Samsun Güzelleşiyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, yıkılan ruhsatsız bina ve iş yerlerinden kazanılan alanları rekreasyon düzenlemesi ile çevreye kazandırıyor. Kent estetiği kazandırılmasına yönelik yürütülen çalışmada söz konusu alanlar, yeniden düzenlenerek çiçeklendirilip ağaçlandırıyor.Kadın ve erkek personellerin k devamı..


Başkan YILMAZ: Çiftçimizin ve Üreten İnsanımızın Yanındayız
MEB ve Bafra Ziraat Odası işbirliğiyle Bafra da açılan süt sığırı yetiştiriciliği kurslarında başarılı olan 142 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.ÇİFTÇİMİZİN VE ÜRETEN İNSANIMIZIN YANINDAYIZBafra Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan sertifika törenine katılarak kursiyerlere sesle devamı..


Bayan Üretici İstedi Başkan YILMAZ Yerine Getirdi
Yaptığı yatırım ve desteklerle kırsal bölgelerde ekonomiyi geliştirmek isteyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisinden kuluçka makinesi talep eden kadın girişimciyi geri çevirmedi. Girişimci Hatice Demirbilek e kuluçka makinesi aldıran Başkan Yılmaz, mavi yumurta üretiminde devamı..


Açılmadan Ödül Alan Samsun Müzesi Gurur Verecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi nin inşaatı sona yaklaşırken Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi yaptırılan müze 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programında proje dalında ödüle layık görüldü.Samsun Müzesi devamı..


Başkan YILMAZ: Hedeflerinizi Yüksek Tutun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitime yapılan her yatırımın Türkiye nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyledi.HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUNSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Özel Samsun TAKEV (Türk Alman Kültür Eğitim Vakfı) Anadolu Lisesi yönet devamı..


Başkan YILMAZ: Yılsonuna Hizmete Açıyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kente yeni yapılacak müzenin bitiş tarihi ve adını açıkladı. Yüzde 25 i Büyükşehir Belediyesi ve yüzde 75 i Kültür ve Turizm Bakanlığı nca karşılanan müzenin adı Samsun Müzesi olacak.Başkan Yılmaz, yüzde 25 i Büyükşehir Belediyesi ve yüzde 75 i K devamı..


Samsun da 13 Mahalle İçme Suyuna Kavuşuyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Havza ve Lâdik ilçesinin kırsal kesimdeki 13 mahallenin içme suyu sorununu çözdüklerini söyledi.Havza ve Lâdik ilçelerinin muhtelif mahalle ve caddelerinde içme suyu inşaatının geçici kabulünün geçen günl devamı..


Taşı Sanat Eserine Çeviriyorlar
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tonlarca ağırlıktaki kayaların birer sanat eserine dönüştürüldüğü Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisi ni ziyaret etti.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisini devamı..


Büyükşehirden Sertifikalı Mısır Yetiştiriciliği Projesi
Samsun da Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma yatırımları kapsamında sertifikalı mısır yetiştiriciliğini yaygınlaştırma projesi başlattı.KTAE toplantısı salonundaki sunuma Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür devamı..


Başkan YILMAZ Sözünü Tuttu, Çiftçinin Yüzü Güldü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ilçesi muhtarlarına verdiği sertifikalı ceviz fidanı desteği sözünü yerine getirdi. İlçeye ulaşan bin adet fidan, 25 üreticiye düzenlenen törenle dağıtıldı.Başkan Yılmaz ın talimatı üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizme devamı..


OMÜ Haziran Ayında Tramvay a Kavuşuyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nce yürütülen Hafif Raylı Sistem in 3 üncü etabı haziran ayında tamamlanıyor. OMÜ ye çıkacak olan raylı sistem 6,4 kilometre uzunluğunda 10 duraklı olacak. Ayrıca belediye bu etap için 11 yeni tramvay daha alacak.Meclis Başkan Vekili Turan Çakır ın başkanlığında gerçekle devamı..


Bafra İkinci Köprüsüne Kavuşuyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra ilçesinin iki yakasını birbirine bağlayacak olan Fener Köprüsü nde incelemeler yaptı.Bafra Kızılırmak nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan 2. Köprü olacak olan Fener köprüsü açılış için gün sayıyor. Köprü inşaatında inceleme yapan Samsun devamı..


Başkan YILMAZ Hız Kesmiyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıkaya Festivali nin yapıldığı Yun Dağına çıkan yolu çile olmaktan çıkaracağız dedi.Gün boyunca Bafra ilçesinde yer alan mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıka devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun Türkiye Ortalamasının Üzerinde Bir Şehir
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Dostluk Turnuvası sona erdi.SAHAMIZ PARMAKLA GÖSTERİLECEKTurnuvanın kapanış törenine katılarak misafirlere hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, turnuvaya katılan sporcular ve yakınlarını Samsun da ağırlamaktan duyduğu mem devamı..


Bakan Demircan Tesislere Hayran Kaldı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sağlık Bakanı Demircan, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Kılıç ve Samsun Valisi Kaymak a Büyükşehir Belediyesi Atlı Binicilik Tesislerini gezdirdi.Konuklarına tesisi gezdiren ve bilgi veren Başkan Yılmaz, burada gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili b devamı..


Dünyanın Denize Dolgu İlk Golf Sahası Artık 18 Çukur
Samsun Golf Kulübü Başkanı Kadir Koçak, dünyada ilk ve tek olan deniz doldurularak yapılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası nın 18 çukura çıkarma işleminde sona gelindiğini, 18 çukurlu ilk turnuvanın 23 Haziran da yapılacağını söyledi.Bugün yapılan ulusal golf turnuvası hakkında bilgiler ver devamı..


Başkan YILMAZ Türkiye nin Gündeminde
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiyenin marka ve en başarılı belediye başkanları arasında gösterildi.Türkiye nin en önemli araştırma şirketi temsilcilerinin katıldığı programda yerel seçimlerde kimler aday olur, kimler başarılı, uzun süre görevde olanlar değişecek mi ? gibi devamı..


Kuş Cenneti nde Büyükşehir-YEDAŞ İşbirliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile YEDAŞ Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde yaşanan ve özellikle leyleklerin hayatını tehdit eden elektrik çarpmalarını önlemek için harekete geçti.Samsun Büyükşehir Belediyesince deltada 2016 yılı itibari ile başlatılan çalışmalar doğal hayatın korunmasına yönelik fark devamı..


Başkan YILMAZ: Liseyi Bitirene Kadar İngilizceyi Öğrenin
Model Birleşmiş Milletler Konferansı için Türkiye nin dört bir yanından Samsun a gelen öğrenciler dünyanın gündemindeki sorunlara çözüm önerileri sunacak.5 bölge 9 il 22 farklı liseden gelen 140 öğrenci ve 20 öğretmen; Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi nin düzenlediği MUN konferansına katılıyor. Tafl devamı..


Büyükşehir den Otizm Farkındalık Günü ne Destek
Samsun Büyükşehir Belediyesi Otizm Farkındalık Günü ne destek olmak için Belediye binası ve şehrin belirli yerlerini mavi ışık ile aydınlattı.Kampanya kapsamında Büyükşehir Belediyesi binası, Tütün İskelesi ve İlkadım Anıtı akşam saatlerinde mavi ışık ile aydınlatıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi, B devamı..


Başkan YILMAZ: Üreticilerimizin Yanındayız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığın canlandırılması ve gelişiminin sağlanması konusunda üreticilerin yanında olduklarını söyledi.Aynı zamanda mahalle muhtarı olan çiftlik sahibi İdris Gökhan Şen den çiftlik hakkında bilgi alan Başkan Yılma devamı..


Samsun-Krasnodar Uçak Seferleri Başladı
Geçen yıl Samsun-Çarşamba Havaalanının bakım onarıma alınması dolayısıyla ertelenen Samsun-Krasnodar arası uçak seferleri bugün yeniden başladı.Uçuşlar haftada iki gün (salı ve cumartesi) tarifeli olarak gerçekleştirilecek. Karşılıklı düzenlenen seferlerle; Türkiye ve Samsun için büyük bir pazar kon devamı..


Başkan YILMAZ: Dostluklarımız Büyük Bir Boyuta Ulaşacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnodar ile dostluklarımız büyük bir boyuta ulaşacak dedi.Toplantıda konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İnşallah Krasnodar ile olan ikili ilişkilerimiz en iyi şekilde devam edecektir. Burada sizleri misafir etme devamı..


Başkan YILMAZ: Allah Nasip Ederse Susuz Köy Bırakmayacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İçinde bulunduğumuz zamanda bunu konuşuyor olmamız bile doğru değil ama Allah nasip ederse susuz köy bırakmayacağız dedi.Başkan Yılmaz ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği Alaçamlı muhtarlara seslenerek; Köylerimizde su sorunu bırakmamak için b devamı..


Büyükşehir in Kırsal Kalkınmaya Destekleri Devam Ediyor
Milli tarım politikası kapsamında ilçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü ilçesinde çiftçilere sertifikalı nohut ve fasulye tohumu dağıttı.Eğitimin ardından çiftçilere, Vezirköprü Kültür Merkezi nde 4 ton nohut ve 2 ton fasulye tohumu dağıtıldı.Kır devamı..


Şehit Pilot ve Tüm Şehitler İçin Dualar Okundu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Nevşehir de eğitim uçuşu sırasında düşen uçakta şehit olan Samsunlu Pilot Üsteğmen Yasin Boy için okutulan Mevlid-i Şerif e katıldı.Nevşehir de eğitim uçuşu sırasında düşen uçakta şehit olan Samsunlu Pilot Üsteğmen Yasin Boy un baba ocağında Mevl devamı..


Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Başkan YILMAZ a Teşekkür
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun 6. olağan il kongresinde yaptığı konuşmada ; Ben Samsun da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı bir yere geldi. Çok daha farklı bir konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma ge devamı..


Başkan YILMAZ: Tek Derdim Samsun ve Samsun Halkına Hizmet
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kurtuluş Mücadelesinin sembol isimlerinden Sefer Bey in Sıralı Mahallesi nde bulunan tarihi evini yakınlarıyla birlikte ziyaret ederek incelemelerde bulundu.ESKİ YAPILAR RESTORE EDİLDİMustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Milli Mücadeleyi baş devamı..


Büyükşehir in Acı Günü
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin sevilen simalarından Çözüm Merkezi personeli Hüseyin Sancar geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.Saygılı kişiliğiyle tanınan ve her personelin kalbinde yer edinen Hüseyin Sancar ın naaşı Dikbıyık Camii nde kılınan öğle namazı ve cenaze namazının ardından San devamı..


70 YIL SONRA SUYA KAVUŞTULAR
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü ilçesinde 70 yıldır içme suyuna hasret olan 6 mahalleye içme suyu bağladı.BAŞKAN YILMAZ: SU YOKSA HİÇBİR İŞ YOKTURVezirköprünün Sinopa yakın Çorakdere, Conukderesi, Değirmenyanı, Kuzuderesi, Kuz ve Karaağaç Mahalleleri 70 yıldır içme suyuna hasret yaşıyordu. devamı..


Kuş Cennetinde Salep Mekanı Delta Kafe
Samsun Büyükşehir Belediyesinin  tamamen doğayla uyumlu olarak inşa ettiği Delta Kafe Kuş Cennetine gelen doğa severlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekandır. Delta Kafe karavan park alanına 20 mt mesafede olup doğal salep, yöresel kahvaltı, devamı..


Başkan YILMAZ: Tıbbi Cihaz Üretiminde Söz Sahibi Olacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun da tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan Mediclust A.Ş. ortaklarından MEDİKÜM Yönetimini ağırladı.TIBBİ CİHAZDA YERLİ VE MİLLİ Ü devamı..


Başkan YILMAZ: Soframızın Bereketi Çiftçilerimizin Alın Teridir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir diyerek çıktığımız yolda desteklerimizle daima üreticilerimizin yanındayız dedi.ALIN TERİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRİMYakakent Belediyesi tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü vesilesiyle dü devamı..


Nevruz Renkli Görüntülerle Başladı
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ilçesine bağlı 1100 rakımlı Umutlu Mahallesi nde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarına katıldı. Kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu.Nevruz Bayramı kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmas devamı..


31 Yıllık Ulaşım Çilesi Son Buluyor
Samsun un Vezirköprü ilçesi ile karşı yakadaki mahallelerde yaşayan vatandaşların araç taşıma ve ulaşım sorunu çözülüyor. Yoğun talep üzerine teknik çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, araç taşımacılığı yapacak feribotun dizayn ve mühendislik aşamalarını tamamladı. Vezirköprü feribotunun a devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun u Kimse Tutamaz
Samsun 4. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi nde açıldı.Fuarın Samsun a ve bölgeye büyük bir potansiyel oluşturduğunu belirten Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Burada yapıla devamı..


Protokol Şehit ve Gazi Aileleri ile Bir Arada
Samsun da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Ömer Halisdemir Salonu nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehit yakınları ve gazilere yönelik yemek düzenlendi.Yemekte, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Dr. Demircan, Afrin i devamı..


Samsun da Şehitlere Saygı Yürüyüşü
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından Çanakkale Deniz Zaferi nin 103 üncü yıl dönümünde Şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi.18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi nin 103 üncü yıl dönümünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından Çanakkale Deniz Zaferi nin 103 üncü yıl dönümünde Şehitlere s devamı..


Yeni Müze İnşaatı Hızla Yükseliyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.İçerisinde sergi alanı, hediyelik eşya satış reyonları, yeme-içme alanları, toplantı ve eğitim salonları gibi ortak kullanım mekânlarının bulunacağı devamı..


Samsun da Yaşlılar Unutulmadı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla yaşlılar için bir dizi etkinlik düzenledi.YAŞLILARIMIZI İHMAL ETMEYELİMBir hafta boyunca yaşlılar için etkinlikler düzenleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, yaşlıların yüzünü güldürüyor devamı..


Başkan YILMAZ: Bizi Onurlandıranları Selamlıyorum
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi tarafından hazırlanan bir tır dolusu yardım malzemesi Afrin e gönderildi.Afrin merkezinin terör unsurlarından arındırılmasıyla birlikte bölge halkının rahat bir nefes aldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin i ter devamı..


Başkan YILMAZ, Malkoç a Golf Sahasını Tanıttı
Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Samsun Golf Kulübünde Samsun büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın misafiri oldu.HAZİRAN DA 18 ÇUKUR OLARAK HİZMET VERECEKOndokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Adalet, Hukuk ve Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) konulu bir seminer vermek iç devamı..


Başkan YILMAZ: Yatırımcıya Destek Olmak Görevimiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Biz Samsun a bir çivi dahi çakacak tüm yatırımcılara yardımcı olmayı amaçlıyoruz dedi.YATIRIMCIYA DESTEK OLMAK GÖREVİMİZSamsunlu iş adamı Ahmet Özyazıcı nın Samsun a kazandıracağı vakıf üniversitesi için yer arayışı sürüyor. Samsun a yapılması pl devamı..


Başkan YILMAZ: Her Yatırımın Destekçisiyiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun umuzu Türkiye nin göz bebeği haline getirmemiz için ihracatımızı yükseltmemiz gerekiyor dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, POELSAN Plastik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelenin ev sahipliğinde sanayici iş a devamı..


Başkan YILMAZ: Tüm Polis ve Askerlerimize Selam Olsun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Afrin de Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal ın ailesini ziyaret etti.Afrin de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekâtında bir destan yazıldığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizlere b devamı..


Kurtuluş Yolu nu Gezdiler
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu gerçekleştirdiği güzergâhı yeniden canlandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Yolu Projesi kapsamında tanıtım gezisi düzenledi.Proje çalışmalarının büyük kısmı tamamlanan güzergâha ilişkin Büyükşehir Bel devamı..


Başkan YILMAZ : Arkalarında 81 Milyonluk Ülke Var
Kavak Belediyesi tarafından düzenlenen tirit programına katılan Başkan Yılmaz, Afrin de devam eden harekâta değinerek, Onun arkasında koskoca 81 milyonluk ülke var. Dedi.ARKALARINDA 81 MİLYONLUK ÜLKE VARSaygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devamı..


Kızılırmak Kuş Cenneti ni Dünya ya Tanıtacaklar
Türkiye nin koruma altındaki en büyük doğal miras sulak alanlarından biri olan Samsun Kızılırmak Kuş Cenneti ni, Dünya ya tanıtacak kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ile gezgin Berk Armağan, Samsun da hayranlarıyla buluştu.Kuş cennetini dünyaya tanıtacak kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ile gezgin Be devamı..


Amazon Çarşısı na Büyük İlgi
Samsun Valiliği il İstihdam Kurulu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun da Amazon Çarşısı kuruldu.Program hakkında konuşan Başkan Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili söylenmesi gereken birçok şey var. İçtenlikle söylemem gerekirse, kadınlarımızı devamı..


Başkan YILMAZ Kadınları Deltada Ağırladı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaklaşık 300 kadını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde ağırladı.Kahvaltıdan sonra kadınların gününü kutlayan Başkan Yılmaz, Hayatımda ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde çok ilginç anlar yaşad devamı..


SÖYLEŞİ "UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde Yer Alan Samsun Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti"
Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde 12 Mart Pazartesi saat 19:00 da Seyyahart Berk ARMAĞAN ve Birddetective Emin YOĞURTCUOĞLU nun katılımıyla söyleşi düzenlenecektir. devamı..


Başkan YILMAZ: Kırsal Kalkınma Katlanarak Artacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizin derdinizle dertleniyor, sevincinizle mutlu oluyorum dedi.SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZ, ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCUSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesine bağlı 12 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek sorunlar devamı..


Başkan YILMAZ dan Samsunspor a 100 Bin Lira Pirim Sözü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunsporlu futbolculara 100 bin TL pirim müjdesi verdi.Son zamanlarda ekonomik anlamda zor zamanlar geçiren Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor da futbolculara, Elazığspor maçı öncesi pirim müjdesi verildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başka devamı..


Halk Oyunları Şampiyonası na Büyükşehir Damgası
Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, 6 kategoride kupa kazandı.Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde gösterilerini sunan ekipler, otantik, düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında jüri üyeleri devamı..


Öğrencilerinden Mimarlık Günleri Etkinliği
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından geçen yıl Samsun da kurulan Mimarlık Öğrencileri Derneği (MÖD), 1. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Mimarlık Günleri Etkinliği düzenledi.Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde başlayan 3 günlük etkinlikte, mimarlık devamı..


Rüya Şehir Samsun Standına Büyük İlgi
JTTX8 Cidde Uluslararası Tanıtım ve Seyahat Fuarı na katılan Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendine özgü özel kurgu ve projelerle şehrini Ortadoğu ya tanıtıyor. Fuarda  Rüya Şehir Samsun standı ise büyük ilgi görüyor.4 yıl önce Samsun a gezi düzenleyen Suudi basın mensuplarının Böyle bir şehir a devamı..


Başkan YILMAZ, Kültürleri Samsun da Birleştirmek İstiyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karadeniz 4.Kitap Fuarı na katıldı. Başkan Yılmaz, kitap fuarında stantları gezdi. Samsun u önemli bir bölge olarak niteleyerek Tüm kültürleri Samsun da birleştirmek için çaba harcadıklarını söyledi.TÜRKİYE, DÜNYA YAYINCILIK SIRASINDA 11. SIRADAK devamı..


Başkan YILMAZ dan Kırsal Kalkınma İçin İşbirliği Çağrısı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Biz işin zorluğuna, yolun uzaklığına değil, vatandaşımızın memnuniyetine bakıyoruz dedi.BİZ İŞİN ZORLUĞUNA DEĞİL VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİNE BAKIYORUZSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Tekkeköy Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Hasan devamı..


Başkan YILMAZ: Hizmetin En İyisini Hak Ediyorsunuz
Ayvacık ta Sahilköy Mahallesi nde vatandaşlarla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bir tek kişinin bile ben Büyükşehir den hizmet alamadım dememesi için gece gündüz çalışıyoruz dediBURADA DOSTLUK VAR GÖNÜL BAĞI VARBaşkan Yılmaz, Ayvacık ilçesi Sahilköy Mahallesi Muhtarı Er devamı..


Kırsal Kalkınma Destekleri Meyvelerini Verdi
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırsal Kalkınma Programı kapsamında geçtiğimiz yıl Vezirköprü de dağıtılan saanen keçilerinden alan üretici Muharrem Karaca nın keçileri yavruladı.Geçtiğimiz yıl içerisinde Vezirköprü Boğazkoru Mahallesi nde 10 çiftçiye toplamda 220 saanen keçi dağıtımı gerçek devamı..


Başkan YILMAZ: Mağdur Etmeden Daha Güzel Bir Yere Taşıyacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, amaçlarının Gülsan Sanayi Sitesi esnafını mağdur etmeden daha güzel bir yere taşımak olduğunu söyledi.SANAYİ NİN YERİNİ BU ŞEHRE ARMAĞAN EDECEĞİZBaşkan Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi esnafının taşınacağı yerleri meclis üyeleri ve AK Part devamı..


Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi
Çocuk Gelinlere Hayır 13. Karma Resim Sergisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu nda açıldı.BAŞKA ÇOCUKLAR BENİM GİBİ ÇOCUK GELİN OLMASIN İSTİYORUMTürkiye nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nden de sanatçıları devamı..


Şehit Acısı Samsun a Düştü
Suriye nin Afrin bölgesinde terör örgütleri mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın ın Samsun daki baba ocağına acı haber ulaştı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ailenin acısını paylaştı.Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye nin Afrin bölgesindek devamı..


Başkan YILMAZ Plaketleri Takdim Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin 25. kuruluş gala yemeği ve devir teslim törenine katıldı.Samsun Yelken Kulüp te (SAMSİAD) Samsun Sanayici ve İş İnsanları Derneği nin 25. kuruluş gala yemeği ve devir teslim töreni düzenlendi. Bu özel ge devamı..


Toplu Taşıma Ücretlerinde Düzenleme Yapıldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezinin (UKOME) 2018 yılı 1. olağan toplantısı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan başkanlığında gerçekleşen 2018 yılının 1. UKOME toplantısına İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahra Sıhhiye Oku devamı..


Samsun da Kuşkonmaz Üreticiliği İçin Kollar Sıvandı
Türkiye nin en büyük Kuşkonmaz üreticisi olan Nomad Tarım yetkilisi Murat Şenbuz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret ederek Türkiye deki Kuşkonmaz üretimi hakkında bilgi verdi. Bu görüşmeyle birlikte Kuşkonmaz üretiminin Samsun da yapılması için kollar sıvandı.S devamı..


Samulaş tan Hastane Odaklı Hizmet
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, 2017 yılı sonu itibariyle hizmete aldıkları ekspres ve ring hatları ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi odaklı hizmet verdiklerini açıkladı.Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren SAMULAŞ Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci, Samsunluların güvenli, konforlu şekilde devamı..


Başkan YILMAZ Çiftçileri Tarım Bakanı ile Görüştürdü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Lâdik te ziyaret ettiği Deliahmetoğlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Göksun un evinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yı arayarak çiftçiler ile görüştürdü.Lâdik ilçesi yatırım inceleme programları kapsamında muhtarları ziyaret eder devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun Engelli Dostu Bir Şehir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ulviye Demirci ve beraberindekileri kabul etti.Başkan Yılmaz kendisini ziyarete gelenler arasında yer alan down sendromlu Ahmet ile yakından ilgilendi.Türkiye de engelli olman devamı..


Delta da Somut Olmayan Kültürel Miras Çalışması
Türkiye de doğal miras alanında gerçekleştirilen ilk somut olmayan kültürel miras çalışması Kızılırmak Deltası nda gerçekleştirildi.Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi nin işbirliği, Somut Olmayan Kültürel Miras Enstitüsü Derneği nin katk devamı..


Başkan YILMAZ a Hizmet Duası
Samsun un Yakakent ilçesine bağlı Yeşilköy Mahalle sakinleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.OSMAN DEDEDEN HAYIR DUASIYakakent e bağlı Yeşilköy Mahalle sakinlerinin yıllardır çektiği yol ve su çilesi Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı çalışma ile s devamı..


Doğayla Uyumlu Cafe
Sıradanlıktan sıkıldıysanız farklı bir mekan tasarımı ve yolculuk hikayelerini seviyorsanız Samsun Büyükşehir Belediyesi Delta Cafe tam da aradığınız yer demek.KUŞ FOTOĞRAFÇILARI BU CAFE Yİ ÇOK SEVECEKKaradeniz kıyısındaki tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi devamı..


Başkan YILMAZ: Üretene Her Zaman Destek Olduk
Atakum Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Geçmişten Günümüze Katı (Kağıt Oyma) Sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Merkezi nde ziyarete açıldı.Atakum Halk Eğitim Merkezi nde usta öğretici olarak görev yapan Neşe Geven in hazırladığı Geçmişten Günümüze Mirasımız Katı Sergisi sanatseve devamı..


BAŞKAN YILMAZ: YERLİ OTOMOBİL SAMSUN DA ÜRETİLSİN
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz SAMPA Otomotiv in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında Samsun ekonomisini ayakta tutan sanayiciler ile bir araya geldi.Toplumun her kesimi ile bir araya gelerek sorunlara çözüm üreten ve önerileri değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediy devamı..


Başkan YILMAZ: Yüreğimizi Ortaya Koyduk
Sosyal Politikalarda Gönül Adımları; Samsun u Dinliyoruz programı Samsun da Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık ve Çiğdem Karaaslan ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYARAK BU İŞİ YAPTIKPrograma katılarak Samsun Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği sosyal belediyecilik pro devamı..


Başkan YILMAZ: Mavi Işıklar Dünyada İlk ve Tek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Samsun da sosyal belediyeciliği inşa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibini tebrik ediyorum dedi.MAVİ IŞIKLAR DÜNYADA İLK VE TEKSamsun Büyükşehir Belediyesi ne ait Ömer Halisdemir Salonunda gerç devamı..


Başkan YILMAZ: Bizi Ayakta Tutan Aldığımız Dualardır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun da cumhuriyet tarihi boyunca çözülemeyen sorunlara neşter vurmaya devam ediyoruz dedi.SU SAĞLIKTIR, SU HAYATTIRSamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun un tüm ilçelerinde yapılan çalışmalar gönüllere dokunuyor. Cumhuriyet tarihinden devamı..


Başkan YILMAZ: Kızılırmak Deltası na Mücevher Gibi Bakacağız
Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınca uygulanmakta olan Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi nin temel faaliyetlerinden olan Ulusal Sulak devamı..


Yörükler Ziyaretçi Merkezi Misafirlerini Bekliyor
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti girişindeki Samsun Büyükşehir Belediyesi Yörükler Ziyaretçi Merkezi tüm güzelliği ile misafirlerini bekliyor.KORUYARAK VE YAŞATARAK GELECEKYörükler Ziyaretçi Merkezi ni gezerek incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehi devamı..


2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü
Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından 2 Şubat  Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında 2 Şubat 2018 cuma günü saat 10:00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi/Atakum da program düzenlenecektir.http://www.samkus.com/bg.jpg devamı..


Deltadaki 400 Yaban Hayvanı Tedavi Edildi
Samsun da bulunan ve dünyanın önemli sulak alanlarından olan Kızılırmak Deltası ndaki Yaban Hayvanları İlk Yardım Ünitesi nde, faaliyete alındığı 2015 yılından bu yana 400 yaban hayvanına müdahale edildi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Yaban Hayvanları İlk Ya devamı..


65 Milyonluk Müze Samsun un Gururu Olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yaptığı Samsun Müzesi nin proje tutarı 65 milyon TL.İnşaatına başlanan ve 2019 yılında bitirilmesi hedeflenen Samsun Müzesi 13 bin metrekare alana yapılıyor. Samsun Müzesi hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel devamı..


Büyükşehirden Kırsal Kalkınmaya 9 Milyonluk Destek
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2015-2017 yılları arasında ilçelerdeki kırsal kalkınmaya toplamda 9 milyon 39 bin 218 TL lik destek sağladı.DESTEK HER YIL ARTIYORBüyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı devamı..


Başkan YILMAZ: Köylere Dönüş İçin Destek Veriyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Samsun Lojistik Merkezi nde muhtarların sorunlarını dinleyerek istişarede bulundu.Samsun da görev yapan tüm mahalle muhtarları ile sık sık bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yıl devamı..


Büyükşehir Kar Mücadelesine Hazır
Ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi olası soğuk hava ve kar yağışı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı. İl genelinde karla mücadele çalışmalarına bu yıl 217 iş makinesi ile 320 personel katılacak.17 ilçede 4 bin 522 devamı..


Başkan YILMAZ: Samsunspor Sıkıntıları Aşacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor un yaşadığı sıkıntıların geçmişten gelen sıkıntılar olduğunu belirterek, İnşallah kampanya sürecinde bu sıkıntılar bitecektir dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı ilk toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan devamı..


Başkan YILMAZ Açıkladı: Lojistik Köy Mart Ayında Hazır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2017 yılında yapılan en iyi iş Lojistik Köyün kurulması oldu dedi.Meclis toplantısında konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 2017 yılını değerlendirdi. 2017 yılında birçok güzel işler yapıldığını dile getiren Yılmaz, Şüphesiz ki yapılan en iyi iş Loj devamı..


Kaçak Binaların Moloz Yığınından Kuş Cennetine 4 Tepe
SAMSUN da, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ndeki yaklaşık 319 kaçak yapının yıkımıyla ortaya çıkan moloz yığını, doğal tepeler haline dönüştürüldü. Molozlardan 4 tepe oluşturulup, üzerleri de toprakla kaplandı. Tepelerin kuş gözlem amaçlı da kullanılabileceği belirtildi. DOĞAYI BOZACAK NİTELİKTE devamı..


Gülsan ı Daha İyi Bir Yere Taşıyacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi yi daha iyi bir yere taşımak için elimizden geleni yapacağız dedi.İRAN I KARIŞTIRANLAR ZİL TAKIP OYNUYORSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen istişare ve değerlendir devamı..


Başkan YILMAZ : Kaliteden Ödün Vermeyelim
Çalışma Bakanlığı tarafından AB hibe destekli projeler arasında en başarılı proje olarak birinci seçilen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor(MEMGE) kursunun ikinci dönem mezunlarını verdi.Başkan Yılmaz, 30 yıl önce sadece bir lokantası bulunan Samsunun hizmet sektöründe bugün çok ileri bir noktaya ge devamı..


Başkan YILMAZ: Güzel İzler Bırakmak İçin Çalışıyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesinde cumhuriyet tarihinden bu yana tam anlamıyla çözülemeyen Karkucak ve Kuşçular Mahallesi grup yolunun yapımı için düğmeye bastı.SAMSUN DA GÜZEL İZLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZVatandaşın sorunlarını yerinde incelemek ve sorunları devamı..


Samsun Büyükşehir'den Tarım İçin Bir Büyük Adım Daha
Tarımsal üretimde ülkelerinde önemli kabul edilen şehirlerin uluslararası bir dayanışma içine girerek daha verimli çalışmaların ortaya çıkarılabilmesi amacıyla kurulan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği ne Samsun Büyükşehir Belediyesi de katıldı.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ TARIM İÇİN EL ELE VERDİSamsu devamı..


Yeşilırmak a Dev Gerdanlık
Samsun un Çarşamba ilçesinde yapımı tamamlanan ve yılbaşı öncesinde resmi olarak açılışı yapılacak Hürriyet-Kumtepe Köprüsü nden ilk geçişi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler yaptı.Samsun un Çarşamba ilçesinde 310 metre uzunluğu ile ilçenin en uzun köprüsü olaca devamı..


Büyükşehirden Çiftçilere Ceviz Desteği
İlçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile eğitim verdiği çiftçilere sertifikalı ceviz fidesi dağıttı.İlkadım Kaymakamlığı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile Karadeniz T devamı..


Başkan YILMAZ: Seneye Daha Büyüğünü Yapmayı Umuyoruz
Samsun da düzenlenen Alışveriş Şenliği nde milyon dolarlık mücevherlerin de bulunduğu birçok ürün sergilendi.BİKAP kurucuları, yaptıkları şenlikle kadınların ekonomiye olan etkisini göstermeyi amaçladıklarını ifade ederek, BİKAP olarak amacımız bir sürü girişimci kadınlara fırsat oluşturarak, yaptık devamı..


Başkan YILMAZ: Makine Parkı Değil Üretim Merkezi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Makine ikmal deyince akla araçların tamir edildiği yerler gelirdi. Biz Makine ikmali üretim merkezine çevirdik dedi.MAKİNE PARKI DEĞİL ÜRETİM MERKEZİSamsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı kent için gerekli olan birçok malzemey devamı..


Kesme Çiçek Üretimine Büyükşehir Desteği
Tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik kırsal kalkınma çalışmalarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, üretimini artırmak isteyen çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ekonomik imkânsızlık sebebiyle kesme çiçek üretimini artıramayan 2 aileye fide desteğinde bul devamı..


Mediclust ın Kuruluşu Onaylandı
Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun da sektöre yönelik kamunun ihtiyacı olan tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan MEDİCLUST A.Ş. firmasının kuruluşuna Bakanlar Kurulu nun olurundan sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından da devamı..


Kurtuluşa Giden Yol
Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru yla Samsun a gelişinin ardından Amasya ya gidişinde kullandığı 98 kilometrelik Kurtuluş Yolu, 98 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile tekrar ortaya çıkarıldı.YOL GÖSTERİCİ ÇANLAR TARİH devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Proje Samsun Tarihine Geçeçek
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden ve yılbaşından sonra açılması planlanan Samsun Lojistik Merkezi için Türkiye genelinde birçok firma talip oldu.80 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 700 bin metre kare alana yerleşen Türkiye nin en büyük lojistik merkezler devamı..


Buzağı Can Sütü Projesi Hayata Geçiyor
Kırsal kalkınma çalışmalarıyla tarımda büyük ilerleme kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın artırılması için de önemli bir yatırıma hazırlanıyor. Son yıllarda yaşanan buzağı kayıplarının azaltılması ve ekonomik kaybın önlenmesine yönelik Buzağı Can Sütü Projesi hayata geçiriliyor. Pro devamı..


100. Yıl Bulvarı na Ekspres Hizmeti Geliyor
Samsun da, E3 Ekspres hattı 11 Aralık Pazartesi gününden itibaren Belediyeevleri-100. Yıl Bulvarı-Baruthane-Kalkancı güzergâhında toplu taşım hizmeti vermeye başlayacak.BELEDİYEEVLERİ - 100.YIL BULVARI- BARUTHANE-KALKANCIGeçen günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş tarafından işletilen yeni e devamı..


Türkiye nin İlk İntermodal Lojistik Merkezi
Türkiye nin ilk ve tek intermodal lojistik merkezi Lojistik Köy ün tanıtımı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Lojistik Köy de yapılan tanıtım toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Lojistik Köyün çok doğru bir ile yapıldığını belirterek, Bundan sonraki iş, burayı planlandığ devamı..


Samsun Valiliği Golf Kupası
1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda iki gün boyunca kıyasıya yarışan sporculara kupaları takdim edildi.Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak a golf sporuna katkılarından ötürü plaket takdim etti.Samsun Valiliği tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi devamı..


Başkan YILMAZ Yerli Otomobile Talibiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı.HEP BERABER KUDÜS E GİDELİMSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı nda düzenlenen AK Parti Grup Toplan devamı..


Başkan YILMAZ: Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu.Çarşamba ve Bafra da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü ve devamı..


Başkan YILMAZ, Öğrencilerle Birlikte
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin OMÜ Ziraat Fakültesi nde doğal dokuyu bozmadan yaptığı peyzaj uygulaması, alanı gören herkesi hayran bıraktı. Fakülteyi ziyaret eden Başkan Yılmaz, Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz dedi.DOĞAL DOKU BOZULMADAN FERA devamı..


SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ
Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübünü ziyaret etti. Sahaya hayran kalan Aleksander,İlk kez böyle bir saha ile karşılaştım. Sizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.Golf atış denemesi de yapan Aleksander, Burası Samsun a büyük prestij kazandıran bir devamı..


Büyükşehir den 2 Bin Ceviz Fidanı
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra ilçesinde çiftçilere 2 bin adet sertifikalı ceviz fidanı dağıtıldı.Bafra Öğretmenevinde gerçekleştirilen fidanı dağıtımında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tarımsal üretime dönük bir çabanın içindeyiz. İçinde bulunduğumuz coğrafyad devamı..


Büyükşehir Bafra da 2. Köprüyü Hizmete Açıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Bafra mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız. dedi.Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Başkan Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Y devamı..


Samsun Büyükşehir Belediyesi ne Bir Ödül Daha
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından iki yıldır sürdürülen İklim Değişikliği Konusunda Farkındalık Geliştirme Projesi, sona erdi. Projenin kapanış töreninde verilen iklim ödüllerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi devamı..


Samsun Hatırası
Samsun da şehrin birçok yerine konulan Samsun yazıları, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekânlar haline geldi.Yazıların büyük beğeni topladığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Samsun da son zamanlarda estetik görünüm konu devamı..


Büyükşehirden Çiftçilere 4 Bin Kuşburnu Fidanı
Samsun Büyükşehir Belediyesince Alaçam ilçesinde çiftçilere 4 bin adet kuşburnu fidanı dağıtıldı.Hazırlanan proje ile Alaçam ın yüksek rakımlı bölgelerinde doğal hayatta bulunan ve bölge insanının doğadan toplayıp ilçe merkezinde meyve ya da marmeladı yapılıp satılan kuşburnu için önemli bir gelir k devamı..


Büyükşehir den Tarıma Destek 800 Bin TL yi Buldu
Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimi ve çiftçilerin gelirini artırmak amacıyla kırsal kalkınma yatırımlarına devam ediyor.Laboratuvar ortamında geliştirip denemeleri yapılan, bölgeye uyumlu, sertifikalı ve verimi yüksek 15 bin kuşburnu fidanı, Ladik, Kavak, Alaçam ve Yakakent te üreticiler devamı..


Büyükşehir Belediyesi İçme Suyundan Elektrik Üretecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi, arıtma tesisine giden sudan, kurduğu mikro hidroelektrik santrali (HES) ile elektrik üretmeye başladı.DÖVİZİMİN ÇOĞU ELEKTRİĞE GİDİYORSelahattin Ereren Su Arıtma Tesisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıllardır şehrin su ihtiyacının karşılaması için kullanıyor. devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun un Akciğeri Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 25 yıllığına tahsis aldıkları 30 dönümlük Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini yeşil alan olarak düzenleyeceklerini, tarihi binayı da Sağlık Müzesi yapacaklarını söyledi.30 DÖNÜMLÜK ALAN YEŞİL ALAN, TARİHİ BİNA DA SAĞLIK MÜZESİ OLACAKBaşkan Yusu devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun u Zengin Bir Şehir Yapmamız Lazım
2. Samsun Gıda, İçecek Ürünleri Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistik Fuarı, düzenlenen törenle 2. kez kapılarını açtı.GIDA OLMAZSA OLMAZIMIZ TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Samsun Gıda 2017 Fuarının açılışına binlerce Samsunlu akın etti. Fuarın açılış konuşmas devamı..


Başkan YILMAZ: Güzel Bir Samsun İçin Çalışıyorum
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde yapılan yatırımları yerinde inceleyerek Hürriyet ve Kumtepe mahalleleri arasında yapılan köprünün 10 Aralık ta hizmete açılacağını duyurdu.Çarşamba da Hürriyet – Kumtepe mahalleleri arasında yapımı tamamlanmak üzere olan köprü devamı..


Küresel Sorunlara Çözüm Üretip, Türkiye İkincisi Oldular
TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği kapsamında yapılan Türkiye nin en büyük STEM proje yarışmasına katılan Samsun Çınarlık Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Arda Keleş ve arkadaşları, küresel sorunlara çözüm alanında Türkiye ikincisi oldu. Projesinde doğal atık mısır koçanlarını bina yalıtım malzemesine devamı..


Şehir İlmek İlmek İşleniyor
Samsun un çehresini değiştirme konusunda hız kesmeyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Bulvarı nı yaşam alanı haline getirecek peyzaj düzenlemelerine hafta sonu da devam ediyor.BAŞKAN YILMAZ DAN TEBDİL-İ KIYAFET KONTROLGerçekleştirdiği alt ve üst yapı yatırımlarıyla Samsunu geleceğe taşıyan Büy devamı..


Samsun un 2 Projesine Büyük Ödül
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun a kazandırılan Saathane Meydanı ve Şifa Hamamı Restorasyon Projesi ile Gazipaşa Mahallesi Kültür Evi Projesi TKB Özendirme Yarışması nda ödüle layık görüldü. Ödülü alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bu ödülü Samsunlu hemşerilerim devamı..


Başkan YILMAZ: Her Zaman Hizmetle Yarışan Bir Belediye Olduk
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, istişarelerde bulunmak üzere İskele Kafe de düzenlenen kahvaltı programında Ayvacıklı muhtarlar ile bir araya geldi.Başkan Yılmaz programın ardından ilçede bulunan mahalle yollarında incelemelerde bulunarak yerinde tespit ettiği sorunların çözümü devamı..


Hacca Gitse Bu Kadar Sevap Alamazdı
Türkiye nin verimli tarım ovalarından Bafra, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yatırımlarıyla hızla değişiyor. Alt yapı yatırımlarıyla ilçenin köylerindeki asırlık sorunlar çözülürken, halkın yaşam konforu ise giderek artıyor.Tarım ilçesi Bafra da da büyük yatırım gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi devamı..


Samsun Müzesi İnşaatı Yükseliyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatını inceledi.İlkadım Atletizm Stadyumu nun yanında yapımı hızla devam eden Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatında incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bur devamı..


Bafra, Hizmette Altın Çağını Yaşıyor
Bafra ilçesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin alt ve üst yapı yatırımlarıyla günden güne gelişiyor. Büyükşehir Belediyesi hizmet ve proje çalışmalarını değerlendiren Bafra Mahalle Muhtarları Sosyal ve Dayanışma Derneği Başkanı Sait Karagöl, Büyükşehir Belediyesi Yasası olmasaydı bu yapılan hizmetle devamı..


Antikacı Cemil Benice Başkan YILMAZ ı Şaşırttı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dün Asarcık da yaptığı ziyaretlerin ardından Ak Parti ilçe Başkanı Hami Karakaşın önerisi üzerine Cemil Benice ye ait antika dükkânını ziyaret etti.Asarcık da bir antika dükkânının olmasından dolayı yaşadığı şaşkınlığı sosyal medya hesabından payl devamı..


Tarih ve Turizm Alanı Olacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane Meydanı Projesi kapsamında bulunan Osmanlı mimarisinin ender örneklerinden tarihi taşhan, orijinal görünümüne kavuşturuluyor. Arkeolojik kazılarda temelleri bulunan eserin kesilen dilimi tekrar örülüyor.Yakın bir tarihe kadar varlığı pek bilinmeyen Canikli A devamı..


Başkan YILMAZ: Bizler Gelip Gidiciyiz, Hizmetler Baki Kalacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım hizmetlerinde kullanılacak yeni otobüslerin hizmete alınması töreninde konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır. Dedi.Tekkeköydeki otobüs toplanma alanında gerçekleştirilen törende konuşan Samsun devamı..


Samsun Golf Kulübü Hayran Bırakıyor
Karadeniz in ilk ve tek sahası olma özelliğine sahip olan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çalışmaları sonucu hayata geçirilen Samsun Golf Kulübü ziyaretçilerini hayran bırakmaya devam ediyor.SAMSUN SPORDA GELİŞMİŞ BİR ŞEHİRSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, birkaç gündür çeşit devamı..


Yeni Ekspres ve Ring Hatları Hizmete Giriyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. tarafından işletilecek yeni ekspres ve ring hatları 13 Kasım 2017 Pazartesi günü itibariyle hizmete başlıyor.GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM HİZMETİSamsun Büyükşehir Belediyesi adına ulaşım hizmetlerini yürüten Samulaş A.Ş. bünyesinde hizmet verecek olan R28 Ring devamı..


Gürcü Bakan Yardımcısı Lojistik Köyde
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye Ekonomi Bakan Yardımcısı Konstantine Megrelişhvili, Acara TSO Başkanı Tamaz Shavadze ve beraberindeki heyet inşaat çalışmalarında son aşamaya gelen Lojistik Köyü gezerek yetkililerden bilgi aldılar.Projenin hayata geçmesi ile sadece Samsun değil bölge ve çevr devamı..


Bafra Nokulu Mahreç Aldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra nokulu na mahreç işareti aldı.COĞRAFİ İŞARET BELGESİ NEDİR?Samsun un öne çıkan lezzetleri ve yerel ürünlerin tanıtımı ve marka haline gelmesi için çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları meyvelerini veriyor. Coğrafi ürün konusunda yapılan çalışmalarla S devamı..


Kitapseverlere Yol Üstü Kütüphane
Toplumda kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında örnek bir çalışmayı hayata geçirdi. Üst geçitlerden birinin altındaki boşluk alanı yol üstü kütüphanesine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, projeye vatandaş devamı..


Şehit Ailesinin Acısına Ortak Oldu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, dün Çarşamba ilçesinde toprağa verilen şehit Erhan Karaca nın kabri başında dua etti, ailesine taziye ziyaretinde bulunarak büyük acıyı paylaştı.Hakkari nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen sözleş devamı..


Hizmet Geliyor Yüzler Gülüyor
Samsun u milli kurtuluş mücadelesi başlangıcının 100. yıl dönümüne hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçelere bağlı mahallelerdeki alt ve üst yapı yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Şehrin tarihi ilçelerinden Havza da çalışmalar hızla sürerken, hizmetlerden memnun kalan muhtarlar ise Büyükşehir Bel devamı..


Başkan YILMAZ Havza da Çöken Yolu İnceledi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Havza Belediyesi ni ziyaret ettikten sonra Doğançayır Mahallesi grup yolunda erozyon sonucu çöken beton yolda incelemelerde bulundu.Geçtiğimiz aylarda yaşanan erozyon sonucu çökmeler meydana gelen Doğançayır Mahallesi grup yolunda incelemelerde bu devamı..


Başkan YILMAZ: Gecem, Gündüzüm Samsun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kadın girişimci Esra Akkaya nın Kavak ta hayata geçirdiği Akkaya Yufkacılık ın açılışını yaptı. Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, Gecem, gündüzüm, bütün dünyam olan Samsun un geleceği için çalışıyorum dedi.Ekonominin canlanmasında kadın girişimc devamı..


Büyükşehirden Akıllı Aydınlatma
Samsun Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehir uygulamaları kapsamında yeni bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor.Bozuk kentleşme, gürültü kirliliği, çevre kirliliği ve enerji kaybı konularında teknolojik ve çevre dostu akıllı şehir projeleri üreten Samsun Büyükşehir Belediyesi, sokak aydınlatmaları devamı..


Samsun da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Samsun da düzenlenen törenlerle kutlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Cumhuriyet Bayramı mesajının okunmasının ardından Vali Kaymak, cumhuriyetin ilanının 94üncü yılını birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içinde olduklarını söyledi. Bu büyük bayramın herkese kut devamı..


1. Chipping ve Patting Golf Turnuvası
Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 1. Chipping ve Patting Golf Turnuvası nda 90 sporcu başarılı olabilmek için mücadele etti.Turnuva hakkında bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü Direktörü Hamza Sayın, Turnuvanın adı, 29 Ekim devamı..


Üst Geçitler Göz Kamaştırıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin inşa ettiği üst geçitler göz kamaştırıyor. Modern kent kimliğini yansıtan unsurlardan üst geçitlerin yenilerini halkın hizmetine sunan Büyükşehir belediyesi, eski üst geçitleri ise boyayarak şehre renk katıyor.Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurul Kararları kapsamında devamı..


Afet Öncesi Hazırlık Eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi, afetlere karşı hazırlıklı ve bilinçli olunması amacıyla personele yönelik hizmet içi eğitim programı düzenledi. Eğitimde katılımcılara afet öncesi, anı ve sonrasında yapılması gereken işlemler konusunda önemli bilgiler verildi.Program kapsamında katılımcılara ülkemizde devamı..


Foto Safari Ödülleri Sahiplerini Buldu
UNESCO Dünya Mirasları Listesi geçici aday listesinde bulunan Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin tanıtımına yönelik Fotoğraf Avcılarına Rastgele sloganıyla düzenlenen Foto Safari Yarışması nın sonuçları açıklandı.15 farklı ilden toplam 118 fotoğrafçının katıldığı foto safari yarışmasının sonu devamı..


Eurodesk ten Doğa Kampı Öğrencilerine Brifing
Eğitim ve gençlik alanlarında gençlerin Avrupa fırsatları ve faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan bilgi ağı Eurodesk, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde doğa kampı yapan öğrencilerle buluştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Samsun da İklim Değişikliğine Uyum Süreci Kapsamı devamı..


Başkan YILMAZ: Yol ve Su Hikâyeleri Konuşulmayacak
Samsun un Kavak ilçesi belediye meclis üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.SİNEKTEN YAĞ ÇIKARARAK İŞ YAPIYORUZBüyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ile AK Parti ve MHP belediye meclis üyeleri katıldı devamı..


Foto Safari de Kazananlar Belli Oluyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) tarafından düzenlenen Kızılırmak Deltası Foto Safarinin ardından değerlendirme toplantısı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Samsun Büyükşehir Belediye Baş devamı..


Doğa ile İç İçe Eğitim
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kuş popülasyonu ve türleri açısından Dünya nın en büyük sulak alanlarından Kızılırmak Kuş Cenneti nde ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik doğa kampları uygulaması başlattı.Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsu devamı..


Başkan YILMAZ; Çerkes Halkı Onurlu ve Gururlu Bir Millet
Konya da Adige Dil Derneği Kültür Merkezi nin açılış törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çerkes Halkı onurlu ve gururlu bir millet dedi.Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafirin katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Yılmaz; AK Parti iktidara geld devamı..


Atakum Sahilinde Dalgalara Önlem
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Atakum sahilindeki dev dalgaların sahillerimize ve insanlarımıza ulaşmasını engellemek için dolgu çalışmalarına başladık dedi.Samsun un denizlerinde 7 tane Mavi Bayraklı plajın olduğunu hatırlatan Yurt, İnsanlarımızın artık Sinop a devamı..


Başkan YILMAZ; Attığı Gol Hala Hafızamda
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor un efsane futbolcusu Rıfat Usta ile karşılaştı. Başkan Yılmaz, Rıfat ağabeyimizin Fenerbahçeli Hazım a frikikten attığı gol hala hafızalarımda dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, önceki gün Çiftlik Caddesi nde bi devamı..


Samsun Estetikte Marka Şehir Oluyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Milli Mücadelenin marka şehri Samsun u estetikte de marka şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurul Kararları kapsamında hayat bulan projelere, Grafik Tasarım Şube Müdürlüğü nde son şekli devamı..


Güneş Panelleri Yılda 130 Bin Tl Kazandırdı
Samsun Büyükşehir Belediyesi raylı sistem hizmet binasının çatısına kurduğu güneş panellerinden yılda 130 bin TL enerji geliri elde etti.Yapılan elektrik üretim santrali hakkında bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Elektrik ve Aydınlatma Şube Müdürü Mehmet Çamaş devamı..


Büyükşehirden Canik Tarımına Tohum Desteği
Milli tarım politikası kapsamında ilçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilere sertifikalı korunga tohumu dağıttı.Canik Kaymakamlığı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğ devamı..


Kuş Cenneti, Foto Safari ile Dünyaya Tanıtılacak
Samsun da bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Fotoğraf Avcılarına Rastgele  sloganıyla düzenlenen Kızılırmak Deltası Foto Safari Yarışması, aralarında Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Soğukpınar ın da olduğu yaklaşık 100 fotoğrafçının katılımıyla devamı..


Başkan YILMAZ: Türkiye nin En Modern Müzesi Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İddia ediyorum, Arkeoloji ve Etnografya Müze inşaatı bittiğinde Türkiye nin en modern müzeleri arasında yerini alacak dedi.SIRADAN BİR MÜZE OLMAYACAKAtatürk Bulvarı üzerindeki eski MİT ve Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü ile Karadeniz Tarımsal devamı..


Başkan YILMAZ dan Keçisi Üreticisi Aileye Ahır Sözü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lâdik ilçesinde Saanen Keçisi üreticiliği yapan Ahmet Aygül e keçileri için ahır yapma sözü verdi.Lâdik ilçesinde Saanen Keçisi üretimi yapan Sema ve Ahmet Aygül ailesi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Eşinin a devamı..


Osmanlı El Sanatları Sergisi Kent Müzesi nde
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Kent Müzesi nde İmam Hatipli Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından hazırlanan Osmanlı El Sanatları Sergisinin açılışını yaptı.İmam Hatipli sanayici ve işadamları tarafından yapılan eserleri tek tek inceleye devamı..


Site Camii Yeni Yüzüne Kavuşuyor
Konumu ve geçmişiyle şehrin önemli merkezlerinden ve sembollerinden birisi olan Site Camii, Samsun Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştireceği projeyle yepyeni bir kimliğe ve görünüme kavuşacak.Kent estetiğini artıracak projelerden bir tanesi ise Cumhuriyet Meydanı yanındaki Site Camii Çevre Düzenlem devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun İhracat Üssü Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 50 milyon euroluk Lojistik Köy ün inşaatı 90 gün içinde tamamlanacak dedi.Lojistik Köy ün inşaat çalışmalarını Vali Kaymak ve Gazeteciler ile birlikte yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, 50 milyon euroluk projenin 3 ay sonra tamamlanarak faaliyete g devamı..


Çin Devlet Televizyonu Örnek Tesisi Görüntüledi
Çin Devlet Televizyonu Chine Central Television muhabirleri Türkiye nin en modern hayvan bakım ve rehabilitasyon tesisi olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvanlar Bakım Merkezinde çekim yaptılar.Bakım Merkezi ni kamuoyundan duyduklarını ve geldiklerinde tahminlerinin ötesinde devamı..


TOKİ Konutlarında Kura Heyecanı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği İlkadım Kıran Mahallesi 1 inci Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi nin konut alma hakkı ve konut belirleme kuraları çekildi.2023 YILI HEDEFİMİZ 1 MİLYON 200 BİN KONUTToplam 913 konutun olduğu 1 inci etapt devamı..


Balıkçı Barınağı İstasyonu Hizmete Açılıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi adına Samsun halkına konforlu ve güvenli toplu taşımacılık hizmeti veren Samulaş tarafından işletilen hafif raylı sistem hattının doğu kısmında yer alan ve yolcu güvenliği nedeniyle hizmet vermeyen Balıkçı Barınağı Tramvay İstasyonu Pazartesi günü itibariyle hizmete açıl devamı..


Bafra da Süt Toplama Merkezi Açıldı
Samsun un Bafra ilçesinde Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.Samsunun Bafra ilçesinde Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.BAFRA DA SÜT TOPLAMA MERKEZİ AÇILDISamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan, Kalkınma Bakanl devamı..


Kupayı Başkan YILMAZ a Getirdiler
Samsun Oliympian Sharsk Ragbi takımı, Türkiye erkekler 7 li Ragbi Bölgesel Ligi Şampiyonasının ardından kazandıkları 2 ncilik kupası ile Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZTürkiye 7 li Ragbi Bölgesel Ligi ön eleme maçları 16 takımın devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun da Keçi Yetiştiriciliği Canlanacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Programı kapsamında Vezirköprü de 10 çiftçiye toplamda 220 keçi dağıtımı gerçekleştirildi.SAMSUN DA SAANEN KEÇİSİ YETİŞTİRİCİLİĞİ CANLANACAKSamsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı nın çalışmaları çiftçinin devamı..


Başkan YILMAZ, Sergi Açılışına Katıldı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kadıköy Aile ve Yaşam Merkezi nde üretilen el emeği göz nuru çalışmaların sergisinin açılışını gerçekleştirdi.Açılışını Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi genel Sekreter Yardı devamı..


Başkan YILMAZ: Mediclust, Savunma Sanayine Yardımcı Olacak
Samsun, Sağlık Enstitüsü Zirvesi ne ev sahipliği yaptı.Bir otelde düzenlenen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MEDİKÜM Derneği Başkanı Ahmet Aydemir, Burada amacımız Türkiye de tıbbi cihaz üretiminin her alanda olduğu gibi yerlileştirilmesi ve millileştirilmesidir. Bu hep beraber yapabilec devamı..


Bafra nın Çehresi Değişecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bafra Belediyesi işbirliğiyle yapımına başlanan Sedde Projesi nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçe için büyük önem taşıyan projenin, yeni otogar inşaatıyla birlikte faaliyete geçeceği belirtiliyor. Projeler tamamlandığında ise ilçenin çehresini değiştirme devamı..


Başkan YILMAZ: Fuarlar Ticaretin Olmazsa Olmazıdır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP tarafından düzenlene Samsun 3. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı nda yer alan standları tek tek gezerek firma yetkilileri ile görüştü.SAMSUN EKONOMİSİ VE TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONBaşkan Yılmaz a fuar alanı gezisinde T devamı..


Alaçam da Su Bayramı
Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü nün çalışmalarıyla Alaçam a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı.Törene, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Os devamı..


Yaşar Doğu Anı Evi Müzesi Açıldı
Samsunlu Milli Güreşçimiz dünya ve olimpiyat şampiyonu merhum Yaşar Doğu nun anısına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak İlçesi Emirli Mahallesi nde yaptırılan Yaşar Doğu Anı Evi ve Müzesi büyük bir coşkuyla açıldı.YAŞAR DOĞU KÜLTÜR AKADEMİSİ GELİYORAçılışa iştirak eden coşkulu kalabalığa devamı..


Hayata Küsmedi Kendi İşini Kurmak İçin Çalışıyor
Engeline rağmen hayata küsmeyen ve Çarşamba da katıldığı girişimcilik kursu ile kendi işinin patronu olmak için mücadele veren Murat Güney isimli vatandaş Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.BİR GÜNLÜK BAŞKANLIĞINDA VERDİĞİ TALİMAT HERKESİN UMUDU OLDUKonuğu devamı..


Hayvanlar Günü İçin Anlamlı Etkinlik
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye deki en modern barınak olarak gösterilen, 400 kedi ve köpeğin kaldığı Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nde yine bir dizi etkinliğe sahne olacak.Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada 4 Ek devamı..


Vezirköprü nün Alt Yapısına Neşter
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Vezirköprü ilçe merkezinin alt yapı sorununa neşter vurduklarını ve proje tamamlandığında 44 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattının döşeneceğini söyledi.Vezirköprü ilçesindeki alt yapı projenin yüz devamı..


Başkan YILMAZ: Geleceğimizi Bu Topraklarda İnşa Edeceğiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bu ülke, bu memleket bizim. Biz geleceğimizi bu topraklarda inşa edeceğiz dedi.Tören öncesi bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, güzel bir hasat gününde bir arada olduklarını söyleyerek, Çalıştık bir sezon, ektik, çapaladık, gübreledik, su verdik. Al devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Proje Şehrimize Çok Şey Kazandıracak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapımı hızla devam eden Lojistik Köy ile ilgili yapılan değerlendirme toplantısına katıldı.Projenin büyük oranda şekillendiğini ve inşaat çalışmalarında önemli bir yol alındığını anımsatan Başkan Yılmaz; Hem altyapı, hem üst yapı konusunda belirl devamı..


Başkan YILMAZ TCG Bayraktar Gemisini Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Türkiye nin en büyük tank çıkarma gemisi olan ve Türkiye de üretilen TCG Bayraktar Gemisini ziyaret etti.Karadeniz de deniz subayı yetiştirmek için yapılan Açık Deniz Eğitimi görevini tamamlayan Türkiye nin ilk yerli gemisi TCG Bayraktar 140 metre devamı..


Büyükşehir Belediyesi ne Sağlıklı Çevre Ödülü
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin 2015 yılı Kasım ayında üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği nin başarılı, sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla her yıl her yıl düzenlediği  Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri 2017 yılı yarışması sahiplerini buldu.Başkanlığı Ankar devamı..


Başkan YILMAZ: Hedeflediğimiz Tarihte Bitireceğiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Raylı sistem konforunu öğrencilerimizle buluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak inşaatına başlanılan Hafif Raylı Sistem 19 Mayıs Üniversitesi hatt devamı..


Başkan YILMAZ: Sizlerin Emrindeyiz
Samsun da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilere deniz turu düzenlendi.Programın açılış konuşmasını yapan Muharip Gaziler Derneği Samsun Başkanı Ahmet Diril, Bugün, 19 Eylül 2002 tarihinde çıkarılan yasa ile birlikte Gaziler Günü olarak anılmaktadır. Aziz şehitlerimizin geride bıraktığı emanetle devamı..


Başkan YILMAZ: Esnaflarımız Toplumun Mihenk Taşıdır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, asırlar öncesinden bugüne uzanan ahilik geleneğinin yeni nesillerin yoluna da ışık tutacağını söyleyerek, Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Günü kutlu olsun dedi.Bizim Ahilik geleneğimiz, göreneğimiz Osmanlı dan bu yana sürüyor devamı..


Mavi Bayraklı Fener Plajı nda Çevre Eğitim Etkinliği
Samsun da  Mavi Bayrak  kriterleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çevre bilinçlendirme etkinlikleri Fener Plajı nda gerçekleştirildi.2017 yılında Samsun da İlkadım, Atakum ve Terme ilçelerinde olmak üzere toplam 7 plajda Mavi Bayrak dalgalandı. Mavi Bay devamı..


Başkan YILMAZ: Asırlık Sorunlar Tek Tek Çözülüyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asırlardır süre gelen sorunları bir bir çözerek kentimizi geleceğe hazırlıyoruz dedi.ASIRLIK SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜLÜYORVezirköprü ilçesinde incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yöresel El Sanatları Atölyesin devamı..


Başkan YILMAZ: Halkımızın Sorunlarını Kendimize Dert Edindik
Samsun da uzak yakın demeden her yere eşit hizmet götürmeyi hedeflediklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesinde yapımı tamamlanan 20 kilometrelik yolu inceledi.TALEPLER SINIRSIZ İMKÂNLAR SINIRLISamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Vezirköprü ilçesi devamı..


Başkan YILMAZ an Birlik ve Beraberlik Mesajı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Terme İlçe teşkilatını ziyaret etti.HER ZAMAN TEŞKİLAT İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZGeçtiğimiz hafta yapılan ilçe kongresinde 310 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçilen AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ve Yönetimini ziyaret ede devamı..


Şehrin Tüm Mobilyaları Bu Fabrikadan
Samsun da dağdan çıkarılan tonlarca ağırlıktaki dev kayalar birer birer işlenerek sanat eserine ve şehir mobilyasına dönüştürülüyor.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılında şehre kazandırılan Doğaltaş Elemanları Üretim Fabrikası, şehrin tüm cadde, sokak meydan ve kültürel alanlarında doğ devamı..


Zabıtadan Sürücülere Ancak Siz Önleyebilirsiniz Uyarısı
Özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerde araçların yanına giderek dilenen ve trafiği de engelleyen dilenci çocuklarla ilgili çalışma başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, uyarıcı broşürler bastırdı.İç savaştan kaçarak Türkiye ye sığınan ve Samsun da ikamet eden Suriyeli ai devamı..


Başkan YILMAZ, Ödülü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ın Elinden Aldı
Samsun un Lojistik Köy Projesi yle yarışmada Türkiye üçüncüsü olmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın elinden aldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı na kat devamı..


Başkan YILMAZ Talimatı Verdi: Mediclust Kuruluyor
Türkiye yi yabancı cihaz bağımlığından kurtarabilmek için atılacak her türlü adımın yanında olacaklarının sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, MediClust şirketinin kurulması için düğmeye bastı. 8 ortaklı şirkete en büyük desteği Büyükşehir verecek.BAĞIMLILIĞI BİTİRMELİYİZ DEMİ devamı..


Tarih, Bu Müzede Gün Yüzüne Çıkacak
Köklü bir tarihi geçmişi bulunan Samsun da çok sayıda arkeolojik ve etnografik eser, gün yüzüne çıkmayı bekliyor. Mevcut müzedeki yer problemi sebebiyle depolarda bekletilen ve rutubet sebebiyle bozulmaya yüz tutan eserler, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yeni müze projesi ile kurtulacak.Kentin tüm devamı..


Lojistik Köy e Kent Ekonomisine Katkı Ödülü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışması nda Lojistik Köy ün kent ekonomisine yaptığı katkı nedeniyle ödüle layık görüldüğünü açıkladı.BİZİM TEK BİR LİDERİMİZ VAR O DA CUMHURBAŞKANIMIZSamsun Büyükşehir Belediy devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun Güreşin Başkenti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası birincisi Havzalı genç güreşçi Muhammed Furkan Dursun u kabul etti.Samsun un spor alanında alt yapı eksikliğinin kalmadığını, olimpiyatların bu tesislerin tamamlanmasında etkili olduğunu belirten Samsun Büyükşehir devamı..


Büyükşehir Destekliyor, Kivi ve Şeftali Üretimi Artıyor
Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında ilçelerde başarılı projelere imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tarımsal üretimi artırmayı hedefleyen Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı, 15 çiftçiye hastalık problemi olmayan ve toplaması kolay kivi bahçesi desteği ver devamı..


Kızılırmak Deltası Foto Safari Konulu Fotoğraf Yarışması
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği-SAMKUŞ tarafından, Başkent Ankara Meclisi ve TFSFnin katkıları ile 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde “Kızılırmak Deltası Foto Safari” konulu Fotoğraf Yarışması yapılacaktır. Fotoğ devamı..


DÜNYA SAMSUN U İZLİYOR
Dünya nın en büyük spor organizasyonlarından 23. Yaz Deaflympics Oyunları na ev sahipliği yapan Samsun, tarihi, doğal, kültürel ve turistik potansiyelini tanıtmanın sevincini yaşıyor.Marmara, Ege ve Akdeniz de yoğunlaşan turizm sektörü, her yıl büyümeye devam ediyor.  Sektörde en büyük payı sah devamı..


Büyükşehir Belediyesi Kadın Üreticiye Destek Oldu
Büyükşehir Belediyesi nin Desteği ile Çilek Serası Kurdu, Eşinden Fazla Kazanıyor...Tarım yatırımları kapsamında köylerde üretimi artırmak üreticilere fırsatlar sunan Samsun Büyükşehir Belediyesi, alt yapı desteklerine devam ediyor. Canik ilçesinde çilek yetiştirmek isteyenlere yönelik geçen yıl des devamı..


YILMAZ : Samsunumuza İki Yılda Onaltı Okul Kazandırdık
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Samsun a iş adamları aracılığıyla 16 okul kazandırdıklarını belirtti.BÜROKRATİK ENGELLER ÖNÜMÜZÜ KAPATIYOR Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon da devamı..


Başkan YILMAZ: Sizler Bize Şehidimizin Emanetisiniz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Kavak Tabaklı Mahallesi nde yaşayan Şehit Ümit Eker in ailesine gerçekleştirdikleri ziyarette, Şehitlerimizi asla ve asla unutmayacağız dedi.Şehadetinin üzerinden 10 yıl geçen Ümit Eker in şehadet haberini aldığında yaşadığı üzüntüyü dün gibi hatı devamı..


Çocuklara Çevre Bilinci Aşılandı
Samsun da Sabancı Üniversitesi ile Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) işbirliğinde düzenlenen  Kendini Keşfet  Projesi kapsamında çevre ve denizleri koruma konusunda 100 çocuğun eğitim aldığı program plaket ve sertifika töreni ile sona erdi.Toplumun tüm kesimiyle birlikte çevre bilincinin oluşt devamı..


Samulaş Personeline Kadına Yönelik Şiddet Eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı na bağlı Aile Danışma Birimi, Samulaş toplu taşıma personeline toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdi.69 erkek otobüs şoförü, 46 erkek ve 36 kadın vatman katıldı.  Toplu taşıma a devamı..Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.