28° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< May >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1
 • Yüzbinler 19 Mayıs Etkinliklerinde Buluşacak

  Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun a çıkışının 98 inci yılında 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Samsun da düzenlenecek olan birçok etkinlik ile kutlanacak

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli Mücadele ye giden yolda ilk adımın atıldığı şehrimizde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 01 Mayıs 2017 tarihinde başlamış olup, 26 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek birçok etkinlikle gerçekleşecektir. Zengin bayram kutlama programı çerçevesinde içinde bulunduğumuz haftada; 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 19.30 da Uğur Mumcu Parkı ndan başlayacak olan Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı nda sona erecektir. 19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 08.30 da Atatürk Anıtı na  Çelenk Koyma Töreni  ile başlayacak olan bayram kutlamamız, saat 09.45 te Tütün İskelesi nde  Bayrağın Karaya Çıkarılış Töreni  ve valilik binası bahçesinde yapılacak olan etkinliklerle devam edecektir. Aynı gün Doğu Park mevkisinde saat 16.00 da Solo Türk ve Türk Yıldızları nın muhteşem gösterisine tanık olacağız.

  Daha sonra saat 18.30 da Atakum sahilinde düzenlenen 1919 metre şanlı Türk Bayrağımızla  Bayrak Yürüyüşü gerçekleşecektir. 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılı kapsamında spordan sanata, kültürden tarihe uzanan etkinliklere tüm halkımızın davetli olduğunu belirtir, büyük bir coşku ile kutlayacağımız bayramımızı şimdiden kutlarım dedi.


 • Sokak Müzisyenleri, Atakum sahiline renk katıyor

  Ramazan ayının manevi iklimi gönülleri sararken, Samsun Büyükşehir Belediyesi iftar sonrası yürüyüşe çıkan vatandaşlara müzik sürprizi yaptı. İzleyenleri coşturan sokak müzisyenleri, seslendirdikleri şarkılarla geceye ayrı bir renk katıyor

  Samsun’un eşsiz kumsal ve sahillerinin düzeninden sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Anonim Şirketi, Atakum ilçesi Adnan Menderes sahilinde sokak müzisyenleri ile vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor. Tulumgitar ve saz çalan sokak sanatçıları, ses sistemi kullanmadan verdikleri mini konserlerle hem eğleniyor hem de eğlendiriyor.

  Sokak sanatçılarının şarkıları ve konserleriyle Atakum sahili, İstanbul, İzmir ve Antalya sahillerini aratmazken, ilgi ise her geçen gün artıyor. Zaman zaman müzisyenlere eşlik edip halay çeken vatandaşlar, bu güzel hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ve şirket yönetimine teşekkür ediyor.

 • Samsun ve Futbol Çalıştayı şekillendi

  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı öncülüğünde Samsunsporun yeniden yükselişinin planlanması için gerçekleştirilecek olan Samsun ve Futbol Çalıştayı şekillenmeye başladı. 25-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek çalıştay için belirlenen onlarca başlık, kurulacak 6 masa etrafında, alanında uzman isimler tarafından görüşülecek.


 • Hayal Atölyesi Tiyatrosu sezonu konser ve tiyatro oyunu ile kapatıyor

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu, 2018-2019 Sanat sezonuna, aynı zamanda 6. yaşını kutlayacağı bir etkinlikle vedaya hazırlanırken, tüm Samsun sanatseverleri o güne davet etti.

  Konser 19.00 da gerçekleşecek

  Yeşilçam oyununun oyuncuları, oyuna ait kostümleri ile Samsun’un en güzide müzisyenlerinin eşliğinde, 45 dakika sürecek olan konser sergileyecek.

  Tiyatro oyunu 20.00 de başlıyor

  1 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00 da başlayacak konserin hemen ardından Yeşilçam  adlı tiyatro oyunu 20.00 de sahnelenecek.

 • Lovelet Outlet AVM Ramazan Etkinlik

  Lovelet Outlet AVM Ramazan Etkinlik Programı ise şöyle;

  11 - 12 Mayıs 2019 15.00 - 17.00 - 21.00 Akordeon Show, Sevimli
  Karakterler, Sevimli Palyaço, Yetişkinler için Yarışma

  18 Mayıs 2019 21.00 Çitlenbik Bouble Köpük Show, Palyaço Yüz Boyama

  19 Mayıs 2019 21.00 Çitlenbik Balon Katlama Show, Palyaço Yüz Boyama

  25 Mayıs 2019 15.00 - 17.00 - 21.00 Jonglör, Palyaço Yüz Boyama

  26 Mayıs 2019 15.00 - 17.00 - 21.00 Basketbol Top Cambazı

  01 - 02 Haziran 2019 15.00 - 17.00 - 21.00 Rus Akrobosi Sirki (Yılan
  Show, Ateş Show, İllüzyon, Poi stik, Lastik kız, Çember Kız)

  10-11-12-17-18-19-24-25-26-31 Mayıs - 01 - 02 Haziran 2019 Fasıl

2
 • 3.Çarşamba Kitap Fuarı Açılışı Zakkum Konseri

  3. Çarşamba Kitap Fuarı, 2 Mayıs ile 10 Mayıs tarihleri arasında Çarşamba Vefa Yaşam ve Alışveriş Merkezinde gerçekleşiyor. 2 Mayıs ta açılacak olan fuar da Zakkum grubu konser veriyor.

  2 Mayıs 2015 Cumartesi 20.00

  Detaylar geldikte sayfamızdan paylaşacağız.


 • Samsun Manda Festivali

  Kızılırmak Deltası’nda 2 Mayıs’ta Mandanın Deltaya Salınışı Festivali yapılacak. Manda Festivali içerisinde balak ve manda yarışmaların yapılması, mandaların çoban atları ile yarışmaları, yöresel ürünlerin satılması ve tanıtılması, Bafra yöresel halk oyunlarının oynanması, okullar arası şiir, kompozisyon ve resim yarışması yapılması, manda yoğurdu, sütü ve kaymağı yarışması düzenlemesi’ konusunda kararlar alındı.

 • KUCUK BİR MUCCİZE

  MUZIKLI COCUK OYUNU 
  SAAT 10:30

 • KONSER

  konser saat 20:00

 • Tedavi gösteren hastaların ilk gösterileri

  Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Pelitköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastalara Halk Eğitim Merkezlerinde görevli olan hocalar tarafından resim, el işi, müzik, drama ve zeka oyunları etkinlikleri düzenlenecektir.

  Tedavi gören hastalar uzun süredir hazırlandıkları tiyatro, halk oyunları ve müzik kurslarının gösterilerini Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde sahnelenecektir.


 • Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Samsun a geliyor

  Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Samsun da Kurtuluş Savaşı 100. Yıl Konseri düzenleyecek. Piyanist Tuluyhan Uğurlu, 2 Mayıs Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi nde hayranlarıyla buluşacak.


 • Bir Adımla Başlar 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu

  Samsunda, 70 okuldan 1919 öğrenci ve genç ile 85 müzik öğretmeninden oluşan Bir Adımla Başlar 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu marşlar ve şarkılar seslendirdi 
  Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sahra Sıhhiye Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığınca yürütülen Bir Adımla Başlar 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu marşlar ve şarkılar seslendirdi.

  Mustafa Kemal Atatürkün Samsuna gelişinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında yürütülen etkinlik Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleştirildi.

3
 • İlkadım Sanat Günleri 2018 başladı

  İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen İlkadım Sanat Günleri 2018 programı sanatseverlerle buluşmaya başladı

  1 Mayıs ta başlayıp 7 Mayıs a kadar devam edecek olan İlkadım Sanat Günleri 2018 programı İlkadım Belediyesi, Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğündeki kurslarda eğitim gören kursiyerlerin tiyatro gösterimi ile sanatseverlerle buluştu. Tiyatro gösterimi, TSM Çocuk Korosu Konseri, Halk Oyunları Gösterimi, Enstrumental Müzik Dinletisi, THM Çocuk Korosu Konseri, TSM Korosu Konseri, THM Gençlik Korosu Konseri ve Usta öğreticilerin el emeği ürünlerinin sergilenmesi gibi birçok etkinliğin düzenleneceği İlkadım Sanat Günleri 2018 programı 1 Mayıs da Yönetmenliğini Esra Dedeoğlu nun yaptığı Kayıp Kral  Tiyatro Gösterimi ile sanatseverlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

  3 Mayıs Perşembe günü Halk Dansları Gösterisi, 4 Mayıs Cuma günü Enstrümantal Müzik Dinletisi, 5 Mayıs Cumartesi günü THM Çocuk Korosu Konseri, 6 Mayıs Pazar günü TSM Korosu Konseri ve 7 Mayıs Pazartesi günü THM Gençlik Korosu Konseri düzenleniyor. Etkinlikler saat 20.00 da Yıldıray Çınar Kültür Merkezi Cemal Safi Konferans Salonunda gerçekleşecek.

  Etkinlikler ücretsiz olup tüm Samsunlular davetlidir. • 100. yılı etkinlikleri kapsamında Türkçe Şölen ve sergi gerçekleşiyor.

  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Milli Mücadelenin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Türkçe Şölen ve sergi gerçekleşiyor.

  Sergi, 3-4 Mayıs tarihlerinde gezebilirsiniz. Sergi açılışı 3 Mayıs Cuma günü saat 10.00 da Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezinde gerçekleşecek.

  Türkçe Şöleni, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00 da başlıyor.

  Sergi ve Türkçe şölenine Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezinde olup, katılım ücretsizdir. 

45
 • ATAKUM BELEDİYESİ SPOR VE KÜLTÜR EVLERİ ÜRÜN SERGİSİ

  (Dilek Livaneli ve Kırsalın Melekleri katılımıyla)

  TARİH: 5 MAYIS SALI - 6 MAYIS ÇARŞAMBA - 7 MAYIS  PERŞEMBE 

  SAAT: 13:00

  YER: SALON 55 - YALI CAFE RESTAURANT İÇİ  (ATAKUM HALK İSKELESİ KARŞISI)


 • OMU Turk Sanat Muzigi Konseri

  Türk Sanat Müziği Topluluğu Bahar Konseri 

  bu akşam saat 20.00'da OMÜ

  Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde..
 • Nevbahar

  Düşevi Oyuncuları 20. yıl oyunu olan Nevbahar ı son kez 5 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00 da Lovelet Sahnesinde oynayacak.

  Oyun, Yeşilkent Anadolu Lisesi yararına gerçekleştirilecek.

  Biletleri oyun günü gişeden temin edebilirsiniz. Bilet fiyatı ise 20 TL

 • Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu

  Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu 19 Mayıs Akşamları Hacı Arif Bey özel konseri 5 Mayıs Pazar günü saat 20.00 de Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşiyor

6
 • Maskeli Balo Operası Samsun’da

  Uzun bir aradan sonra Türkiye’de yeniden sahneleye konacak olan Giuseppe Verdi’nin ’Maskeli Balo’ operası Samsun’da sanatseverlerle buluşacak.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2014-2015 sanat sezonunun son prömiyerini; ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin Maskeli Balooperası ile 6 Mayıs’ta yapacak. Maskeli Balo’nun Rejisörlüğünü yapan Yiğit Günsoy yaptığı açıklamada, Maskeli Balo Verdi’nin olgunluk dönemi eserlerinden biridir. Çok güzel ve renkli bir operadır. Konusunu gerçek bir hikayeden alır. Bu sezon iki temsil yapılacak 6 Mayıs ve 28 Mayıs’ta önümüzdeki yıl da sahnelenmeye devam edecek. Sahne önü ve arkasında yaklaşık 150 kişi bu operada görev yapacak. Oldukça geniş bir kadro var. Bazı eserler operaları bir tık yükseltir. Bu eser de Samsun operasını bir tık yükseltecek dedi.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın korosu ve balesinin yer aldığı Maskeli Balo operası, 6 Mayıs Çarşamba saat 20.00’da sahneleniyor.


 • 5 inci Ufka Yolculuk Yarışması Ödül Töreni 6 Mayıs ta…

  Dünya genelinde yarım milyon yarışmacısı olan 5 inci Ufka Yolculuk Yarışması kazananları, 6 Mayıs ta İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak
  Türkiye ve dünya genelinde 588 bin 400 kişinin, Samsun da ise 10 bin 715 kişinin katılımı ile gerçekleşen Ufka Yolculuk 5 inci Bilgi ve Kültür Yarışmasında Samsun da dereceye girenlere 6 Mayıs Cumartesi günü İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle ödülleri verilecek.
  İlkadım Belediyesinin destekleriyle, Server Gençlik ve Spor Kulübü ve Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Kur an-ı Kerim Meali konusunda 5 incisi düzenlenen yarışmada sona gelindi. 8 kategoriden oluşan yarışmada Samsun da; A kategorisinde birinciye 750 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye 250 TL, dört ve beşinciye çeyrek altın, altı ve onuncu arasındakilere gram altın, B, C, D, E, kategorilerinde birinciyi 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, dört ve beşinciye çeyrek altın, altı ve onuncu arasındakilere gram altın verilecek.

  YARIM MİLYON YARIŞMACI MÜCADELE ETTİ

  KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMADA SONA GELİNDİ


 • İlber Ortaylı İle Kişisel Gelişim Zirvesi Samsun da

  Türkiye nin önde gelen isimleri, eğlenceli, gerçekçi ve kışkırtıcı içerikleri, dolu dolu programı, oturumları ve sürprizleri 6 Mayıs da Samsun Kişisel Gelişim Zirvesi nde!

  Bilet fiyatı 67,25 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletix.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

  Program & Oturumlar

  – Prof.Dr. İlber Ortaylı
  Bilginin Gücü
  İlber Ortaylı ile İdame-i Hayat

  – Ahmet Naç (Öğretmen/Yazar)
  Motivasyon Ve Yönetim Teknikleri
  Zincirlerinizden Kurtularak Potansiyeli Açığa Çıkarma

  – Ozanser Uğurlu (Yar. Doç. Dr./Psikolog/Yazar/Eğitmen)
  Stres Yönetimi
  İş’te ve Sosyal Hayatta Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

  Duygu Yönetimi
  Duygusal Farkındalık ve Duyguların Yönetimi

  Programda Neler Var?

  – 4 Seminer Oturumu ve tabiki çıkışta almayı unutmayacağın 4 sertifika
  – Enerjinizi yükseltecek sunumlar ile tam motivasyon
  – Sosyal Sorumluluk ve Sürpriz Oturumlar ile Eğitmenlerle Tanışma Fırsatı

  Amaç?

  Motivasyon, Farkındalık. Yüksek bilgi akışı ile eğlenirken öğrenmek

  Sonuç?

  Toplam 4 Saat programın sonunda alacağın 4 Sertifika ile CV ni güncelle, Farkındalık kazan, İş Hayatında Rakiplerinin Bir Adım Önüne Geç!

  Sertifika Detayları

  * Konuşmacı imzalıdır
  * İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
  * İsme özel Yaşamartı sertifikasıdır
  * Kişiye özel seri numaralıdır
  * Yaşamartı Eğitim Danışmanlık Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
  * Kayıp veya Yıpranma halinde sertifikalarınız ücretsiz yenilenir.

  Detaylar

  – Etkinlik Saatleri: 15:00 – 19:00
  – Giriş kayıtları için etkinlikten 1 saat önce kapılar açılmaktadır
  – Kontenjan Sınırlıdır


 • Kızılırmak Deltasında Bisiklet Gezisi

  Samsun’un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi, Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmaktadır.

  Projemizin iklim değişikliği ile bireysel mücadele yöntemleri hakkında yürütülecek faaliyetlerden biri olan Samsun ve Delta arasında bisiklet turu düzenlenecektir. 

  İklim değişikliğinin ana nedenleri arasında sanayileşme yer alıyor. Küresel ısınmaya neden olan sera gazlarının kabaca 1/3 ü sanayiden, 1/3 enerji üretiminden 1/3’ü ise ulaşımdan kaynaklanıyor. Sanayileşmenin motoru ise enerji kullanımının artması. Enerji ihtiyacını karşılamak için yapılan işlemlerin birçoğu ise CO2 salınımını artırıyor. Sanayileşme öncesinde 280  ppm (milyonda parçacık sayısı) olan CO2 günümüzde 387 ppm e ulaştı. Bir diğer faktör ise ulaşım. Her kontağı çevirdiğimizde küreyi ısıtmaya devam ediyoruz. Oysa bunun hem sağlıklı hem de çevre dostu alternatifi olan bisiklet kullanımı hem ülkemizde hem de ilimizde sınırlı düzeydedir. İklim değişikliği ile mücadelede bireysel mücadele yöntemleri arasında da yer alan toplu taşımanın yaygınlaştırılması, ilimizde de var olan tren taşımacılığının artırılması, bunların yakıtlarının da fosil yakıt yerine yenilenebilir enerjilerden üretilmesi, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması gibi çalışmalar da büyük öneme sahiptir. Bir bisiklet ile ulaşımı sağladığınızda 0 emisyon üretiyorsunuz oysa arabada bu değer 180 gr/km dır. Bisikletle yolculuk yaptığınızda km de 35 kalori enerji harcıyorsunuz oysa araba da kullandığınız petrol ile 1800 kalori yakıyorsunuz. Yani bisiklet kullandığımızda kendimiz enerji harcıyoruz. Oysa arabada aynı yolu almak için dünyanın milyonlarca yılda oluşturduğu enerjiyi tüketiyoruz.

  Projemizin ana temasını destekleyecek ve bu vesile ile de ilimizde bisiklet kullanımı hakkında farkındalık oluşturacak bir etkinlik olarak Kızılırmak Deltası Sulak Alanı ve Kuş Cennetinde bir bisiklet turu düzenlenecektir.

  Etkinlik 6 Mayıs 2018 Pazar günü, Saat 13.00 te Kızılırmak Deltası Yörükler Girişi Ziyaretçi Merkezinden başlayacaktır. 

  Etkinlikliğe katılmak isteyenler kendi bisikletleriyle katılım sağlayabileceklerdir. 100 kadar sınırlı sayıdaki bisiklet bisikletsiz gelen ve aşağıdaki linkten başvuru yapacak ilk 100 kişiye bisiklet turu süresince kullanmak üzere kimlik karşılığı verilecektir. 18 yaş altı katılımcıların velilerinden izin almaları gerekmektedir.


 • Elbrus un Sesi Kafkas Halk Dansları Topluluğu Samsun da

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu yılın büyük organizasyonunda nefes kesen gösterileri ile Samsunlularla buluşuyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu 6 Mayıs ta Müthiş Bir Gösteriye hazırlanıyor.

  2001 yılında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatıyla kurulmuş olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu; her yaş ve kategoriden 60 a yakın dansçı ile çalışmalarına devam etmektedir.
  Birçok festival ve etkinliklere imza atmış gösterileri beğeniyle izlenmiş olan Kafkas Halk Dansları Topluluğu; Engin bir sanat anlayışıyla, Çerkeslerin zengin kültürünü günümüze unutulmaz danslarıyla sahneye koymaktadır.

  Tarihi gecede, Kafkas Halk Dansları ve müziklerinden kesintiler sunacak olan topluluk; estetik çeviklik ve zarafeti dansları ile bütünleştiriyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu gösterisi 6 Mayıs Pazar günü saat 19.00 da Samsun BB Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor. Etkinlik ücretsiz olup tüm Samsun halkı davetlidir.


 • Ünlü sanatçılar Samsun a geliyor

  Ramazan boyunca devam edecek olan Fasl-ı Şahane etkinlikleri başlıyor. Ramazan ayı boyunca ünlü sanatçılar Samsun'da sahne alacak.

  Eğlencenin ve keyifli alışverişin adresi Yeşilyurt AVM ve Atakum Belediyesi, geleneksel ramazanları yaşamak isteyen ziyaretçileri için iftar öncesi ve iftar sonrası dopdolu bir program hazırladı. Yeşilyurt AVM açık otopark alanında 6 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan 8. Fasl-ı Şahane etkinlikleri, her akşam ziyaretçilerine unutulmaz bir Ramazan yaşatmayı planlıyor. Fasl-ı Şahane etkinliklerinde iftar sonrası fasıl dinletisi, Hacivat-Karagöz, meddah, kanto, jonglör, semazen, kum sanatı, ebru sanatı sihirbaz, açık hava sinema gösterimi ve tiyatro gösterileri olacak. 6 Mayıs–2 Haziran tarihleri arasında Yeşilyurt AVM açık otopark alanına kurulacak Ramazan Evlerinde yöresel yemekler, doğal ürünler, el işi takı ve hediyelik ürünlere yer veriliyor. 


7891011
 • Hekimoğlu operası son kez sahneleniyor

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, Hekimoğlu operası ile Samsunlu izleyicilerle son kez buluşturacak

  Karadeniz’in halk kahramanı Hekimoğlu’na, Bertan Rona ile hayat veren Tolga Taviş’in Hekimoğlu operası, seyirci karşısına çıkacak. Hekimoğlu’nun hayatını anlatan ve 2 perde olarak sahnelenecek opera, 11 Mayıs Pazartesi saat 20.00‘da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da sahnelenecek.


 • Demet Akalın Samsun a geliyor

  Demet Akalın, Lösemili çocuklar yararına düzenlenecek yemekte Samsunlular ile buluşacak.

  Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Lösemili çocuklar için düzenlenecek yemekte Samsunlularla buluşacak. Yapılan açıklamada, Yemeğin geliri, 19 Mayıs Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji servisinde tedavi gören çocuklar için kullanılacaktır ifadelerine yer verildi. 

  SHERATON OTEL DE DÜZENLENECEK

   11 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek yemek, Sheraton Otel de olacak. Bilet fiyatları ise kişi başı 275 TL olarak açıklandı.


 • Sinan Tuzcu Samsun Piazza da

  Sinan Tuzcu, Böcek ve Aşkın Kursağında Kalan adlı kitaplarını Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, Samsunlu okurları için imzalayacak.

  Sinan Tuzcunun, 11  Mayıs Cumartesi günü Piazzadaki D&R Mağazasında gerçekleşecek imza günü saat 15.00 de başlayacak.

12
13
 • Project X Party

  Mükemmel konseptiyle uzun süre kendinden bahsettirecek olan Project X Party 13 Mayıs gecesi öğrencilere özel fiyatlarla Harlequin’de

  Tarih : 13 Mayıs

  Kapı Açılış : 21.00

  Yer : Harlequin Club

  Bilet Fiyatı : 20 TL ( Bir içecek dahil )

  Bilgi&Rezervasyon : 0542 634 30 00 Mert YAŞAR

  Bira 10 TL, Bira Tekila 15 TL, Vodka 20 TL


 • Terme Belediyesi nden Hıdrellez Etkinliği

  Baharı coşkuyla karşılamaya hazırlanan Terme Belediyesi, Hıdrellez ateşini Terme-Sakarlı da yakacak. 21. Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında müzik dinletileri, halk oyunları sunumu, güreş ve at yarışları yapılacak
  21. Terme Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cumartesi günü at yarışları etkinliğinin yanında, akşam saat 20.00 da Grup İmera konser verecek. 14 Mayıs Pazar günüde bazı Kırkpınar Başpehlivanı güreşçilerinin katılımı ile yağlı güreşler yapılacak.

  Kışın soğuk ve karanlık havasından çıkıp, baharın sıcaklığına ve aydınlığına kavuşulması anlamına gelen Hıdırellez her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce insanı Terme Sakarlı Mahallesinde buluşturmaya hazırlanıyor. Terme Sakarlı Mahallesi Mera alanında yapılacak şenlikler 13 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00 da başlayacak ve 14 Mayıs Pazar akşamı sona erecek.


 • Lovelet Outlet Müzik Yarışması Güliz Ayla, Bora Duran ve Yasemin Şefik li Muhteşem Final!

  Finale kalan 12 finalist performanslarını Best FM Yasemin Şefik ve Ünlü Sanatçı Güliz Ayla ile Boran Duran karşısında 13 Mayıs Pazar saat 19.00 da canlı performanslarını sergileyecekler.

  Kazanan finalistlere Lovelet Alışveriş Merkezinden birinciye 2,500 TL ikinciye 1,500 TL üçüncüye ise 1,000 TL hediye çeki verilecek olan yarışmada ilk 3 belirlendikten sonra gençlerin büyük ilgi duyduğu Güliz Ayla ve Bora Duran ile eğlence tüm hızıyla devam edecek.


 • Koç Spor Fest 2019 Finalleri Samsun da

  Koç Holding in üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan Türkiye nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest in büyük finali, Kurtuluş Savaşı nın 100. yılında Samsun da yapılacak

  Koç Holding in üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan Türkiye nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest in bahar etabı 18 Nisan da Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi nde başladı. Türkiye nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest, 14 üncü yılında, 62 branşta 26 bin üniversiteli sporcunun yarışacağı müsabakalar ile olimpiyat ruhunu Türkiye nin dört bir yanına taşımaya devam ediyor.

  Rock grubu Athena nın sahne alacağı festivalde, Hakan Kabil DJ performansı ile gençlerle buluşacak. Final ili Samsun’da Athena nın yanı sıra Aslı Gökyokuş da yeni albümünden parçalar seslendirecek.

  Koç Spor Fest in bahar etabındaki final müsabakaları, 13-14 Mayıs tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi nde yapılacak.

  Etkinlikler, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Koç Holding iş birliğiyle planlanan 19 Mayıs ın 100. Yılında Yürüyoruz Yolunda yürüyüşüyle başlayacak. Çok geniş bir katılım beklenen Büyük Halk Yürüyüşü'nün bitiminde kurulacak olan Koç Spor Fest sahnesinde Athena konseri düzenlenecek.

 • Koç Spor Fest in Bahar Etabının Büyük Finalleri

  Koç Spor Fest in bahar etabının Büyük Finalleri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları nın Samsun a çıkışının 100 üncü yılı vesilesiyle 13-14 Mayıs ta Samsun da gerçekleşecek.

  Etkinlik programı ise şöyle;

  13 Mayıs Pazartesi - Cumhuriyet Meydanı
  18.00 - Yürüyüş başlangıcı
  19.00 - Tütün İskelesi nde yürüyüşün bitirilmesi
  19.10 -Tütün İskelesi alanında kurulu olan Koç Spor Fest sahnesinde Protokol konuşmaları
  20.40 - Tütün İskelesi nde 100. yılı anlatan lazer ve su gösterileri
  21.00 - Koç Spor Fest sahnesinde Aslı Gökyokuş konseri
  22.30 - Koç Spor Fest sahnesinde Athena konseri

 • Flyboard Gösterisi

  Flyboard Gösterisi, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 20.40 da Tütün İskelesinde gerçekleşecek.

 • Belge ve Fotoğraflarla Samsun 1919 ve Mustafa Kemal Sergisi

  Belge ve fotoğraflarla Samsun 1919 ve Mustafa Kemal sergisi, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00 da Samsun BB Kent Müzesinde açılıyor.

  Özel sergi ücretsiz olup, tüm Samsun halkı davetlidir.

14
 • KONSER

  CUMARTESİ SAAT 20:00

 • Sihirli Kitap

  Diyarbakır Devlet Tiyatrosu nda oldukça popüler olan ve biletleri hızlıca tükenen Sihirli Kitap çocuk oyunu, Samsun Atatürk Kültür Merkezinde Samsunlu çocuklar için sahneleniyor.

  Oyun, Samsun Atatürk Kültür Merkezinde 14-15 Mayıs tarihlerinde saat 11.00 ve 14.00 saatlerinde seyirciyle buluşacak.

  Biletler, Samsun AKM Gişesinde ve biletiva.cominternet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Bilet ücretleri ise 2 TL - 3 TL arasında değişmektedir.

15
 • Sihirli Dünya Samsun Atatürk Kültür Merkezinde

  Çocuklara opera ve bale sanatını tanıtan Sihirli Dünya Çocuk müzikali mayıs ayı boyunca Samsun Atatürk Kültür Merkezinde sahneleniyor

  Bir çocuğun rüyaya dalması ile başlayan eser, miniklere klasik müzik sanatını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dünyadaki sihrin aslında müziğin içinde olduğunu vurgulayan eserde, opera sanatçıları tarafından sevilen aryalar Türkçe seslendirirken, bale sanatçıları bale sanatını dans eşliğinde tanıtıyor. Orkestra sanatçıları da eserde sahne üstüne çıkarak enstrümanlarını miniklere tanıtıyorlar.

  Gösterim Tarihleri:

  • 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  • 23 Mayıs 2018 günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi

  Bilet temini ve detaylı bilgi için 0362 431 50 02 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.


 • Yedi Toyda Türküm Çalınır müzik festivali başladı

  Samsun da Yedi Toyda Türküm Çalınır sloganlı 1. Ulusal Türk Halk Müziği Korolar Festivali başladı

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 15-21 Mayıs tarihleri arasında icra edilecek olan Gençlik Haftası etkinlikleri ve mayıs ayı boyunca devam edecek olan 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı organizasyonları başladı.

  Türkiye nin yedi bölgesinden, yedi güzel sanatlar lisesinin katılım göstererek, üç gün boyunca 81 ilin türkülerinden oluşan konserler vereceği Yedi Toyda Türküm Çalınır isimli müzik festivalinin açılışı mehteran takımı eşliğinde, İstiklal (Çiftlik) Caddesi nde yapılan kortej yürüyüşü ile gerçekleştirildi. Yedi bölgeden Samsun a gelerek yöresel ezgiler sunacak olan öğrenciler, mehteran takımı eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından, bir alışveriş merkezi önünde festival açılışını gerçekleştirdi.

  Festival, 8-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında, saat 19.00 da Samsun BB Atakum Sanat Merkezinde, üç gün boyunca düzenlenecek konserlerle devam edecek.

  Festivalde yer alan okullar şöyle;

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Güzel Sanatlar Lisesi, Elazığ Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi, Manisa Güzel Sanatlar Lisesi, Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi, Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi, Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi ve Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi.


 • Sihirli Dünya Adlı Çocuk Tiyatrosu Mayıs Ayında Yeniden Sahneleniyor

  Sihirli Dünya adlı tiyatro oyunu Mayıs ayında Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda tiyatroseverler ile buluşacak.

  Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır.

  Amacımız Çocuklarımıza çok sesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık. Oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.

  • 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi
  • 23 Mayıs 2018 günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 13:00 Aydın Gün Sahnesi
  • 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10:30 Aydın Gün Sahnesi

  Bilet fiyatı 5 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


 • TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı halkın ziyaretine açılacak

  TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı, Karadeniz Keşif/Gözetleme ve Karakol programı kapsamında Samsun Limanını ziyaret edecek ve halka ziyarete açılacak

  Karadeniz Keşif/Gözetleme ve Karakol programı kapsamında TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı 15-21 Mayıs tarihleri arasında Samsun da liman ziyareti gerçekleştirecek.

  TCG Sakarya (S-354) askeri denizaltısı 17 Mayıs Perşembe günü 10.00 – 17.00 18 Mayıs Cuma 10.00 – 17.00 ve 19 Mayıs Cumartesi günü 11.00 – 17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacak. Girişlerin Samsunport girişinden yapılacağı bildirildi.


 • Atatürk Giysileri Defilesi

  Samsun Piazza da Atatürk Giysileri Defilesi 
  Ankara Olgunlaşma Enstitüsü nün Atatürk giysilerinden esinlenerek özel olarak hazırladığı koleksiyon 16 Mayıs Perşembe günü Piazza ziyaretçilerinin karşısında olacak.

  Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 16 Mayıs Perşembe günü, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün Samsuna çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapacak.

  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürkün askeri ve sivil yaşamı içinde giymiş olduğu üniforması ve diğer kıyafetleri esas alınarak kadın giyimine uyarlanan koleksiyonun sergileneceği etkinliğin galası 15 Mayıs Çarşamba günü saat 21.00de Atatürk Kültür Merkezinde, gösteri ise 16 Mayıs Perşembe günü saat 16.00da Piazzanın ev sahipliğinde gerçekleşecek.

1617
 • Halk Oyunları Festivali nin Finali Samsun Piazza AVM de

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Samsun Gençlik Merkezi tarafından koordine edilen Halk Oyunları Festivali nin büyük finali 17 Mayıs tarihinde Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi nde gerçekleşecek

  Bu sene üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Halk Oyunları Festivali; Ankara, Kırşehir, Kıbrıs, Sivas, İzmir, Samsun, Adıyaman ve Gürcistan ekiplerinin katılımıyla görsel bir şölene dönüşecek. Tüm ekiplerin bir arada sadece Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi nde gösteri yapacağı festival, 17 Mayıs Salı günü, saat 17.00 da Piazza AVM buz pistinde gerçekleşecek.

  Kırşehir i temsil eden Neşet Ertaş ın yeğeni Özgür Taşkın ve ekibinin yanı sıra birbirinden değerli ekiplerin final gösterilerini sergileyeceği etkinlik, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi ndeki ziyaretçilere farklı kültürleri tanıma fırsatı sunacak.


 • DOĞAL BOYADAN FIRÇA DARBELERİNE RESİM SERGİSİ

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kent Müzesi ve Meksika Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği işbirliğiyle hazırlanan Doğal Boyadan Fırça Darbelerine adlı serginin açılışı 17 Mayıs 2016 günü saat 14:00 da Samsun Kent Müzesi nde yapılacak.

  DOĞAL BOYADAN FIRÇA DARBELERİNE RESİM SERGİSİ

  Meksika ile dostluk ilişkilerini pekiştirmek amacıyla adımlar atan Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Meksika Büyükelçiliğiyle birlikte düzenlediği sergide doğal boyalar kullanılarak yapılan çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

  Meksikalı tekstil tasarımcısı olan Madalena Forcella yaptığı çalışmalarda doğal boyaları kullanmasıyla tanınıyor. Meksika ve Türkiye nin tekstil, renk kullanımı ve modern sanat eserleri üretiminde başvurulan geleneksel teknik kullanma anlayışındaki benzerliklerinin örneği olacak serginin gösterimine çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.


 • 3. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali 2017

  Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali nin hazırlıkları İçinde yaşadığın güzelliklerin farkına var sloganı ile baharı özlemle beklediğimiz şu günlerde hızla devam ediyor

  Bu yıl En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması Sürmeli köyünde 17 Mayıs 2017, perşembe günü, Yörükler köyünde ise 18 Mayıs 2017, cuma günü gerçekleştirilecektir.

  Yarışmaya katılmak, stand açmak veya gezilere katılmak isteyenler ilgilendikleri kısımla ilgili başvuru formalarını doldurabilir ya da Samsun Turizmciler Derneği Başvuru Noktasına şahsen başvurularını yapabilirler.

  17 Mayıs 2017 Çarşamba (Sürmeli Köyü)
  09:00    Onur Anıtı önünden otobüslerle hareket
  10:30    Otları tanıma etkinliği
  11:00    Fotoğraf Makinanı Al Gel Etkinliği / Doğada Fotoğraf Çekme Teknikleri
  11:30 –16:30    En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama
  Yarışması

  18 Mayıs 2017 Perşembe (Yörükler Köyü)
  09:00    Onur Anıtı önünden otobüslerle hareket
  10:30    Otları Tanıma Etkinliği
  11:00    Fotoğraf Makinanı Al Gel Etkinliği / Doğada Fotoğraf Çekme Teknikleri
  11:00   Çocuklarla doğada resim, şiir ve kompozisyon etkinliği
  11:30 – 16:30    En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması

  19 Mayıs 2017 Cuma (Sevgi Gölü Yanı)
  10:00    Yöresel Ot Yemekleri Yarışması

  Festival Açılış Töreni
  14:00  BEREKET TENCERESİ / 65 Çeşit Ot Kavurması

  Şeflerle Canlı Mutfak
  14:30 – 15:30   Gurme Şef Haldun TÜZEL ile  / Otlu ve Balıklı Sahan Böreği
  15:30 – 16:00   Danilo ZANNA ile Söyleşi
  16:00 – 16:30   Şef Soner UZUN  ile Üç Otlu Enginar
  16:30 – 17:00    Yarışma Ödül Töreni
  09:00 – 19:00    Sergi
  Fotoğraf, Resim, Şiir ve Kompozisyon

  20 Mayıs 2017 Cumartesi (Sevgi Gölü Yanı)

  Şeflerle Canlı Mutfak
  11:00 – 12:00  Asuman KERKEZ ile Otlu Tabulle Salatası
  12:30 – 13:30  Mehmet AK ile  Isırganlı Bahar Helvası
  14:00 – 15:00  Şef Mustafa YAZICI ile Otlu Tortellini ve Ravioli Makarna Yapımı

  16:00 – 17:30    SÖYLEŞİ  Ot ve Biz
  Konşmacılar:
  Dr. Fergan KARAER / OMÜ
  – Karadeniz’de yetişen yenilebilir otlar ve faydaları.

  Haldun Z. TÜZEL / Gurme, Yazar
  – Günümüzde yöre yemeklerine değer nasıl gösteriliyor?

  Esat ÖZATA  / Şef, Program Yapımcısı
  – Türk mutfağında ve soframızda otların yeri.

  Ömer ESEN / EURO TOQUES Türkiye Başkanı
  – Günümüzde ot ve ot yemeklerinin menülerdeki yeri.

  Öner ÇULFAZ / KARAPAFED (Karadeniz Aşçılar ve
  Pastacılar  Federasyonu) Başkanı
  – Otların faydaları ve neden/nasıl tüketilmeli?

  Mehmet AK / Raw Food Uzmanı
  – Pişmeli mi, pişmemeli mi?

  Asuman KERKEZ / Yemek Yazarı,  Aşçılık Eğitmeni
  – Gelenekten geleceğe Türk mutfağı.

  21 Mayıs 2017 Pazar
  09:00   Onur Anıtından Otobüslerle Hareket.
  Vezirköprü Şahinkayası Gezisi
  Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Gezisi
  Ayvacık Gezisi

  * (Samsun dışından gelen ziyaretçiler için üç farklı güzergahta gezi programı hazırlanmıştır.)

  Bilgi için irtibat numaralarını arayabilirler.

  İrtibat numaraları :0532 585 49 53 (Dilek Genç)


 • Falcon Fest Şahinkaya Kanyonu Festivali

  Tüm dünya 17-19 tarihler arasında Samsun da yapılacak olan Falcon Fest e hazırlanıyor. 19 Mayıs haftasında yapılacak olan etkinliklere Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Beyaz Rusya (Belarus), Birleşik Arap Emirlikleri, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Kuveyt, Litvanya, Macaristan, Portekiz, Rusya Federasyonu ve Yeni Zelanda gibi ülkelerden binlerce sporcu katılacak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) tarafından organize edilen festivalde Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu nda yapılacak. BASE Jump, Tırmanış, Slackline, Kano, Stand Up Paddle (SUP) ve Paramotor spor dalları çeşitli ülkelerden gelen uzman sporcular tarafından yapılacak. Falcon Park (Festival alanı) Şahinkaya kanyo nunda bulunan Tabiat Parkı, yüzlerce sporcuların çadırlarda kalacağı festival alanına dönüştürülecek Festival alanına gitmek isteyen katılımcılar tekneyle 30 dakikada tekneyle yaklaşık 1 saate gidebilir. 

  Ayrıntılı Bilgi İçin  http://falconfest.org/   sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

 • Falcon Fest Samsun Şahinkaya Kanyonu nda

  Samsun un Vezirköprü ilçesi nde doğal güzelliği ile ön plana çıkan Şahinkaya Kanyonu  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında dünyanın en önemli ekstrem sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor

  Samsun un Vezirköprü ilçesi nde doğal güzelliği ile ön plana çıkan Şahinkaya Kanyonu  dünyanın en önemli ekstrem sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor. 19 Mayıs Haftası nda 19 ülkeden 100 maceraperest, Şahinkaya Kanyonu nda bir araya gelerek, Türkiye nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivalinde yeteneklerini sergileyecek.


 • Muhteşem Sezon Sonu Prömiyeri Dansın Ritmi

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2016-2017 sanat sezonunun son prömiyerini 3 farklı eserden oluşan Dansın Ritmi ile yapmaya hazırlanıyor

  Farklı koreografların Paso a Paso, Rondo Ala Turka ile Danzón  adlı eserlerinin Dansın Ritmi adı altında seyirciyle buluşacağı prömiyer temsili 17 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00 de gerçekleşecek.

  90 dakika sürecek olan Dansın Ritmi eserinin biletleri Biletiva internet sitesinden ve gişeden alınabilir.

  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

  Dansın Ritmi nin sezondaki tüm temsilleri:

  17 Mayıs Çarşamba – 20.00 – Prömiyer

  23 Mayıs Salı – 14.00

  23 Mayıs Salı – 20.00

  25 Mayıs Perşembe – 20.00


 • Fasl-ı Şahane Yeşilyurt AVM de Gerçekleşiyor

  Yeşilyurt AVM Fasl-ı Şahane etkinlikleri geri dönüyor. Yeşilyurt AVM, alışveriş merkezinin açık otopark alanına kurulan Ramazan Sokağı konsepti ile Ramazan boyunca birbirinden keyifli gösterilere imza atacak.

  Eğlencenin ve keyifli alışverişin adresi Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVM) geleneksel ramazanları yaşamak isteyen ziyaretçileri için iftar öncesi ve iftar sonrası dopdolu bir program hazırladı. Yeşilyurt AVM açık otopark alanında 17 Mayıs Perşembe günü başlayacak olan 7. Fasl-ı Şahane Etkinlikleri Ramazan ayı boyunca her akşam eski ramazanların etkinlik ve gösterilerinin yanı sıra birbirinden ünlü sanatçılar ve yerel gruplar ile ziyaretçilerine unutulmaz bir Ramazan yaşatmayı planlıyor.


 • Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliği

  Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliği  17-19 Mayıs tarihlerinde Batıpark ta gerçekleştirilecek.

  Etkinlik Programı ise şöyle;

  1.Gün – 17 Mayıs 2019 - Cuma

  Samsun Batıpark Şenlik alanında misafir araçların karşılanması. Araç ve misafirlerin yerleşimi, çadır ve karavanların kurulumu. Misafir ve katılımcıların yaka kartlarının dağıtımı.. Gündüz boyunca alana
  yerleşim, çadırların kurulması.

  18:00 – 23:00 – Konser: TheBand Kiralık, Mürettebat The Band.

  Eğlence ve Oyunlar Kamp alanında otantik Ramazan eğlenceleri. Çekilişler. İkramlar, DJ Performansı Konserler ve sahne eğlenceleri

  2.Gün – 18 Mayıs 2019 - Cumartesi

  10:00–10:30 Açılış Seremonisi: Plaket Töreni
  11:00 Protokol ile Şehir Merkezi Kısa Konvoy Seyri.
  12:00–16:30 Konvoy Seyri ATATÜRK İLE KURTULUŞ YOLU (Vosvosların ve diğer katılımcı araçların Atatürk posterleri ve bayraklarla süslenerek, Atatürk’ün simüle edilmiş aracı eşliğinde Kavak a kadar konvoy seyri..) 12:30: Batıpark  Kalkanca  Kara Samsun üzerinden Kurtuluş Yolu na
  geçiş. Araştırma Hastanesi bölgesinde diğer araçlarla buluşma.. Kurtuluş yolu VEFA SEYRİ

  15:00 Kavak a varış. Karşılama seromonisi.

  16:00 Kavak tan çıkış. Ankara Yolu ndan Batı Park Şenlik alanına konvoy seyri.. 17:00– Kamp alanına varış

  18:00-19:30: Kamp alanında fotoğraf etkinlikleri

  19:57– Katılımcılara İftar Yemeği

  20:30– Konser: Samsun Brass Band, Notasızlar, Atakan Karadeniz Konseri, Çeşitli oyun ve eğlenceler, DJ in seçtiği müzikler, Dilek Feneri, Kamp
  Ateşleri, Eğlenceler.. 3. Gün: 19 Mayıs 2019 – Pazar

  08:00–09:00 Kalkış ve hazırlık.

  09:00–12:00 Üstü açık gezi otobüsleri ile Atatürk Anıtına ziyaret. Doğu Park Bandırma Vapuru gezisi, Genel kutlamalara katılım.

18
 • KARADENİZ KİTAP FUARI

  Samsun Kitap Fuarı 2015 


 • Askeri Gemi Ziyarete Açılıyor

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi Samsun Liman ında halkın ziyaretine açılacak…

  TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi 18 Mayıs Çarşamba günü 10.00-12.00 ile 14.00- 16.00 ve 19 Mayıs Perşembe günü 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacaktır.


 • Askeri Gemi Ziyarete Açılıyor

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi Samsun Liman ında halkın ziyaretine açılacak…

  TCG İMBAT (P-335 ) isimli askeri gemi 18 Mayıs Çarşamba günü 10.00-12.00 ile 14.00- 16.00 ve 19 Mayıs Perşembe günü 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacaktır.


 • 4. 19 Mayıs Vosvos Şenliği

  Türkiye nin birçok yerinden gelecek olan Vos Vos tutkunları 18-21 Mayıs tarihleri arasında Batı Park ta, 4. Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliği kutlanacak

  Samsun Vosvos Kulübü tarafından düzenlecek etkinlik boyunca çeşitli eğlenceler ile 3 gün süren etkinliğe, Türkiye nin her yerinden gelecek 200 e yakın Vos vos tutkunu, üç gün boyunca çeşitli programalarla Atatürk ün Samsun a çıkışını ve Kurtuluş u kutlayacak.

  KONVOY YAPACAKLAR

  Atatürk ün Samsun dan Havza ya yaptığı yolculuğun güzergahı kullanılarak yapılacak bir  Vefa Seyri de etkinlikler arasında yer aldığı programda, Kurtuluş Yolu güzergahı üzerinde bulunan Kazancı Taşhan Otel e kadar Atatürk posterleri ve Bayraklarla süslenmiş 200 e yakın araçtan oluşan Vos vos konvoyu renkli görüntüler oluşturacak.


 • 19 Mayıs Samsun da Farklı Kutlanır

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  kutlama programı hakkında açıklamalarda bulundu

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli Mücadele ye giden yolda ilk adımın atıldığı şehrimizde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 01 Mayıs 2017 tarihinde başlamış olup, 26 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek birçok etkinlikle gerçekleşecektir. Zengin bayram kutlama programı çerçevesinde içinde bulunduğumuz haftada; 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 19.30 da Uğur Mumcu Parkı ndan başlayacak olan Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı nda sona erecektir. 19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 08.30 da Atatürk Anıtı na Çelenk Koyma Töreni  ile başlayacak olan bayram kutlamamız, saat 09.45 te Tütün İskelesi nde Bayrağın Karaya Çıkarılış Töreni ve valilik binası bahçesinde yapılacak olan etkinliklerle devam edecektir. Aynı gün Doğu Park mevkisinde saat 16.00 da Solo Türk ve Türk Yıldızları nın muhteşem gösterisine tanık olacağız.

  Daha sonra saat 18.30 da Atakum sahilinde düzenlenen 1919 metre şanlı Türk Bayrağımızla  Bayrak Yürüyüşü  gerçekleşecektir. 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın 98. yılı kapsamında spordan sanata, kültürden tarihe uzanan etkinliklere tüm halkımızın davetli olduğunu belirtir, büyük bir coşku ile kutlayacağımız bayramımızı şimdiden kutlarım dedi.


 • SAMDOB tan 19 Mayıs Özel Konseri

  Samsun Valilik programı kapsamında 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen konser 18 Mayıs 2018 Cuma akşamı ücretsiz olarak SAMDOB Orkestrası ve Koro Sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek

  Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Koro Sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek olan 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Konseri 18 Mayıs 208 Cuma günü saat 21:30 da Aydın Gün Sahnesi nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

  Konserin solisti Soprano Sezgi Elhüseyni, Koro ve Orkestra Şefi Mikhail Iskrov olurken İdil Öğüt ise Başkemancı olarak yer alacak. 14 parçanın seslendirileceği konserde Muammer Sun a ait Kurtuluş ve Cumhuriyet filmleri müzikleri, marşlar seslendirilecek.

  18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 21.30 da Aydın Gün Sahnesi nde gerçekleştirilecek olan konser ücretsiz olup davetiyeler için Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva dan temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00 a kadar açıktır.


 • Samsun da fener alayı yürüyüşü

  Samsun da, 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü düzenleniyor

  Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce organize edilen etkinlikler kapsamında Samsun da Fener Alayı ve Gençlik Festivali yürüyüşü düzenleniyor.

  Yürüyüş; 56 lar mevkinde bulunan Uğur Mumcu Parkı nda toplanarak, İstiklal Caddesi nden Cumhuriyet Meydanı na, oradan da Kurtuluş Yolu na kadar ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürünecek. Fener Alayı Yürüyüşü; 18 Mayıs Cuma günü saat 21.00 da gerçekleşecek.

  Yürüyüşe Samsun halkınında büyük bir katılım göstermesi beklenirken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ile Mehteran Takımı, Ritm Grupları, Sporcular, Halk Oyunları ekibi yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü sporcularının da atlarıyla katılacağı aktarıldı.

  Fener Alayı Yürüyüşü; 18 Mayıs Cuma günü saat 21.00 da gerçekleşecek

  Diğer tüm 19 Mayıs etkinlikleri için; altta bulunan etkinlik programı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


 • Lovelet Outlet te Ramazan Etkinlikleri

  Lovelet Outlet te Ramazan Etkinlikleri başladı. Lovelet Outlet AVM Ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak

  On bir ayın sultanı olan Ramazan ayını dolu dolu geçirmeyi planlayan Lovelet Outlet, ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak

  Ramazan ayı boyunca iftar sofralarının keyfini alışveriş merkezinde çıkaran müşterilerin memnuniyetini sağlamak ve onlara keyifli bir Ramazan süreci yaşatmak için Ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

  İftar öncesinde Fasıl ile başlayıp Güldüren didişmeleri ile her kesimden insanı eğlendiren Karagöz Hacivat oyunları koreografili müzikli oyun gösterimi olan Aşuk ile Maşuk gibi geleneksel ramazan etkinliklerinin yanı sıra İlizyon, Palyaço, Semazen, Rus akrobasi sirki, Üsküdar aşıkları, Akordiyon, Dev Baloncuklar gibi birçok farklı gösteri düzenlenecek.

  Lovelet Outlet te gerçekleşecek olan etkinlik programı ise şöyle;

  18 Mayıs Cuma

  • İftar öncesi Fasıl
  • Karagöz – Hacivat
  • Aşuk ile Maşuk

  19 Mayıs Cumartesi

  • İftar öncesi Fasıl
  • İlizyon
  • Palyaço – Yüz boyama etkinliği

  20 Mayıs Pazar

  • İftar öncesi Fasıl
  • Üsküdar Aşıkları
  • Sunucu ile Yarışmalar

  25 Mayıs Cuma

  • İftar öncesi Fasıl
  • Karagöz – Hacivat
  • Aşuk ile Maşuk

  26 Mayıs Cumartesi

  • İftar öncesi Fasıl
  • Üsküdar Aşıkları
  • Palyaço ile Yarışmalar
  • Kum ve Yüz Boyama etkinliği

  27 Mayıs Pazar

  • İftar öncesi Fasıl
  • Akordiyon
  • Kovboy, BugsBunny
  • Palyaço ile Yarışmalar

  Haziran ayı etkinlik takvimi eklenecektir.


 • Haluk Levent Samsun a geliyor

  Gerçekleştirdiği yardımlar ile de tanınan ünlü ses sanatçısı Haluk Levent, Samsuna geliyor.  18 Mayıs günü Samsun'a gelecek olan Haluk Levent, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde sevenleri ile buluşacak. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Levent, 18 Mayıs Gecesi Samsun 19 Mayıs Üniversitesindeyiz..O gece çok keyifli olacak ifadelerini kullandı.


19
 • Samsun 19 Mayıs Bayramı Etkinlikleri

  Samsun da, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TSK Özel Kareler fotoğraf sergisi, gençlik yürüyüşü, Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Konseri ve çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

  Programlar 17 Mayıs ta Sevgi Kafe yanında düzenlenecek olan Dragon Bot Yarışları ile başlayacak. Aynı gün Uğur Mumcu Parkından Cumhuriyet Meydanı na kadar saat 20.00 da Fener Alayı ve 1919 metre uzunluğunda Türk bayrağı ile Gençlik Festivali Yürüyüşü yapılacak.

  TSK Özel Kareler fotoğraf sergisi ise 18 – 19 Mayıs ta Piazza alışveriş merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 18 Mayıs ta TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde TÜYAP Tüm Fuarcılık ile Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile açılacak Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun, 24 Mayısa kadar yayın evleri, yazarlar ve okuyucuları ağırlayacak.

  Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 18 Mayıs’ta saat 20.00de Canik Kültür Merkezinde konser verecek.

  19 Mayıs günü ise Yaşar Doğu Spor Salonu arkasında, Uluslararası 19 Mayıs Yarı Maratonu saat 9.30 da başlayacak. Dragon Bot yarışlarının finalleri de aynı gün gerçekleştirilecek.

  – Türk Yıldızları 19 Mayısta Samsunlular için havalanacak

  Türk Yıldızları da 19 Mayısta saat 16.00da Doğu Park mevkisinde Samsunlular için gösteri düzenleyecek. Aynı gün vosvoslar ile motosikletler 17.30 da şehir turu düzenleyecek.

  Etkinlikler 23 Mayıs’ta Tütün İskelesinde başlayacak Uluslararası Kurtuluş Mücadelesi 7. Anma Yürüyüşünün 25 Mayısta Havzada tamamlanmasıyla son bulacak.


 • GeNCLİK HAFTASI KONSERİ

  PERSEMBE SAAT 20:00

 • Yeşilyurt AVYM 19 Mayıs Gençlik Şöleni Başlıyor

  Yıl boyunca alışverişi eğlence ile birleştiren ve birbirinden renkli etkinliklere imza atan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 19 Mayıs haftasında misafirlerine unutulmaz bir hafta yaşatmaya hazırlanıyor.

  19-20 Mayıs saat 12:00-19:00 arasında Yeşilyurt AVM karşısındaki sahilde kurulacak olan eğlence parkurunda ATV, Paintball ve Rodeo ile kendinize biraz vakit ayırarak sınırsız eğlencenin tadına varacaksınız. Samsun Advanture Park ile ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikte, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi nden yapacağınız 30 TL ve katları alışverişlerinizi Luck Card danışma bankosuna işletip kazanacağınız kupon ile eğlence alanında isteyen ATV ile gezme fırsatı bulacak, isteyen Paintball ile kurulacak özel hedeflere atış yapabilecek.

  Yine 19 Mayıs günü saat 12:00-18:00 arası sahilde kurulacak alanda Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Samsun Capoeira Derneği tarafından organize edilen etkinlikte, Capoeira gösterileri, Workshop, Eğlenceler ve sürprizlerle dolu bir gün sizleri bekliyor.

  20 Mayıs Cuma günü saat 17:00’da 19 Mayıs kutlama programında yer alan Liseli Gençler Plaj Futbolu finali gerçekleştirilecek. Hemen öncesinde ise üçüncülük maçı ve özel gösteri maçı ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak.

  Plaj Futbolu finalinden sonra saat 18:00 de Türkiye Ragbi liginde şampiyon olan 1919 Samsun Ragbi Spor Kulübü Bay ve Bayan takımları, yaklaşık 1 saat sürecek nefesleri kesen gösteri maçına imza atacak. İzleyenlerin Ragbi Sporunu yakından tanıma fırsatı bulacakları gösteri maçını kaçırmayın.

  Tüm bu eğlenceli etkinliklerin yanı sıra 20 Mayıs akşamı saat 20:00’da sahile kurulacak dev sahnede önce çeşitli illerden gelen gençlik merkezleri halk oyunları ekipleri, İzmirden, Kırşehire, Sivastan, Ankaraya, Kıbrıstan, Trabzona yöresel halk oyunları gösterisi sergileyecek. Hemen ardından Instagram fenomeni Ahmet Yılmaz ın birbirinden hit şarkıları seslendireceği, DJ İnanç Seven inde da eşlik edeceği muhteşem sahne performansını kaçırmayın.

  Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, bu muhteşem coşkuyu paylaşmak için tüm Samsun halkını davet ediyor.


 • Samsun Gençlik Festivali

  Samsun Gençlik Festivali, 19 – 20 – 21 Mayıs 2017 de %100 müzik ve eğlence ile Türk rock müziğinin en güçlü isimlerini ağırlayacak

  Geçtiğimiz yıl, Zeytinli Rock Festivali nde, 70 den fazla sanatçı ve 100.000 den fazla müzikseveri buluşturarak, Türkiye müzik festivali tarihine damga vuran MİLYON YAPIM, 2017 yılında, yepyeni bir festivali daha müzikseverlerle buluşturmayı hedefliyor.

  19 – 20 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Samsun da Sheraton Grand Beach te düzenlenecek olan Samsun Gençlik Festivali, Karadeniz de yaşayan tüm müzikseverleri %100 müzik ve eğlence ile ağırlamaya hazırlanıyor.

  Günde 7 sanatçının sahne alacağı, günlük ve kombine bilet satışının olacağı festivalde, kamp alanı bulunmayacak. Milyon Yapım organizasyonunda ve Umut Kuzey genel koordinatörlüğünde, 19 – 20 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin biletleri satışta…

  Kral Pop Tv medya sponsorluğunda, Red Bull desteğiyle, Türkiye nin yeni gençlik kanalı Milyon Tv ekranlarında da yayınlanacak festivalin sosyal medya paylaşımları #SGF2017 hashtagi ile yapılacak.

  19 Mayıs Cuma

  Athena

  Selda Bağcan & Boom Pam
  Pilli Bebek
  Umut Kuzey
  Flört
  Yüzyüzeyken Konuşuruz
  Yok Öyle Kararlı Şeyler
  Feridun Düzağaç
  Pinhani
  Yeni Türkü
  İskender Paydaş
  Luxus
  What Da Funk
  Teoman
  Manga
  Cem Adrian
  Adamlar
  Jehan Barbur
  Kaan Uzuner

  20 Mayıs Cumartesi

  MFÖ

  21 Mayıs Pazar

  Şebnem Ferah

  19 Mayıs Cuma, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan konser biletleri 40 TL’den satışa sunulurken, 3 günü kapsayacak şekilde girişler kombine bilet ise; 80 TL olarak açıklandı. Biletler biletix üzerinden satışa çıktı.


 • TCG YILDIRAY Denizaltısı Samsun da Ziyarete Açılacak

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, TCG YILDIRAY adlı denizaltı Samsun Liman ziyareti gerçekleştirecektir

  Samsun a gelen TCG YILDIRAY adlı denizaltısı 4 gün halkın ziyaretine açılacak

  Denizaltı, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü 14:00-16:00, 19 Mayıs 2017 Cuma günü 10:00-12:00 ile 14:00-16:00, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü 10:00-12:00 ile 14:00-16:00, 21 Mayıs 2017 Pazar günü 10:00-12:00 ile 14:00-16:00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacaktır.

  NOT: Sevgi Kafe nin oradan Samsunport Liman kapısından giriş yaparak ulaşabilirsiniz.


 • Samsun Opera Orkestrası ndan 19 Mayıs ta Senfonik Konser

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, 6 Mayıs akşamı gerçekleşen ve büyük ilgi gören Opera Yıldızları konserinin ardından, yeni bir konser programıyla tekrar klasik müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor
  Samsun Opera Orkestrası nın şef Artun Hoinic yönetiminde 19 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00 de gerçekleştireceği Senfonik Konser, iki bölüm olarak sunuluyor. 
  Çellist Sinan Dizmen in solist olarak yer alacağı konserin programı şöyle:
  • Gabriel Fauré – Pavane, OP.50
  • Joseph Haydn – Viyolonsel Konçertosu Re Majör
  ARA
  • Georges Bizet – 1. Senfoni
  Başkemancı Ols Cinxo


  Konserin biletleri Biletiva internet sitesinden ve gişeden alınabilir.  Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.


 • 19 Mayıs Bayramı kutlamaları ertelendi

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler ertelendi

  Samsun Valiliğince yapılan açıklamaya göre; 19 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek olan tüm etkinlikler hava muhalefeti sebebiyle 20 Mayıs Cumartesi gününe ertelenmiştir

  Yapılan açıklama şöyle; 

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 98. Yıl Dönümü Kutlama Programı kapsamında, 19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 12.00 de 19 Mayıs Yarı Maratonu Ödül töreni Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda, 1919 metrelik şanlı Türk Bayrağımızla yapılacak Bayrak Yürüyüşü bugün saat 18.30’da Atakum Sahilinde gerçekleşecektir.

  Bunların haricindeki tüm etkinlikler olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Mayıs 2017 Cumartesi gününe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

  Atatürk ün Samsun a çıktığı nokta olan Tütün İskelesi nin önündeki Kurtuluş yolundaki tören, Valilik binası önündeki tören alanındaki etkinlikler, Paramotor Gösterileri, Sahil Güvenlik in arama kurtarma gösterisi Türk Yıldızları ve Solo Türk ekibi jet uçakları gösterisi yarına ertelendi.

  Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK ekibi jet uçakları gösterisi 20 Mayıs Cumartesi günü 15.30 SOLOTÜRK 16.30 Türk Yıldızları Doğu Park ta sizlerle…


 • 19 Mayıs tan 15 Temmuz a Şiir Yarışması

  İlkadım Belediyesi, 19 Mayıs’tan 15 Temmuz a adlı şiir yarışması düzenliyor. İlkadım Belediyesi Şiir Yarışması na son katılım tarihi 16 Haziran 2017.

  Ödüller:

  Her Kategori için:

  Birincilik Ödülü : 3.000 TL

  İkincilik Ödülü : 2.000 TL
  Üçüncülük Ödülü : 1.000 TL
  Mansiyonlar (3 Adet) : 500 TL
  Yarışmaya başvuran şiirler, Seçici Kurul tarafından belirlenen aşağıdaki kriterlere göre 100 üzerinden puanlama yolu ile değerlendirilecektir.
  2. Sanatsal değeri
  3. Türk örf, adet ve geleneklerine uygunluk
  4. Türkçe nin kullanımı ve zenginliği
  1. Cemal SAFİ : Şair
  2. Prof. Dr. Şahin KÖKTÜRK : OMÜ Ed.Bl.Başk.
  3. Doç. Dr. Bekir Şakir KONYALI : OMÜ Ed.Fak.Öğr.Gör.
  4. Oktay ÇAKIR : Basın Yayın Kültür ve Sosyal İşler Müd.
  5. Kenan YAVUZARSLAN : Şair
  ● Yarışma konusu İlkadım da 19 Mayıs’tan 15 Temmuz a Kahramanlık, Milli birlik, Kardeşlik ve Vatan (Bayrak) şiirleri.
  ● Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.
  ● Eserler tek kategoride değerlendirmeye alınacaktır. (Hece, Aruz ve Serbest vezin şiirler tek kategoride değerlendirilecek ve her kategoriden iki eser ödüllendirilecektir.
  ● Yarışmaya katılacak şiirler, daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır.
  ● Yarışmacılar en fazla ikişer (2) şiirle katılabilirler. (Sadece bir şiire ödül verilir)
  ● Şiirler, iki A4 sayfa boyutunu geçmeyecek şekilde, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, tek sütuna ve 1,5 satır aralığında bilgisayarda yazılacaktır.
  ● Sadece internet üzerinden başvuru kabul edilecektir.
  ● Şartnamede belirtilmeyen konularda Seçici Kurul tarafından belirlenecek kararlar geçerlidir.
  ● Tüm eserlerin telif hakkı İlkadım Belediyesine ait olup geri iade edilmez. Yarışmacılar ödül alan ve yayınlanmaya uygun bulunan şiirlerinin Belediyemiz tarafından hazırlanacak olan albümde yayınlanmasını yarışmaya katılmakla kabul etmiş sayılacaklardır.
  ● Ödüle hak kazanan ve şehir dışından Samsun a gelecek olan yarışmacıların bir (1) kişilik yol (geliş-dönüş otobüs) ve konaklama masrafları belediyemize aittir.
  Eserlerinizi; yarisma.ilkadim.bel.tr adresine yükleyerek başvurabilirsiniz.
  Son başvuru: 23 Haziran 2017 Cuma
  Sonuçların ilan tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma
  Ödül töreni: 15 Temmuz 2017 Cumartesi
  Yarışma Koordinatörü:Kenan Yavuzarslan
  (0 532) 644 9682
  E-posta:yarisma@ilkadim.bel.tr
  İLKADIM /SAMSUN

  Dereceye giren ve mansiyona değer bulunanlara ayrıca plaket verilecek ve Jüri değerlendirmesi sonucu belirlenen eserlerle birlikte albüm haline getirilerek yayınlanacaktır.

  Değerlendirme Kriterleri:

  1. Özgünlük

  Seçici Kurul:

  ● Yarışmaya 18 yaş ve üzeri herkes katılabilir.

  Eserlerin Teslimi:

  Yarışma Takvimi:

  İletişim ve Teslimat Adresi:

  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü


 • 100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor

  100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor spor organizasyonlarında voleybol, futbol, plaj futbolu, 3×3 sokak basketbolu, bisiklet, masa tenisi, bilek güreşi, dart, tenis olmak üzere 9 branşta gerçekleştirilecek olan spor organizasyonlarında büyük küçük herkesin katılabileceği etkinlikler düzenleniyor.

  Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Bu yıl milletimizin başlattığı, milletimizin kurtuluş ve yeniden varoluş mücadelesinin atıldığı ve ilk meşalenin yakıldı Samsun da 99. yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde 100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor spor organizasyonlarında buluşuyoruz dendi.

  Voleybol, Futbol, Plaj Futbolu, 3×3 Sokak Basketbolu, Bisiklet, Masa Tenisi, Bilek Güreşi, Dart, Tenis olmak üzere 9 branşta gerçekleştirilecek olan spor organizasyonlarında büyük küçük herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecektir.

  Turnuvalar hakkında detaylı bilgilere görsellerden ulaşabilirsiniz.


 • Samsun 19 Mayıs Yarı Maratonu statü ve kayıt linki

  19 Mayıs 2018 Cumartesi güünü Samsun da yapılacak olan 19 Mayıs Yarı Maratonu statü ve kayıt linki ektedir.

  http://www.taf.org.tr/2018/05/08/samsun-19-mayis-yari-maratonu-statu-ve-kayit-linki/


 • Aşkı Meşk Adlı Tiyatro Oyunu Gazi Sahnesi nde

  Erhan Başoğlu nun yazdığı Aşkı Meşk adlı 2 perdelik geleneksel komedi oyunu 19 – 20 – 27 Mayıs 2018 tarihlerinde Saat 19:00 da Gazi Sahnesi nde tiyatroseverler ile bir araya geliyor.

  Oyuncular

  • Adil Türkoğlu
  • Elif Mutlu
  • Enes Turan
  • Ekrem Sarıoğlu
  • Fuat Ekusta
  • İsmail Yıldız
  • Oğuzhan Ünal
  • Oktay Genç
  • Onur Erdoğan
  • Özgür Başoğlu
  • Sait Albayrak
  • Serdar Aksoy
  • Tuba Kartal

  Detaylı bilgi için 0362 230 1620 – 0506 911 0888 nolu telefon numaralarını arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


 • Solo Türk ve Türk Yıldızları Samsun Gösterisi

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü 14.00 da başlayacak kutlamalar kapsamında gösterileri Sevgi Kafe mevkinde ve Samsun sahil boyunca izleyebilirsiniz.

 • Samsun 19 Mayıs Etkinlik programı açıklandı – 2018

  Samsun da 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlik programı açıklandı

  Samsun da her yıl büyük bir coşku ile kutlanan 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

  Samsun Valiliğinden yapılan bilgilendirmede 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerine Anneler Günü de eklendi. Buna göre 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs 2018 tarihinde Sevgi Kafe de Annelerin katılımı ile çeşitli yarışmalar ve spor aktiviteler düzenlenecek.

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Samsun da 14 Mayıs 2018 tarihinde ise Tekkeköy ilçesi Yaşar Doğu Spor salonunda Bir Adım Yeter Çocuk ve Gençlik konseri kapsamında 1919 öğrencinin oluşturduğu koro konser verecek.

  Yine 14 Mayıs 2018 tarihinde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Milli Sporcular Anneler Gününü kutluyor aktivitesi ile Samsunum1 Gemisi ile gezi ve akşam yemeği düzenlenecek.

  19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 16-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında ise Canik İzci Evinde, Samsun da Kurtuluşa İlkadım İzcilik Kampına 81 ilden 500 izci katılacak.

  16 Mayıs 2018 tarihinde Samsun Valilik binası giriş katında saat 10.00’da 19 Mayıs ve Samsun temalı 3 boyutlu kağıt rölyef sergisi düzenlenecek.

  18 Mayıs 2018 tarihinde saat 21.00 ise 56 lardan- İstiklal Caddesi (Çiftlik) ve Meydan güzergahları arasında Samsun halkının katılımı ile Fener Alayı ve Gençlik Festivali yapılacak.

  19 Mayıs 2018 tarihinde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında saat 14.00 da Atayolu-Batı Park arasında Vosvos araçları şehir turu atacak.

  19 Mayıs 2018 tarihinde yine saat 16.00 da Solo Türk ve Yıldızları uçak gösterisi Doğu Park alanı semalarında gerçekleştirilecek.

  Samsun da 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs 2018 tarihinde saat 19.00 da Atakum sahil yolunda 1919 metre bayrak yürüyüşü yapılacak.

  Tüm etkinlik programı ise şöyle;


  7ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ13
  Mayıs
  2018
  14:00ANNELERİN KATILIMIYLA ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR VE SPOR AKTİVİTELERİ GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.SEVGİ KAFE

  6BİR ADIM YETER ÇOCUK VE GENÇLİK KONSERİ14 Mayıs
  2018
  13:001919 ÖĞRENCİNİN OLUŞTURDUĞU KORO KONSERİ.TEKKEKÖY YAŞARDOĞU SPOR SALONU
  8MİLLİ SPORCULARIMIZ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYOR14
  Mayıs
  2018
  19:00SAMSUNUM 1 GEMİSİ İLE GEZİ VE AKŞAM YEMEĞİSAMSUNUM 1 GEMİSİ LİMAN
  9KURTULUŞA İLKADIM İZCİLİK KAMPI16 – 20 MAYIS
  2018
  08:00ÜLKEMİZİN 81 İLİNDEN KATILACAK OLAN TOPLAM 500 İZCİ İLE İZCİ EVİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.CANİK İZCİ EVİ
  1019 MAYIS VE SAMSUN TEMALI 3 BOYUTLU KAĞIT RÖLYEF SERGİSİ16 MAYIS
  2018
  10:00VALİLİK BİNASI GİRİŞ KAT
  11DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ17 MAYIS
  2018
  20:00ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
  12FENER ALAYI VE GENÇLİK FESTİVALİ YÜRÜYÜŞÜ18
  MAYIS
  2018
  21:00SPORCULARIMIZ, GENÇLİK MERKEZLERİ ÜYELERİMİZ, HALK OYUNLARI FESTİVALİNE KATILACAK TÜM GRUPLAR VE BELEDİYE BANDOSU,MEHTERAN TAKIMI, RİTM GRUPLARI VE SAMSUN HALKIMIZIN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.HAVAİİ FİŞEK GÖSTERİLERİ VE MEHTERAN EKİBİ56 LAR’DAN – ÇİFTLİK MEYDAN
  13FENER ALAYI GENÇLİK FESTİVALİ HALKOYUNLARI GALASI18
  MAYIS
  2018
  22:00VALİLİK ÖNÜ
  14DEVLET OPERA VE BALESİ KONSERİ18
  MAYIS
  2018
  21:00ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
  15ÇELENK SUNMA19
  MAYIS
  2018
  08:30ÇELENK SUNMA MERASİMİATATÜRK ANITI
  1619 MAYIS YARI MARATONU19
  MAYIS
  2018
  09:2020 KM PARKURDA YERLİ VE YABANCI ATLETLERİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.KURTULUŞ YOLU
  17BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ19
  MAYIS
  2018
  09:35BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.TÜTÜN İSKELESİ
  18BAYRAK ÇIKIŞI19
  MAYIS
  2018
  09:45SEMBOLİK BAYRAĞIMIIZIN ÇIKIŞ SERONOMİSİTÜTÜN İSKELESİ
  19SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK IN KONUŞMALARI V BAYRAK DEVİR TESLİM TÖRENİ19
  MAYIS
  2018
  09:50ASKERLİK İLE İZCİLERİMİZİN BAYRAK DEVİR TESLİM TÖRENİTÜTÜN İSKELESİ
  20TÖREN PROGRAMI19
  MAYIS
  2018
  10:10SAYGI DURUŞU, İSTİKLAL MARŞI(DEVLET OPERA VE BALE), ŞİİR (MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ), SAYIN VALİMİZİN KONUŞMASI, 19 MAYIS LİSESİ MEZUNLARI HAVA MERASİM BÖLÜĞÜNÜN GÖSTERİSİ, GHSİM SPORCULARININ GÖSTERİLERİ, DAĞCILARIN GÖSTERİLERİ, 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ, ENGELLİLER DANS GÖSTERİSİ, GENÇLİK MERKEZLERİ RİTİM GRUBU GÖSTERİSİ, HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİKONSER ALANI VALİLİK ÖNÜ
  22VOS-VOS ARAÇLARI SERGİSİ VE ŞEHİR TURU19
  MAYIS
  2018
  14:00FARKLI İLLERDEN GELECEK OLAN VOSVOS KULÜPLERİNİN KATILIMIYLA ARAÇ SERGİSİ VE ŞEHİR TURUATA YOLU- BATI PARK
  23SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI KURTARMA GÖSTERİSİ19
  MAYIS
  2019
  14:30DOĞU PARK
  24TÜRK HAVA KURUMU GÖSTERİLERİ19
  MAYIS
  2020
  15:00DOĞU PARK
  25SOLO TÜRK VE YILDIZLARI UÇAK GÖSTERİSİ19
  MAYIS
  2018
  16:00DOĞU PARK ALANI SEMALARINDA YAPILACAK UÇAK GÖSTERİLERİDOĞU PARK
  26BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ19
  MAYIS
  2018
  19:001919 METRE BAYRAĞIMIZIN YÜRÜTÜLMESİ; ÖĞRENCİLER, SPORCULAR HALKIMIZ VE PROTOLÜN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.ATAKUM SAHİL
  27ARMONİ YILDIZLARI TÜRKAY KONSERİ19
  MAYIS
  2019
  20:00ÇOBANLI İSKELESİ
  28BİSİKLET ŞENLİĞİ20
  MAYIS
  2018
  14:00İLGİLİ SPOR KULÜPLERİ NEZARETİNDE SAMSUN HALKININ VE PROTOKOL ÜYELERİNİN KATILIMI İLE SAHİL YOLUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.ATAKUM SAHİLİ
  29BATIK GEMİ VE DENİZE BAYRAK AÇMA21
  MAYIS
  2018
  14:00SU SPORLARI KULÜPLERİ NEZARETİNDE ATAKENT AÇIKLARINDA BULUNAN BATIK GEMİYE DALIŞ VE DENİZE BAYRAK AÇARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.ATAKENT DENİZ MARİNA AÇIKLARI (HAVA DURUMUNA GÖRE İPTAL EDİLEBİLİR)
  30ULUSAL KURTULUŞ MÜCADELESİ
  10. ANMA YÜRÜYÜŞÜ
  22 – 25 MAYIS
  2018
  10:0081 İLDEN KATILACAK OLAN DAĞCI KULÜPLERİ İLE İZCİLERİMİZİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.GÜZERGAH TÜTÜN İSKELESİ HAVZA İLÇEMİZ ARASINDA OLACAKTIR.KURTULUŞ YOLU-HAVZA İLÇESİ

 • Samsun da 100. Yıl Anısına 19 Bin 19 Fidan Dikilecek

  Samsun da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Samsun a çıkmasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında oluşturulacak 100. Yıl Kurtuluş Ormanı na 19 bin 19 fidan dikilecek.
  Atatürk ün 19 Mayıs 1919’da Samsun a çıkmasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında oluşturulacak 100. Yıl Kurtuluş Ormanı nda 19 bin 19 fidan toprakla buluşturulacak

  Vali Osman Kaymak, Samsun Orman İşletme Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, Atatürk ün Samsun a çıkışının 100. yılında Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde Samsun da çeşitli programlar hazırlandığını kaydetti.

  Bu kapsamda 100. yılda 1919 kişiyle 19 bin 19 fidan dikiyoruz etkinliği gerçekleştirileceğini belirten Kaymak, Kurtuluş meşalesinin yakıldığı şehir olan Samsunda 100. yıl etkinliklerini gerçekleştirmekten mutluyuz. Amacımız geleceğe kalıcı izler bırakmak. Bu amaçla Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ve Samsun Orman İşletme Genel Müdürlüğünce 100. Yıl Kurtuluş Ormanı oluşturulacak.dedi.

  Etkinliğe 80 ilden toprak getiren 2 şer genç katılacak

  Kaymak, 100. Yıl Kurtuluş Ormanı nın Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi ndeki (Samsun BB Atlı Spor Tesisleri yukarı) 20 hektarlık alanda oluşturulacağını dile getirerek, 21 Mart’ta saat 14.00 te doğa yürüyüşüyle başlayacak etkinlikte klasik araç sergileri, izci kampları, sergi törenleri ve resmi tören yapılacağını anlattı.

  100. Yıl Kurtuluş Ormanı fidan dikim törenine Samsun’un dışında 80 ilden 2 şer gencin illerinden getirdikleri toprakla katılacağını aktaran Kaymak, toprakların oluşturulacak ormana konulacağını söyledi.

  Kaymak, etkinliği Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, TEMA Vakfı, Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği, Samsun Türk Enduro Platformu gibi birçok farklı kurumun da desteklediğini kaydetti.


 • Türk Yıldızları, 19 Mayıs ta

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı nı başlatmak için Samsun a gelişinin 100 üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızları, 19 Mayıs Pazar günü Samsun da olacak. 

 • Fotoğraflarla 40 Yıl sergisi Samsun da

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919 da Samsun a çıkışının 100 üncü yılı nedeniyle Samsun da yapılan şenlik kapsamında Fotoğraflarla 40 Yıl sergisi açıldı.

  Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği nin kapsamında, Samsun a 40 ülkeden 800 e yakın yabancı
  öğrenci geldi. Devam eden etkinlikler kapsamında Samsun Büyükşehir
  Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde Fotoğraflarla 23 Nisan Sergisi
  açıldı.

  Konuşmanın ardından Fotoğraflarla 40 Yıl sergisinin açılışı yapıldı.
  Sergide, 1979 dan itibaren devam eden TRT Çocuk Şenliği nden
  fotoğraflar yer aldı.

  Sergi, festival sonuna kadar açık kalacak ve ücretsiz olarak ziyaret
  edebilirsiniz.

 • 19 Mayıs Oğuzhan Koç Samsun da

  Pop müziğinin sevilen isimlerinden Oğuzhan Koç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun a çıkışının 100. yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Pazar günü saat 23.30 da Cumhuriyet Meydanında sahne alıyor. 

 • Fener Alayı ve Festival Gala Yürüyüşü

  19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları kapsamında gerçekleşecek olan Fener Alayı 100. Yıl vesilesiyle tüm Türkiye den binlerce kişinin katılımıyla 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

  Fener Alayı Toplanma Yeri: Meskenler Sapağı - Uğur Mumcu Parkı önü

  Yürüyüş Güzergahı: İstiklal Caddesi - 19 Mayıs Bulvarı - Cumhuriyet Meydanı

  Yürüyüş başlama saati: 22.00

 • Solo Türk ve Türk Yıldızlarının Uçak Gösterisi

  Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK, Samsun semalarında 100. Yıl anısına gösteriler saat 16.00 da Doğu Park mevkinde gerçekleştirecek.

 • TSK Mehteran Birliği Gösterisi

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği 100.Yıl etkinlikleri kapsamında Doğu Park ta saat 15.30 da sahne alarak 100. Yıl kutlamalarına renk katacak.

 • 100. Yılda 100 Metre Saygı Dalışı

  Serbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen tarafından 100. Yıl anısına 100. Yılda 100 metre Saygı Dalışı, 19 Mayıs Pazar günü saat 13.30 da Tütün İskelesinde gerçekleştirecek.

 • Arama Kurtarma Gösterisi

  Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı helikopterleri tarafından 19 Mayıs Pazar günü Doğu Park mevkisinde saat 14.30 - 15.00 saatleri arasında arama kurtarma gösterisi yapılacaktır.

 • Video Mapping Gösterisi

  Milli mücadele ve Atatürk temalı video mapping gösterisi 19 Mayıs Pazar günü saat 20.30 - 03.30 saatleri arasında Samsun Valilik binasında gerçekleştirilecektir.

 • Ebru Sergisi

  Atatürkün Samsuna çıkışının 100. yılı Ebru Sergisi, 19 Mayıs Pazar günü saat 14.00 de Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezinde...

  Sanatçı Yavuz Merih ULUBAY 19 Mayısın 100. Yılı dolayısıyla bu özel çalışmalarını Muğla dan Samsuna davet edildi ve sizler için sergileyecek.

  Açılış: 19 Mayıs 2019 Pazar 
  Saat 14:00 (Sergi 19-25 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek)

 • Ünlü sanatçı Samsun a geliyor

  Ünlü sanatçı Gökhan Türkmen, 19 Mayıs coşkusunu sevenleriyle Samsun da yaşayacak.Gökhan Türkmen, Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının Samsun a çıkışının 100. yılında, 19 Mayıs Pazar Günü Fasl-ı Şahane Konserleri kapsamında Samsun da sahne alacak. Atakum Yeşilyurt AVM de açık havada gerçekleşecek konserde Türkmen, kült parçalarının yanı sıra yeni mini albümü Virgül den İhtimaller Perisi, Ben Unuturum ve Masal Olsa parçalarını da seslendirecek.


 • Milli Mücadele 1919 Tiyatral Gösteri

  Milli Mücadele 1919 Tiyatral Gösteri bu akşam saat 17.00 de Valilik binası önünde başlıyor. Gösteri, bir hafta boyunca 17.00 - 24.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 • Niyazi Koyuncu ve Kıraç Konseri

  Atakum Kent Meydanı nda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun a çıkışının 100. yılına özel Niyazi Koyuncu ve Kıraç konseri gerçekleştirildi.

  Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği gecede, Niyazi Koyuncu nun Karadeniz türküleri eşliğinde horon tepildi. Kıraç ın sahneye çıkmasıyla birlikte konser alanındaki coşku doluğa ulaştı. Onbinlerce Atakumlu 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

 • Fettah Can Konseri

  Bu akşam Fener Alayı sonrası Cumhuriyet Meydanı nda 100. Yıla özel konser düzenlenecek. @fettahcan, saat 22.30 da Samsunlularla buluşacak

  Konser ücretsiz olup tüm Samsun halkı davetlidir.

20
 • Samsun Hayal Kahvesi Yaşar Konseri

  Samsun Hayal Kahvesi Yaşar Konseri

 • Kalben İle Müziğin Ritmi Piazza AVM de

  20 Mayıs Pazar günü saat 16.00 da şarkı yazarı ve yorumcu Kalben Samsun Piazza AVM de mini konser ve imza günü nde samsunlular ile bir araya geliyor. • Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal i Sevdim

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı nı başlatmak için Samsun a çıkışının 100. yılı kutlamaları kapsamında, Mustafa Kemal e aşık iki kadının duygularını, çelişkilerini, pişmanlıklarını, farklılıklarını, benzerliklerini ve vazgeçemedikleri büyük sevdalarının aynı sahneye taşındığı ödüllü oyun Fikriye ve Latife – Mustafa Kemal i Sevdim Samsun da sahneleniyor.

  Tiyatro gösterisi; 20 Mayıs Pazartesi günü saat 21.15 te Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Biletler 19 Mayıs a özel olarak 19 TL den satışa sunuldu. Biletler biletiva.com da satışa sunuldu.

 • 1919 Bitmeyen Yolculuk

  Milli Mücadelenin 100.Yılı etkinlikleri kapsamında 1919 Bitmeyen Yolculuk adlı muhteşem sahne gösterisi yoğun istek üzerine 20-21 Mayıs 2019 tarihlerinde saat 15.00te Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda ücretsiz olarak sahnelenecektir.

  Tüm halkımız davetlidir.

 • Samsun Gençlik Festivali 3 üncü Kez

  Samsun Gençlik Festivali bu yıl 20-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Sheraton Grand Beach te 3 üncü kez gerçekleştirilecek.

  İŞTE PROGRAM

  Başta Samsun olmak üzere Karadeniz in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan Samsun Gençlik Festivali bu yıl da gençliğin en sevdiği grup ve sanatçıları bir araya getiriyor. Mor ve Ötesi nden Athena ya, Moğollar dan Teoman a, Selda  Bağcan dan Manga’ya, Yüzyüzeyken Konuşuruz dan Adamlar a 28 başarılı sanatçı ve grubun performanslarına ev sahipliği yapacak olan festival daha da renklenerek büyüyor. Yüzdeyüz müzik ve eğlence ile Redbull katkılarıyla gerçekleştirilecek festival Türkiye nin gençlik ve müzik kanalı Milyon TV ekranlarından da canlı olarak yayınlanacak.

  20 Haziran Perşembe günü, Pentagram, Bulutsuzluk Özlemi, Ceza, Flört, Sena Şener, Kamufle, Numune, 21 Haziran Cuma günü Mor ve Ötesi, Selda Bağcan, Manga, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Şanışer FT Sokrat ST, The Away Days, Mehmet Alp, 22 Haziran Cumartesi günü Athena, Moğollar, Ceylan Ertem, Umut Kuzey, Deniz Tekin, Nilipek, Zebercet, 23 Haziran Pazar günü ise Teoman, Cem Adrıan, Adamlar, Can Gox, Seksendört, Al York, Karakelam sahne alacak.


212223242526
2728293031

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER


Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Nazan Saatçi (Tokatçı Emine)

1958 yılında dünyaya gelen oyuncu Nazan Saatçi ekran severler tarafından özellikle rahmetli Kemal Sunal ın rol aldığı Tokatçı isimli sinema filminde canlandırdığı Emine karakteri ile tanınmaktadır.1958 yılında dünyaya gelen Nazan Saatçi aslen Samsunludur ve Samsun doğumludur.
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın