27° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< Haziran >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1
 • Türkiye Kulüpler Şampiyonası İl Yarışmaları Bitiş

   1 Haziran 2014Canik Cimnastik Salonu

 • Büyükşehir Belediyesinden Afiş Sergisi


  Samsun Büyükşehir Belediyesince 5 Haziran Dünya Çevre Günü Afiş Sergisi açıldı

  Dünya Çevre Günü kapsamında etkinliklerine devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Belediye Hizmet Binası altındaki Tanıtım Merkezinde afiş sergisi düzenledi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünün katkılarıyla düzenlenen afiş sergisinde Türkiye nin değişik üniversitelerinde görev yapan 13 öğretim görevlisinin toplam 33 eseri bulunuyor.

  Serginin açılışını Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Kent Estetiği Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Prof. Dr. Metin Eker, Dekan Yrd. Doç. Dr. Ali Tomak, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç Tarık Yazar ve Doç. Dr. Ali Seylan birlikte gerçekleştirdi.

  Açılış sonrasında konuşan Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi olarak doğaya çok önem verdiklerini ifade ederek çevreyi temiz tutmanın en güzel yolunun hiç kirletmemek olduğunu vurguladı.

  Sergi, 17 Hazirana kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi, Belediye Hizmet Binası altındaki Tanıtım Merkezinde açık olacak.


 • Samsun Ramazan Etkinlikleri 2016


  Ramazan etkinlikleri kapsamında Samsun da birçok etkinliğe sahip olacak. Atakum Belediyesi, İlkadım Belediyesi, Canik Belediyesi, Yeşilyurt AVM, Bulvar AVM ve Piazza AVM de ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikle 11 ayın sultanı ramazan bayram havasında geçecek…

  Atakum Belediyesi tarafından bu yıl çok geniş bir şekilde kutlanacak olan Ramazan etkinlikleri sokağa taşınacak. Birbirinden değişen aktivitelerle Atakumlu ve Samsunlu vatandaşlar iftar sonrası Ramazan ayının büyüsüne kapılacaklar.

  İlkadım Belediyesi tarafından gerçekleşecek olan 24 ayrı noktada 7 den 70 e hep birlikte yeniden Komşu İftarları  sonrası iftar programları ile vatandaşlar Ramazan ayı boyunca kaynaşarak dostluk, kardeşlik görevlerini yerine getirecek. İlkadım ilçe genelinde bulunan 25 ayrı camide gerçekleşecek olan programda dünya ve Türkiye Kuran okuma birincileri İlkadım da olacak. Her gün binlerce kişinin iftarı birlikte açacağı etkinlikler kapsamında küçükler ve büyükler için farklı programlar olacak.

  Canik Belediyesi bu yıl da Ramazan ayı için dolu dolu bir program hazırlıyor. Her yıl geleneksel olarak Adnan Menderes Demokrasi Meydanında kurulan iftar sofrasının yanı sıra yine her gün düzenlenecek farklı etkinlikler, vatandaşlara Ramazan ayının manevi iklimini yaşatacak. Birlik ve beraberliğin yaşanacağı Canik te her gün binlerce kişi iftarını birlikte açacak. İftar sonrası ise mehteran, stand-up, jonklör, illüzyon, kukla, semazen gösterileri, Kur an-ı Kerim ziyafeti, şiirler, ilahiler, ezgiler, Naat-ı Şerifler, ney dinletileri gibi her gün farklı etkinlikler düzenlenecek. Canik Belediyesi Tiyatro Okulu Sorumlusu tiyatro sanatçısı Cihat Faruk Sevindik de çocuklara Hacıvat-Karagöz keyfi yaşatacak.

  Bulvar Alışveriş Merkezinde Ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri fasıl dinletileri ile çeşitli eğlenceli oyunlarla Ramazan ayının keyfi çıkartılacak. Orta oyunu, kukla gösterisi, Hacivat Karagöz, geleneksel ikramlar, fasıl, Halk oyunları, animasyon, semazen gösterisi, meddahi ile ramazan Bulvar AVM meydanına taşınacak.


 • Olimpiyat maskotunun ismi belli oluyor

  Samsun un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz da düzenlenecek oyunların maskotunun ismi, oylamayla belli olacak

  Samsun da düzenlenecek 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları maskotunun ismi, yapılacak oylama sonucunda belirlenecek.

  Samsun un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz da düzenlenecek oyunların maskotunun ismi, oylamayla belli olacak.

  23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nın Maskotunun ismi için oylama başladı. Sporseverler, 80 den fazla ülkeden yaklaşık 5 bin sporcunun 21 branşta katılacağı oyunlar öncesinde, maskot için düşünülen  Emmi ,  Civan ,  Çakır  ve  Fındık  isimlerine 12 Haziran Pazartesi gününe kadar internetteki deaflympics2017.org  web adresinden oy verebilecek.

  Samsun yöresel kıyafetlerini kuşanan maskotun kasketindeki 8 köşe Samsun halkının vatanseverlik, yiğitlik, mertlik, cömertlik, delikanlılık, alçakgönüllülük, dürüstlük ve misafirperverlik özelliklerini taşıyor.  Maskotun ayakkabıları ise Samsun yöresine özgü yumurta topuk ayakkabısından esinlenerek hazırlandı.


 • Türkiye nin en büyük bowling salonu Samsun da açılıyor

  Temmuz ayında Samsun da gerçekleşecek olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları na kısa bir süre kala, İlkadım Bowling Salonu inşaatında da sona gelindi

  Samsun da Temmuz ayında düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları na (Deaflympics 2017) kısa bir süre kala, Türkiye nin en büyük bowling salonu olma özelliğine sahip İlkadım Bowling Salonu hizmete girmeye hazırlanıyor.

  Türkiye nin En Büyük Bowling Salonu

  18 Temmuz da başlayacak olan Deaflympics 2017 için inşa edilen salon, Türkiye nin en büyük bowling salonu olma özelliği taşıyor. 38 laynı bulunan İlkadım Bowling Salonu nun seyirci kapasitesi ise 360.

  Deneme atışlarının başladığı salonda 8 Temmuz da Meclis Turnuvası düzenlenecek.

  İlkadım Bowling Salonu turnuva sonrasında da Bowling Federasyonunun ulusal ve uluslararası turnuvalarına ev sahipliği yapacak.

  Türkiye genelinde yapımı devam eden tüm tesislerin inşaatını yakından takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’de başlatılan tesisleşme hamlesiyle birlikte çok büyük yatırımlar yapıldığını belirterek, Türkiye olarak uluslararası prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapma konusunda bir marka ülke haline geldi. Türkiye’de sportif alt yapı anlamında ulaşmış olduğumuz nokta dünyada sayılı ülkelerin ulaştığı bir noktada. Türkiye nin en büyük Bowling Salonu olma özelliğine sahip olan İlkadım Bowling Salonu da ülkemizin alt yapı ve tesisleşme anlamındaki başarısını ortaya koyuyor. İnşallah 23. Yaz İşitme Olimpiyat Oyunları nda da sporcularımız bu salonda büyük başarılara imza atarak, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracaklar  dedi. ​

 • Bir Puccini Akşamı Adlı Konser Samsun da

  Bir Puccini Akşamı adlı konser 1 Haziran 2018 Cuma günü Saat 21:00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Zehra Yıldız Salonu nda izleyenler ile bir araya gelecek.

  Biletler 10 Tl den satışa sunulmuştur. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


 • Volkan Arslan Konseri Atakum Ramazan Sokağında

  Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı Volkan Arslan, Atakum Ramazan Sokağında müzikseverlerle buluşuyor

  Atakum Belediyesi, ramazan ayı boyunca birbirinden güzel etkinliklerle Samsunluları Atakum Ramazan Sokağında buluşturuyor.

  Atakum Belediyesi Ramazan Ayı programı, sahne etkinlikleri, tiyatro ve animasyon, yöresel ürünler fuarı, meddah gösterileri, Kuran-ı Kerim tilavetleri eşliğinde, iftar ve sahur vakitleri arasında Ramazan Sokağına gerçekleşecek.

  Atakum İlçesinde, Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu yanındaki dev alana kurulan Ramazan Sokağında 1 Haziran Cuma günü iftar sonrası saat 21.00 da Karadeniz müziğinin sevilen ismi Volkan Arslan en güzel ezgileri Atakum ve Samsunlular için seslendirecek.

  Volkan Arslan Konseri ücretsiz olup, tüm müzikseverler davetlidir.


23
 • Teoman Haziran da Hayal Kahvesi Samsun da

  Rock müziğin güçlü yorumcusu Teoman  3 Haziran da Samsun Hayal Kahvesinde yeniden hayranlarıyla buluşuyor…

  Teomanın ilk albümünden beri birlikte çalıştığı Alper Erinç bu albümde de aranjör ve prodüktör olarak yer aldı. Albümün ilk çıkış şarkısı, söz ve müziği Teoman a ait Serseri 10 Mart itibarıyla tüm TV, Radyo ve dijital platformlarda yayında. Şarkıların çoğunun Teoman a ait olduğu albümde, sözlerini Nejat İşler in yazdığı Kum Saati isimli şarkı da yer alıyor.

  Biletler biletix te 89,5 TL den satışta.


 • Teoman Haziran da Hayal Kahvesi Samsun da


  Rock müziğin güçlü yorumcusu Teoman  3 Haziran da Samsun Hayal Kahvesinde yeniden hayranlarıyla buluşuyor.

  Teomanın ilk albümünden beri birlikte çalıştığı Alper Erinç bu albümde de aranjör ve prodüktör olarak yer aldı. Albümün ilk çıkış şarkısı, söz ve müziği Teoman a ait Serseri 10 Mart itibarıyla tüm TV, Radyo ve dijital platformlarda yayında. Şarkıların çoğunun Teoman a ait olduğu albümde, sözlerini Nejat İşlerin yazdığı Kum Saati isimli şarkı da yer alıyor.,

  Biletler biletix te 89,5 TL den satışta.


 • Müzikal Coğrafyanın Aşkları Lovelet Sahnesinde

  Dünyada ilk kez Samsun da gerçekleştirilen İstanbul da Türkiye genelinde 5 dernek arasında 2 ödül alan engelsiz müzikal 3 Haziran günü Lovelet te sahne alacak

  Engelsiz Dans ve Engelliler Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan ödüllü engelsiz müzikal Coğrafyanın Aşkları gösterisi 3 Haziran Pazar günü saat 14.00 da Lovelet Sahnesinde…

  Dansçıların büyük çoğunluğu görme, işitme, bedensel ve zihinsel engellilerden oluşan bu gösterinin tüm geliri engelli bireylerin yararına harcanacaktır.

  Bilet ücreti: Yetişkin 30 TL ve öğrenci 20 TL dir.


 • Çocuk Balesi Yıl Sonu Gösterisi

  Çocuk Balesi Yıl Sonu Gösterisi 3 Haziran 2018 Pazar günü Saat 14:00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda sahnelenecek.

  Bilet fiyatları I. Parter 30 Tl, II. Parter 20 Tl, Balkon 15 Tl den satışa sunulmuştur. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.


45678910
 • İlk İş Babalık Platformundan Baba-Çocuk Şenliği

  İlk İş Babalık Platformundan Baba-Çocuk Şenliği | Son zamanlarda yaptığı farklı etkinliklerle adından söz ettiren, İlk İş Babalık Platformu babalar günü için güzel bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor

  2017 yılından bu yana farklı etkinliklerle baba ve çocuklarını bir araya getiren İlk İş Babalık Platformu, Anne Çocuk Eğitim Vakfı nın (AÇEV) Baba Destek Programını tamamlayan babalardan oluşuyor. Çocuğun gelişimi ve bakımında babaların rolü ve önemine dikkat çekerek farkındalık oluşturmayı amaçlayan İlk İş Babalık Platformunun temel amacı ilgili babalık. Bu kapsamda yaptıkları etkinliklerle baba ve çocuklarının bir arada vakit geçirmeleri amacıyla düzenlenen babalar gününe özel Baba- Çocuk Şenliğinde çocukların babaları ile birlikte katılacağı unutulmaz bir gün geçirmeleri sağlanacak.

  Amaç, Geleneksel Hale Getirmek Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Baba-Çocuk Şenliği 10 Haziran 2018 Pazar Günü saat 14.00 da Batıpark Teleferik Tesislerinin arka kısmında yapılacak. Herkesin davetli olduğu Baba-Çocuk Şenliğinde, babalar ile çocuklarının birlikte zaman geçirmelerine yönelik oyun ve etkinlikler yapılacak. Baba-Çocuk Şenliği Yürütme Komitesinin etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada babanın görevinin sadece çalışmak olmadığını, ev yaşamında ve çocuğunun bakımında babanın anneyle eşit sorumluluk üstlenmesinin çocuğun olumlu yöndeki gelişimi ve aile hayatında oluşacak huzuru olumlu yönde etkilediğini dile getirirken, İlk İş Babalık Platformu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Baba- Çocuk şenliğinin her yıl babalar gününde yapılarak geleneksel hale dönüştürülmesini arzuladıklarını söylediler.


1112131415
 • Mini Bahçem Atölyesi Lovelet Outlet te

  Doğayı seven becerikli çocuklar, Lovelet Outlet te yetişiyor. Mini bahçem atölyesi Lovelet Outlet te gerçekleşiyor

  Mini Bahçem; 15 Haziran Cuma günü itibarıyla 15.00 – 17.00 seans saatleri arasında gerçekleşiyor.

  Mini bahçemde çocuklar doğanın serüvenlerine eşlik ediyor. Ücretsiz olarak her gün 15.00 ile 17.00 seanslarıyla yer alacak olan etkinlikte etkinlik alanına çocuklar çiçek önlük kostümleriyle giyinerek başlıyorlar. Çocuklar her gün çiçek ekmeyi ve çiçek yetiştirmeyi uygulamalı olarak öğrenirken bir yandan da her gün farklı faaliyetlerle taç yapımı, ayraç yapımı, keçeden çiçek yapımı, başlık yapımı gibi el becerilerini geliştirecek birçok etkinliğin içinde yer alacaklar.

  Bu sene Ramazan Bayramı arefesi 14 Haziran perşembe gününe denk geliyor. Ramazan Bayramının birinci günü 15 Haziran cuma ikinci günü 16 Haziran cumartesi üçüncü günü 17 Haziran pazar gününe denk geliyor.


1617
18192021
 • Özdemir Erdoğan konseri

  Özdemir Erdoğan konseri  21 Haziran Pazar günü saat 21.00 Piazza AVM'de

 • Baba Günü Etkinlikleri

  Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü Etkinlikleri nerede? Babalar Gününe çok az bir süre kaldı. İşte Babalar Günü ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular burada?

  Babalar Günü, babaların onuruna kutlanan ve pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan özel bir gündür. Bu yıl Babalar Günü ise 21 Haziran Pazar günü kutlanacak.

  BABALAR GÜNÜNÜN TARİHİ

  Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

  Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır.1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

  Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa’nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

  Babalar Günü Etkinlikler Nerede? Ne zaman?

  Samsun’da birçok yerde Babalar Günü etkinlikleri düzenlenmektedir. Sizin için derlediğimiz o etkinlikler…


 • Samsun Gençlik Festivali 2018

  Samsun Gençlik Festivali 21 – 24 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşecek!

  21 – 24 Haziran 2018 tarihlerinde, Umut Kuzey in öncülüğünde Milyon Yapım ın organizasyonu ile düzenlenecek festival Sheraton Grand Beach te gerçekleşecek.

  Başta Samsun olmak üzere, Karadeniz bölgesinde yaşayan tüm müzikseverleri; %100 müzik ve eğlence ile ağırlayacak olan Red Bull desteğiyle gerçekleşecek Samsun Gençlik Festivali, Kral Pop Tv ve Türkiye nin yeni gençlik kanalı Milyon Tv ekranlarından da yayınlanacak.

  Festivalin sanatçı kadrosu ise çok yakında müzikseverlerle paylaşılacak.2223
24
252627282930

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

21 Haziran 2018
Samsun Gençlik Festivali 2018
26 Eylül 2018
Samsun 4. Tarım Fuarı 2018
23 Haziran 2018
Samsun Gençlik Festivali
16 Ekim 2018
Samsun 3. Otoshow Fuarı

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Sabri SARIOĞLU

26 Temmuz 1984 yılında Samsun un Çarşamba ilçesinde doğmuştur. Uzun yıllar  Galatasaray da futbol oynamıştır. 2006-2007 Liverpool-Galatasaray Şampiyonlar Ligi maçında gerek hızı, gerek top kapışı, gerek ortaları, gerek asisti ile İspanyollar ve İngilizlerin dikkatini çekmiştir. Geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen Sabri daha sonra oynadığı lig maçlarında kendini geliştirdiğini göstermiştir. Bursaspor maçında son dakikalarda 86 metre
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın