi hedefleniyor.

  Yürüyüş, 18 Mart Pazartesi günü saat 15.00 da 56 lar DSİ önünden başlayıp Onur Anıtı nda çelenk sunumu ve saygı duruşu ile birlikte sona erecek. Yürüyüşe katılmak isteyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri için OMÜ nün tüm kampüslerinden servisler kaldırılacak.


 • Son Şafak Son Dua Çanakkale Sahneleniyor

  Samsun Büyükşehir Konservatuvarından Son Şafak Son Dua Çanakkale Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 18 Mart Çanakkale Zaferi nin yıl dönümünde Son Şafak Son Dua Çanakkale adlı tiyatral danslı anlatım ile bir kez daha Samsunluların karşısına çıkıyor

  Büyük gösteri, 18 Mart 2019 Pazartesi akşamı, 20.00 de Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde sahnelenecek.

  Geçtiğimiz yıllarda da Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde kapalı gişe oynanan, Türkiye nin 7 bölgesinden kültürün canlandığı tiyatral danslı anlatımın genel sanat yönetmenliği İzzet Kol a ait. Senaryo ve kurguda Gökhan Barutçu nun imzasının yer aldığı eser, öğretim elemanları Hasan Yazıcı, Samet Gündüz, Turab Akyüz, Mustafa Ağbal, Jale Car, atıl Kesat ve A. Faruk Taytan tarafından hazırlandı.


1920
 • Omü Aktif Party

  Girişin sadece Omü Aktif Kart ile olacağı Aktif Party Leman Kültürde gerçekleşecek.

  Yer : Leman Kültür

  Tarih : 20 Mart 2015

  Saat : 20.00

  İletişim : 05453936568 & 05380852695


 • İntiharın Genel Provası Samsun da Tiyatroseverlerle Buluşuyor

  Duşan Kovaçeviç in yazdığı Bilge Emin in çevirisini yaptığı Musa Arslanali nin yönettiği İntiharın Genel Provası adlı oyun Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

  Dekor Tasarım Hakan Dündar, Işık Tasarım Nihat Bahar, Kostüm Tasarım Özge Akarsu, Müzik Tunay Uzuner tarafından gerçekleştirilirken oyunun Dramaturluğu nu Selen Korad Birki ye yapıyor. Yönetmen Yardımcısı koltuğunda ise Duygu Urhan oturuyor.

  İntiharın Genel Provası adlı oyun; 20 Mart Salı ve 21 Mart Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde gerçekleşiyor. Biletler Samsun AKM gişesinden ve biletiva.com internet sitesinden temin edebilirsiniz. Online bilet satışı 7 Mart tarihi itibarıyla satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları; 3 TL ve 7,5 TL arasında değişmektedir.


 • Nevbahar Lovelet Sahnesi nde

  Murat Can Kibiroğlu nun yazdığı, 1924 yılında Selanik te Kaymakçalan dağında bir kulübede geçen mübadeleden kaçan insanların yolunun kesiştiği Nevbahar adlı oyun Lovelet Sahnesi nde gerçekleşiyor

  20. yılını kutlayan Düşevi Oyuncuları, etkinlikler kapsamında ikinci oyunu olan NEVBAHAR oyununu sahneleyecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ndan profesyonel proje yardımı alan oyun tek perde ve 80 dk.

  Zorunlu Göç İnsanı Kökü Kopmuş Ağaç Gibi Yapar/ İnsanın Gerçek Vatanı Doğup Büyüdüğü Yerdir / Din-Dil-Irk ve Tüm Farklılıklar Aslında Zenginliklerimizdir /Aşk Hayatta En Yüce Duygulardan Birisidir…. gibi önermeleri olan oyun didaktik ve belgesel bir üslupla değil insancıklar hikayeleri üzerinden bize sözünü söylüyor.

  Hoş geldin Diyen Yolcu Olmuş sloganı ile var olan oyun Hızır , Eleni , Salih, Meryem, Rüstem ve Müveddet adlı karakterlerin yolunun kesiştiği bir dağ kulübesinde geçiyor.

  Bilet: Düşevi Sanat Merkezi REZ : 0362 233 33 26

  Yazan: Murat Can KİBİROĞLU
  Yöneten: Cem KAYNAR
  Yönetmen Yrd.: Kübra AKÇA
  Oyuncular: Eray ÖZDAL, Ferda Gülsüm KAYNAR, Mübeccel YALÇIN, Olgun AYDIN, Mehmet KEPÇEOĞLU ve Rumeysa ÇETİN
  Dekor-Işık Tasarım Uygulama: Ersoy ÇELİKPAZU
  Kostüm Tasarım: Gülnur ÇAĞLAYAN
  Kostüm Uygulama: Kulis Kostüm (Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği)
  Afiş-Broşür Tasarım ve Fotoğraflar: Serdar AYYILDIZ
  Efekt: Mecit KÜRTDUR
  Kondüvitler: Ferit KARADUMAN, Alihan YÖRÜSÜN

  Nevbahar adlı oyun; 20 – 24 Mart tarihlerinde saat 20.00 Lovelet Sahnesi nde… Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir. Bilet fiyat ve detaylı bilgi için: 0362 233 33 26


 • Portre Sergisi

  Portre Sergisi, 20-29 Mart tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sergi Salonunda Samsunlu sanatseverlerin izlenimine sunulacak.

  Sergi açılışı, 20 Mart Çarşamba günü saat 13.00 de gerçekleşecek.

  Sergi, 29 Mart Cuma gününe kadar ücretsiz ziyaret edilebilir.


21
 • Aşk İksiri

  Opera  2 Perde 
  saat: 20:00
  Atakum Kültür ve Sanat Merkezi 

 • Aşk İksiri Pazartesi Akşamı Sahnede

  1832 de Milano da ilk kez sahnelendiği günden bu yana opera seyircisini büyülemeye devam eden Gaetano Donizetti nin komik operası Aşk İksiri, Samsun seyircisiyle yeniden buluşuyor…

  Yekta Kara tarafından çağdaşlaştırılarak sahneye koyulan eser, orijinalinden farklı olarak Toscana daki çiftlikte değil 1944 te Napoli de bir kafede geçiyor. Aşk, para ve statü kavramlarının öne çıktığı Aşk İksiri nin 21 Mart Pazartesi saat 20.00 de gerçekleşecek.

  Besteci Donizettinin en çok sahnelenen, en neşeli, en coşkulu eserlerinden biri olan Aşk İksirinde güzel Adina ya aşık olan ama aşkına karşılık bulamayan Nemorino, şarlatan Doktor Dulcamara nın aşk iksiri adı altında sattığı viskiyi içer ve olaylar gelişir.

  Orkestra şefliği David Mukeria ve Mikhail Iskrov tarafından yapılan eserin dekor tasarımı Efter Tunç a, kostüm tasarımı Şanda Zipçi ye ait. Mikhail Iskrov un koro şefi olarak da yer aldığı eserin ışıkları O.Murat Yılmaz a ait.

  Nemorino rolünde Bilal Doğan yer aldığı eserde, Adina rolünde Eda Bingöl Gürkan Belcore rolünde Şahan Gürkan, Dulcamara rolünde Murat Göçken, Giannetta rolünde ise Sermin Dikmen Töre yer alıyorlar.

  Satışa açılan temsilinin biletleri internet sitesinden ve gişeden alınabilir.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.
 • Var Yemez Amca Gazi Sahnesinde

  Varyemez amca adlı çocuk oyunu Mart ayı boyunca Gazi Sahnesi nde sahnelenecek… Var Yemez Amca Gazi Sahnesinde

  VAR YEMEZ AMCA KONUSU

  Çocuklarımızın anne kucağından inmeye başladığı anda, ulaşabildikleri her şeye benim mantığıyla bakıp ben merkezli düşünmeye başlarlar. Bu düşünce çocukların gelişim süreci içerisinde normaldir
  Oyun Saatleri: 09.30 – 10.30 – 13.30 – 14.30 – 15.30

  Varyemez amca adlı çocuk oyunu, çocuklarımıza paylaşmayı, paylaşım sayesinde karşılıklı güven işbirliği ortamı kurulabildiğini göstermektedir..

  Oyunda varyemez amcanın, bencil, cimri paylaşmaktan uzak tutumları yüzünden düştüğü zor durum, eve hırsızlık için giren kötü karakterler PARTA –PURTO ise başkalarının eşyalarını izinsiz almamaları, çalışmayı, dostluğu iyi insan olabilmeyi anlatmaktadır. Ve bütün bu mesajları oyunun başkarakteri Yufka üzerinden işlemeleri, eğlenceli anlatımı, ders veren finali ile oyun sona ermektedir…

  Oyun Günleri; 21-22 Mart ve 28 – 29 Mart

  Rezervasyon ve detaylı bilgi için: 0 530 283 4933


 • 35. Yıl Bahar Konseri

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Sanat Müziği Topluluğu 35. Yıl Bahar Konseri düzenliyor

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Sanat Müziği Topluluğu 35. Yıl Bahar Konseri 21 Mart Salı günü saat 20.00 da OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde…

  Konser ücretsizdir. Tüm müzikseverler davetlidir.


 • Küçük Bir Mucize Mart ayında yeniden sahnede

  Küçük Bir Mucize adlı çocuk müzikali 21 – 22 Mart tarihlerinde Samsun Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon nda yeniden sahneleniyor

  Ulviye Karaca nın yazdığı bestesi Can Atilla ya ait olan  Küçük Bir Mucize adlı çocuk müzikalinde cemrelerin düşmesiyle birlikte, doğadaki canlılar ilkbahara uyanır. Küçük bir mucize ile başlayan hayat ve bu hayatın içindeki küçük canlıların birbirlerine ve doğaya karşı verdikleri yaşam mücadelesi kukla ve mask tiyatrosuyla sahneleniyor.

  Küçük canlıların gizli dünyasını işleyen çocuk oyunu Küçük Bir Mucize, 21 Mart Salı günü saat 13.00 da ve 22 Mart Çarşamba günü saat 10.30 da izleyiciyle buluşacak. Biletler 5 TL olup, Samsun AKM gişesinden temin edebilirsiniz.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon

  Telefon: 0 362 431 50 00 ( Santral ) – 431 50 02 ( Sekreterlik )

  Adres: Kale Mahallesi Atatürk Caddesi Atatürk Kültür Merkezi İlkadım/Samsun


 • Küçük Bir Mucize Mart ayında yeniden sahnede

  Küçük Bir Mucize adlı çocuk müzikali 21 – 22 Mart tarihlerinde Samsun Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon nda yeniden sahneleniyor

  Ulviye Karaca nın yazdığı bestesi Can Atilla ya ait olan Küçük Bir Mucize adlı çocuk müzikalinde cemrelerin düşmesiyle birlikte, doğadaki canlılar ilkbahara uyanır. Küçük bir mucize ile başlayan hayat ve bu hayatın içindeki küçük canlıların birbirlerine ve doğaya karşı verdikleri yaşam mücadelesi kukla ve mask tiyatrosuyla sahneleniyor.

  Küçük canlıların gizli dünyasını işleyen çocuk oyunu Küçük Bir Mucize, 21 Mart Salı günü saat 13.00 da ve 22 Mart Çarşamba günü saat 10.30 da izleyiciyle buluşacak. Biletler 5 TL olup, Samsun AKM gişesinden temin edebilirsiniz.


 • 21 Mart Nevruz Bayramı Samsun da Kutlanıyor

  Baharın müjdecisi olarak bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamaları bu yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşam Merkezinde ve Cumhuriyet Medyanı nda kutlanacak.

  21 Mart Perşembe günü saat 11.00 de OMÜ Yaşam Merkezi önünde düzenlenecek etkinlik ile Baharın müjdecisi olarak bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlanacak. Öte yandan Cumhuriyet Meydanında da aynı gün saat 10.30 da şenlik düzenlenecek.


22
 • Ezginin Günlüğü’yle Tıp Bayramı

  Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Ezginin Günlüğü Serra Otele geliyor.

  Yer : Serra Otel

  Tarih : 22 Mart 2015

  Kapı Açılış : 18.30

  Fiyat : 55 TL


 • 3. Samsun Tiyatro Günleri Başladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesinin 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle organize ettiği Samsun Tiyatro Günlerinin üçüncüsü başladı.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı 2016 yılına da hızlı bir giriş yaparak Samsun da sanatseverleri birçok etkinlikle buluşturdu. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında organizasyonunu yaptığı ve geleneksel hale getirilmesi planlanan Samsun Tiyatro Günlerinin üçüncüsü başladı.

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü tarafından 22 Mart ile 28 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikte Tiyatro İnsan Ordu tarafından sergilenecek Kedi ile Palyaço, OMÜ Tiyatro Bölümünce sergilenecek Kırık Uçlu Kalemler Ülkesi, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünce sahnelenecek Soytarılar Okulu ve Hayal Atölyesi Tiyatrosunca sahnelenecek olan Küçük Karabalık adlı çocuk oyunları ile Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünce sahnelenecek Gemilerde Talim Var, yine OMÜ Tiyatro Bölümünce sahnelenecek Fazilet Eczanesi ve Karmakarışık, TEGV Tiyatro Topluluğu tarafından sergilenecek Yalnızlık Odaları ile Hayal Atölyesi Tiyatrosunca sahneye konulacak olan Kahvede Şenlik Var ve İstibdat Kumpanyası adlı yetişkin oyunları sergilenecek.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde sahnelenecek olan ve tüm Samsun halkının ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikler kapsamında çocuk oyunları 22, 23, 24 ve 25 Mart tarihlerinde saat 14:00 da, yetişkin oyunları ise 22 Mart ile 28 Mart tarihlerinde her gün saat 20:00 da sanatseverlerle buluşacak.

  3. Samsun Tiyatro Günleri Programı

  22 Mart Salı 14.00 – Kedi ile Palyaço Çocuk Oyunu – Tiyatro İnsan

  22 Mart Salı 20.00 Gemilerde Talim Var – Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Bölümü

  23 Mart Çarşamba 14.00 – Kırık Uçlu Kalemler Ülkesi Çocuk Oyunu – OMÜ Tiyatro Topluluğu

  23 Mart Çarşamba 20.00 – Fazilet Eczanesi – OMÜ Tiyatro Topluluğu

  24 Mart Perşembe 14.00 – Soytarılar Oyunu – Çocuk Oyunu Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Bölümü

  24 Mart Perşembe 20.00 – Karmakarışık – OMÜ Tiyatro Topluluğu

  25 Mart Cuma 14.00 – Küçük Kara Balık Çocuk Oyunu Hayal Atölyesi Tiyatrosu

  25 Mart Cuma 20.00 – Yalnızlık Odaları – TEGV Tiyatro Topluluğu

  26 Mart Cumartesi 20.00 – Kahvede Şenlik Var – TEGV Tiyatro Topluluğu

  27 Mart Pazar 20.00 – İstibdat Kumpanyası – TEGV Tiyatro Topluluğu


 • III. Deney Mektebi Bilim ve Proje Yarışması Başlıyor

  Türkiye genelinde MEB e bağlı resmi ve özel okullarda eğitim gören lise ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açılan Deney Mektebi Bilim ve Proje Yarışması başvuruları başladı. Bu yıl 3. sü düzenlenen yarışmanın ödülleri 5 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreninde dağıtılacak

  Fen Bilimleri, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerini öğrencilere yönelik eğlenceli ve dikkat çekici hale getirerek daha kalıcı öğrenme ortamları sağlamak, derslerin deney ve etkinlik ağırlıklı yürütülmesini öğrencilere teşvik etmek, farklı deney ve etkinliklerle öğretim programına uygun içeriği zenginleştirmek ve öğrencileri gündelik hayatta karşılaştıkları olaylar karşısında, gözlem yapmaya teşvik etmek ve yaptıkları gözlemden bir proje oluşturmaya yönlendirmek amacıyla Mektebim tarafından başlatılan yarışmaya deney, fikir, araştırma, proje, bilimsel çalışma veya akademik bir röportajın kısa videosunun hazırlanması ile katılım sağlanacak.

  www.mektebimokullari.com web adresinden başvuru formunun doldurulması ve çekilen videoların youtube yüklenmesi sonrasında, akademisyenlerden oluşan bilim kurulunun yapacağı ön elemeyi geçen öğrenciler finale katılmaya hak kazanacaklar. 5,6,7,8, 9,10,11.12.sınıf öğrencilerinin ücretsiz başvurabilecekleri yarışmada bireysel ve gruplar halinde yarışmak mümkün. Her yarışmacı veya grup yalnızca bir video ile başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 15 Nisan 2017 Cumartesi. Yarışmada ortaokul ve lise kademesi ayrı ayrı değerlendirilerek birinciye 2 adet playstation 4, ikinciye 2 adet apple watch üçüncüye ise  2 adet Ipad mini verilecek.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 22.03.2017  tarihinde Petkim Spor taraftarlarıyla buluşuyor.    

 • Arda Boyları 22 Mart ta yeniden sahneleniyor

  Arda Boyları adlı tek perdelik bale eseri 22 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda tekrar sahneleniyor…

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikayesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları balesinde, birbirlerine aşık iki genç olan Halime ve Recep’in hikayesi anlatılıyor. Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnança ait olan Arda Boyları balesinin müziklerinin İsmail Sezen ve Arda Erdem e ait. Türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle buluştuğu Arda Boyları balesinde bağlama, darbuka, asma davul gibi yerel sazlar ve halk oyunu motiflerde yer alıyor.

  22 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda gerçekleşecek olan Arda Boyları balesinin biletleri satışa sunuldu. 15 TL – 30 TL arasında değişen biletler Samsun Atatürk Kültür Merkezi gişesinden ve internet üzerinden resmi satış kanalı olan biletiva.com dan temin edebilirsiniz.

 • Samsun 4. İnşaat Fuarı 2018 başlıyor

  Samsun 4. İnşaat Fuarı, 22 - 25 Mart tarihlerinde Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi nde gerçekleşiyor.

  Samsun 4. İnşaat Fuarı 2018, Yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz teknolojilerine dair tüm yenilikler ve gelişmelerin yer alacağı fuar 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi kapılarını ziyaretçilerine açacak.

  Yapı sektöründe çığır açan projelerle insana modern yaşam biçimleri sunmaya hazırlanan birçok firmanın katılımı ile Samsun İnşaat Fuarı 2018 Samsun da ve Türkiye de fark yaratmak, Samsun u ve Karadeniz  sektörün en önemli merkezlerinden birisi haline getirmek için, Tüyap Samsun çatısı altında gerçekleştirilecektir.


 • Ritüel Sanat Merkezi nin Komedi Oyunu Büyük Sürpriz Samsun da

  Cantuğ Turay ın yazdığı, İpek Atagün yönettiği, koreografisini Aslı Sümer in üstlendiği Büyük Sürpriz isimli oyun 22 Mart Cuma günü 20.00 da Samsun Gazi Sahnesinde Samsunlu sanatseverler için sahnelenecek.


 • Kahvede Şenlik Var Sahneleniyor

  2 perde komedi oyunu olan Hayal Atölyesi Tiyatrosu oyuncularının sahneleyeceği Kahvede Şenlik Var tiyatro oyunu 22 Mart Cuma günü saat 20.00 da Atakum DSİ nin karşısında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde seyirciyle buluşuyor.

  Bir kadın ve bir erkek, bir ara bulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşurlar. Konuşmaları ve olayları yönlendiren bir de garson vardır. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açıları, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin dansın eşlik ettiği bir atmosferde komik bir üslupla anlatılıyor.

  Bilet fiyatları öğrenci 15 TL, tam 20 TL den satışa sunulurken, biletleri biletiva.com adresinden ve oyun günü gişeden temin edebilirsiniz.


 • Lovelet ten Örnek Proje: Bir Kitap Getirene Tiyatro Bileti Hediye

  2018-2019 tiyatro sezonunun Samsun da en çok izlenen oyun olan Hülleci, bir kez daha sahneleniyor. Ücretsiz tiyatro biletini almak için Lovelet Sahnesine gelen tiyatro severler yanlarında getirdikleri kitaplarını bağışlayarak biletlerini alabilecek

  Öğrencilere okuma alışkanlığını artırmak ve ihtiyacı olan bir okulun kütüphanesini zenginleştirmek için sahnelenen olan Hülleci adlı oyun 22 Mart Cuma günü saat 20.00de Lovelet Outlet içerisinde yer alan Lovelet Sahnesinde gerçekleşecek. İzleyenlerin büyük beğenisi toplayan oyun;

  Hülleci Reşat Nuri Güntekinin 1935 yılında yazdığı bir dolantı komedisidir. Bizim coğrafyada hakim olan bir olguyu Hülle kavramını işliyor oyun. Medeni Kanunun kabulünden sonra terk edilmiş bir uygulamayı kimseyi rencide etmeden ve karı-koca ilişkisinin saygınlığını artırarak izleyicilere aktarıyor.


23
 • Keşanlı Ali Destanı

  Sineklidağ, büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoştur. Keşanlı Ali, Çamur İhsanı öldürmekten hapse düşmüştür ve hapisten bir kahraman olarak çıkagelir. Ali Destanı kullanmaya karar vermiştir. Çünkü Bu toplumda sessiz, sakin, efendi olursan her zaman dayak yer, ezilirsin. Ama terbiyesiz, güçlü, zalim, ne dediğini bilmeyen biri olursan, o zaman saygı görürsün'. Ali, hapiste bunu öğrenmiş ve yeni bir Ali'yi fark etmiştir. Ancak Ali'nin sevdiği kadın olan Zilha, Çamur İhsan'ın yeğenidir ve Ali'ye düşmanca davranmaktadır

 • Karma Resim Sergisi

  Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Resim Bölümünün Şef Kemal ÖZEN yönetiminde, bölüm öğrencilerinin katkılarıyla hazırladığı Karma Resim Sergisini onurlandırmanızı dileriz.

  Sergi;
  23 Mart Pazartesi günü gazi caddesi Eski Konservatuvar binasında 18.30'da yapılacak açılış kokteyli İle gezilebilecekdir.

  Sergi 23-30 Mart tarihleri arasında açık kalacaktır.


 • Mehmet Erdem Samsun Konseri Mart ayında gerçekleşiyor

  Yaptığı şarkılarla büyük beğeni kazanan Mehmet Erdem, Samsun da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

  2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve sayısız konsere imza atıp zirveden inmeyerek Türkiye müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başaran Mehmet Erdem, 23 Mart Cuma akşamı Samsun Neco Salon da hayranlarıyla buluşuyor. 23 Mart Cuma günü saat 20.30 da başlayacak olan konser bileti biletix te 56.50 TL den satışa sunuldu.

  2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve sayısız konsere imza atıp zirveden inmeyerek Türkiye müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başaran Mehmet Erdem, önceki yıllarda Sony Music etiketiyle yayınladığı Herkes Aynı Hayatta ve Hiç Konuşmadan albümlerinden sonra yine Sony Music tarafından yayımlanan 3. stüdyo albümü Hepsi Benim Yüzümden ile sevenlerinin karşısında.

  Alper Atakan prodüktörlüğünde Babajım ve Kaya stüdyolarında kaydedilen, mix çalışmaları Alp Çoksoyluer ve Alper Atakan a, mastering çalışması ise Barış Büyük e ait Hepsi Benim Yüzümden albümünde, 6 adet yeni şarkı, 6 adet de cover şarkı olmak üzere toplam 12 şarkı yer alıyor.

  Şarkıcı Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü Neden Böyleyiz i Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuyor.


 • Bakır Nefesli Beşli Samsun AKM de gerçekleşiyor

  Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından gerçekleştirilen tematik konserlerin 10 uncusu olan Bakır Nefesli Beşli konseri Samsun Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek

  Tematik konserlerin 10 uncusu olan Bakır Nefesli Beşli konseri 23 Mart Cuma akşamı saat 20.00 da Zehra Yıldız Sahnesi nde gerçekleşecek.

  Bakır Nefesli Beşli  konserinde Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçıları Berke Buğra Gökkaya (Tuba), Sezgi Sezen Özden (Trombet), Barış Salcan (Trombon), Hüseyin Uçar (Korno) ve Aras Yıldıran (Trombon) yer alacak. Orkestra şefi Artun Hoinic, başkemancı Gözde Özcan

  Konserde A. Vivaldi nin 2 Trompet İçin Konçerto, F. J. Haydn ın Korno Konçertosu, L. E. Larsson un Trombon İçin Konçerto ve A. Frackenpoh un  Tuba için Konçerto eserleri seslendirilecek.

  23 Mart Cuma akşamı saat 20.00 da gerçekleştirilecek konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi saat 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00 a kadar açıktır. Bilet fiyatı ise 10 TL olarak açıklandı.


 • 6. Samsun Tiyatro Günleri Başlıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde bu yıl 6. düzenlenecek olan tiyatro festivalinde 1i çocuk 9 temsil ücretsiz olarak seyircisiyle buluşacak.

  Ev sahipliğini Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünün yaptığı buluşmaya, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Düşevi Oyuncuları, Tiyatro Murat Dölek, Samsun Sanat Tiyatrosu ve Zonguldak Sanat Tiyatrosu katılacak.

  Karagöz Tasvir Sanatçısı Emine GÜL Civelek ve Pantomim Sanatçısı Ata Aksoy yaptıkları atölyelerle 6. Samsun Tiyatro Günlerinde katılımcı gruplar ve Samsunlu tiyatro severlerle atölye çalışması yapacaklar.

  6. SAMSUN TİYATRO GÜNLERİ GÖSTERİ PROGRAMI

  23 Mart 2019 Cumartesi

  Saat : 20.00 – KEŞANLI ALİ DESTANI – Yetişkin Oyunu
  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

  24 Mart 2019 / Pazar

  Saat : 14.00 – DENİZ KIZI ve SEVİMLİ KORSANLAR – Çocuk Oyunu -Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu
  Saat : 20.00 – BANA MASTIKAYI ÇALSANA – Yetişkin Oyunu – Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

  25 Mart 2019 / Pazartesi

  Saat : 10.00 – PANTOMİM ATÖLYESİ – Ata AKSOY
  Saat : 20.00 – BİMARHANE – Yetişkin Oyunu – Düşevi Oyuncuları

  26 Mart 2019 / Salı

  Saat : 10.00 – PANTOMİM ATÖLYESİ – Ata AKSOY
  Saat : 14.00 – GEMİLERDE TALİM VAR – Yetişkin Oyunu – Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  Saat : 20.00 – GEMİLERDE TALİM VAR – Yetişkin Oyunu – Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  27 Mart 2019 / Çarşamba

  Saat : 10.00 – KARAGÖZ HACİVAT TASVİR ATÖLYESİ – Emine Gül CİVELEK
  Saat : 20.00 – TAHTA YÜREK – Yetişkin Oyunu – Tahta Yürek Atölyesi

  28 Mart 2019 / Perşembe

  Saat : 10.00 – KARAGÖZ HACİVAT TASVİR ATÖLYESİ – Emine Gül CİVELEK
  Saat : 20.00 – KUVVAYI MİLLİYE DESTANI – Yetişkin Oyunu – Samsun Sanat Tiyatrosu

  29 Mart 2019 / Cuma

  Saat : 10.00 – KARAGÖZ HACİVAT TASVİR ATÖLYESİ – Emine Gül CİVELEK
  Saat : 20.00 – AZADE – Yetişkin Oyunu – Zonguldak Sanat Tiyatrosu

  Temsiller, her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek.


24
25262728293031

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

10 April 2019
Uluslararası Robot Yarışması Samsun da
13 April 2019
Cengiz Özkan, Tolga Sağ Ve Muharrem Temiz Samsun da
14 April 2019
100. Yılda 100 Gönüllü Aranıyor
22 March 2019
Ritüel Sanat Merkezi nin Komedi Oyunu Büyük Sürpriz Samsun da
22 March 2019
Kahvede Şenlik Var Sahneleniyor

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Levent Kırca

Aydınlık Gazetesi yazarıdır. İlk kez 1964te Ankara Devlet Tiyatrosunda sahneye çıktı. Ankara Birlik Tiyatrosu ve Halk Oyuncularında çalıştı. Nasreddin Hoca Oyun Treni, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?, Bu Oyun Nasıl Oynanmalı?, Sağlık Olsun!, Ne Olur Ne Olmaz gibi televizyon dizilerinin yapımcılığını üstlendi.1978de Altınşehir adlı filmle sinemaya geçti. Ne Olacak Şimdi? ve Mavi Muammer adlı filmlerde oynadı. Hodri Meydan Topluluğu adlı Tiyatro Grub
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın